Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#601 Re: Google AdSense

Post by mirsek »

MTV wrote:
novi_korisnik wrote:Pozdrav,

Zanima me da li ako dodam dva yt kanala na jedan adesnse racun u slucaju da dođe do kršenja prava i blokiranja jednog od ta dva racuna, da li mi propada komplet adsense racun, i da li cu izgubiti i zaradu od drugog kanala i mogucnsot nastavka posla na tom drugom kanalu ? Ili mi je bolja varijanta da za drugi kanal pravim drugi adsense nalog?


Još me zanima, citam ovdje kod vas svi spominju neku zaradu od 1-3$ po 1000 pregleda.. Ja imam jedan video 120k pregleda, zarada 1.5€ , drugi 65k pregleda zarada 0.9€ ...... Doduše oba su vecinom pregledi sa balkana.... Šta bi mogao biti problem, možda kratak video (nekih 20-30s) ?


Još me zanima i da li je veca zarada na dužim videima ? Vecina videa na kanalu mi je 20-30s, i imam ukupno 250k pregleda na kanalu i zaradu od 11€..
Za jedan kanal mozes imati dvije kazne, sa trecom kaznom ukidaju kanal. Ukidanjem kanala blokira ti se adsense i ne mozes ga vise koristiti.

Imao ti video od 50 minuta ili 10 sekundi svejedno, pregledi iz BiH, Srbije i Hrvatske su nikakvi. Ganjaj preglede iz SAD, Njemacke, Engleske...
Ne blokira se adsense sa kanalom automatski, samo se blokiraju ili ukidaju kanali ako je bilo do sadrzaja kanala.
Jedino ako imaju sumnju da vjestacki nabijas preglede preko skripti ili klikas na reklame da bi vise zaradio tada ti blokiraju adsense prvo na mjesec dana pa onda trajno.
Mom prijatelju su blokirali i ukinuli 6 kanala do sada ali mu adsense nikad nije bio blokiran.
Ima tu na desetina varijacija kad i kako ce te sankcionisati.
A i oni prave greske, meni jednom blokirali kanal zbog krsenja autorskih prava a video napravio od njihove CC arhive. :-)
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#602 Re: Google AdSense

Post by novi_korisnik »

Ma najbolje onda napraviti novi adsense na racun nekog ukucanina :D
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#603 Re: Google AdSense

Post by MTV »

Bgm meni ukinuli kanal i blokirali adsense. Ustvari nisam provjerio to poslije sest mjeseci jer nije proslo toliko. Napravio novi kanal i novi adsense na drugu osobu i sad za sad ni jedne kazne.
Nisam nabijao preglede ni klikao sam sebi reklame vec krsenje autorskih prava.
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#604 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

Kataklinger wrote:Je li ko uspio kreirati i ovjeriti Adsense racun u zadnje vrijeme? Sta je ovo jbt, poostrili kriterije haos, prije se moglo na karina sajtovima napravit a sad kakav god da je sajt, ako nema traffica koliko oni to vec zahtijevaju dzaba sve. Je li neko eksperimentisao s Adsensom sta u zadnje vrijeme, koliko otprilike treba traffica, koliko da je stara domena, koliko clanaka? Ima li ko kakav savjet

Usput, preporuka za izvor traffica? Nemojte samo spominjat fb i boost, i slicno jer su zavrnuli do neba.

Ima li jos neko da radi Adsense ovdje da razmijenimo iskustva na pp.
Nema Boga / šanse da odobre. Ja sam prije pravio račune za 15 minuta rada i odobravali bez problema. Sad ni 30 članaka odbijaju. Ne znam šta im se desilo ali postalo je jako teško proći odobravanje. Meni je uspjelo samo na jednoj domeni koja je bila stara preko godinu dana.

Nisam siguran da je traffic razlog zašto dobijaju nego jednostavno traže da stranica izgleda savršeno i da ima dosta unikatnog i kvalitetnog sadržaja.

Ovo za izvor prometa jer misliš na fb stranice?
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#605 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Traffic je bitan. Vjerovatno provjeravaju statistiku stranice na alexa.com. Dodaj 40-50 članaka sa dosta teksta, bustaj na facebooku po 5 dolara svaki dan, 10ak dana i probaj poslati. Prolazi 100% ;)
Ili ako imaš neki bolji i jeftiniji izvor traffica umjesto fb-a, udri.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#606 Re: Google AdSense

Post by un1ted »

Alexa.com i google? WTF salis se? Pa alexa rang za mjesec dana mozes nagurati top 100 stranica u BIH bilo koju stranicu.
User avatar
Bole_Bolic
Posts: 10
Joined: 28/09/2016 15:52
Contact:

#607 Re: Google AdSense

Post by Bole_Bolic »

Kataklinger wrote:Traffic je bitan. Vjerovatno provjeravaju statistiku stranice na alexa.com. Dodaj 40-50 članaka sa dosta teksta, bustaj na facebooku po 5 dolara svaki dan, 10ak dana i probaj poslati. Prolazi 100% ;)
Ili ako imaš neki bolji i jeftiniji izvor traffica umjesto fb-a, udri.

Generalno, ova informacija da su sada pooštrili kriterijume za ulazak u program me uopšte ne iznenađuje. Prirodno je da se pooštravaju kriterijumi jer je sve veći broj ljudi svestan da može da se zaradi od googlea. Nisu ni oni ludi da tako bacaju pare. S toga je kvalitet itekako bitan.

Sajt na kojem radim sam urednik je pokrenut 2009. godine. Na ovom sajtu smo godinama pokušavali da implementiramo google adsense. I nismo mogli jer je google odbijao da nas pusti u program. Govorim o godini 2012. / 2013. kada je sajt prema google analytics imao preko 500.000 otvaranja. Čak i tada su bili rigorozni. Problem sam lično uspe da rešim negde početkom 2015. godine kada sam otvorio novi g nalog i povezao ga sa sajtom. No, tada je već br otvaranja bio znatno manji što znači da donosi i manji profit.
No to nije važno, poenta priče je da postoji način da se uđe u program. Samo moraš biti uporan. Po nekad, nije ni pitanje da li ti je sajt dovoljno kvalitetan, ili ima dovoljan broj pregleda. Po nekada se desi da ti je na primer g nalog penaliziran. I možeš da dubiš na glavi...ako si na tako nekoj crnoj listi. A da zlo bude veće, ne postoji način da saznaš da li ti je nalog pod penalom ili ne.

Ono što znam a na šta google jako obraća pažnju:
- Da li si g nalog preko kojeg hoćeš da uđeš u AdSense program koristio u svrhe spamovanja,
- Da li si kačio neki sadržaj koji krši autorska prava (na youtube npr),
- Da li tvoj sajt ima neki sadržaj koji krši autorska prava,
- Da li ti je sajt pod nekom vrstom penala (postoje različite vrste penala za sajt)...

Moj savet je, imati na sajtu kvalitetan sadržaj, nagurati određen broj pregleda kako bi to sve imalo smisla, napraviti svež google nalog koji će se koristiti samo za AdSense i krenuti odatle.

:wink: :wink:

Internet marketing & SEO
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#608 Re: RE: Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

un1ted wrote:Alexa.com i google? WTF salis se? Pa alexa rang za mjesec dana mozes nagurati top 100 stranica u BIH bilo koju stranicu.
Prije godinu dana si mogao navit obicni wordpress, dodat 10 clanaka i prijavit Adsense. Prolazilo provjereno, jer sam to radio. Sad sam probavao napucat sjat ali bez posjecenosti, i nema prolaza. Probao sa sajtom na kom sam pravio traffic 10ak dana. Na alexi uhvatilo neki globalni rank i lupam top 5000 sajtova u drzavi za koju sam izabrao traffic. Adsense prosao ;)
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#609 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Sad se u obzir uzima i posjecenost stranice dok traje review za Adsense, pa vjerovatno negdje provjeravaju. Alexu sam naveo onako...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#610 Re: Google AdSense

Post by quarterback »

Bole_Bolic wrote: :wink: :wink:
nisam direktno zainteresovan za temu ali sam uvijek spreman da se zahvalim ljudima koji podjele svoje znanje i iskustvo kvalitetnim tekstom

hvala !
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#611 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

Google Adsense je dosta digao kriterije za citavo podrucje balkana, pogotovo za BiH i Srb, pa gotovo je nemoguce dobiti nove naloge sto je naravno opravdano velim brojem pokusaja prevara, auto klikova i slicno. Nikome nikada nisu banovali racun bez razloga, tako da su nastetili onima novim koji pokusavaju zaraditi na legalne nacine a sto se tice ovih drugih trebaju jos vise postriti...
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#612 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Ima li neko iskusan na polju online marketinga i monetizacije sajtova da se javi na pp, radi razmjene iskustava? Pozeljan neko sa verifikovanim adsense racunom. Ako je voljan prodati ga, ili da suradjujemo.

Kad se sjetim lijepih dana, nabije se 500e za jedan jebeni dan. Odradi se par dana i ceka se lijepi 22. u mjesecu. Nije bilo ovolikih kurcevih provjera.
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#613 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

Kataklinger wrote:Ima li neko iskusan na polju online marketinga i monetizacije sajtova da se javi na pp, radi razmjene iskustava? Pozeljan neko sa verifikovanim adsense racunom. Ako je voljan prodati ga, ili da suradjujemo.

Kad se sjetim lijepih dana, nabije se 500e za jedan jebeni dan. Odradi se par dana i ceka se lijepi 22. u mjesecu. Nije bilo ovolikih kurcevih provjera.
Zbog takvih prevaranata i jesu ovolike provjere.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#614 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Adsense postoji vec dugo, a prevara je bilo i bit ce. Njihovo je da provjeravaju a nase da se snalazimo. Mogu i ja izjavit da sam popusio dosta novca nizasta, i kad se radilo regularno. Dobijes ban domene ili hold, razlog veze nema. Itd itd. Da ne govorim koliko je prevara od strane Google-a i ostalih Ad Networka.

Pravila Adsensa su krsili dugo vremena i vlasnici najposjecenijih portala na ovim prostorima (od stavljanja oglasa na mjesta gdje NE SMIJU biti) pa nadalje, pa nikom nista. Nas sitnu ribu sankcionisu za tren a ove velike puste da rade kako im je qrcu cejf.
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#615 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

Nisi ti zakinuo google, vec nas smrtnike koji se oglasavamo preko google adwords...
A nikada niko nije dobio ban bez razloga tako da ta tvrdnja je bezveze. U svakom slucaju u to se slazem, nas narod je navikao samo varat i krast, pa je prevaranata sa balkana mali milion zbog toga i kazem da je malte ne nemoguce dobiti novi nalog sada, a za adsense cijenu klika da ne govorim koliko je mizerna za podrucje ex-yu.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#616 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Drue, nisam ja nigdje ni napisao da sam zakinuo Google. Vise oni nas zakinu. Pusti te da radis mjesec dana, odradis im posao i onda te banuje pred isplatu. Istina jest da svi varaju na bilo koji nacin, ali svi ne dobijaju BAN. Dobijemo ban mi sitne ribe, a regionalni jaci portali nikad. Mogu samo jos bit promovisani u Premium Adsense Publishere...
Ponavljam, licno sam vidjao krsenje pravila na takvim jacim portalima.

A ja sam bio na holdu dugo vremena sa lijepom cifrom na balance-u i bilo je bez varanja. Naveli mi glup razlog, koji uopste nije imao veze s vezom. Pa sam piskarao sa supportom 2 mjeseca dok se nisu skontali da su u krivu. I naravno da je hold skinut. Znaci i ja sam u tom trenutku glabao zbog drugih koji su varali, pa su ovi bez izuzetka kresali akaunte kako su stigli. Ko ih jebe realno.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#617 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Btw moze se napravit Adsense nalog ;)
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#618 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

Adsense nalog mi je star 10 godina i nikada apsolutno nikakvih problema nisam imao, zato sto sam uvijek radio u skladu sa njiovima TOS-om.
Naravno da jaci portali imaju drugacji odnos sa google adsense neke stvari im se tolerisu.
Druga je stvar sto ostali pokusavaju na razne nacine prevariti google sa raznim popup prozorima sto iskacu na koje dovode preko raznih FB stranica. Toga vise nema ili ima jos uvijek ali je pred izumiranje jer ne docekaju ni prvu isplatu.
Cak i regularni promet sa FB se sada smatra vecina kao invalid klikovi...
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#619 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

Kataklinger wrote:Ima li neko iskusan na polju online marketinga i monetizacije sajtova da se javi na pp, radi razmjene iskustava? Pozeljan neko sa verifikovanim adsense racunom. Ako je voljan prodati ga, ili da suradjujemo.

Kad se sjetim lijepih dana, nabije se 500e za jedan jebeni dan. Odradi se par dana i ceka se lijepi 22. u mjesecu. Nije bilo ovolikih kurcevih provjera.
Treba i meni 5, 10 računa mjesečno... Ako nađeš nekoga da prodaje zovi :D

Bilo je lijepo zadnjih par godina :) Što je najgore moj sistem još uvijek radi po par mjeseci samo je problem kreirati račun.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#620 Re: Google AdSense

Post by mirsek »

Fox_Fox wrote:
Kataklinger wrote:Ima li neko iskusan na polju online marketinga i monetizacije sajtova da se javi na pp, radi razmjene iskustava? Pozeljan neko sa verifikovanim adsense racunom. Ako je voljan prodati ga, ili da suradjujemo.

Kad se sjetim lijepih dana, nabije se 500e za jedan jebeni dan. Odradi se par dana i ceka se lijepi 22. u mjesecu. Nije bilo ovolikih kurcevih provjera.
Treba i meni 5, 10 računa mjesečno... Ako nađeš nekoga da prodaje zovi :D

Bilo je lijepo zadnjih par godina :) Što je najgore moj sistem još uvijek radi po par mjeseci samo je problem kreirati račun.
Dobar dnevni promet kod Kataklingera sto jes jes.. :D
Kod mog havera je mjesecna zarada oko 500-2000 KM sa nekim izletima par puta oko nove godine kad je za mjesec zaradio preko 3000 KM.
@Fox, pa zar nemas nekoga od familije ili raje da na njih otvoris adsense ?
Po kojoj se cijeni inace kupuju ti adsense racuni ??
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#621 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

mirsek wrote:
Fox_Fox wrote:
Kataklinger wrote:Ima li neko iskusan na polju online marketinga i monetizacije sajtova da se javi na pp, radi razmjene iskustava? Pozeljan neko sa verifikovanim adsense racunom. Ako je voljan prodati ga, ili da suradjujemo.

Kad se sjetim lijepih dana, nabije se 500e za jedan jebeni dan. Odradi se par dana i ceka se lijepi 22. u mjesecu. Nije bilo ovolikih kurcevih provjera.
Treba i meni 5, 10 računa mjesečno... Ako nađeš nekoga da prodaje zovi :D

Bilo je lijepo zadnjih par godina :) Što je najgore moj sistem još uvijek radi po par mjeseci samo je problem kreirati račun.
Dobar dnevni promet kod Kataklingera sto jes jes.. :D
Kod mog havera je mjesecna zarada oko 500-2000 KM sa nekim izletima par puta oko nove godine kad je za mjesec zaradio preko 3000 KM.
@Fox, pa zar nemas nekoga od familije ili raje da na njih otvoris adsense ?
Po kojoj se cijeni inace kupuju ti adsense racuni ??
Ma lahko je naplatiti pare tj. promjeniti ime vlasnika računa, teško je da te adsense odobri, tj. da prihvate tvoju stranicu. Sve redom odbijaju. Meni je samo jedna stranica prošla u zadnjih 5 mjeseci ito web stranica sa domenom koja je stara 3 godine. Sve ostalo odbijaju.

Do sada sam plaćao 50KM po računu i 70KM do 100KM ako je verifikovan sa PIN-om ( u zavisnosti od toga da li je prije bilo isplata na tom računu).
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#622 Re: Google AdSense

Post by mirsek »

Fox_Fox wrote:
Ma lahko je naplatiti pare tj. promjeniti ime vlasnika računa, teško je da te adsense odobri, tj. da prihvate tvoju stranicu. Sve redom odbijaju. Meni je samo jedna stranica prošla u zadnjih 5 mjeseci ito web stranica sa domenom koja je stara 3 godine. Sve ostalo odbijaju.

Do sada sam plaćao 50KM po računu i 70KM do 100KM ako je verifikovan sa PIN-om ( u zavisnosti od toga da li je prije bilo isplata na tom računu).
Pa u proslom postu si napisao da je problem kreirati adsense racun a sad pises da to nije problem vec prihvatanje stranice od strane adsensa..
Malo je zbunjoza post.. :roll:
A generalno meni ovo sto jaran zaradjuje to radi iskljucivo preko YT-a bez internet stranica.
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#623 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

mirsek wrote:
Fox_Fox wrote:
Ma lahko je naplatiti pare tj. promjeniti ime vlasnika računa, teško je da te adsense odobri, tj. da prihvate tvoju stranicu. Sve redom odbijaju. Meni je samo jedna stranica prošla u zadnjih 5 mjeseci ito web stranica sa domenom koja je stara 3 godine. Sve ostalo odbijaju.

Do sada sam plaćao 50KM po računu i 70KM do 100KM ako je verifikovan sa PIN-om ( u zavisnosti od toga da li je prije bilo isplata na tom računu).
Pa u proslom postu si napisao da je problem kreirati adsense racun a sad pises da to nije problem vec prihvatanje stranice od strane adsensa..
Malo je zbunjoza post.. :roll:
A generalno meni ovo sto jaran zaradjuje to radi iskljucivo preko YT-a bez internet stranica.
To je jedno te isto :D kreirati adsense = prihvatanje stranice od strane adsensa :D

Meni je samo problem dobiti aktivan adsense račun iz BiH. Moja metoda još uvijek donosi zaradu, samo da mi je doći do računa :D
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#624 Re: Google AdSense

Post by pinkman »

Ja sam imao jedan sajt uzeo samo jednu isplatu od 70€ i banovali su sajt, a nisam uopste krsio ToS, vec eto..

Ja pretpostavljam da je to zato sto sam jednom na fakultetu radio seminarski sa kolegom koji je imao nekakve glupe sajtove gdje je ljude privlacio na sajt putem FB stranica (clickbait), te je krsio ToS. Problem je sto sam se logovao na svoj account a posto je bila ista IP adresa, mislim da je to razlog.

Google je odbio zalbu, ali to je podavno bilo i sad uopste ne bih se bavio Google AdSense, vec ima daleko boljih affiliate kanala (Amazon npr.), ali to samo ako vam je sajt na engleskom. Takodjer, najbolje bi vam bilo da pisete na engleskom jeziku, a da onda prodajete nesto tipa eBook ili tako nesto.

Pogledajte nutritionsecrets.com kako covjek radi. Iza toga stoji najjaci tip u digital marketingu - Neil Patel.
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#625 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

pinkman wrote:Ja sam imao jedan sajt uzeo samo jednu isplatu od 70€ i banovali su sajt, a nisam uopste krsio ToS, vec eto..

Ja pretpostavljam da je to zato sto sam jednom na fakultetu radio seminarski sa kolegom koji je imao nekakve glupe sajtove gdje je ljude privlacio na sajt putem FB stranica (clickbait), te je krsio ToS. Problem je sto sam se logovao na svoj account a posto je bila ista IP adresa, mislim da je to razlog.

Google je odbio zalbu, ali to je podavno bilo i sad uopste ne bih se bavio Google AdSense, vec ima daleko boljih affiliate kanala (Amazon npr.), ali to samo ako vam je sajt na engleskom. Takodjer, najbolje bi vam bilo da pisete na engleskom jeziku, a da onda prodajete nesto tipa eBook ili tako nesto.

Pogledajte nutritionsecrets.com kako covjek radi. Iza toga stoji najjaci tip u digital marketingu - Neil Patel.
Počeo sam i ja sa Amazonom dok čekam da Google smanji pravila :D

Kakva su tvoja iskustva sa Amazonom? Da li se može zaraditi bar prosječna plata u BiH ili se radi samo o sitnoj dodatnoj zaradi?
Post Reply