Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
mir5
Posts: 147
Joined: 23/10/2015 12:56
Location: pa vi stvarno niste normalni ovaj Željo sve će jebati

#526 Re: Google AdSense

Post by mir5 »

kazo wrote:
Je li ima neko predavanje ili pdf da bas o tome govori posebno ili u svakoj predavanju spominje to ? Bas me interesuje taj dio da vidim.

pa naveo sam gore link preko kojeg se searchom moze naci upravo taj dio



U sustini i onako ukratko, to ti ide ovako:
1. keywords research tool i izracunas koliko ces posjeta imati za ulozenih 20 dolara na adwordsu (80 posto ulozenog truda odvoji na ovaj dio)
2. od tog broja klikova izracunaj koliko je 10% , a onda isto tako od tog izracunatog broja klikova (dakle od tih 10%) izracunaj koliko je 1%
3. Tih 1% kupuje proizvod koji prodajes, ili klika na G Adsense reklame koje si prethodno dobro nastimao da se podudaraju sa sadrzajem, a sve to POD USLOVOM DA SI ODLICNO URADIO ono prvo dakle keywords research
4. Ako nakon 3 dana nemas barem jednu prodaju proizvoda koji prodajes kao affiliate ili najmanje 300 dolara od klikova, MORAS da mijenjas kampanju(prodajes nesto drugo, ili pises nesto drugo)


prakticno ih "kupujes" umjesto da sam sebi lomis kicmu sa SEO glupostima i provedes pola zivota ugadjajuci trazilici i njihovim nepodnosljivim promjenama
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#527 Re: Google AdSense

Post by kazo »

mir5 wrote:
kazo wrote:
Je li ima neko predavanje ili pdf da bas o tome govori posebno ili u svakoj predavanju spominje to ? Bas me interesuje taj dio da vidim.

pa naveo sam gore link preko kojeg se searchom moze naci upravo taj dio



U sustini i onako ukratko, to ti ide ovako:
1. keywords research tool i izracunas koliko ces posjeta imati za ulozenih 20 dolara na adwordsu (80 posto ulozenog truda odvoji na ovaj dio)
2. od tog broja klikova izracunaj koliko je 10% , a onda isto tako od tog izracunatog broja klikova (dakle od tih 10%) izracunaj koliko je 1%
3. Tih 1% kupuje proizvod koji prodajes, ili klika na G Adsense reklame koje si prethodno dobro nastimao da se podudaraju sa sadrzajem, a sve to POD USLOVOM DA SI ODLICNO URADIO ono prvo dakle keywords research
4. Ako nakon 3 dana nemas barem jednu prodaju proizvoda koji prodajes kao affiliate ili najmanje 300 dolara od klikova, MORAS da mijenjas kampanju(prodajes nesto drugo, ili pises nesto drugo)


prakticno ih "kupujes" umjesto da sam sebi lomis kicmu sa SEO glupostima i provedes pola zivota ugadjajuci trazilici i njihovim nepodnosljivim promjenama
Pregledo sam bas taj dio i s.ebo sam se kako je lik ubio pare. Vraco sam bio da vidim da nisam sta propustio :D Kod mene je blog, ali imam i neke linkove koji vode na prodaju tako da cu pokusati sa 10-20$.
Android Knego
Posts: 1557
Joined: 13/03/2012 08:11

#528 Re: Google AdSense

Post by Android Knego »

ima li neko iskustva sa monetizacijom FB stranice od 50K+ fanova?

ili je mozda bila kakva slicna tema ovdje?
haris026
Posts: 42
Joined: 29/04/2014 01:32

#529 Re: Google AdSense

Post by haris026 »

Fox_Fox wrote:
haris026 wrote:Kolika je zarada na 50 hiljada mjesečnih pregleda stranice za američko tržište... 2000€ manje ili vise
Zavisi od puno faktora:
1. O cemu je web stranica
2. Izvor prometa (facebook ili google pretraga)
3. Igras li posteno ili zaobilazis adsense pravila
Strano je trziste, USA I Austrlija 90 %... Dnevna posjeta je oko 500... Koja je ocikivana zarada sa ovim.. Nisam jos dobio odobrenje za google adsense, koliko se to čeka ?
haris026
Posts: 42
Joined: 29/04/2014 01:32

#530 Re: Google AdSense

Post by haris026 »

haris026 wrote:
Fox_Fox wrote:
haris026 wrote:Kolika je zarada na 50 hiljada mjesečnih pregleda stranice za američko tržište... 2000€ manje ili vise
Zavisi od puno faktora:
1. O cemu je web stranica
2. Izvor prometa (facebook ili google pretraga)
3. Igras li posteno ili zaobilazis adsense pravila
Strano je trziste, USA I Austrlija 90 %... Dnevna posjeta je oko 500... Koja je ocikivana zarada sa ovim.. Nisam jos dobio odobrenje za google adsense, koliko se to čeka ?
imal ko ??
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#531 Re: Google AdSense

Post by kazo »

haris026 wrote:imal ko ??
Ne mozes to tako procjeniti, moze biti par stotina eura, a moze i cetverocifren broj. Zavisi koliko se i korisnici zadrzavaju, ako su botovi neki pa budu po par sekundi vjerovatno ih vecina nece kliknuti na reklamu, a zavisi i kako su ti reklame postavljene. Jesi li dobio odobrenje za adsense ?
haris026
Posts: 42
Joined: 29/04/2014 01:32

#532 Re: Google AdSense

Post by haris026 »

kazo wrote:
haris026 wrote:imal ko ??
Ne mozes to tako procjeniti, moze biti par stotina eura, a moze i cetverocifren broj. Zavisi koliko se i korisnici zadrzavaju, ako su botovi neki pa budu po par sekundi vjerovatno ih vecina nece kliknuti na reklamu, a zavisi i kako su ti reklame postavljene. Jesi li dobio odobrenje za adsense ?
odobrili su mi adsense, samo trebam jos neke sitnice da rijesim pa da krenem, volio bi da znam koja je cijena klika za ameriku juznu afriku indiji australiju jer su mi odatle najvise posjetilaca, da li se moze zaradit cetverocifrena cifra
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#533 Re: Google AdSense

Post by kazo »

haris026 wrote:
kazo wrote:
haris026 wrote:imal ko ??
Ne mozes to tako procjeniti, moze biti par stotina eura, a moze i cetverocifren broj. Zavisi koliko se i korisnici zadrzavaju, ako su botovi neki pa budu po par sekundi vjerovatno ih vecina nece kliknuti na reklamu, a zavisi i kako su ti reklame postavljene. Jesi li dobio odobrenje za adsense ?
odobrili su mi adsense, samo trebam jos neke sitnice da rijesim pa da krenem, volio bi da znam koja je cijena klika za ameriku juznu afriku indiji australiju jer su mi odatle najvise posjetilaca, da li se moze zaradit cetverocifrena cifra
Testiraj pa nam javi, nije svakom isto.
haris026
Posts: 42
Joined: 29/04/2014 01:32

#534 Re: Google AdSense

Post by haris026 »

a da li neko ima iskustva sa adnow?
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#535 Re: Google AdSense

Post by kazo »

haris026 wrote:a da li neko ima iskustva sa adnow?
Premalo placaju, ali ako te google banuje onda ces morati njih. REgistruj se na wmforum i internetzarada, tamo ces pokupiti dosta korisnih informacija.
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#536 Re: Google AdSense

Post by undefined007 »

Pozdrav svima. :wink:

Napravio sam prije mjesec dana YT kanal i 2.11 sam ga povezao sa Adsensom. Na klipovima mi se pojavljuju Google-ove reklame, na kanalu preko 75k pregleda na 24 video zapisa. Na YT u analytics mi piše da imam 15eura trenutno ali problem je što na Adsensu ne piše ništa. Kada Adsese vrši obračunavanje tačnije hoće li se sa završetkom ovog mjeseca tj. novembra obračunati mjesečna zarada?
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#537 Re: Google AdSense

Post by zetareticula »

Prebacio sam isplatu na devizni racun i trebala je da bude ovaj mjesec jer sam presao prag ali jos uvijek nema nista na kartici :D danas bio u banci reko da vidim da nije kakv problemic, kaze gospodja na salteru da nema za sada nikakve uplate. Koliki je vremenski interval dok bude uplata sa adsensa posto u banci kaze da kod njih to bude za 48sati.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#538 Re: Google AdSense

Post by seoBIH »

Uplata od Adsensea ide 21-22 ili 23. u mjesecu. Pored toga, na mail ces dobiti potvrdu da su istu i pustili. Nakon toga, novac je na racunu kroz 2-3 radna dana.
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#539 Re: Google AdSense

Post by zetareticula »

seoBIH wrote:Uplata od Adsensea ide 21-22 ili 23. u mjesecu. Pored toga, na mail ces dobiti potvrdu da su istu i pustili. Nakon toga, novac je na racunu kroz 2-3 radna dana.
Onda je dobro :D hvala za info :thumbup:
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#540 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

Jel ovo klix.ba dobio ban na Adsensu? Od kad su prešli na ovaj novi dizajn nigdje ni jednog Adsense oglasa?
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#541 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Fox_Fox wrote:Jel ovo klix.ba dobio ban na Adsensu? Od kad su prešli na ovaj novi dizajn nigdje ni jednog Adsense oglasa?
Danas je sve moguće sa ovim jebenim Adsensom. Imaju i oni debele koristi od Klix.ba foruma zbog jake posjećenosti, ali eto kad je Digital Point forum dobio ban na Adsensu, nema dalje. Ne bi me iznenadilo i da su ovi klixovci Adsense Premium korisnik, pa da dobijaju neki ugovoreni fiksni iznos. Kao što je to bio PiK (ne znam je li više).
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#542 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

Kataklinger wrote:
Fox_Fox wrote:Jel ovo klix.ba dobio ban na Adsensu? Od kad su prešli na ovaj novi dizajn nigdje ni jednog Adsense oglasa?
Danas je sve moguće sa ovim jebenim Adsensom. Imaju i oni debele koristi od Klix.ba foruma zbog jake posjećenosti, ali eto kad je Digital Point forum dobio ban na Adsensu, nema dalje. Ne bi me iznenadilo i da su ovi klixovci Adsense Premium korisnik, pa da dobijaju neki ugovoreni fiksni iznos. Kao što je to bio PiK (ne znam je li više).
Zar postoji unaprijed dogovoreni iznos??

Ja koliko znam samo premium korisnici imaju opciju da im se progleda kroz prste kad imaju nevažeće klikove ili nedozvoljeni sadrzaj.

Meni samo nije jasno kako dnevnik.hr prikazuje golotinju i to je ok http://www.24sata.hr/djevojka-dana/bosi ... cka-453010
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#543 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

/
Last edited by Kataklinger on 08/06/2017 01:52, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72773
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#544 Re: Google AdSense

Post by Velkoski »

I ja koristim unutar članka i nema problema :mrgreen:
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#545 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

Šta bi tek onda trebala ekskluziva.ba

Brat ima 8 adsense oglasa preko dfp-a, i oglase u članku i nikom ništa.

Al zato brat svaki dan 300€ u džep i mirna Bosna.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#546 Re: Google AdSense

Post by seoBIH »

300€ dnevno je malo za takav sajt :)
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#547 Re: Google AdSense

Post by Revolucionar ★ »

ja jos nisam imao probleme sa oglasima unutar teksta, drzim se samo pravila da ne stavljam vise od 3 i za sada je rege sve
iamx
Posts: 45
Joined: 29/05/2013 13:17

#548 Re: Google AdSense

Post by iamx »

Fox_Fox wrote:Jel ovo klix.ba dobio ban na Adsensu? Od kad su prešli na ovaj novi dizajn nigdje ni jednog Adsense oglasa?
S kojeg preglednika si gledao? Ako ides sa firefoxa mozes reci zdravo adsense i analytics, ustvari svemu sto prati korisnika. Mozilla uvela obligatornu tracking protekciju u novom firefoxu, dodje ti nesto kao adblock. Meni reklame na sajtu ne postoje preko firefoxa, jedino kad ugasim tracking protection sve normala. Jedina pozitiva u svemu je sto mi je baza korisnika firefoxa negdje oko 10%
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#549 Re: Google AdSense

Post by SanskiBiser »

jedno pocetnicko pitanje, mrsko mi citati citavu temu :D

Na YouTube mi fercera AdSense i imam od 10-20 Eura mjesecno od YT kanala... E sad interesuje me na Blogeru ako sam napravio blog jel uslov za nas da mora blog 6 mjeseci da radi da bi mogao da se kvalifikuje za AdSense??? Na blogu kad kliknem na Earnings pise mi "Your blog doesn't currently qualify for AdSense." a ulogovan sam naravno preko gmail account na kojem mi je vec aktivan adsense....
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#550 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

SanskiBiser wrote:jedno pocetnicko pitanje, mrsko mi citati citavu temu :D

Na YouTube mi fercera AdSense i imam od 10-20 Eura mjesecno od YT kanala... E sad interesuje me na Blogeru ako sam napravio blog jel uslov za nas da mora blog 6 mjeseci da radi da bi mogao da se kvalifikuje za AdSense??? Na blogu kad kliknem na Earnings pise mi "Your blog doesn't currently qualify for AdSense." a ulogovan sam naravno preko gmail account na kojem mi je vec aktivan adsense....
Zajebi bloger. Zakupi hosting i kupi domenu i onda radi. Jer tu dobijaš veći procenat po kliknu nego kad radiš na shared adsensu (youtube i bloger).
Post Reply