Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#501 Re: Google AdSense

Post by Revolucionar ★ »

Dvadesetak postova, 15 pagesa, odradio sam policy, contact i about forme, sajt je usminkan , je li dovoljno da se pokusa aplicirati za AdSense ? Nisam jos odradio social network stranice doduse . Sta u slucaju da se zahtjev odbije, moze se ponovo aplicirat ili ?
mir5
Posts: 147
Joined: 23/10/2015 12:56
Location: pa vi stvarno niste normalni ovaj Željo sve će jebati

#502 Re: Google AdSense

Post by mir5 »

Revolucionar ★ wrote:Dvadesetak postova, 15 pagesa, odradio sam policy, contact i about forme, sajt je usminkan , je li dovoljno da se pokusa aplicirati za AdSense ? Nisam jos odradio social network stranice doduse . Sta u slucaju da se zahtjev odbije, moze se ponovo aplicirat ili ?

nemaš više šta da čekaš, apliciraj, a oni nemaju razlog da te odbiju osim ako nema golotinje i piraterije (sorry ne znam kakav je sadržaj zato ovo kažem)...sretno
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#503 Re: Google AdSense

Post by Revolucionar ★ »

mir5 wrote:
Revolucionar ★ wrote:Dvadesetak postova, 15 pagesa, odradio sam policy, contact i about forme, sajt je usminkan , je li dovoljno da se pokusa aplicirati za AdSense ? Nisam jos odradio social network stranice doduse . Sta u slucaju da se zahtjev odbije, moze se ponovo aplicirat ili ?

nemaš više šta da čekaš, apliciraj, a oni nemaju razlog da te odbiju osim ako nema golotinje i piraterije (sorry ne znam kakav je sadržaj zato ovo kažem)...sretno
Ma nije nista sto je u sukobu sa google policy, tekstovi unikatni, tako da i ja pretpostaljam da nece bit problema ..

Zna li neko, prvih par dana mi je znalo biti i po 100 visitora iako nisam imao tek 3 - 4 postova , a pagese sam dodavao postepeno, sada je taj procenat pao ali raste svaki novi dan ovisno koliko postova dignem .. Zasto je napocetku bilo toliko posjetilaca, cak sajt nije bio ni indeksiran posteno :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#504 Re: Google AdSense

Post by quarterback »

pratim neko vrijeme pa da upitam...

dosta radim i nemam bas puno vremna, vezano je za informatiku

sta mislite iz iskustva sa adwordsima i youtubeom da li postoji eventualna finansijska isplativost ako bih ozbiljnije krenuo u publikovanje nekih tutorijala, how to i slicnih videa u organizovanom i profesionalnom maniru, na engleskom naravno, nesto kao lynda.com materijali

da li bi to moglo poluciti neki eventualno znacajniji finansijski rezultat pa da pocnem razmisljati da li da se upustim u to? gledao bih na to kao neku dugorocnu investiciju u smislu vremena potrosenog na to i truda da se to napravi...

kakve su vase procjene i ako je ikako moguce dati okvirnu isplativosti, jasno mi je da je to prilicno nemoguce jer se ne moze ni izbliza pretpostaviti kolika bi bila posjecenost, i da li bi je uopste bilo, ali okvirno, da li se ako uspijem privuci neki odredjeni broj otvaranja radi o 2, 20, 200, 2000 maraka, dnevno, sedmicno, mjesecno....

hvala na info
User avatar
Promoe
Posts: 322
Joined: 25/08/2015 20:30

#505 Re: Google AdSense

Post by Promoe »

quarterback wrote:pratim neko vrijeme pa da upitam...

dosta radim i nemam bas puno vremna, vezano je za informatiku

sta mislite iz iskustva sa adwordsima i youtubeom da li postoji eventualna finansijska isplativost ako bih ozbiljnije krenuo u publikovanje nekih tutorijala, how to i slicnih videa u organizovanom i profesionalnom maniru, na engleskom naravno, nesto kao lynda.com materijali

da li bi to moglo poluciti neki eventualno znacajniji finansijski rezultat pa da pocnem razmisljati da li da se upustim u to? gledao bih na to kao neku dugorocnu investiciju u smislu vremena potrosenog na to i truda da se to napravi...

kakve su vase procjene i ako je ikako moguce dati okvirnu isplativosti, jasno mi je da je to prilicno nemoguce jer se ne moze ni izbliza pretpostaviti kolika bi bila posjecenost, i da li bi je uopste bilo, ali okvirno, da li se ako uspijem privuci neki odredjeni broj otvaranja radi o 2, 20, 200, 2000 maraka, dnevno, sedmicno, mjesecno....

hvala na info

Isplati se naravno, ogromne pare se vrte, bar ovo ja ko laik sto sam upratio. Ljudi bukvalno na najvece gluposti, zgrcu lovu. Tvoja prednost je sto bi radio na engleskom, jer ne placaju se isto pregledi iz BIH i iz USA itd. Jbg trebace ti i vremena i truda vjerovatno da to profercera, al opet sve je do tebe. Uglavno, ako se odlucis da pocnes, sretno.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#506 Re: Google AdSense

Post by Revolucionar ★ »

U principu , sve se svodi na to koliko mozes konkurisat sajtovima koji su vec vodeci u pojedinim nicheima itd . Ali sve je to postepen posao, izgradnja baze, privlacenje citalaca, krcanje sajta sa originalnim sadrzajem i dobrim dizajnom. Ljudi s kojima sam pricao su znali imati po milju maraka hladno, dok su neki drugi izvlacili 20 - 30 dolara mjesecno. Sve ovisi o tvojim apetitima, mogucnostima. U svakom slucaju, nije lose probati
mir5
Posts: 147
Joined: 23/10/2015 12:56
Location: pa vi stvarno niste normalni ovaj Željo sve će jebati

#507 Re: Google AdSense

Post by mir5 »

Revolucionar ★ wrote:
Zna li neko, prvih par dana mi je znalo biti i po 100 visitora iako nisam imao tek 3 - 4 postova , a pagese sam dodavao postepeno, sada je taj procenat pao ali raste svaki novi dan ovisno koliko postova dignem .. Zasto je napocetku bilo toliko posjetilaca, cak sajt nije bio ni indeksiran posteno :D


botovi....ništa za konverziju....sad tek ide prava raja
mir5
Posts: 147
Joined: 23/10/2015 12:56
Location: pa vi stvarno niste normalni ovaj Željo sve će jebati

#508 Re: Google AdSense

Post by mir5 »

quarterback wrote:pratim neko vrijeme pa da upitam...

dosta radim i nemam bas puno vremna, vezano je za informatiku

sta mislite iz iskustva sa adwordsima i youtubeom da li postoji eventualna finansijska isplativost ako bih ozbiljnije krenuo u publikovanje nekih tutorijala, how to i slicnih videa u organizovanom i profesionalnom maniru, na engleskom naravno, nesto kao lynda.com materijali

da li bi to moglo poluciti neki eventualno znacajniji finansijski rezultat pa da pocnem razmisljati da li da se upustim u to? gledao bih na to kao neku dugorocnu investiciju u smislu vremena potrosenog na to i truda da se to napravi...

kakve su vase procjene i ako je ikako moguce dati okvirnu isplativosti, jasno mi je da je to prilicno nemoguce jer se ne moze ni izbliza pretpostaviti kolika bi bila posjecenost, i da li bi je uopste bilo, ali okvirno, da li se ako uspijem privuci neki odredjeni broj otvaranja radi o 2, 20, 200, 2000 maraka, dnevno, sedmicno, mjesecno....

hvala na info


membership website, affiliate marketing, video hosting sajtovi+ YT, obavezno pravi email-liste i napravi racun na Aweberu, drzi se kljucnih rijeci.....i tip top si za par mjeseci.......e onda to dignes na entrepeneur nivo i pokidas , pozz
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#509 Re: Google AdSense

Post by quarterback »

Hvala puno na savjetima!

Svako dobro!
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#510 Re: Google AdSense

Post by zetareticula »

Na youtube se moze i to dobro zaraditi samo ti je potrebna dobra ideja. Ja trenutno kontam da pokrenem i neki sajt samo nisam jos u podpunosti izplanirao sve :D na yt imam nekih od 5 do 6.000 pregleda dnevno sto bas i nije neka cifra ali u neka 2 mjeseca zaradim preko 200KM, a posvetim svaki dan po 2 sata na sve to.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#511 Re: Google AdSense

Post by quarterback »

zetareticula wrote:Na youtube se moze i to dobro zaraditi samo ti je potrebna dobra ideja. Ja trenutno kontam da pokrenem i neki sajt samo nisam jos u podpunosti izplanirao sve :D na yt imam nekih od 5 do 6.000 pregleda dnevno sto bas i nije neka cifra ali u neka 2 mjeseca zaradim preko 200KM, a posvetim svaki dan po 2 sata na sve to.
hvala ti puno na konkretnim brojevima, to mi je vrlo korisna informacija za planiranje.

svako dobro !
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#512 Re: Google AdSense

Post by SpecialOffer »

quarterback wrote:pratim neko vrijeme pa da upitam...

dosta radim i nemam bas puno vremna, vezano je za informatiku

sta mislite iz iskustva sa adwordsima i youtubeom da li postoji eventualna finansijska isplativost ako bih ozbiljnije krenuo u publikovanje nekih tutorijala, how to i slicnih videa u organizovanom i profesionalnom maniru, na engleskom naravno, nesto kao lynda.com materijali

da li bi to moglo poluciti neki eventualno znacajniji finansijski rezultat pa da pocnem razmisljati da li da se upustim u to? gledao bih na to kao neku dugorocnu investiciju u smislu vremena potrosenog na to i truda da se to napravi...

kakve su vase procjene i ako je ikako moguce dati okvirnu isplativosti, jasno mi je da je to prilicno nemoguce jer se ne moze ni izbliza pretpostaviti kolika bi bila posjecenost, i da li bi je uopste bilo, ali okvirno, da li se ako uspijem privuci neki odredjeni broj otvaranja radi o 2, 20, 200, 2000 maraka, dnevno, sedmicno, mjesecno....

hvala na info
Moze se dobro zaraditi. Ja radim duze vrijeme na YT-u i sasvim odlicno zaradjujem. Evo na primjer zadnja dva mjeseca sa sam zaradio 4300 KM i sve se uredno isplacuje tako da nema brige sa te strane. Moze se fino zaraditi.

Sta je bitno?

- ne odustajati prvih 6 mjeseci i konstantno raditi iako mozda nema nikako zarade ubtom periodu ili je ona zanemariva. Nakon 6 mjeseci podvuci crtu i vidi kako ide kanal, da li raste? Da li stagnira? Ispravi nesto sto si grijesio, promijeni taktiku i sl...

- raditi za strani trziste, nase nije isplativo. Kad kazem strano trziste mislim na englesko govorno podrucje.

Najvise se placaju pregledi i klikovi iz: Australija, USA, Norveska, Kanada, Novi Zeland, JAR...

Moze se zaraditi, provjereno, ali mora se potruditi covjek na pocetku a kasnije kad se zakotrlja ide samo od sebe. Svakako da treba i malo srece da koji video postane viralan.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#513 Re: Google AdSense

Post by Revolucionar ★ »

Poslah prijavu za Adsene, napravio sam par reklama koje sam polijepio u zadnje postove i na neke stranice, i to je pretpostavljam to? treba li oglas na homepage, ili moze na bilo koju stranicu ili post ?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#514 Re: Google AdSense

Post by quarterback »

SpecialOffer wrote:
hvala puno na vremenu i trudu da podjelis info SpecialOffer :thumbup: :kakoste:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#515 Re: Google AdSense

Post by SpecialOffer »

quarterback wrote:
SpecialOffer wrote:
hvala puno na vremenu i trudu da podjelis info SpecialOffer :thumbup: :kakoste:
Nije frka, tu sam da pomognem koliko mogu ;)
mir5
Posts: 147
Joined: 23/10/2015 12:56
Location: pa vi stvarno niste normalni ovaj Željo sve će jebati

#516 Re: Google AdSense

Post by mir5 »

Revolucionar ★ wrote:Poslah prijavu za Adsene, napravio sam par reklama koje sam polijepio u zadnje postove i na neke stranice, i to je pretpostavljam to? treba li oglas na homepage, ili moze na bilo koju stranicu ili post ?

pazi da najvise 3 oglasne jedinice imas po svakom postu ili stranici
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#517 Re: Google AdSense

Post by Revolucionar ★ »

mir5 wrote:
Revolucionar ★ wrote:Poslah prijavu za Adsene, napravio sam par reklama koje sam polijepio u zadnje postove i na neke stranice, i to je pretpostavljam to? treba li oglas na homepage, ili moze na bilo koju stranicu ili post ?

pazi da najvise 3 oglasne jedinice imas po svakom postu ili stranici
Ulazim jutros na mail, kad primljen sam, vidim da su oglasi postali aktivni na stranici. Sad krece borba :D Ne bi bilo lose da nama rookijema prenesete trikove s reklamama, gdje ih postavljat, sta ne bismo smjeli. Kako sam shvatio, ne smijemo ni na koji nacin navodit citaoce na reklame ?
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#518 Re: Google AdSense

Post by Revolucionar ★ »

I je li iko koristio Facebook ads za promociju ? Kako naplacuje, i sta ocekivati za 5 - 10 $ budgeta ? :D
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#519 Re: Google AdSense

Post by Android Knego »

Revolucionar ★ wrote:I je li iko koristio Facebook ads za promociju ? Kako naplacuje, i sta ocekivati za 5 - 10 $ budgeta ? :D
po mom iskustvu, za 10 $ mozes dobiti barem 100 lajkova/fanova za fb-stranicu. provjereno za boost-anje.
ako bas ubodes sa sadrzajem mozes nagurati i na 150. ali ako bas fulis mozes zavrsiti i sa 10-15...
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#520 Re: Google AdSense

Post by almir90 »

Može li neko ovdje ili preko privatnih poruka da mi pošalje kakvih linkova odakle je ko učio i došao do svoje ideje? Da li ste kupovali kakve knjige ili kurseve? Bio bih zahvalan ako neko može pomoći.

Koliko ste na početku novca uložili kad ste krenuli? Ja sam prije nekih pola godine krenuo sa jednom stranicom, u pitanju je affiliate stranica. Međutim, nakon pola godine isplatilo mi se tek 15% od svega što sam mjesečno ulagao, pa sam odustao od toga. Sad baš i nemam neke pametne ideje, pa tražim nekakve preporuke.
mir5
Posts: 147
Joined: 23/10/2015 12:56
Location: pa vi stvarno niste normalni ovaj Željo sve će jebati

#521 Re: Google AdSense

Post by mir5 »

almir90 wrote:Može li neko ovdje ili preko privatnih poruka da mi pošalje kakvih linkova odakle je ko učio i došao do svoje ideje? Da li ste kupovali kakve knjige ili kurseve? Bio bih zahvalan ako neko može pomoći.

Koliko ste na početku novca uložili kad ste krenuli? Ja sam prije nekih pola godine krenuo sa jednom stranicom, u pitanju je affiliate stranica. Međutim, nakon pola godine isplatilo mi se tek 15% od svega što sam mjesečno ulagao, pa sam odustao od toga. Sad baš i nemam neke pametne ideje, pa tražim nekakve preporuke.


Frank Kern.

Sve sto nadjes od njega citaj, slusaj, uci, prati...

(imas na kat.cr skini sebi za dz ako nemas love da kupujes direktno od njega)


al posto je tema Google Adsense on ti ovaj Google SEO smatra shitom i ne hebe ga 1 posto, kupis G oglase i navlacis traffic, i nema maltretiranja sa glupostima
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#522 Re: Google AdSense

Post by Revolucionar ★ »

Ma najbolje je korak po korak pronalazit sam, na netu. Sto se tice seo zajebancije, pozicioniranje na searchu je ipak glavnina osim ako si vlasnik neke superaktivne stranice na fb putem koje mozes si nabijat traffic , onda nema zime i zajebancije sa SEOm .
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#523 Re: Google AdSense

Post by Android Knego »

almir90 wrote:Može li neko ovdje ili preko privatnih poruka da mi pošalje kakvih linkova odakle je ko učio i došao do svoje ideje? Da li ste kupovali kakve knjige ili kurseve? Bio bih zahvalan ako neko može pomoći.

Koliko ste na početku novca uložili kad ste krenuli? Ja sam prije nekih pola godine krenuo sa jednom stranicom, u pitanju je affiliate stranica. Međutim, nakon pola godine isplatilo mi se tek 15% od svega što sam mjesečno ulagao, pa sam odustao od toga. Sad baš i nemam neke pametne ideje, pa tražim nekakve preporuke.
mozda NA OVOM YOUTUBE KANALU nadjes nesto za sebe...
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#524 Re: Google AdSense

Post by almir90 »

@Android Knego, @mir5 hvala vam za info. :thumbup:
kazo
Posts: 1519
Joined: 08/03/2012 19:57

#525 Re: Google AdSense

Post by kazo »

mir5 wrote:
almir90 wrote:Može li neko ovdje ili preko privatnih poruka da mi pošalje kakvih linkova odakle je ko učio i došao do svoje ideje? Da li ste kupovali kakve knjige ili kurseve? Bio bih zahvalan ako neko može pomoći.

Koliko ste na početku novca uložili kad ste krenuli? Ja sam prije nekih pola godine krenuo sa jednom stranicom, u pitanju je affiliate stranica. Međutim, nakon pola godine isplatilo mi se tek 15% od svega što sam mjesečno ulagao, pa sam odustao od toga. Sad baš i nemam neke pametne ideje, pa tražim nekakve preporuke.


Frank Kern.

Sve sto nadjes od njega citaj, slusaj, uci, prati...

(imas na kat.cr skini sebi za dz ako nemas love da kupujes direktno od njega)


al posto je tema Google Adsense on ti ovaj Google SEO smatra shitom i ne hebe ga 1 posto, kupis G oglase i navlacis traffic, i nema maltretiranja sa glupostima
Je li ima neko predavanje ili pdf da bas o tome govori posebno ili u svakoj predavanju spominje to ? Bas me interesuje taj dio da vidim.
Post Reply