Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#426 Re: Google AdSense

Post by pathyeshme »

MTV wrote:
Fox_Fox wrote:Od Google-a se može živjeti kao naši parlamentarci. 6000KM mjesečno.

Uključite malo mozak.
Objasni kako :)
Nema ti šta objašnjavati. Treba ti web stranica sa nekih 100k unikatnih dnevnih posjeta sa područja EU i Amerike, ili Youtube kanal sa nekih 100k subscribera koji takođe većinom potiču iz EU ili Amerike.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#427 Re: Google AdSense

Post by MTV »

pathyeshme wrote:
MTV wrote:
Fox_Fox wrote:Od Google-a se može živjeti kao naši parlamentarci. 6000KM mjesečno.

Uključite malo mozak.
Objasni kako :)
Nema ti šta objašnjavati. Treba ti web stranica sa nekih 100k unikatnih dnevnih posjeta sa područja EU i Amerike, ili Youtube kanal sa nekih 100k subscribera koji takođe većinom potiču iz EU ili Amerike.
Uuu to je malo puno :) Lakse sam shvatio kad si objasnio kako to zaraditi nego da nisam dobio nikakav odgovor.

Hvala na odgovoru.
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#428 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

Pretjerao je sa 100k unikatnih posjeta iz EU i USA... Sa tom kolicinom posjeta bi imao mnogo mnogo vise zarade od ovih 1000$...
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#429 Re: Google AdSense

Post by pathyeshme »

w0rld wrote:Pretjerao je sa 100k unikatnih posjeta iz EU i USA... Sa tom kolicinom posjeta bi imao mnogo mnogo vise zarade od ovih 1000$...
Kakvih 1000$? Vidiš da momak spominje 6k KM mjesečno.
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#430 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

I to je sitno naspram 100k unikatnih posjeta dnevno ali iz bogatih EU zemalja, cak i ta posjeta sa balkana moze pruziti tu zaradu cak i vise
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#431 Re: Google AdSense

Post by Slo Burner »

Odlucio sam da se okusam sa adsensom, imam facebook stranicu sa nekih 5000 lajkovai napravio sam stranicu na blogspotu. Kad pokusam uvezati sa adsensom kaze mi Your blog doesn't currently qualify for AdSense ?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#432 Re: Google AdSense

Post by seoBIH »

Onaj lik gore sto je spomenuo promet iz Zapadnih zemalja je potpuno u pravu, nazalost, svako ko radi na domacem jeziku i orijentisan je na trziste ex-yu taj i ne moze ocekivati vise od 20 centi dnevno, cak je i to vrh u vecini slucajeva. I da, izbjegavajte objavljivanje screenshotova zarade, koliko god mislili da G to ne zna, vjerujte da vrlo lako nadju i tu je kraj accountu.
Pises gluposti. Cuj centi. Pa naravno ako ti je posjeta 500 ljudi dnevno, biti ce u centima. Sta ocekujes od tako male posjete?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#433 Re: Google AdSense

Post by seoBIH »

Ne bavim se SEO-m, za to platim ljude. Bavim se zaradom na web-u i moze se fino zivjeti od ex-yu posjete, ALI ako imas kvalitetan sadrzaj i sadrzaj koji se trazi.
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#434 Re: Google AdSense

Post by kazo »

@Premijernocom ne mogu da ti posaljem poruku, sto to zabrani :D Htio bih par informacija od tebe vidim da se razumijes. Imam jednu dobru ideju, stranica je nekad bila aktivna prije 2 godine i imala 15000 posjeta mjesecno sa spam komentarima a nije bilo objava na njoj. Prije mjesec sam napravio novu u wordpressu da pokusam nesto sa adsense, takodjer imam i fb profil sa 5000 prijatelja ( + svaki dan mi dolazi jos zahtjeva za prijateljstvo pa sam napravio fan page da ih preusmjerim tamo sve) jos veci plus je sto lajkovi i posjete nisu iz BiH, nego iz cijelog svijeta. Najvise rusija,amerika,turska ima ih iz UK, kina,njemacka ugl ako se kvaliteteno napravi moze biti iz svake drzave.

Domena je .ba a tekst je na bosanskom, to i jeste problem stranice, sto se kratko zadrzavaju. Moracu naci nekog da pise i na engleskom. Je li dovoljno ovih 5000 za pocetak? ako ti nije problem da posaljes poruku pa da ti posaljem link stranice i usput ako si zainteresovan da nesto pokusamo napraviti i naravno sebi dio uzeti ili uzimati :)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#435 Re: Google AdSense

Post by seoBIH »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: koje nebuloze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: cuj za 72h 40.000 posjeta dostici. Pa neces za 72 dana, a kamoli sata.

Cuj CPM na adesnsu :lol: :lol: :lol:
User avatar
DadoX5
Posts: 3
Joined: 26/05/2014 16:14
Location: Youtube zarada: http://cursornetwork.com

#436 Re: Google AdSense

Post by DadoX5 »

Naravno da se može zaraditi ozbiljan novac na internetu, ali smatrati 40.000 page viewsa po danu smiješnom posjetom koja se može dostici za 72 sata :lol: Samo me zanima koliko tvoj website ima posjeta ako ti je 40.000 smiješna brojka :lol:
User avatar
DadoX5
Posts: 3
Joined: 26/05/2014 16:14
Location: Youtube zarada: http://cursornetwork.com

#437 Re: Google AdSense

Post by DadoX5 »

Ma svaka tebi čast, vidi se da se razumiješ u te stvari. I ja sam u IM već nekoliko godina i zaista se može zaraditi a ne samo kukati :-D . Ono što je meni zapalo za oko je to što cifru od $100 dnevno i 40.000 page viewsa po danu nazivaš smiješnim jer će neko zaista pomisliti da se te cifre mogu postići za 72 sata :-D . Priznat ćeš, potrebno je mnogo više kako bi se upoznala materija i kako bi se uspjelo u IM. A tebi svaka čast za 340.000 posjeta posebno ako je website na engleskom :thumbup:
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#438 Re: Google AdSense

Post by Janjicar »

imam jedno pitanje
da li google adsense instantno tj. odmah prikazuje u dashboardu klikove na reklame ili potrebno neko vrijeme da ocita ?

Na adsense mi prikazuje da stranica ima 300 pregleda a na web-stranici tj. blogu prikazuje 600 prikaza.
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#439 Re: Google AdSense

Post by pathyeshme »

Janjicar wrote:imam jedno pitanje
da li google adsense instantno tj. odmah prikazuje u dashboardu klikove na reklame ili potrebno neko vrijeme da ocita ?

Na adsense mi prikazuje da stranica ima 300 pregleda a na web-stranici tj. blogu prikazuje 600 prikaza.
Možda nemaš reklame na svakom url-u?
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#440 Re: Google AdSense

Post by Janjicar »

pathyeshme wrote:
Janjicar wrote:imam jedno pitanje
da li google adsense instantno tj. odmah prikazuje u dashboardu klikove na reklame ili potrebno neko vrijeme da ocita ?

Na adsense mi prikazuje da stranica ima 300 pregleda a na web-stranici tj. blogu prikazuje 600 prikaza.
Možda nemaš reklame na svakom url-u?
imam :/
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#441 Re: Google AdSense

Post by kazo »

Pozdrav, planiro sam izdvojiti nekih 20-tak $ za adwords i vidim sad da ima neka akcija da potrosis svojih 25KM a oni ti salju jos 100 KM. Pa da vidim je li neko uzimao, kakva je caka u tome? ko ce ti dati 100 KM tek tako.
EDIT: hoce li biti kakvih problema, ako naoravim novi gmail jer ovaj je star par mjeseci, a oni traze da je mladji od 14 dana.
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#442 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

kazo wrote:Pozdrav, planiro sam izdvojiti nekih 20-tak $ za adwords i vidim sad da ima neka akcija da potrosis svojih 25KM a oni ti salju jos 100 KM. Pa da vidim je li neko uzimao, kakva je caka u tome? ko ce ti dati 100 KM tek tako.
EDIT: hoce li biti kakvih problema, ako naoravim novi gmail jer ovaj je star par mjeseci, a oni traze da je mladji od 14 dana.
Vjerovatno mislis na adwords kupone, mislim da ne bi trebao biti nikakav problem sto se tice otvaranje novog racuna, barem do sad nije bio problem i neces biti ni prvi ni zadnji sto radi tako.
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#443 Re: Google AdSense

Post by kazo »

w0rld wrote:
kazo wrote:Pozdrav, planiro sam izdvojiti nekih 20-tak $ za adwords i vidim sad da ima neka akcija da potrosis svojih 25KM a oni ti salju jos 100 KM. Pa da vidim je li neko uzimao, kakva je caka u tome? ko ce ti dati 100 KM tek tako.
EDIT: hoce li biti kakvih problema, ako naoravim novi gmail jer ovaj je star par mjeseci, a oni traze da je mladji od 14 dana.
Vjerovatno mislis na adwords kupone, mislim da ne bi trebao biti nikakav problem sto se tice otvaranje novog racuna, barem do sad nije bio problem i neces biti ni prvi ni zadnji sto radi tako.
Na kupon sam mislio. Znaci nece biti problema, hvala :)
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#444 Re: Google AdSense

Post by kazo »

Kako kontaktirati ove debile iz adsense? nema sanse da nadjem mail za kontakt a ono sto su izbacili kao pomoc nema koristi. Nekad davno sam imao adsense na blogu i obrisao taj gmail, a sad mi nedaju da prijavm drugi jer moram uci na ovaj sto je obrisa pa postaviti drugi gmail kao administratora. Kako da udjem kad sam obriso gmail? Je li se neko susretao s ovim problemom ?
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#445 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

kazo wrote:Kako kontaktirati ove debile iz adsense? nema sanse da nadjem mail za kontakt a ono sto su izbacili kao pomoc nema koristi. Nekad davno sam imao adsense na blogu i obrisao taj gmail, a sad mi nedaju da prijavm drugi jer moram uci na ovaj sto je obrisa pa postaviti drugi gmail kao administratora. Kako da udjem kad sam obriso gmail? Je li se neko susretao s ovim problemom ?
Ne mogu ti nazalost pomoci u vezi kontakta za Adsense, znam samo da je bilo malte ne nemoguce stupiti u kontakt sa njima van standardne procedure tj ono sto ne ulazi u njihov FAQ.
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#446 Re: Google AdSense

Post by kazo »

w0rld wrote:
kazo wrote:Kako kontaktirati ove debile iz adsense? nema sanse da nadjem mail za kontakt a ono sto su izbacili kao pomoc nema koristi. Nekad davno sam imao adsense na blogu i obrisao taj gmail, a sad mi nedaju da prijavm drugi jer moram uci na ovaj sto je obrisa pa postaviti drugi gmail kao administratora. Kako da udjem kad sam obriso gmail? Je li se neko susretao s ovim problemom ?
Ne mogu ti nazalost pomoci u vezi kontakta za Adsense, znam samo da je bilo malte ne nemoguce stupiti u kontakt sa njima van standardne procedure tj ono sto ne ulazi u njihov FAQ.
Ma ne moze se, pokuso sam na sve nacine. Sta mislis da djevojka prijavi adsense na moju stranicu, stavi svoje podatke i sve ostalo sto ide? da nece mozda biti problema sto sam ja prijavljivao vec tu stranicu, pa me odbili i sad odjednom druga ip adresa? Ili ce sve regularno biti, ja ulazim normalno objavljujem postove, samo nemam uvid u adsense preko svog kompa ?
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#447 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

kazo wrote:
w0rld wrote:
kazo wrote:Kako kontaktirati ove debile iz adsense? nema sanse da nadjem mail za kontakt a ono sto su izbacili kao pomoc nema koristi. Nekad davno sam imao adsense na blogu i obrisao taj gmail, a sad mi nedaju da prijavm drugi jer moram uci na ovaj sto je obrisa pa postaviti drugi gmail kao administratora. Kako da udjem kad sam obriso gmail? Je li se neko susretao s ovim problemom ?
Ne mogu ti nazalost pomoci u vezi kontakta za Adsense, znam samo da je bilo malte ne nemoguce stupiti u kontakt sa njima van standardne procedure tj ono sto ne ulazi u njihov FAQ.
Ma ne moze se, pokuso sam na sve nacine. Sta mislis da djevojka prijavi adsense na moju stranicu, stavi svoje podatke i sve ostalo sto ide? da nece mozda biti problema sto sam ja prijavljivao vec tu stranicu, pa me odbili i sad odjednom druga ip adresa? Ili ce sve regularno biti, ja ulazim normalno objavljujem postove, samo nemam uvid u adsense preko svog kompa ?
Pa zasto su te odbili prvi put ?
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#448 Re: Google AdSense

Post by kazo »

w0rld wrote:Pa zasto su te odbili prvi put ?
Pa sestra imala prije prijavljen adsense na jednom blogu i ona obrisala taj blog i gmail sto je koristila. Sad kad sam prijavio, oni mi kazu da je adsense koristen sa tog racuna, ako hocu da prijavim drugi gmail moram se logovati u ovaj sto je obrisan ( naravno ne moguce ) i onda da postavim ovaj sto hocu kao primarni. Zato sam trazio njihov kontakt da im objasnim kako cu se logovati na gmail, ako je obrisan :? izgleda da mi je jedino rjesenje da prijavi neko drugi za mene.
EDIT evo poruka:
Thank you for your interest in Google AdSense. While reviewing your application, we noticed that your account information matches a currently approved AdSense account associated with xxxxxxx. Because our policies do not permit multiple accounts, we're unable to accept your new application at this time.

If you'd like to add xxxxx as a login to your approved account, you can do so by following these steps:

Sign in to the AdSense account associated with xxxxxxx at http://www.google.com/adsense.
On the 'Home' tab, click the 'Account settings' link in the left navigation bar.
On the 'Account settings' page, scroll down to the 'Access and authorization' section at the bottom of the page.
Under 'Users with sign-in access', enter xxxxx and click 'Invite'.
Once you've invited xxxxxx as a login to your account, please check that address for an email invite and follow the instructions to add this new login.

If you can’t access your approved account with xxxxx, please follow the steps in our login troubleshooter. If you aren’t able to regain access to your account using this process, you’ll find an option to contact us. We’ll then work with you to access your account with your desired login.

For help getting started with your existing AdSense account, please visit this page.
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#449 Re: Google AdSense

Post by w0rld »

Mora postojati nacin da dobijes pristup, nemam vremena sad to traziti za tebe tako da ti direktno ne mogu pomoci, ali googlaj, u svakom slucaju mora postojati nacin da dobijes pristup ukoliko je sve ok sa racunom bilo.
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#450 Re: Google AdSense

Post by kazo »

w0rld wrote:Mora postojati nacin da dobijes pristup, nemam vremena sad to traziti za tebe tako da ti direktno ne mogu pomoci, ali googlaj, u svakom slucaju mora postojati nacin da dobijes pristup ukoliko je sve ok sa racunom bilo.
Ma sve uredu bilo, onda vidjela da ne ide tao lahko i obrisala blog i gmail. Postavicu na njihovom forumu pitanje, pa mozda se neko javi. hvala u svakom slucaju :)
Post Reply