Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
angrybird
Posts: 111
Joined: 12/08/2012 08:45

#1 Google AdSense

Post by angrybird »

pozdrav
imam blog na blogspotu i htio bih dodati adsense ne bih li zaradio koji dinar ;) ali ne znam hoće li mi google dopustiti na mom blogu to
u biti, blog mi je u vezi jedne online igrice, imam poprilično fin dnevni promet, 200-300 posjeta, korisnici iz cijelog svijeta, e sad, mene zanima hoće li google reći da kršim autorska prava jer pišem o igrici i zarađujem ''preko tuđih leđa''
ali to mi opet glupo jer kako ima ljudi pišu o modi pa stavljaju slike nekih gucci torbica i pišu o tome - realno, onda oni zarađuju preko guccijevih leđa :S
al o tom po tom
vidim ima i travian blogova kojima je adsense omogućen

aplicirao sam bio za adsense prije nekog vremena ali to tek kad sam napravio blog i dok nisam imao ni 10 posjeta sve ukupno

znate li za neki mail ili online obrazac gdje bih ih mogao direktno kontaktirati?
pretražio sam sve moguće na google centru za pomoć ali nigdje nema kontakt forme :(
User avatar
xXBl0odXx
Posts: 508
Joined: 28/04/2009 00:17
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: Google AdSense

Post by xXBl0odXx »

Nema veze sto je igrica, mozes koristiti Adsens. Nema nekog striktnog pravila u vezi toga. Samo ti vrlo vazno da na blogu postavis Privacy Policy, jer im je to odnedavno postalo obavezno.

Nisam najbolje skontao, jesu li te prihvatili kada si aplicirao ?
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3 Re: Google AdSense

Post by drag_gost »

Direktno ih kontaktirati ne mozes, tj. mozes, ali ti odgovoriti nece. :)
Apliciraj na Adsense opet slobodno. Sve dok je sadrzaj tvoj, i nije kopiran sa drugih stranica i dok imas dovoljno sadrzaja ne moras se brinuti. 99% da ces biti primljen. Google voli blogspot, ionako je njihov servis. :)
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#4 Re: Google AdSense

Post by Salah ad-Din »

Nećeš imati nikakvih problema, samo nabijaj postove, jer više postova znači i više zarade ;)

Nego mene su banovali sa AdSensa, sad sam prinuđen koristiti neke servise koji mizerno plačaju, pa jel ima kakve šanse da me vrate? :D
User avatar
xXBl0odXx
Posts: 508
Joined: 28/04/2009 00:17
Location: Sarajevo
Contact:

#5 Re: Google AdSense

Post by xXBl0odXx »

Salah ad-Din wrote:Nećeš imati nikakvih problema, samo nabijaj postove, jer više postova znači i više zarade ;)

Nego mene su banovali sa AdSensa, sad sam prinuđen koristiti neke servise koji mizerno plačaju, pa jel ima kakve šanse da me vrate? :D
Ja koliko znam nema sanse :( Ne znam da ima i jedan slucaj da su mu dopustili ponovo da se vrati, osim ako je mozda "velika" stranica ili vise stranica u pitanju ( i zato nisam siguran ).

Mada i na Adsensu su klikovi sve manje i manje vrijedni, naravno zavisi dosta i od keyworda koje ciljaju. Ali generalno ide prema dole :P
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#6 Re: Google AdSense

Post by Salah ad-Din »

xXBl0odXx wrote:
Ja koliko znam nema sanse :( Ne znam da ima i jedan slucaj da su mu dopustili ponovo da se vrati, osim ako je mozda "velika" stranica ili vise stranica u pitanju ( i zato nisam siguran ).

Mada i na Adsensu su klikovi sve manje i manje vrijedni, naravno zavisi dosta i od keyworda koje ciljaju. Ali generalno ide prema dole :P
A šteta, zbog gluposti sam banovan, ali sam bar naučio lekciju :/

Ma znam, ne daju nam da živimo :D
angrybird
Posts: 111
Joined: 12/08/2012 08:45

#7 Re: Google AdSense

Post by angrybird »

ok
ma ja sam u biti prvi put aplicirao tek kad sam napravio blog pa su odbili, vjerovatno jer je nov blog bio pa nije bilo prometa nikakvog još
i neki dan sam, kad sam dostigao 1000 posjeta ali su me opet odbili, vjerujem zato jer su im sumnjivi prihodi prometa bili
slao sam korisnicima u privatne poruke moj blog da ga vide ;) ali sada sam se tog kanio i sav promet ide preko google pretraživanja :D

a valjda će me prihvatiti :/
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#8 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

Imam problem, ne mogu se prijaviti na google Adsense jer nemam broja na kuci, tri puta me do sada odbijali zbog broja kuce, a jedini nacin da me isplate sa youtube-a jeste google adsense, dobio sam odobrenje za zaradu, pocele se reklame pojavljivati u svim videima prije skoro 48h, ali ne mogu da se registrujem na google adsense...

Evo i mail koji sam 3x dobio isti :(
99% sam siguran da je broj kuce u pitanju, a ne smijem staviti neki broj kuce, moze otici zarada na pogresnu adresu :(

Hello,

Thank you for your interest in Google AdSense. Unfortunately, after
reviewing your application, we're unable to accept you into AdSense at
this time.

We did not approve your application for the reasons listed below.

Issues:
- Contact address incorrect, incomplete or not provided

---------------------

Further detail:
Contact address incorrect, incomplete or not provided: We've found that
the account information provided on your application is incorrect,
incomplete, or missing.

All applications must include a valid and complete address where you can
receive mail. If you are applying for a business account, you also need to
provide a full and complete contact name. It's important that this
information is entered correctly, since payments will be issued to the
"Payee Name" and checks, if available in your country, will be mailed to
the contact name and address as listed on your application.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#9 Re: Google AdSense

Post by jahh »

StrelacZE wrote:Pozdrav.Vidim da je ovde tema ad sense,ok,razumijem,samo sam htio da pitam da li je bilo tko od vas radio sa ad.fly,vidim da mi je danas leglo 5 dolara na paypal ;-)
http://adf.ly/H3fp1


Zelite malo,po malo,regaj te se,i lagano:
http://adf.ly/?id=1295638
Sreća nisi ofiran.
StrelacZE
Posts: 289
Joined: 12/11/2012 18:12

#10 Re: Google AdSense

Post by StrelacZE »

Pa,dobro,jesam postavio linkove,.sta ima veze,isto kao da cu ostetiti nekoga sto sam postavio linkove u svoju korist.Ako steti,nije problem,izbrisati cu sve,cijeli post.Jednostavno,uz postavljene linkove,samo sam upitao,je li bilo tko od vas to radio,i je li bilo koristi,jer ja zaista nisam se trudio nista,ne sjecam se ni kada sam se registrovao na ads.fly,a jutros mi dodje e mail sa uplatom.To je sve!
Pozdrav!
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#11 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

Mogu da vam kazem da se dobro moze zaraditi sa ovim Adsense-om, evo sta sam ja jucer zaradio od youtube-a, IMAO 8768 pregleda reklame i 587 klikova na reklamu i zaradio 5.22€, kada bi bilo ovako svaki dan imao bi ja itekako dobru platu od youtube-a... To je vjerovatno pocetnicka sreca, ne vjerujem da ce ijedan dan biti dobar kao ovaj jucer...

Image
angrybird
Posts: 111
Joined: 12/08/2012 08:45

#12 Re: Google AdSense

Post by angrybird »

da ne otvaram novu temu za AdSense imam novih pitanja :)

znači sav sadržaj na blogu mora biti moje vlasništvo? da li se to odnosi i na slike?
da li mogu ubacivati slike koje nisu zaštičene autorskim pravima, npr one koje nađem u google pretraživanju?
ako nađem neku dobru koja je zaštičena autorskim pravima, da li je dovoljno samo da ispod slike navedem autora ili ni to ne smijem po adsens pravilima?
smijem li ubacivati screenshotove iz google eartha?

i još jedno pitanje, možda najbitnije, smijem li navoditi cijene?? npr ako pišem o nekom muzeju, da stavim cijenu ulaznice i radno vrijeme? ili kartu javnog gradskog prijevoza?

@mehemed
svaka čast, dobro ti ide :)
jesu ti prihvatili sada aplikaciju? palo mi na pamet, moj jedan poznanik je tako studirao u sarajevu ali nije bio njegov stan pa je plaćao poštanski sandučić u nekoj banci i tamo mu je stizao ček
mislim da je plaćao 10-15KM, možda ti je to ok opcija ako ti ne prihvaćaju još uvijek
Last edited by angrybird on 11/02/2013 21:24, edited 1 time in total.
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#13 Re: Google AdSense

Post by casanova123 »

Ma po adsensu se ne smije nista ja mislim staviti na stranicu kako treba(naravno nije tako ali..)
SaMaster
Posts: 927
Joined: 06/03/2005 16:05

#14 Re: Google AdSense

Post by SaMaster »

Salah ad-Din wrote:Nećeš imati nikakvih problema, samo nabijaj postove, jer više postova znači i više zarade ;)

Nego mene su banovali sa AdSensa, sad sam prinuđen koristiti neke servise koji mizerno plačaju, pa jel ima kakve šanse da me vrate? :D
Promijenis adresu, podatke i sl i to je to...
angrybird
Posts: 111
Joined: 12/08/2012 08:45

#15 Re: Google AdSense

Post by angrybird »

angrybird wrote:da ne otvaram novu temu za AdSense imam novih pitanja :)

znači sav sadržaj na blogu mora biti moje vlasništvo? da li se to odnosi i na slike?
da li mogu ubacivati slike koje nisu zaštičene autorskim pravima, npr one koje nađem u google pretraživanju?
ako nađem neku dobru koja je zaštičena autorskim pravima, da li je dovoljno samo da ispod slike navedem autora ili ni to ne smijem po adsens pravilima?
smijem li ubacivati screenshotove iz google eartha?

i još jedno pitanje, možda najbitnije, smijem li navoditi cijene?? npr ako pišem o nekom muzeju, da stavim cijenu ulaznice i radno vrijeme? ili kartu javnog gradskog prijevoza?
(n)itko? :(
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#16 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

angrybird wrote: @mehemed
svaka čast, dobro ti ide :)
jesu ti prihvatili sada aplikaciju? palo mi na pamet, moj jedan poznanik je tako studirao u sarajevu ali nije bio njegov stan pa je plaćao poštanski sandučić u nekoj banci i tamo mu je stizao ček
mislim da je plaćao 10-15KM, možda ti je to ok opcija ako ti ne prihvaćaju još uvijek
Hehe Hvala
Jesu, jesu, odobrili su, napisao br. 99 i kada su odobrili u profilu izbrisao broj :D Zaradjujem, 65,53 € od 09.-31.01, poslali su mi i PIN na kucnu adresu da potvrdim, ali nije jos stigao, narucen je 12.01. , pise da im treba 3-5 dana da ga posalju i 2-4 sedmice da stigne, pricekat cu jos 5-10 dana prije nego podnesem zahtjev za novi, iako pise "Pričekajte isporuku 3 do 6 tjedna", puno je cekat vise od mjesec dana, nekima je dolazilo u BiH u roku 2 sedmice


Image
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#17 Re: Google AdSense

Post by Locker »

Pratim :)
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#18 Re: Google AdSense

Post by jahh »

Ja sam čekao PIN nekih 40-50 dana :)
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#19 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

jahh wrote:Ja sam čekao PIN nekih 40-50 dana :)
aahh, evo u mene vec 35 dana od dana kada sam poslao zahtjev za PIN, nadam se da ce uskoro doci, ne salju atomsku, vec obicnu kovertu...
kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#20 Re: Google AdSense

Post by kenzo »

Mehemed wrote:
jahh wrote:Ja sam čekao PIN nekih 40-50 dana :)
aahh, evo u mene vec 35 dana od dana kada sam poslao zahtjev za PIN, nadam se da ce uskoro doci, ne salju atomsku, vec obicnu kovertu...
posalji jos jednom zahtjev ne zna se koji ce prije stici
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#21 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

kenzo wrote:
Mehemed wrote:
jahh wrote:Ja sam čekao PIN nekih 40-50 dana :)
aahh, evo u mene vec 35 dana od dana kada sam poslao zahtjev za PIN, nadam se da ce uskoro doci, ne salju atomsku, vec obicnu kovertu...
posalji jos jednom zahtjev ne zna se koji ce prije stici

Problem je u tome sto ce mi poslati NOVI PIN, drugaciji od ovog sto je na putu, pa on iako dodje morat cu cekati onaj novi, nece biti isti, a kakav sam baxuz ako posaljem zahtjev za novim PIN-om ovaj kojeg cekam ce doci u roku 24h...
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#22 Re: Google AdSense

Post by punta »

ja sam se prijavio 19.10.2012 oi proslo je skoro dva mjeseca bio sam i zaboravio na moju prijavu
i stize mi pismo od google u njemu pin kod

zasad je stanje ovako

google
Image


youtube
Image



nemojte pokusavat kucat nikakav pin kod dok vam na kucnu adresu ne stigne koverta od google u kojoj je pin

i ja sam bio dva puta poslo zahtjev za pin ali u obje koverte je stigo novi pin

ja jos ne vjerujem u ovo sve dok ne dobijem neke pare
jer ja nisam postavio nikakve oglase pa ne znam kako sma ovo zaradio i d ali je to prava zarada ili ce oni nesto oduzet
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#23 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

punta wrote:
nemojte pokusavat kucat nikakav pin kod dok vam na kucnu adresu ne stigne koverta od google u kojoj je pin

i ja sam bio dva puta poslo zahtjev za pin ali u obje koverte je stigo novi pin

ja jos ne vjerujem u ovo sve dok ne dobijem neke pare
jer ja nisam postavio nikakve oglase pa ne znam kako sma ovo zaradio i d ali je to prava zarada ili ce oni nesto oduzet
Tako je, ako se 3x pogrijesi PIN mozes se pozdraviti sa acc-om...

Jesu li ti dosli ISTI PIN-ovi ili razliciti? Ako dolaze isti da i ja ponovo posaljem zahtjev

Vjerujem da ce skinuti, u mene je bila bas luda statistika, na kraju bilo 60-70€, ne bih trebalo da ti skine bas puno, u mene je poludilo nesto pa je nekada na dan islo preko 30€

Adsense
Image

Youtube
Image
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#24 Re: Google AdSense

Post by punta »

meni su oba puta dosli isti pinovi

a sta nek dajku kolko daju i tako nisam nista reklamiro niti sam nesto ulozio niti se mucio
a kad se uvejrim da placaju onda imam plan kako da namaknem vise para imam plan sta da postavim na yt
sto bi moglo da bude gledano

ali ne znam da li za isplatu treba imat kreditnu karticu
jer ja je nemam niti imam bilo kakav racun u banci

negdje sam procito da je isplata moguca cekom kao oni meni na adresu posalju cek i odem u banku taj cek unovcim
a banka uzme proviziju
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#25 Re: Google AdSense

Post by Mehemed »

punta wrote:meni su oba puta dosli isti pinovi

negdje sam procito da je isplata moguca cekom kao oni meni na adresu posalju cek i odem u banku taj cek unovcim
a banka uzme proviziju
Eh super onda, sad cu i ja ponovo poslati zahtjev, trebao sam do davno uraditi, 3.2. sam mogao podnijeti zahtjev za novim pinom


Da, mislim da do ~ 300KM vrijednosti isplate odmah(tako je bilo prije, ne znam da li je sada), a veci da se mora cekati da ga odobre, tako nesto, a isto tako da se mora imati devizni racun za vece od 300KM, ja ako budem imao u prosjeku mjesecno 50KM bit cu prezadovoljan :)

Ja bi vise volio da mi mogu uplatiti na paypal, jer imam racun u banci, karticu i sve, ali nazalost ne moze, u Hrvatskoj moze preko Western Uniona ali u BiH ne moze :(

A de mi reci, kakve klipove objavljujes? Je li pravis klipove sa muzikom, samo ubacis sliku od tog nekog izvodjaca ili ?


Evo bas sada vidim pise kada sam kliknuo da podnesem novi zahtjev da su svi PIN-ovi isti
Post Reply