Golf 5 problem sa paljenjem?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Dadulino
Posts: 133
Joined: 26/05/2015 20:38

#26 Re: Golf 5 problem sa paljenjem?

Post by Dadulino »

amar1994 wrote:
Dadulino wrote: Cekaj,jel postoji neka korelacija izmedju te greske abgas i otezanog paljenja?,ja koliko sam shvatio dizelu vise skodi gusenje nego veci obrtaji,to sam procitao na nekom tdi forumu :) al inace potrosnja mi bude 4.9-5.6 zavisno od raspolozenja :D :D :D
negdje sam citao da se najvise prasine/cestica nakupi kad se turbo dizel tjera u ne efikasnom podrucju , pod tim se misli na dodavanje dosta gasa , da ne kazem punog na niskim obrtajima, a turbo ne moze da zavrti i onda imas dosta goriva a malo zraka , pa napuni i DPF i EGR i sve ostalo :-D , koliko je tacno ne znam al ima neke logike :thumbup:

mozes ti voziti i na 1300-1500 obrtaja ali po ravnicama sa minimalnim dodavanjem gasa :thumbup:
DPF nemam,kod mene je '06 godiste,po svemu sudeci iduci put uzimam FSi motor,da se rijesim ovih zajebancija :lol: :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#27 Re: Golf 5 problem sa paljenjem?

Post by Maraschino »

Dadulino wrote: DPF nemam,kod mene je '06 godiste,po svemu sudeci iduci put uzimam FSi motor,da se rijesim ovih zajebancija :lol: :lol:
jesi li kontrolisao pumpu goriva u rezervoaru?
ovo meni vuce da spali sto ima goriva i inda ide verglanje dok prva pumpa ne povuce.
je li ovakav problem i kada je rezervoar pun?
User avatar
Dadulino
Posts: 133
Joined: 26/05/2015 20:38

#28 Re: Golf 5 problem sa paljenjem?

Post by Dadulino »

Maraschino wrote:
Dadulino wrote: DPF nemam,kod mene je '06 godiste,po svemu sudeci iduci put uzimam FSi motor,da se rijesim ovih zajebancija :lol: :lol:
jesi li kontrolisao pumpu goriva u rezervoaru?
ovo meni vuce da spali sto ima goriva i inda ide verglanje dok prva pumpa ne povuce.
je li ovakav problem i kada je rezervoar pun?
Pumpu sam novu uzeo,kad mi je crkla auto mi se u voznji ugasilo (pa me slepali do majstora) sad ja ne znam to taj pritisak u pumpi kako s mjeri,jedva sam bio zadnju klupu skinuo,a majstor je radio ostalo :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#29 Re: Golf 5 problem sa paljenjem?

Post by Maraschino »

Kada das kontakt cujes li pumpu da radi ono ''bzzz''?
User avatar
Dadulino
Posts: 133
Joined: 26/05/2015 20:38

#30 Re: Golf 5 problem sa paljenjem?

Post by Dadulino »

Snimio sam danas video,tacno mu treba 15 sekundi da navuce gorivo,znaci vergla perfektno i brzo,ali eto navlaci to gorivo dugo,stavljali smo nepovratni ventil ali opet nista,planiram da sve se ponovo rastavi pa sastavi,mozda je majstor negdje stvar zeznuo u sklapanju?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#31 Re: Golf 5 problem sa paljenjem?

Post by Maraschino »

Dadulino wrote:Snimio sam danas video,tacno mu treba 15 sekundi da navuce gorivo,znaci vergla perfektno i brzo,ali eto navlaci to gorivo dugo,stavljali smo nepovratni ventil ali opet nista,planiram da sve se ponovo rastavi pa sastavi,mozda je majstor negdje stvar zeznuo u sklapanju?
Ja sam tako na Pasatu verglao(dok mi pumpa nije radila) dok ne sastavi a niko nije znao sta je uzrok. U ovlastenom nije izbacivao gresku, dolazila slep sluzba i prikljucivali ga na dijagnostiku i opet nista. Uvijek mi govorili da nema goriva i da mi kazaljka ne radi SVE dok mi jedan momak koji je radio u VW-u nije reka za problem sa pumpama.
Dam kontakt a ono se fakat nista ne cuje. Odem kod njega. Izvadi kompletnu kantu i pokaza mi pumpicu. Daj kontakt a ono nista. Donese novu pumpu i odmah je na suho prikljuci. Cuje se ono ''bzzz''. Namontirao i nikada vise nikakav problem.
User avatar
Dadulino
Posts: 133
Joined: 26/05/2015 20:38

#32 Re: Golf 5 problem sa paljenjem?

Post by Dadulino »

Rijesio sam problem,svaka cast momcima iz ovlastenog servisa u Splitu,prolazio kroz ST,reko aj' svraticu samo da se raspitam,kad kazu to su gumice na diznama,odradise mi njih za jedno 1h,a uzeli mi 30€...jesu li me oprali ili nisu,briga me,eto pa ako neko ima slican problem,nek pogleda gumice :)
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#33 Re: Golf 5 problem sa paljenjem?

Post by Ned071 »

Znaci vuk'o zrak?
Farcibald
Posts: 3
Joined: 21/03/2019 21:32

#34 Re: Golf 5 problem sa paljenjem?

Post by Farcibald »

Dadulino wrote:Pozdrav rajcugo,nedavno na golfu 5 mi ode "pumpa goriva",haj zamijenim stavim novu,majstor da upali nece,znaci auto vergla ali nikad ne sastavi(prije toga je sve radilo kako treba),ucita ga na original VAG diagnostiku,kaze 2 i 4 dizna ne rade,haj' repariram i dizne,sredim sve to kompletiram,auto upali ali nakon 20 sekundi verglanja,i to samo kad je hladan nebitno jel ujutro ili tokom dana,a kada se provoza auto pali kao benzinac,da li je neko imao slicno iskustvo,sumnjao sam na grijace ali ne vjerujem,koje su vase sugestije?


Isti slucaj kao u ovog Passata,samo kod mene vergla duplo manje
:sad:
Sta rijesi za duze verglanje
Post Reply