golf 1 trza

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

niceman
Posts: 110
Joined: 14/02/2014 23:13

#1 golf 1 trza

Post by niceman »

Uranili ,,imam problem jedno 10 tak dana sa golfom kecom..obisao tri majstora i opet isto,promijenio bombinu,razvodnu kapu,razvodnu cijelu,kablove,benz.pumpu,filter goriva,filter zraka,svjece,inace golf je 1.3...problem je dok vozim radi ok nekih 3-4km i pocne se gasiti,ono postepeno...ne prima gas nego shtuca i ugasi se,osjeti se miris benzina dok vozim,opet zaverglam i upali i opet tako...sumnjam na karburator i mislim da bih trebao ocistiti rezervoar...to su moje sumnje, ako neko ima misljenje sta kako, slobodno...majstori su podbacili skroz
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#2 Re: golf 1 trza

Post by walter kurtz »

promijeni auto :wink:
pipi-duga-carapa
Posts: 259
Joined: 25/11/2013 02:13

#3 Re: golf 1 trza

Post by pipi-duga-carapa »

odeš pravom majstoru ili brate kupi drugo auto
niceman
Posts: 110
Joined: 14/02/2014 23:13

#4 Re: golf 1 trza

Post by niceman »

Hehe nisu lose ideje,a to sa pravim majstorom,slabo ces naletiti uzivo na dobrog...isprobano
User avatar
neravip
Posts: 91
Joined: 29/02/2008 10:35

#5 Re: golf 1 trza

Post by neravip »

Preljeva karburator.....
User avatar
neravip
Posts: 91
Joined: 29/02/2008 10:35

#6 Re: golf 1 trza

Post by neravip »

ako si u okolici sarajeva,ima u lukavici lik reparira karburatore povoljno
niceman
Posts: 110
Joined: 14/02/2014 23:13

#7 Re: golf 1 trza

Post by niceman »

Znaci skoro sam bio u pravu, juznije sam drug..
User avatar
neravip
Posts: 91
Joined: 29/02/2008 10:35

#8 Re: golf 1 trza

Post by neravip »

Isto je kod mene bilo prije 4-5 godina,i kod mene je 1.3 ali dvica.
Vozio kod majstora,on skino karburator odnio tom liku,za dva dana vratio
auto ko novo,radi i dan danas :izet:
On to nešta sve rastavi i dobro očisti te nekakve dizne i membrane,šta ja znam....
To ti je precizna mehanika..... :D
Sretno
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#9 Re: golf 1 trza

Post by esso_sa »

Ocisti i podesi karburator, ocisti i rezervoar. Kod keca je metalni rezervoar i vremenom (zbog kondenza) korodira tako da 100% ima trulezi i raznog smeca nagomilano unutra. Svakako sredi karburator ali nemoj ga uopste prikljucivati dok ne ocistis rezervoar - da ti smece iz njega ne sjebe svjeze remontovan karburator
Last edited by esso_sa on 08/05/2015 08:41, edited 1 time in total.
niceman
Posts: 110
Joined: 14/02/2014 23:13

#10 Re: golf 1 trza

Post by niceman »

Vjeruj mi da znam kome sad bih ga ovdje u Mo odveo...nezgoda prava na sred ceste stane ni tamo ni vamo...
Naslovnica
Posts: 27891
Joined: 20/03/2013 15:38

#11 Re: golf 1 trza

Post by Naslovnica »

Trzni i ti njega ba.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12 Re: golf 1 trza

Post by Optimist »

Da mozda ne ispušta dušu pa zato trza? :oops:
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#13 Re: golf 1 trza

Post by NediM17 »

Sto ne mogu ovih pametnjakovica sto govore "prodaj ti to", "ispusta dusu", itd...

Covjek fino pita za savjet, i ako nemate nista pametno reci, nemojte onda ni zajebavati.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14 Re: golf 1 trza

Post by Optimist »

Imao je moj drug jednu takvu ragu koja je dala sve od sebe. Za nekih godinu dana koliko je bio kod njega, ulozio je preko 3 hiljade maraka u njega, a platio ga 600 KM i opet na kraju nije imao auto. Hiljadu i jedna stvar ga zajebavala, od limarije, kocnica, motora koji je trosio ulje, karburatora koji nije bio nastelovan, hladnjak koji pusta, ventilator koji se ne pali, auspuha koji ni najednom dijelu nije valjao, nista od intrumenata nije radilo itd. Ulagati u to je put koji vodi u propast.
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#15 Re: golf 1 trza

Post by pedeset »

To mi je jako čudno, ipak je to nacionale vozilo. Ovi proizvedeni 1974 možda bi i mogli malo trznuti, međutim ovi mlađi iz 1977/78 ne bi smjeli da izdaju. Tek im je 37 godina, mada danas ništa nije pouzdano. Obavezno u ovlašteni servis.
citroen xm
Posts: 18112
Joined: 17/04/2012 22:57

#16 Re: golf 1 trza

Post by citroen xm »

Optimist wrote:Imao je moj drug jednu takvu ragu koja je dala sve od sebe. Za nekih godinu dana koliko je bio kod njega, ulozio je preko 3 hiljade maraka u njega, a platio ga 600 KM i opet na kraju nije imao auto. Hiljadu i jedna stvar ga zajebavala, od limarije, kocnica, motora koji je trosio ulje, karburatora koji nije bio nastelovan, hladnjak koji pusta, ventilator koji se ne pali, auspuha koji ni najednom dijelu nije valjao, nista od intrumenata nije radilo itd. Ulagati u to je put koji vodi u propast.
Taj tvoj drug ili je teški zaluđenik ili se malo zabrojao. U šta je spucao 3000?

Inače, ne mogu svi vozati nova auta. Zato ili pomozite čovjeku ili ne zajebavajte.

Reklo ti je par ljudi, karburator ti je u problemu. Ako nemaš nekoga dole, pokušaj sam. Kod keca ne bi trebao biti nešto posebno komplikovan karburator.
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#17 Re: golf 1 trza

Post by vnm »

kao da slušam sebe prije 8 godina, dok sam vozio jettu 1.

svako malo ler dizna u karburatoru prljava, auto steka, gasi se, nece da upali. karburator od silnog mog rastavljanja i stastavljanja rastiman, auto 15 litara trosi. u rezervoaru prljavstine bilo, mogao si s njom kucu zidati, cim se primaknes dnu rezervoara on povuce mulj i zacepi diznu.

meni je doduse nastimao onaj ciko u lukavici pa mi je potrosnja opet bila normalna, ali rezervoar nikad isprao nisam jer nam je puko film pa je auto prodato. :)
niceman
Posts: 110
Joined: 14/02/2014 23:13

#18 Re: golf 1 trza

Post by niceman »

citroen xm wrote:
Optimist wrote:Imao je moj drug jednu takvu ragu koja je dala sve od sebe. Za nekih godinu dana koliko je bio kod njega, ulozio je preko 3 hiljade maraka u njega, a platio ga 600 KM i opet na kraju nije imao auto. Hiljadu i jedna stvar ga zajebavala, od limarije, kocnica, motora koji je trosio ulje, karburatora koji nije bio nastelovan, hladnjak koji pusta, ventilator koji se ne pali, auspuha koji ni najednom dijelu nije valjao, nista od intrumenata nije radilo itd. Ulagati u to je put koji vodi u propast.
Taj tvoj drug ili je teški zaluđenik ili se malo zabrojao. U šta je spucao 3000?

Inače, ne mogu svi vozati nova auta. Zato ili pomozite čovjeku ili ne zajebavajte.

Reklo ti je par ljudi, karburator ti je u problemu. Ako nemaš nekoga dole, pokušaj sam. Kod keca ne bi trebao biti nešto posebno komplikovan karburator.
Jesam odavio sam diznu ocistio i reklo bi se da je normalan trenutno,dok ne poludi najednom :-)
niceman
Posts: 110
Joined: 14/02/2014 23:13

#19 Re: golf 1 trza

Post by niceman »

NediM17 wrote:Sto ne mogu ovih pametnjakovica sto govore "prodaj ti to", "ispusta dusu", itd...

Covjek fino pita za savjet, i ako nemate nista pametno reci, nemojte onda ni zajebavati.
Bgmi si u pravu..sto kaze raja po tudjoj guz..i hiljadu degeneka
niceman
Posts: 110
Joined: 14/02/2014 23:13

#20 Re: golf 1 trza

Post by niceman »

Naslovnica wrote:Trzni i ti njega ba.
:-D :-D
niceman
Posts: 110
Joined: 14/02/2014 23:13

#21 Re: golf 1 trza

Post by niceman »

vnm wrote:kao da slušam sebe prije 8 godina, dok sam vozio jettu 1.

svako malo ler dizna u karburatoru prljava, auto steka, gasi se, nece da upali. karburator od silnog mog rastavljanja i stastavljanja rastiman, auto 15 litara trosi. u rezervoaru prljavstine bilo, mogao si s njom kucu zidati, cim se primaknes dnu rezervoara on povuce mulj i zacepi diznu.

meni je doduse nastimao onaj ciko u lukavici pa mi je potrosnja opet bila normalna, ali rezervoar nikad isprao nisam jer nam je puko film pa je auto prodato. :)
To mi je pod broj jedan , ocistiti rezerv.i onda karbur.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22 Re: golf 1 trza

Post by Optimist »

citroen xm wrote:
Optimist wrote:Imao je moj drug jednu takvu ragu koja je dala sve od sebe. Za nekih godinu dana koliko je bio kod njega, ulozio je preko 3 hiljade maraka u njega, a platio ga 600 KM i opet na kraju nije imao auto. Hiljadu i jedna stvar ga zajebavala, od limarije, kocnica, motora koji je trosio ulje, karburatora koji nije bio nastelovan, hladnjak koji pusta, ventilator koji se ne pali, auspuha koji ni najednom dijelu nije valjao, nista od intrumenata nije radilo itd. Ulagati u to je put koji vodi u propast.
Taj tvoj drug ili je teški zaluđenik ili se malo zabrojao. U šta je spucao 3000?

Inače, ne mogu svi vozati nova auta. Zato ili pomozite čovjeku ili ne zajebavajte.

Reklo ti je par ljudi, karburator ti je u problemu. Ako nemaš nekoga dole, pokušaj sam. Kod keca ne bi trebao biti nešto posebno komplikovan karburator.

Evo ugrubo radova kojih se mogu sjetiti: sredjivanje limarije plus farbanje 700, kompletan auspuh u Kiseljaku 200, osvjezavanje motora plus servis 350, ciscenje karburatora, ispiranje rezervoara, nova pumpa goriva 150-200 ne sjecam se tacno, registracija 450, dvije gume 100. Pored ovoga bilo je jos sitnica tipa prednji diskovi i disk plocice, zadnje pakne, presvlake itd.
citroen xm
Posts: 18112
Joined: 17/04/2012 22:57

#23 Re: golf 1 trza

Post by citroen xm »

Samo još da kažeš da nije neko raritetno auto pa da svašta pomislim o prijatelju. :D Pa ko ga natjera da kupi kantu i ulupa tolike pare u nju. :run:
E ako je neka restauracija, onda svaka čast.

Sledeći put ga pošalji meni, prodaću mu ja za 2000 auto u koje nema marke ulaganja. :D
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24 Re: golf 1 trza

Post by Optimist »

Ma zaletio se, htio da ga sredi da bi mogao uzivati. A posto je tvrdoglav i nije htio slusati savjete drugih opekao se. Narocito mi ga je zao jer je toliko izgubio a nije bas u sjajnoj finansijskoj situaciji. Ali sta ces, kazu da se najbolje uci na svojim greskama.
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#25 Re: golf 1 trza

Post by amortizer »

Golf 1, je li "napucan"? :shock:
Pa zar limarija i sve ostalo prolazi tehnicki?
Post Reply