Glumice, glumci, falsiranje?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#1 Glumice, glumci, falsiranje?

Post by bullmastiff »

stalno se susrecem sa osobama koje su sve samo ne prirodne....jos uvijek nikako da shvatim kako neko moze glumiti da nekoga voli( ovo se posebno odnosi nda zenski rod)...znaci, ako je frajer bogat cijeli zivot ce glumiti da ga voli, falsirati i sl.. ovo je posebno izrazeno kod jednog dijela zenske populacije u nas nam :D pojedine nemaju vlastiti mozak pod kontrolom a hoce da kontrolisu srce...sto se muskih tice njima je bitno da ubodu i tu je kraj price. :D bar postoji malo iskrenosti...al kakav je uzitak zensku ljubiti se s nekim koga ne voli, upucivati mu osmjehe koji veze nemaju sa iskrenoscu, spavati sa njim nazor iako joj se ne svidja?

-neke od njih su usamljene pa "daj sta das"-razumljivo
-sta je sa onima kojima se jedna osoba svidja, a iz straha ili cega vec, idu u zagrljaj drugoj osobi( bez emocija, uzitka pravog ili bilo cega)...ovako ljudi sami sebe u mozak zakucavaju, bjeze ne od tih koje vole nego od sbee samih...a na kraju opet, ne moze se protiv prirode..

mislim da ova tema ima mjesta....
ima li neko kakve strucne literature vezane da za doticnu oblast? da li je neko vise upucen u ovo da nesto vise napise?

ukoliko neko ima negativnih komentara po pitanju tteme, molim da ne pise, nek se obrati adminu da je izvrise ak mu smeta :D
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#2 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by ema_ »

Mislim da je relativno mali broj tih na koje aludiraš, tj. sponzoruša :) , te da u globalu ima malo onih (M/Ž) koji bi bili s nekim u vezi/braku bez ikakvih osjećaja... ;-)
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#3 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by bullmastiff »

ma nisu samo sponzoruse u pitanju..ima i onih cura koje su imucne..a pucaju na veliko ...to je valjda po principu"imam i hocu js vise" :D
nekima je bitno da lete za momcima koji ili su bogati ili su neko i nesto ....znaci nije bitno da li im se svidjaju, bitno je da s uovi u nekom centru zbivanja ....ne idu za osjecajima nego za interesom i sl.
ima i muskih takvih....
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#4 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by bullmastiff »

kiki-miki wrote:Osvrni se malo oko sebe ali s otvorenim očima. ;-)

Nije sve u totalu tako kao što tebi izgleda.Ima i toga naravno.
ma znam da nije..ali ima ih jedan, recimo, fini broj..
nemaju nista prirodno u sebi..pa misle da mogu odredjivati koga ce srce voliti...
a vecina ih je takva danas ..samo lete za prilikom..dobrim dijelom oportunistice...a kad pricas sa njima sve same zlatne curice.. :D
mozda da se ti osvrnes...iil mozda je negdje izmedju :D
User avatar
Truba
Posts: 82640
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Truba »

vidio sam sinoć eminu ganić ja bih s njom ne zbog para :D a i lijepa je :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
Gaggy!i
Posts: 64
Joined: 20/11/2010 13:01
Location: Nedođija bb

#6 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Gaggy!i »

Mozda se kreces samo u pogresnim krugovima. :mrgreen:

Dizati noge za pare je prostitucija, pa ko voli cijeli zivot- nek izvoli. :lol: Ljudi stosta cine za pare, pa sto ne bi i to. :roll:

E sad hipoteticki: ukoliko je djevojka s nekim frajerom, a da nije neka "velika ljubav" ( al se moze- nije joj lose s njim), i zakoraci joj zivotnom stazom neki frajercic koji je jako privlaci, al je doticni bez perspektive i na koga se i nije bas pametno osloniti u zivotu- onda je logicno da nece napustiti prvog, da bi se tucala sa drugim koji je nesto kao vise privlaci.

Kad vec nadjes nesto prihvatljivo, nije bas pametno glumiti avanturistu- jer ti niko ne garantuje da ta "velika ljubav" nije u sustini samo fatamorgana. :-) To i nije ljubav, nego neka faza iskusenja- zna to naletiti :cry: .

A sad da neko ulazi u vezu totalno bez emocija ( ukoliko nije kokota, il zbog avanture), to bas i ne vjerujem- kad god se dvoje sastanu rodi se mala ljubav. 8-)

Sto se tice ljubavi i literature, naces mnogo u romanima :lol: , a od strucne: "Srce moje i tvoje u ljubavi stoje" Dubravka Miljković i Majda Rijavec. U vezi sponzorusa, plaho sumnjam da ces naci ikakvu literaturu. Opcenito se ljubav ne obradjuje strucno koliko ja znam, al mozes sebi iskombinovati ponesto citajuci razna psiholoska stiva.
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#7 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Zlata M. »

bullmastiff wrote: ukoliko neko ima negativnih komentara po pitanju tteme, molim da ne pise, nek se obrati adminu da je izvrise ak mu smeta :D
Ma, gdje bi neko mogao i pomisliti na brisanje teme ?!
... mislim, na pravom je podforumu.
Fakat. :mrgreen:

Nista. Svijet ionako hrli u svekoliko brisanje granica.
Pa, da ne otvaram novu temu :
Zasto snita kruha, namazana dzemom, uvijek padne na onu namazanu stranu ? :roll:
User avatar
Eleonora
Posts: 1319
Joined: 06/04/2008 14:05

#8 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Eleonora »

bullmastiff wrote:stalno se susrecem sa osobama koje su sve samo ne prirodne....jos uvijek nikako da shvatim kako neko moze glumiti da nekoga voli( ovo se posebno odnosi nda zenski rod)...znaci, ako je frajer bogat cijeli zivot ce glumiti da ga voli, falsirati i sl.. ovo je posebno izrazeno kod jednog dijela zenske populacije u nas nam :D pojedine nemaju vlastiti mozak pod kontrolom a hoce da kontrolisu srce...sto se muskih tice njima je bitno da ubodu i tu je kraj price. :D bar postoji malo iskrenosti...al kakav je uzitak zensku ljubiti se s nekim koga ne voli, upucivati mu osmjehe koji veze nemaju sa iskrenoscu, spavati sa njim nazor iako joj se ne svidja?

-neke od njih su usamljene pa "daj sta das"-razumljivo
-sta je sa onima kojima se jedna osoba svidja, a iz straha ili cega vec, idu u zagrljaj drugoj osobi( bez emocija, uzitka pravog ili bilo cega)...ovako ljudi sami sebe u mozak zakucavaju, bjeze ne od tih koje vole nego od sbee samih...a na kraju opet, ne moze se protiv prirode..

mislim da ova tema ima mjesta....
ima li neko kakve strucne literature vezane da za doticnu oblast? da li je neko vise upucen u ovo da nesto vise napise?

ukoliko neko ima negativnih komentara po pitanju tteme, molim da ne pise, nek se obrati adminu da je izvrise ak mu smeta :D
Ti ovdje govoris o jednoj kategoriji ljudi ( i muskaraca i zena ).
Nekada me zanimalo ''filozofiranje'' ili serendanje o takvima. Zasto on/a se ponasa tako, radi tako i 'vako, voli/ne voli onako... Mislim, what's the point?!
Kasnije skontas, da ustvari trosis bezveze vrijeme na suplje price o ''supljim ljudima''.
Prije sam se cudila takvim ljudima, pa sam ih zalila, a sad sam ravnodusna.

Ono :D , totalno me boli briga sto neko glumata, lafo voli, spava s nekim iako mu se osoba s kojom spava ne svidja... Hocu da kazem, ZASTO pokusavati izanalizirati takve ljude?! Koja je svrha i cilj?! Sta saznati?!
Da su nesposobni za emocionalna i duhovna otvaranja! Da u biti ne vole sebe, niti mogu voljeti druge! Da su hladni materijalisti! Da sebe lazu i druge...itd itd itd....
User avatar
fatamorgana
Posts: 26877
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#9 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by fatamorgana »

Zlata M. wrote: Zasto snita kruha, namazana dzemom, uvijek padne na onu namazanu stranu ? :roll:
To isto se upitao i Krleža u romanu "Na rubu pameti", samo što je kod njega bio puter umjesto džema.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#10 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Not My Idea »

Eleonora wrote: Prije sam se cudila takvim ljudima, pa sam ih zalila, a sad sam ravnodusna.

Hocu da kazem, ZASTO pokusavati izanalizirati takve ljude?! Koja je svrha i cilj?! Sta saznati?!
Da su nesposobni za emocionalna i duhovna otvaranja! Da u biti ne vole sebe, niti mogu voljeti druge! Da su hladni materijalisti! Da sebe lazu i druge...itd itd itd....
:thumbup:
Valjda to prodje s godinama.Prestanes misliti o drugim ljudima, cudit se cudima, razbijat glavu kako i zasto neko nesto radi, kako moze ljubit bez ljubavi.. :roll:
Frankly my dear, I couldn't care less.
Nek svak radi ono sto ga veseli. Kad bi svi prestali gledat u tudju avliju i fokusirali se samo na svoju, bilo bi nam prelijepo. Opusteno.
User avatar
Eleonora
Posts: 1319
Joined: 06/04/2008 14:05

#11 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Eleonora »

Not My Idea wrote:
Eleonora wrote: Prije sam se cudila takvim ljudima, pa sam ih zalila, a sad sam ravnodusna.

Hocu da kazem, ZASTO pokusavati izanalizirati takve ljude?! Koja je svrha i cilj?! Sta saznati?!
Da su nesposobni za emocionalna i duhovna otvaranja! Da u biti ne vole sebe, niti mogu voljeti druge! Da su hladni materijalisti! Da sebe lazu i druge...itd itd itd....
:thumbup:
Valjda to prodje s godinama.Prestanes misliti o drugim ljudima, cudit se cudima, razbijat glavu kako i zasto neko nesto radi, kako moze ljubit bez ljubavi.. :roll:
Frankly my dear, I couldn't care less.
Nek svak radi ono sto ga veseli. Kad bi svi prestali gledat u tudju avliju i fokusirali se samo na svoju, bilo bi nam prelijepo. Opusteno.
Onda to znaci da starim. :oops: :D
To je i slicno onome : kad sam bio mlad, energican, i naivanhtio sam mijenjati svijet, a sada sam pa ne bas tako ni mlad ni star :D , smireniji, i dosta mudriji, stoga znam da jedino mogu - promijeniti sebe!

Ne znam da li to sad gledas Gone with the wind :D , ali uz ovo itekako ide i poznata recenica Clarka Gablea

Frankly my dear, I don't give a damn! :oops:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by JThomas »

emotivno mrtvih ljudi je vazda bilo i biće. a također i onih koji se više boje materijalne bijede nego nedostatka ljubavi...jebiga. svako ima svoju listu prioriteta u životu.
staza
Posts: 582
Joined: 04/03/2009 22:58

#13 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by staza »

bullmastiff wrote:stalno se susrecem sa osobama koje su sve samo ne prirodne....jos uvijek nikako da shvatim kako neko moze glumiti da nekoga voli( ovo se posebno odnosi nda zenski rod)...znaci, ako je frajer bogat cijeli zivot ce glumiti da ga voli, falsirati i sl.. ovo je posebno izrazeno kod jednog dijela zenske populacije u nas nam :D pojedine nemaju vlastiti mozak pod kontrolom a hoce da kontrolisu srce...sto se muskih tice njima je bitno da ubodu i tu je kraj price. :D bar postoji malo iskrenosti...al kakav je uzitak zensku ljubiti se s nekim koga ne voli, upucivati mu osmjehe koji veze nemaju sa iskrenoscu, spavati sa njim nazor iako joj se ne svidja?

-neke od njih su usamljene pa "daj sta das"-razumljivo
-sta je sa onima kojima se jedna osoba svidja, a iz straha ili cega vec, idu u zagrljaj drugoj osobi( bez emocija, uzitka pravog ili bilo cega)...ovako ljudi sami sebe u mozak zakucavaju, bjeze ne od tih koje vole nego od sbee samih...a na kraju opet, ne moze se protiv prirode..

mislim da ova tema ima mjesta....
ima li neko kakve strucne literature vezane da za doticnu oblast? da li je neko vise upucen u ovo da nesto vise napise?

ukoliko neko ima negativnih komentara po pitanju tteme, molim da ne pise, nek se obrati adminu da je izvrise ak mu smeta :D
Radujem se tuđoj sreći.
Ako su dvije osobe u vezi ili u braku znači da im to odgovara, ako nisu opet ih kao sretne promatram i opet im i to odgovara.
Znači li to da ne postoje usponi i padovi i prijelomni trenuci ili manje-veće pozitivne ili negativne iskre među njima: ne znači jer sve to postoji i sve je to stvar njihove intime.
To su odrasle, punoljetne, samosvjesne osobe i imaju slobodu i pravo da rade šta hoće, da budu vjerni ili nevjerni itd.
Druga strana priče je kada ti takvi počnu dijeliti individualne ili moralne lekcije: ako osjetiš izmakni se, ako neko ozbiljnije zadire u tvoju intimu (dočim je spomenuti izrazito nemoralan, a podcrtava tebi nešto u tvom životu na šta se tvoja malenkost ni ne osvrće, zbog toga što ta stvar nema nikakav društveni kontekst ili bi ugrozila slobodu drugoga) najoštrije takvoj osobi odgovori, pogotovo ako je to u prisustvu, javnom ili internetskom, ostalih osoba...
No to se svakome u životu dogodi sa jednom-dvije osobe i uvijek imaš mogućnost da izbjegneš tmurne vijesti, loš film, ničim izazvano provokativnu i neinformativnu osobu i odgledaš lijepu prirodu, dobru komediju i porazgovaraš s nekim ko će te obogatiti svojim mirom i svjesnošću.
Time također ostavljaš slobodu onima drugima, različitima i možda boljima od tebe, da ostanu sami sa sobom i realiziraju svoj život.
Ljudi se razliku od jedne životinje po tome što imaju razum i stupaju u nešto što se tiče samo njihove slobode ili neslobode.
Međutim ono što se ovdje namah ili podsvjesno, vrlo često, konotira u našim južnoslavenskim diskurzima jeste pitanje društvene epohe, društvenih promjena i onoga što vrijedi ili ne vrijedi u određenim civilizacijskim ili kulturološkim okolnostima.
Znam da ću neke razočarati, ali tu priča moje malenkosti iz prvoga dijela dobija dodatnu autentičnost i dubinu, jer kako vrijeme dâ tako mnogima i oduzme, slučajno ili namjerno, zalutavši ili ciljano, ako ne njima onda njihovoj djeci i tu se ne radi o vraćanju dugova, osvetama, pamćenju zla ili promjeni društvenih struktura, nego jednostavno o pravilima evolutivnosti tj. osuvremenjivanja i lokalnih i globalnih propitivanja vrijednostî.
No nismo završili, na možebitno iznenađenje nekih, jer postoji i treća solucija, a to je da žive sretno i zadovoljno do kraja života: zašto ne, svako spram svoje niske tj. za njega visoke svjesnosti.
:)
User avatar
Eleonora
Posts: 1319
Joined: 06/04/2008 14:05

#14 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Eleonora »

staza wrote:
bullmastiff wrote:stalno se susrecem sa osobama koje su sve samo ne prirodne....jos uvijek nikako da shvatim kako neko moze glumiti da nekoga voli( ovo se posebno odnosi nda zenski rod)...znaci, ako je frajer bogat cijeli zivot ce glumiti da ga voli, falsirati i sl.. ovo je posebno izrazeno kod jednog dijela zenske populacije u nas nam :D pojedine nemaju vlastiti mozak pod kontrolom a hoce da kontrolisu srce...sto se muskih tice njima je bitno da ubodu i tu je kraj price. :D bar postoji malo iskrenosti...al kakav je uzitak zensku ljubiti se s nekim koga ne voli, upucivati mu osmjehe koji veze nemaju sa iskrenoscu, spavati sa njim nazor iako joj se ne svidja?

-neke od njih su usamljene pa "daj sta das"-razumljivo
-sta je sa onima kojima se jedna osoba svidja, a iz straha ili cega vec, idu u zagrljaj drugoj osobi( bez emocija, uzitka pravog ili bilo cega)...ovako ljudi sami sebe u mozak zakucavaju, bjeze ne od tih koje vole nego od sbee samih...a na kraju opet, ne moze se protiv prirode..

mislim da ova tema ima mjesta....
ima li neko kakve strucne literature vezane da za doticnu oblast? da li je neko vise upucen u ovo da nesto vise napise?

ukoliko neko ima negativnih komentara po pitanju tteme, molim da ne pise, nek se obrati adminu da je izvrise ak mu smeta :D
Radujem se tuđoj sreći.
Ako su dvije osobe u vezi ili u braku znači da im to odgovara, ako nisu opet ih kao sretne promatram i opet im i to odgovara.
Znači li to da ne postoje usponi i padovi i prijelomni trenuci ili manje-veće pozitivne ili negativne iskre među njima: ne znači jer sve to postoji i sve je to stvar njihove intime.
To su odrasle, punoljetne, samosvjesne osobe i imaju slobodu i pravo da rade šta hoće, da budu vjerni ili nevjerni itd.
Druga strana priče je kada ti takvi počnu dijeliti individualne ili moralne lekcije: ako osjetiš izmakni se, ako neko ozbiljnije zadire u tvoju intimu (dočim je spomenuti izrazito nemoralan, a podcrtava tebi nešto u tvom životu na šta se tvoja malenkost ni ne osvrće, zbog toga što ta stvar nema nikakav društveni kontekst ili bi ugrozila slobodu drugoga) najoštrije takvoj osobi odgovori, pogotovo ako je to u prisustvu, javnom ili internetskom, ostalih osoba...
No to se svakome u životu dogodi sa jednom-dvije osobe i uvijek imaš mogućnost da izbjegneš tmurne vijesti, loš film, ničim izazvano provokativnu i neinformativnu osobu i odgledaš lijepu prirodu, dobru komediju i porazgovaraš s nekim ko će te obogatiti svojim mirom i svjesnošću.
Time također ostavljaš slobodu onima drugima, različitima i možda boljima od tebe, da ostanu sami sa sobom i realiziraju svoj život.
Ljudi se razliku od jedne životinje po tome što imaju razum i stupaju u nešto što se tiče samo njihove slobode ili neslobode.
Međutim ono što se ovdje namah ili podsvjesno, vrlo često, konotira u našim južnoslavenskim diskurzima jeste pitanje društvene epohe, društvenih promjena i onoga što vrijedi ili ne vrijedi u određenim civilizacijskim ili kulturološkim okolnostima.
Znam da ću neke razočarati, ali tu priča moje malenkosti iz prvoga dijela dobija dodatnu autentičnost i dubinu, jer kako vrijeme dâ tako mnogima i oduzme, slučajno ili namjerno, zalutavši ili ciljano, ako ne njima onda njihovoj djeci i tu se ne radi o vraćanju dugova, osvetama, pamćenju zla ili promjeni društvenih struktura, nego jednostavno o pravilima evolutivnosti tj. osuvremenjivanja i lokalnih i globalnih propitivanja vrijednostî.
No nismo završili, na možebitno iznenađenje nekih, jer postoji i treća solucija, a to je da žive sretno i zadovoljno do kraja života: zašto ne, svako spram svoje niske tj. za njega visoke svjesnosti.
:)
Ja vjerujem da si ti ovdje svasta pametno i dobro napisala, ali pises nevjerovatno duge recenice, sa dosta ''i'' i ''ili'', dosta nabrajas. Fkt te smorno citati. Sorry, cisto zapazanje.
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#15 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by bullmastiff »

kiki-miki wrote:
bullmastiff wrote:
kiki-miki wrote:Osvrni se malo oko sebe ali s otvorenim očima. ;-)

Nije sve u totalu tako kao što tebi izgleda.Ima i toga naravno.
ma znam da nije..ali ima ih jedan, recimo, fini broj..
nemaju nista prirodno u sebi..pa misle da mogu odredjivati koga ce srce voliti...
a vecina ih je takva danas ..samo lete za prilikom..dobrim dijelom oportunistice...a kad pricas sa njima sve same zlatne curice.. :D
mozda da se ti osvrnes...iil mozda je negdje izmedju :D

Znam i jednih i drugih tako da mi to nije strano.Eh sad ... nisi spomenuo još jednu kategoriju:ima i onih koji su okruženi zidovima (nepovjerenja,bola,nesigurnosti ili čega već ne).Najlakše je vršiti kategorizaciju,generalizaciju,
majorizaciju,netoleranciju...i još mnoštvo ovih riječi koje završavaju na cija. :-)


Najvažnije je shvatiti da ljudi vide ono što žele vidjeti,a ne što je to ustvari. ;-)
upravo tgo ..hoce da im mozak upravlja srcem
User avatar
Gaggy!i
Posts: 64
Joined: 20/11/2010 13:01
Location: Nedođija bb

#16 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Gaggy!i »

Zlata M. wrote:
bullmastiff wrote: ukoliko neko ima negativnih komentara po pitanju tteme, molim da ne pise, nek se obrati adminu da je izvrise ak mu smeta :D
Ma, gdje bi neko mogao i pomisliti na brisanje teme ?!
... mislim, na pravom je podforumu.
Fakat. :mrgreen:

Nista. Svijet ionako hrli u svekoliko brisanje granica.
Pa, da ne otvaram novu temu :
Zasto snita kruha, namazana dzemom, uvijek padne na onu namazanu stranu ? :roll:
Ja bih se nadovezao na ovo pitanje, iskljucivo radi skretanja paznje sa prvobitne teme- jer mi se cini da su forumasi na dobrom putu da otkriju jedno od fundamentalnih zakona vezivanja.
bullmastiff wrote:upravo tgo ..hoce da im mozak upravlja srcem
Usput cu da dam odgovor, kako bih ubrzao sve ovo. Dakle, centar srca je u mozgu. :lol: :-) Inace poznato pod nazivom limbicki sustav, gdje preteznu ulogu igraju hipotalamus ( kao centar), hipokampus ( razvrstac) i amigdala ( vrata svijeta); regulatori i tvorci emocija i sveg ostalog sto nazivamo nesvjesnim- a to nadzire neokorteks sa gazdom Wernickeovim podrucijem, onaj mudri glas sto nas uci ne prepustati se iskljucivo svojim nagonima. :shock:
U daljnjem kontekstu: voljeti ide uporedo sa "srcem" i mozgom! :bih:


Vratimo se vaznijim stvarima u zivotu. Snjita kruha i namaz. Ovo je jedno od krucijalnih pitanja covjecanstva. Od kako je izmisljena prva snjita sa namazom pojavio se naizgled neobjasnjiv fenomen. Snita pada uvijek na namazanu stranu. Hmm, to "uvijek" je relativno u ovom slucaju :lol: , jer kad se baca sa odredjene visine- padat ce na nenamazanu stranu. :D
Ovdje je dat povrsinki odgovor ( bukvalno shvacen :lol: )... svakako je komentar o snjiti, vjerovatno, dubljeg znacenja. :)
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#17 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Zlata M. »

fatamorgana wrote:
Zlata M. wrote: Zasto snita kruha, namazana dzemom, uvijek padne na onu namazanu stranu ? :roll:
To isto se upitao i Krleža u romanu "Na rubu pameti", samo što je kod njega bio puter umjesto džema.
... :mrgreen: i Momo Kapor u "Hej, nisam ti to pricala/Nove beleske jedne Ane", samo sto je kod njega bio hleb namazan mascu i posut alevom paprikom.
... nasa posla. :twisted:


... :roll: hajd' dobro namaz, al' sto ni jedan od njih ne upotrijebi navodnike ?!

( :mrgreen: :wink: )
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#18 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Zlata M. »

Gaggy!i wrote:
Vratimo se vaznijim stvarima u zivotu. Snjita kruha i namaz. Ovo je jedno od krucijalnih pitanja covjecanstva. Od kako je izmisljena prva snjita sa namazom pojavio se naizgled neobjasnjiv fenomen. Snita pada uvijek na namazanu stranu. Hmm, to "uvijek" je relativno u ovom slucaju :lol: , jer kad se baca sa odredjene visine- padat ce na nenamazanu stranu. :D
Ovdje je dat povrsinki odgovor ( bukvalno shvacen :lol: )... svakako je komentar o snjiti, vjerovatno, dubljeg znacenja. :)
... pa kaaazem ja. :thumbup: :D
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#19 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by horion_bosona »

Sve se to da lako objasnit sa stanovista evolucije ljudskog roda. Iako ne bi da zalazim dublje u tu temu, ljudi su i danas dobrim dijelom zivotinje kojima rukovode instinkti. Dakle taj odnos muzijak-zenka :-D sto bi rekli mutatis mutandis ne razlikuje se puno danas i unazad nekoliko milenija. Zena prirodno trazi nekog ko joj moze obezbjedit sigurnost i potomstvo, ali i manifestirati moc, jer ljudsko drustvo tj hijerarhija koja ga strukturira zasnovana je na moci.

S obzirom da je danasnje drustvo strasno pluralno, a kad to kazem mislim na socijalne slojeve pa unutar tih socijalnih slojeva razne sfere djelovanja itd. tako da forma manifestacije moci razlikuje se od sloja do sloja pa ce naprimjer nekoj djevojci biti dovoljno da vidi debelu kajlu i bijesan auto da zakljuci da je to pravi izbor, a opet neka ce biti zadivljena zato sto je vijecnik u kantonalnoj skupstini, a treca zato sto mu je naucni rad objavljen u znacajnom casopisu. Zavisi od preferencija i sistema vrijednosti koje opet proisticu iz socijalnog sloja. A na kraju (da budem barem malo romantican) dolazi (najbitnija) carobna hemija tj ljubav. :D mada sve to funkcionise i bez nje

Mada emancipovane, samostalne zene mogu biti uvrijedjene zato sto sam to tako ogolio, reci cu u njihovu odbranu da smatram da je na sceni nezaustavljiva tendencija nuliranja razlike medju polovima od mogucnosti koncentracije i ispoljavanja moci do samog izgleda koji sve vise ide ka androgenom, bespolnom (mislim bez odrednice roda). I nemam nista protiv toga, naprotiv (mislim na moc, nikako izgled :-D ). E sad da li ce i kad doci do tog potpunog brisanja razlike medju polovima…jer ipak smo mi primati.
User avatar
Gaggy!i
Posts: 64
Joined: 20/11/2010 13:01
Location: Nedođija bb

#20 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Gaggy!i »

seka wrote:Vauuuuuuuu...
Zadivljena sam poznavanjem anatomije...jos ako je iz rukava... :mrgreen: :wink:

Sad, ozbiljno.
Rekla bih da je do individualnog balansa organa. Ponekad ide, jedno, na racun drugog.Treba uzeti u obzir, koliko smo pri tom ne/srecni.

Za fetu kru'a...valjda sto je "tezha" strana. :roll:
... :lol: hajd ne zezaj me sad. :P
Jasta iz rukava- u rukavima djonovi. :mrgreen: :lol: :P

Pa eto, i ja sam prvenstveno mislio da je zbog tezine ( masa, gravitacija i ti fazoni)- al se ispostavi, da je potrebna odredjena visina kako bi se snjita mogla dovoljno rotirati oko svoje ose... te pala na nenamazanu stranu.
Mada kod prosjecnog stola, pada uvijek ili u vecini slucajeva na namazanu stranu. :zoka:
User avatar
Gaggy!i
Posts: 64
Joined: 20/11/2010 13:01
Location: Nedođija bb

#21 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Gaggy!i »

To nesto zarazno izgleda: predje i na mene :cry: .. al znam dobar lijek- prodobnija komunikacija. :lol: :D

... nasalio sam se na racun pohvale. (ukoliko je ovo izazvalo zbunjitis)
Iz rukava, a u rukavu djonovi ( listici s kojih studenti prepisuju :zoka: )- pa ono u fazonu: ma jok, nije to znanje- vec umjece prepisivanja. Naravno, znanje je bilo u pitanju- al eto, ne znam ni ja sto to sve okrenuh na salu. :)

Ukoliko je snjita kruha izazvala zbunjitis, ko ga :dance: - toj pojavi ni sam ne mogu biti pametan. :lol: :run:
seka wrote:Da citiram "naseg" filozofa :-) ...a dje da znam kad nista ne znam. :P :mrgreen:
Lajkam :lol: .. cesto se drzim takve ideologije. :thumbup: :P :P
:mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27823
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#22 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by JoseMujica »

a stoji tema ali pojavu ne treba vezivati samo za žene. Danas i muškarci glume, možda i više od žena.

Jedan od razloga bi mogao biti da je hiperprodukcija filmova i serija + kapitalizam koji melje roditelje koji nemaju vremena i snage da odgajaju svoju djecu te ih prepuštaju TV-u i još kad se doda da se djeca više ne igraju napolju jedni s drugima - ostavila danak. Tako imamo odrasle osobe, al samo po godinama, dok se u stvari radi o nezrelim jedinkama koje oponašaju TV junake uz koje su se samoodgajali i nemaju iskustvo, niti osjećaja, za stvarnu međuljudsku, međuspolnu interakciju.

Mnogima je možda zbog toga bliža ova moderna istospolna interakcija, jer na taj način komuniciraju sa preslikom sebe a ne sa njima nerazumljivom i za njih preteškom suportnošću. Ako primjetite danas mnogi muškarci ne ganjaju one na koje im se diže već tragaju za idealiziranom TV princezom koja je jedan sinkretički kiborg Paris Hilton, Ćićoline i Majke Tereze. Isto je tako i sa ženama s kombinacijom Ramba, Anštajna i Ruperta Murdoka.
User avatar
Gaggy!i
Posts: 64
Joined: 20/11/2010 13:01
Location: Nedođija bb

#23 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by Gaggy!i »

seka wrote:To nesto na moj racun :twisted: :D

Znam da nisam bas komunikativna... :P :D ne bih sad o razlozima. :D

Zbunjitis se odnosio na, snitu kruha. :wink:
Respekt za odgovor i znanje. :)
Nooouu, vise je islo na moj racun! :)
Thnx. 8-) :mrgreen:
User avatar
madame
Posts: 103
Joined: 07/01/2011 16:19

#24 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by madame »

korist rađa ljubav. nebitno sad je li riječ o prijateljstvu, u homo i heteroseksualnim međuljudskim odnosima, poznaništvu i tako to, svi idu stomakom za hljebom (ovo sad shvati kao metaforu). elem, kakav je to život da glumiš nekome da ga voliš, da se prodaš iz koristoljublja, neam pojma, al' ko voli nek' izvoli. ne bih osuđivala nikoga, a ne bih se ni doticala sponzora i sponzoruša, jeb'o to, ofucana tema.

imala sam sama iskustava sa prijateljima iz koristi, tipa "ona ima para, nek mi plati pivo, bit ću strašno fina" ili "ima auto, vozat će me, super" i tako to, al' kad na vakat vidiš koliko je sati lako je odjebat' sve to i otić' na Velebit i čuvat' ovčice. Šalu na stranu, jebeno je saznanje da je neko s tobom bio iz koristi, gadan pogodak u leđa, al' srećom ne ide direkt u srce. Pa si za jedno saznanje pametniji uvijek.

Najgori su oni odnosi gdje je jasno da se samo radi o koristi, a oboje glume neku falšu samo da bi iscrpili šta mogu jedno iz drugog. Al' eto, ko voli nek' izvoli, šta se tu čovjek ima i zamarat' nebulozama.

neko uvijek čeka da te isisa, teorija predatora, sad je na tebi da skontaš ko je ko i da bez tog smeća nastaviš živjet' relativno normalan život. ništa ti drugo ne preostaje.
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#25 Re: Glumice, glumci, falsiranje?

Post by bullmastiff »

madame wrote:korist rađa ljubav. nebitno sad je li riječ o prijateljstvu, u homo i heteroseksualnim međuljudskim odnosima, poznaništvu i tako to, svi idu stomakom za hljebom (ovo sad shvati kao metaforu). elem, kakav je to život da glumiš nekome da ga voliš, da se prodaš iz koristoljublja, neam pojma, al' ko voli nek' izvoli. ne bih osuđivala nikoga, a ne bih se ni doticala sponzora i sponzoruša, jeb'o to, ofucana tema.

imala sam sama iskustava sa prijateljima iz koristi, tipa "ona ima para, nek mi plati pivo, bit ću strašno fina" ili "ima auto, vozat će me, super" i tako to, al' kad na vakat vidiš koliko je sati lako je odjebat' sve to i otić' na Velebit i čuvat' ovčice. Šalu na stranu, jebeno je saznanje da je neko s tobom bio iz koristi, gadan pogodak u leđa, al' srećom ne ide direkt u srce. Pa si za jedno saznanje pametniji uvijek.

Najgori su oni odnosi gdje je jasno da se samo radi o koristi, a oboje glume neku falšu samo da bi iscrpili šta mogu jedno iz drugog. Al' eto, ko voli nek' izvoli, šta se tu čovjek ima i zamarat' nebulozama.
neko uvijek čeka da te isisa, teorija predatora, sad je na tebi da skontaš ko je ko i da bez tog smeća nastaviš živjet' relativno normalan život. ništa ti drugo ne preostaje.
temu i postavih radi ovakvih slucajeva..a ne samo cura/momak -korist..
ima ih dosta sto sam oza interesom lete, bas tako ak neko zaradi fino, pa da mu pice placa...i onda kad na bogatiju okolinu naleti..ova prethodna ko da niej postojala.. :D al sve je to kratkog daha....
Post Reply