Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13926 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

wewa wrote:
hadzinicasa wrote:ccccc sta joj naumpade - plac na mjesecu...
jednom sam tako nekome kupila za rodjendanski poklon plac na mjesecu, ima tome i preko deceniju haman i po.
bilo mi tad nesto kul. dodje ti ona fancy Land Deed i Fe! Mo's i ime dat'.

grejt majnds i to.
placa li se porez na to? kakve su komsije? :lol:
bum! tras! reality check!
partipooperu.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#13927 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by wewa »

:kravata:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#13928 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Evo par dobrih vijesti za neke od mojih omiljenih forumasa. :)

Dejl Kufer nije veliki obozavatelj Zack-a Snyder-a, pa samim tim ni njegovog pokusaja ekranizacije poznatog comic-a "Watchmen". A posto nas Kufer ima puno pozitivnije misljenje o Damon-u Lindelof-u, ova vijest ce ga sigurno mnogo obradovat' i zestoko nahajpovat'. :-D

http://www.comingsoon.net/tv/news/88890 ... n#/slide/1
It appears that the promised Watchmen TV series is beginning production. HBO is reportedly working on a TV version of the classic Alan Moore and Dave Gibbons comic book with The Leftovers‘ Damon Lindelof. Today Lindelof posted a pic on his Instagram account showing a certain vigilante’s legs on a statue with the words, “In gratitude.” You can check out the post below. Fans of the comic will recognize this statue and what nefarious use it’s put to in the graphic novel.
A za najvecu obozavateljku lika i djela David-a Simon-a na ovim forumima, omar little, takodjer jedna dobra vijest, iako se ne moze rec' da je bas nesto iznenadjujuca.

http://www.comingsoon.net/tv/news/88884 ... o#/slide/1
Following early critical raves for the freshman drama series, HBO has given The Deuce Season 2 the green light, it was announced today by Casey Bloys, president, HBO Programming.

“Everyone involved with this project is genuinely grateful to HBO for the chance to take the narrative where it needs to go,” says Simon. “We knew the theme and purpose of the story, but there are many people in the entertainment industry who might not have it told, or worse, would have told it for the wrong reasons. HBO is a serious outfit. And they don’t scare.”
:)
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#13929 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State »

SanskiBiser wrote:
The 51st State wrote:blogijada jbt, nego dajte kakvih serija koji nisu dosad izofirane.

Halt & Catch Fire :mrgreen:

3 sezone vec gotove a zadnja finalna u toku. Za tech geeks obavezna lektira. 8-)
e drug fala ne preporuci, ekstra serija, jeste da nisam toliko tehnoloski nastrojen ali dinamika serije beton.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13930 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote:Evo par dobrih vijesti za neke od mojih omiljenih forumasa. :)

Dejl Kufer nije veliki obozavatelj Zack-a Snyder-a, pa samim tim ni njegovog pokusaja ekranizacije poznatog comic-a "Watchmen". A posto nas Kufer ima puno pozitivnije misljenje o Damon-u Lindelof-u, ova vijest ce ga sigurno mnogo obradovat' i zestoko nahajpovat'. :-D

http://www.comingsoon.net/tv/news/88890 ... n#/slide/1
It appears that the promised Watchmen TV series is beginning production. HBO is reportedly working on a TV version of the classic Alan Moore and Dave Gibbons comic book with The Leftovers‘ Damon Lindelof. Today Lindelof posted a pic on his Instagram account showing a certain vigilante’s legs on a statue with the words, “In gratitude.” You can check out the post below. Fans of the comic will recognize this statue and what nefarious use it’s put to in the graphic novel.
Huge fan Moorea :D
Malo sam skeptična. Moorea je teško prenijeti na ekran, mada mislim da bi serija mogla biti veći uspjeh od filma (koji iskreno je meni ok, iako mi je i strip dobar). Sve zavisi od toga koliko će se držati originala (stripa) i koliko slobode "umjetničke" će imati da prenesu Watchmane na male ekrane. Moore se bukvalno popišao na filmski uradak. Ne znam da li je možda pametno, uzevši u obzir njega mahnitog, uključiti ga u kreativni proces.

Watchmani će možda biti teški za provariti ljudima koji su navikli na cpt Ameriku (filmovskog, ne stripovskog) i ne žele Comedian punch in the face sa jednom stvarnosti koja liči na našu (sex, drugs and r'n'r)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13931 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bloo »

KAd smo kod Moorea, mogao bi neko pokusati uraditi manje sranje za Ligom dzentlemena :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#13932 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Pa Watchmen i jeste vise materijal za jednu mini TV-seriju, a ne za film. Comic je tako odlicno napisan da ga sastavljanje u format filma nije bas u redu.

Mada, moram rec' da je meni licno Snyderov uradak, k'o sto ti kazes, ok. Nije naravno fenomenalan, moglo je se tu dosta stvari bolje uradit', al' ispalo je po mom misljenju solidno. Jackie Earle Haley mi je npr. bio maestralan.

A Alan Moore je toliki ters da mu nikad niko nece ugodit'. :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13933 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

“Heard joke once: Man goes to doctor. Says he's depressed. Says life seems harsh and cruel. Says he feels all alone in a threatening world where what lies ahead is vague and uncertain. Doctor says, "Treatment is simple. Great clown Pagliacci is in town tonight. Go and see him. That should pick you up." Man bursts into tears. Says, "But doctor...I am Pagliacci.”
Watchman :srce:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#13934 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

hadzinicasa wrote:
“Heard joke once: Man goes to doctor. Says he's depressed. Says life seems harsh and cruel. Says he feels all alone in a threatening world where what lies ahead is vague and uncertain. Doctor says, "Treatment is simple. Great clown Pagliacci is in town tonight. Go and see him. That should pick you up." Man bursts into tears. Says, "But doctor...I am Pagliacci.”
Watchman :srce:
Ma Jackie je prosto razvalio tu ulogu (il' k'o sto kolega Johnny kaze: razorio :D ), ostali nisu mogli ni primirisat'. :)

Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13935 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

Tito_i_Partija wrote:
hadzinicasa wrote:
“Heard joke once: Man goes to doctor. Says he's depressed. Says life seems harsh and cruel. Says he feels all alone in a threatening world where what lies ahead is vague and uncertain. Doctor says, "Treatment is simple. Great clown Pagliacci is in town tonight. Go and see him. That should pick you up." Man bursts into tears. Says, "But doctor...I am Pagliacci.”
Watchman :srce:
Ma Jackie je prosto razvalio tu ulogu (il' k'o sto kolega Johnny kaze: razorio :D ), ostali nisu mogli ni primirisat'. :)

Image
dZe trebam to potpisat'?
tacno cu ga ponovo pogledat' u ovo dan-dva-tri-pet...
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#13936 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

hbo obicno simonu pije krv sa prolongiranim odobravanjem i narucivanjem sezona, sad su ga ispostovali zemun stajl. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#13937 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

omar little wrote:hbo obicno simonu pije krv sa prolongiranim odobravanjem i narucivanjem sezona, sad su ga ispostovali zemun stajl. :D
Apropos Simon, odgledah jucer onaj dokumentarni sto si preporucila, The House I Live In. Dobar. :thumbup:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#13938 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Opa, druga epizoda The Deuce vani. Kakav ću samo mini-maraton zadat', pilot (ponovo jerbo nisam ubro pola likova) i druga odmah nakon :okac:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13939 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

zomri wrote:Opa, druga epizoda The Deuce vani. Kakav ću samo mini-maraton zadat', pilot (ponovo jerbo nisam ubro pola likova) i druga odmah nakon :okac:
e vidis, ja odgledala Pilot, odlicna mi bila ... i vec sam na nju zaboravila...
dobro me podsjeti.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#13940 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Sve krenem da je gledam, pa se sjetim da u njoj glumi James Franco. :(
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#13941 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

uh, kako me iritirala emily meade u drugoj epizodi. strasno. mrzim kad tjeraju glumce pusiti koji ili ne puse u zivotu ili se ne znaju prirodno ponasati sa cigaretom, u njenom slucaju ne zna i sav mi fokus onda na njenu losu glumu, da mi je da je mogu papucom raspalit. njena "interpretacija" osobe na malo bijelog je CRINGE. transfer blama. da je bilo ko drugi bio u pitanju, ugasila bih epizodu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#13942 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Image

:-D
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#13943 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Fajcion »

Image
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#13944 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

Ovo ce biti :izet:

User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#13945 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by phillie »

Veceras pocinje Channel Zero S02, Good Place S02, sutra Gotham S04 , a od slijedece sedmice SPE'TAKL :D

Jel iko upratio Electric Dreams? Kakva je? Isto tako dvije britanske Rellik i Liar, cine se zanimljive?
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#13946 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Evo par dobrih vijesti za neke od mojih omiljenih forumasa. :)

Dejl Kufer nije veliki obozavatelj Zack-a Snyder-a, pa samim tim ni njegovog pokusaja ekranizacije poznatog comic-a "Watchmen". A posto nas Kufer ima puno pozitivnije misljenje o Damon-u Lindelof-u, ova vijest ce ga sigurno mnogo obradovat' i zestoko nahajpovat'. :-D

http://www.comingsoon.net/tv/news/88890 ... n#/slide/1
It appears that the promised Watchmen TV series is beginning production. HBO is reportedly working on a TV version of the classic Alan Moore and Dave Gibbons comic book with The Leftovers‘ Damon Lindelof. Today Lindelof posted a pic on his Instagram account showing a certain vigilante’s legs on a statue with the words, “In gratitude.” You can check out the post below. Fans of the comic will recognize this statue and what nefarious use it’s put to in the graphic novel.
Slightly excited. :D
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#13947 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milann1971 »

omar little wrote:uh, kako me iritirala emily meade u drugoj epizodi. strasno. mrzim kad tjeraju glumce pusiti koji ili ne puse u zivotu ili se ne znaju prirodno ponasati sa cigaretom, u njenom slucaju ne zna i sav mi fokus onda na njenu losu glumu, da mi je da je mogu papucom raspalit. njena "interpretacija" osobe na malo bijelog je CRINGE. transfer blama. da je bilo ko drugi bio u pitanju, ugasila bih epizodu.
koja je to?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#13948 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Treba nam nova tema na ovom forumu, zvana "Koga farba Delj Kufer?" :D

Cuj slajtli eksajted. Haj dobro. :)
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#13949 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Daryl Dixon »

punisher ce biti strasan :izet:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#13950 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Treba nam nova tema na ovom forumu, zvana "Koga farba Delj Kufer?" :D

Cuj slajtli eksajted. Haj dobro. :)
Recimo to ovako. Lindelof je dobio kod mene kredita za The Leftovers, ali mu još nisam zaboravio one pizdarije sa zadnjom
sezonom Losta. :mrgreen: Ako ovu odradi dobro, mogao bih to i zaboraviti. :D I neka brate makar na nekom nivou
uključe ili konsultuju Moorea.
Post Reply