Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#13351 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Recimo ja ne volim distropijsku tematiku ali me serija bas drzi. A nije ni do sexa.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#13352 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

gledala feud, dobar. to je poznata prica i saga o svadji njih dvije, nije nikad ni bilo obicno mahalasko cerupanje. dva gorostasna filmska imena svog vremena, i ne samo svog vremena.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#13353 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Odlične su obje, zadao sam se u youtube pretragu da vidim da li su vjerno predstavljene. Više nego! Oscar speech u bobu pogođen. Malo su zasladili onim krajem jer Bette do groba nije imala poštovanja prema Joan, čak je slavila kad je umrla :-)

Zanimljivo je kako su opet uspjeli podvući dosta komentara o tadašnjem dobu i tretmanu žene u Hollywoodu koji se praktično nije promijenio ni do danas. Žene poslije pedesete i dalje mogu glumiti neke bake, brižne majke glavnih junaka čiji je prostor življenja između kuhinje i tva.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#13354 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Trenutno pratim:

1.Sluškinjina priča (The Handmaid's Tale), prva sezona
2. Code Black, prva sezona
3. Vikinzi (Vikings), prva sezona
4. Kalifornikacija (Californication), prva sezona
5. Preljub (The Affair), prva sezona
6. Igra prijestolja (Game of Thrones), četvrta sezona.

Jedva čekam od jeseni novu HBO originalnu seriju, The Deuce.
Već je izašla i prva najava,a serija bi trebala početi 10. septembra : http://www.imdb.com/title/tt4998350/?ref_=nv_sr_1
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#13355 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

Tito_i_Partija wrote:Jel' gleda iko Bloodline? Dobra glumacka postava, dobre ocjene.
Dobra serija, nije sad neki vrh... dobra postava, atmosfera i čitav setting... priča je ok, ali scenaristi počesto odlutaju par epizoda da poželiš odustati :D Ali generalni storyline je odličan, čak pred kraj ima neke elemente Kuma :D
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#13356 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Dobar je Bloodline kome ne smetaju lažne uzbune, nepouzdani naratori i osrednja gluma :mrgreen: Odustao sam kada su ukinuli jedinu zanimljivu stvar u vezi priče.

S druge strane, nešto najbolje ikad

Image

Istočno-evropski prestige tv prije nego je to bilo cool. Deset epizoda, deset priča o deset smrtnih grijeha, svaka sa posebnim direktorom fotografije. Priče o običnim ljudima, stanovnicima jednog modernog urbanog naselja, kakve bi se vrlo lako mogle desiti na Alipašinom ili Dobrinji a pogađaju drito u kost. Univerzalno i vanvremenski dobro.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13357 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

odgledala sam Little Boy Blue... sjajno je odradjena i nimalo dosadna obzirom da se relativno "poznata" prica protegla u cetiri epizode. Doduse i ja sam pristrasna vjerovatno, obzirom da su mi Briti blizi od Amera. u svakom slucaju preporuka.
zomri wrote: S druge strane, nešto najbolje ikad

...

Istočno-evropski prestige tv prije nego je to bilo cool. Deset epizoda, deset priča o deset smrtnih grijeha, svaka sa posebnim direktorom fotografije. Priče o običnim ljudima, stanovnicima jednog modernog urbanog naselja, kakve bi se vrlo lako mogle desiti na Alipašinom ili Dobrinji a pogađaju drito u kost. Univerzalno i vanvremenski dobro.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ovo mi zvuci interesantno, moglo bi mu se dati sansa.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#13358 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

ultima_palabra wrote:
Tito_i_Partija wrote:Jel' gleda iko Bloodline? Dobra glumacka postava, dobre ocjene.
Dobra serija, nije sad neki vrh... dobra postava, atmosfera i čitav setting... priča je ok, ali scenaristi počesto odlutaju par epizoda da poželiš odustati :D Ali generalni storyline je odličan, čak pred kraj ima neke elemente Kuma :D
Pogledao I sezonu za cas a sa drugom se bas patim i nikako da je zavrsim. Da li je treca bolja?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#13359 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Diwan »

zomri wrote:Dobar je Bloodline kome ne smetaju lažne uzbune, nepouzdani naratori i osrednja gluma :mrgreen: Odustao sam kada su ukinuli jedinu zanimljivu stvar u vezi priče.

S druge strane, nešto najbolje ikad

Image

Istočno-evropski prestige tv prije nego je to bilo cool. Deset epizoda, deset priča o deset smrtnih grijeha, svaka sa posebnim direktorom fotografije. Priče o običnim ljudima, stanovnicima jednog modernog urbanog naselja, kakve bi se vrlo lako mogle desiti na Alipašinom ili Dobrinji a pogađaju drito u kost. Univerzalno i vanvremenski dobro.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ok
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#13360 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Ne znam na koji link misliš? Piraterija je zabranjena. Traži Dekalog ili Decalogue tamo gdje već tražiš ove stvari.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#13361 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Diwan »

zomri wrote:Ne znam na koji link misliš? Piraterija je zabranjena. Traži Dekalog ili Decalogue tamo gdje već tražiš ove stvari.
Nas'o sam već, zato sam i izrisao - hvala na preporuci
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#13362 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

Jel Kieslowski sve epizode radio?
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#13363 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

jeste
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#13364 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Sve do jedne. Ovo mu je magnum opus.

Mijenjali su se direktori fotografije, režija i muzika nije. To je kao 10 tv drama labavo povezanih lokacijom i pojedinim likovima. 2 epizode su poslije pretvorene u filmove za kino distribuciju.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#13365 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by listopad »

Dekalog je vrhunsko djelo koje sam davno gledao i koje jos uvijek imam na video kasetama, ali odavno vise nemam video rekorder. :D

Prije par godina sam bio nabavio jedan polovni marke Sony, ali je u njemu zaglavila kaseta koju ne mogu izvaditi, a da ne razvalim rekorder. :D

No da skratim pricu, Dekalog se mora obavezno ponovo pogledati.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#13366 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

Odlično... ne znam zašto nisam ovo ranije gledao, obzirom da sam gotivio Tri boje.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#13367 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Nema potrebe za video kasetama, ima odličan digitalni remaster na blurayu. Neka vam, khm, ponese tetka iz dijaspore kad bude dolazila :wink:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#13368 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by BJB »

http://www.imdb.com/title/tt5729304/?ref_=fn_al_tt_1 In the Dark, crime-drama tv show-nije losa uopste, tek su izasle 2 epizode
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#13369 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by listopad »

zomri wrote:Nema potrebe za video kasetama, ima odličan digitalni remaster na blurayu. Neka vam, khm, ponese tetka iz dijaspore kad bude dolazila :wink:
Kasete sam kupio od gradske biblioteke u Becu (gdje zivim; tetke su mi u Bosni :D ) tamo negdje 2002 ili 2003 kada su svoje preostale VHS zalihe zamjenjivali DVD-ovima. Dekalog se sastojao od pet kaseta koje su kostale samo 5 Eura. :D
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#13370 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sehro »

black wrote:
Sehro wrote: Prva liga :thumbup: , dajte mi još ovakvih :smeker:
mozda ne bas iste, ali su odlicne
Image

http://www.imdb.com/title/tt0840094/?ref_=adv_li_tt

Image

http://www.imdb.com/title/tt1239129/?ref_=tt_rec_tt
Ogledao ovu prvu, moze se gledati ali nije na nivou recimo Broadchurch-a i sl. serija..
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#13371 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Odgledo ovu blue boy....ok je ali nista sad posebno. U rangu broadchurcha, missinga, 3 klix.... nista vau.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#13372 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Njanjavi »

Kreno gledat sinoc netflixov the ranch, sa kutcherom, dany mastersom, i fez bude podjahkad, sam elliottom, bude i mater od erica iz that 70 show, ma masa solidnih glumaca.
Fina razbibriga nekako al nije bas tipicna limunada, ima neki shmek solidan.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#13373 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ExNihilo »

karanana wrote:Odgledo ovu blue boy....ok je ali nista sad posebno. U rangu broadchurcha, missinga, 3 klix.... nista vau.
Pogledao preko vikenda. Nije loša, ali mogao sam i bolje iskoristiti to vrijeme.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#13374 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Mariella »

Evo moje liste (uglavnom zavrsenih) serija

Detektivske:
Happy Valley 8.5 imdb
Broadchurch 8.4
The Fall 8.2
The Night Of 8.6
Marcella 7.4
The Killing - tek pocela, zasad ok, nisam jos "hooked" 8.2

Komedije/Za relaksaciju:
Lovesick :thumbup: 8.1
Girlboss 7.2
Please Like Me 8.4 (ova je sa gejevima, kome smeta nek i ne pokusava, ima svakakvih scena :lol: )
Orange is the new black 8.2

Za zene:
Doctor Foster 7.9
Big Little Lies 8.7

I svima dobro poznate:
Game of Thrones
Westworld
Stranger Things


Takodjer preporucujem mobilnu aplikaciju TV Time za pracenje dokle ste sa silnim serijama :run:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#13375 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Njanjavi »

I ja koristim tv time :roll:
Pogotovo je dobra opcija countdown do pocetka prikazivanja serija :-D
Post Reply