Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
omar little
Posts: 16365
Joined: 14/03/2008 21:14

#13201 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

Tito_i_Partija wrote:Ako nesto napises, a raja ne skonta na prvu:
Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Čekaj, David Chase iz Sopranosa je pisao i za The Leftovers? :zoka:
Kako ja znam, i sudeci po IMDB-u, nije.
onda je to ocigledno do tebe. Nisam ti ja kriv sto ne znas lijepo napisat' sta mislis.

covjek koji nije ni gledao epizodu je ubrao sta sam govorila. meni dosta.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11071
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#13202 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

omar little wrote: covjek koji nije ni gledao epizodu je ubrao sta sam govorila. meni dosta.
Pa gdje nece ubrat' kad sam mu dao do znanja da Leftovers-a nema na Chase-ovom IMDB-u? Sta moze drugo bit'? Neka velika misterija tipa El Dorado? :lol:

Al' ja govorim da na prvu - i to je cinjenica - nije bilo jasno. Haj sta ima veze, nisi se lijepo izrazila i to je to. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73023
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#13203 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

vas dvoje ste mi baš kjut, da ste u nekoj seriji 'shipao' bih za vas!!!!
User avatar
dale cooper
Posts: 28512
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#13204 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Volim i ja ove naše forumske Kanađane. Image :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13205 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

pogledala sam epizodu, i onda sprasila jos dvije, cime sam zavrsila drugu sezonu.
dobra je epizoda i slazem se da je mozda najbolja u sezoni.

treca, na tebe je red.
omar little
Posts: 16365
Joined: 14/03/2008 21:14

#13206 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

jat kaem.
User avatar
karanana
Posts: 47315
Joined: 26/02/2004 00:00

#13207 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Sta mislite kakva ce myst biti?
Krece veceras. Ja cu joj dati sansu, mada ne znam koliko je jaka i dobra spiketv produkcija.

Eh sad, da li ce kraj biti isti kao u filmu? Nadam se da nece, jer ako se pogledo film onda kraj nece doci kao twist koji se desio u filmu.
User avatar
karanana
Posts: 47315
Joined: 26/02/2004 00:00

#13208 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Sta mislite kakva ce myst biti?
Krece veceras. Ja cu joj dati sansu, mada ne znam koliko je jaka i dobra spiketv produkcija.
smetlje moj karanana. smetlje
Last edited by karanana on 24/06/2017 05:10, edited 2 times in total.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#13209 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by BJB »

[quote="milann1971"
Hotel Beau Séjour

http://www.imdb.com/title/tt3543082/

Image[/quote]
[/quote]
Dobra serija, ali su titlovi katastrofa..Po belaju skinula cijelu sezonu..Pregledala 2 epizode i stala zbog titlova, am mogu pogoditi dosta toga ali me titlovi neuskladjeni zivciraju, pokusala sam i subtitle resync, ali ne ide..
Na titlovi.com dobijem ovaj odgovor
o nam je, ali u našoj bazi ne postoji naslov koji odgovara traženom pojmu. Traženi naslov je zabilježen i vjerujemo da će uskoro biti preveden. U međuvremenu pogledajte listu najavljenih prijevoda na sljedećem linku
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#13210 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dasi »

BJB wrote:Hotel Beau Séjour
Dobra serija, ali su titlovi katastrofa..Po belaju skinula cijelu sezonu..Pregledala 2 epizode i stala zbog titlova, am mogu pogoditi dosta toga ali me titlovi neuskladjeni zivciraju, pokusala sam i subtitle resync, ali ne ide..
Na titlovi.com dobijem ovaj odgovor
o nam je, ali u našoj bazi ne postoji naslov koji odgovara traženom pojmu. Traženi naslov je zabilježen i vjerujemo da će uskoro biti preveden. U međuvremenu pogledajte listu najavljenih prijevoda na sljedećem linku
https://www.prijevodi-online.org/serije ... eau-sejour
skines titlove i nadjes na netu izdanje serije koje odgovara tom titlu.
720p.BRrip.HEVC-Hi10P.HE-AAC+2Ch-ShAdiLaY
Bulvaj
Posts: 103
Joined: 21/04/2011 18:56

#13211 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bulvaj »

Signal

Image

http://www.imdb.com/title/tt5332206/

Vrh, kome se svidja Memories Of Murder i Chaser, ovo ne smije propustiti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28512
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#13212 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Završio prvu sezonu The Leftoversa. Pravo sam se nahajco do kraja i sad sam totalno involviran u priču
i karaktere. :D Jeste da me je malo zbunila prva epizoda druge sezone. U jednom momentu pomislih
da nisu producenti odlučili napraviti reboot. Čudan je ovaj grad zvani Miracle. :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13213 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:Završio prvu sezonu The Leftoversa. Pravo sam se nahajco do kraja i sad sam totalno involviran u priču
i karaktere. :D Jeste da me je malo zbunila prva epizoda druge sezone. U jednom momentu pomislih
da nisu producenti odlučili napraviti reboot. Čudan je ovaj grad zvani Miracle. :D
Hehe, slicno sam i ja. Jos ces me stici (s03e01)
:)
User avatar
relativno84
Posts: 15334
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#13214 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by relativno84 »

Prve dvije i mogu podnijeti sa svim manama, ali ova treca je toliko sjebana da vise nema smisla :roll:
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#13215 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Boateng »

Bulvaj wrote:Signal

http://www.imdb.com/title/tt5332206/

Vrh, kome se svidja Memories Of Murder i Chaser, ovo ne smije propustiti.
Gdje se može skinuti?
Bulvaj
Posts: 103
Joined: 21/04/2011 18:56

#13216 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bulvaj »

Boateng wrote:
Bulvaj wrote:Signal

http://www.imdb.com/title/tt5332206/

Vrh, kome se svidja Memories Of Murder i Chaser, ovo ne smije propustiti.
Gdje se može skinuti?
Gledao na KissAsian.

http://kissasian.com/Drama/Signal
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#13217 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Boateng »

Hvala.
User avatar
karanana
Posts: 47315
Joined: 26/02/2004 00:00

#13218 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

BJB wrote:[quote="milann1971"
Hotel Beau Séjour

http://www.imdb.com/title/tt3543082/

Image
[/quote]
Dobra serija, ali su titlovi katastrofa..Po belaju skinula cijelu sezonu..Pregledala 2 epizode i stala zbog titlova, am mogu pogoditi dosta toga ali me titlovi neuskladjeni zivciraju, pokusala sam i subtitle resync, ali ne ide..
Na titlovi.com dobijem ovaj odgovor
o nam je, ali u našoj bazi ne postoji naslov koji odgovara traženom pojmu. Traženi naslov je zabilježen i vjerujemo da će uskoro biti preveden. U međuvremenu pogledajte listu najavljenih prijevoda na sljedećem linku
[/quote]


Odustajem nakon dvije i kusur epizode. Ne lezi mi premisa duha koji hoda i trazi svog ubicu i 5 ljudi moze da vidi i prica s tim duhom. Kada izuzmemo to ne ostaje nista nego prica koju sam vec gledao u mnogo evropskih serija tipa missing, broadchurch, brone itd.
Dobra koka, polusestra ubijene. Pravo dobra.
Moja rana procjena je da je ona ubica ili saucesnik. Ustvari vjerujem da svi koji mogu vidjeti ubijenu su na neki nacin saucesnici. Ko je pregledo moze li mi reci ko je ubica? Moze i na pp.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#13219 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by BJB »

Necu, gledaj do kraja..JA sam danas odgledala 7 epizoda..Zahvaljujuci Dasi skinula cijelu seriju sa funkcionalnim titlovima..
KAranana, ja u 99.9% serija pogodim ko je ubica u prvoj epizodi, ovdje do zadnje epizode nisam. Bila sam ubjedjena da je Vinken, Charliev stari ubica, on mi izgleda sposoban da ih ubije sve.
Ili pregledaj 10etu epizodu.
Last edited by BJB on 25/06/2017 23:12, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73023
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#13220 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

jes' gledala how to get away with murder? :mrgreen:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#13221 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by BJB »

JEsam prvu i bila mi je dosadna..Nekako mi hemija izmedju likova nije stimala, a i samo likovi mi nisu bili zanimljivi..Mozda pokusam ponovo.
User avatar
karanana
Posts: 47315
Joined: 26/02/2004 00:00

#13222 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

BJB wrote:Necu, gledaj do kraja..JA sam danas odgledala 7 epizoda..Zahvaljujuci Dasi skinula cijelu seriju sa funkcionalnim titlovima..
KAranana, ja u 99.9% serija pogodim ko je ubica u prvoj epizodi, ovdje do zadnje epizode nisam. Bila sam ubjedjena da je Vinken, Charliev stari ubica, on mi izgleda sposoban da ih ubije sve.
Ili pregledaj 10etu epizodu.
Preshalto brzinski 4-5, haj reko da ih pogledam barem na fast forwardu, vise radi nade da cu sofiju vidjeti barem djelomicno golu. Jesam, ali ne u najboljoj pozi. Onda pogledo 10. normalno. Nako...da ne odajem, ali motiv mi je.....
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#13223 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by BJB »

Motiv je razumljiv za onu vrstu poremecaja licnosti..meni licno je ono bila dobra serija..One dvije posljednje smrti su bas iznenadile..Jedino sto mi je sega sto Kato ispari za Charlija tek nakon seve..Cekala da ga puste iz zatvora, kresnula i otisla prema svjetlu. :lol: :lol: :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28512
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#13224 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:Završio prvu sezonu The Leftoversa. Pravo sam se nahajco do kraja i sad sam totalno involviran u priču
i karaktere. :D Jeste da me je malo zbunila prva epizoda druge sezone. U jednom momentu pomislih
da nisu producenti odlučili napraviti reboot. Čudan je ovaj grad zvani Miracle. :D
Hehe, slicno sam i ja. Jos ces me stici (s03e01)
:)
Stižem te, završio drugu sezonu danas. :mrgreen: Zaista je fenomenalna, i meni lično dvije tri stepenice bolja
od prve. Da mi je samo znati hoće li Kevinu ikada osvanuti? :| :D Žao mi ga je više. Ovolike patnje i muke
niko ne zaslužuje. :cry: Ovo je bilo retoričko pitanje, by the way. :D Jedna stvar koju sam primjetio je da su u suštini
svi likovi koje pratimo, a posebice ove šupčine iz Guilty Remnants bili "slomljeni" i sjebani i prije onoga
što se desilo. Događaj od 14-tog je samo katalizirao i pojačao tu njihovu sjebanost. Pitam se, kada bi se zaista desio
ovakav sličan kataklizmičan događaj , da li bi se i mi u stvarnom svijetu na ovako spektakularan način pogubili. :zoka: :|
Ili što bi Jill rekla, lose our shit. :mrgreen:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13225 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:
Hehe, slicno sam i ja. Jos ces me stici (s03e01)
:)
Stižem te, završio drugu sezonu danas. :mrgreen: Zaista je fenomenalna, i meni lično dvije tri stepenice bolja
od prve. Da mi je samo znati hoće li Kevinu ikada osvanuti? :| :D Žao mi ga je više. Ovolike patnje i muke
niko ne zaslužuje. :cry: Ovo je bilo retoričko pitanje, by the way. :D Jedna stvar koju sam primjetio je da su u suštini
svi likovi koje pratimo, a posebice ove šupčine iz Guilty Remnants bili "slomljeni" i sjebani i prije onoga
što se desilo. Događaj od 14-tog je samo katalizirao i pojačao tu njihovu sjebanost. Pitam se, kada bi se zaista desio
ovakav sličan kataklizmičan događaj , da li bi se i mi u stvarnom svijetu na ovako spektakularan način pogubili. :zoka: :|
Ili što bi Jill rekla, lose our shit. :mrgreen:
i prestici ces me, ja sam malo zastala, djelimicno namjerno, ima samo 8 epizoda :(, otezem, zao mi zavrsiti, pa sam jos uvijek tek odgledala prvu epizodu trece sezone, ali kecing ap.... :)

e razmisljala sam u slicnom pravcu. svi smo mi na neki nacin "broken" nekim licnim i privatnim "kataklizmicnim dogadjajima", cesto birajuci svjesno ili nesvjesno da se grcevito drzimo proslosti i onoga sto je bilo (jer je, izmedju ostalo, to nesto sto nam je poznato) ne uspijevajuci da krenemo naprijed, obiljezeni vjecno (krivicom i) prosloscu u kojoj zivimo. jedino sto je u seriji to plasticno naglaseno tako sto je kataklizmicni dogadjaj isti za sve, pa je poprimio globalnu razmjeru i izasao izvan granica subjektivnog, poprimajuci obiljezje ocitog, objektivnog, necega sto je nemoguce negirati.

cak cini mi se, a sad cu parafrazirati, da se na jednom mjestu u drugoj sezoni i kaze da oni (Guilty Remnants) ne vrbuju nikoga, oni prate i cekaju da ono u ljudima ta slomljnost preuzme kormilo pa se onda novopridoslice "utope" u kolektivni nihilizam i apatiju provlaceci tezu da je svejedno sta god (u)radis, (there is no family) jer what's the point..... smisao svega, kad neki tako random dogadjaj bez svrhe (?) i mogucnosti poimanja, samo tako oduzme ti sve u treptaju oka...elem, individualno dozivljavanje kolektivne tragedije postaje kolektivno. nema vise dogodilo se tebi ovo, meni ovo... svima se dogodilo. neki su ostali zarobljeni u tom trennutku nemocni pred razmjerama i besmislom toga sto se desilo, a neki pokusavaju ici dalje i pronaci smisao i pored neizvjesnosti i nerazumijevanja.

da se nadovezem na Jill, ne mogu se ne zakleti da se svi jednako ne borimo to keep our shit together :) i da se nismo, kako kazes - pogubili. ili ako hoces jos plasticnije - nama se "desio" rat i ja ne mogu da ne povucem paralelu i ne prepoznam lajtmotive iz serije u nasem drustvu na jednom slicnom nivou.
elem, mozda ja odoh predaleko, ali eto samo moja neka razmisljanja.

a oko Kevina ne mogu da se odlucim je li macho ili p* :mrgreen: i to mi je tako sjajno. koji slojevi licnosti, tako ljudski. sjajno osmisljan lik. taman za serije i citave price.
Post Reply