Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#12676 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

omar little wrote:o cemu vam je ta tinedjzerska?
Djevojka se ubila i ostavila 13 kaseta s opisima što i kako - eto ukratko :mrgreen:
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#12677 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nelle_tz »

omar little wrote:o cemu vam je ta tinedjzerska?

pogledaj trailer.dobra je serija, sigurno jedna od boljih ove godine, vrijedna gledanja
Cura se ubila, ali je iza sebe ostavila 13 kaseta,i svaka od njih govori o 13 razloga ( osoba) koje su je natjerale na samoubistvo. Svaka epizoda je o drugoj osobi koja ju je natjerala ,svojim postupcima prema njoj, na samoubistvo
Eto
1Dante1
Posts: 1208
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#12678 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 1Dante1 »

nelle_tz wrote:
omar little wrote:o cemu vam je ta tinedjzerska?

pogledaj trailer.dobra je serija, sigurno jedna od boljih ove godine, vrijedna gledanja
Cura se ubila, ali je iza sebe ostavila 13 kaseta,i svaka od njih govori o 13 razloga ( osoba) koje su je natjerale na samoubistvo. Svaka epizoda je o drugoj osobi koja ju je natjerala ,svojim postupcima prema njoj, na samoubistvo
Eto
jel plaho depresivna, il ima neke vedrine :D
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#12679 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nelle_tz »

1Dante1 wrote:
nelle_tz wrote:
omar little wrote:o cemu vam je ta tinedjzerska?

pogledaj trailer.dobra je serija, sigurno jedna od boljih ove godine, vrijedna gledanja
Cura se ubila, ali je iza sebe ostavila 13 kaseta,i svaka od njih govori o 13 razloga ( osoba) koje su je natjerale na samoubistvo. Svaka epizoda je o drugoj osobi koja ju je natjerala ,svojim postupcima prema njoj, na samoubistvo
Eto
jel plaho depresivna, il ima neke vedrine :D
Doobra ona crkinja . navijacica:)
Ali stvarno dobra serija. U petak navecer se krenulo, do nedjelje se odgledalo. Mozda ce biti i druga sezona, vezano za Tylera, da dalje ne spojlam
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#12680 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by maida95 »

joj ovdje je baš potreban spoiler kod, da mi koji smo pregledali možemo diskutovati :roll:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#12681 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

fala na opisima
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#12682 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Haj dajte i nama jos nekoliko dana da odgledamo pa da diskutujemo.
A sta, tyler ce se roknuti? Perverznjak.
Lancana reakcija. Svi su sjebani. Interesuje me sta ce reci za kajla. Ustvari on je najkrivlji jer da ju je odmah potkacio nista se ne bi desilo. A on pichkica. A vidi da ga hoce treba. Dobra i dzesika ali ona druga crnija cheerlidersica jos bolja. A i hannah dobra.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#12683 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Mutivoda »

neko reče "natjera te da razmisliš". ja baš labilna. tinejdžer.
"pustila" se poslije serije, i "istresla" na neke ljude (govna) :lol: al' trebalo mi je haman, ustala k'o nova tad :skoljka: :mrgreen:


a de mi recite šta vam je taj Riverdejl? il kako se već zove. je l' to ko gledao? :zoka:
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#12684 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by maida95 »

meni je malo falilo da se javim nekim ljudima i kažem neke stvari al' sam karakter 8-) :lol:
danas sam ja htjela tu Riverdale da gledam, ima 2 sezone valjda za sad, pojma nemam ni o čemu se radi naletila na popcornu na nju slučajno al' mi izgleda interesantno pa ću to nakon ispita :mrgreen: isto neko teen highschool shit
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#12685 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

1Dante1 wrote: jel plaho depresivna, il ima neke vedrine :D
pa ne mogu reći da je uopšte depresivna... :D serija je više 'mystery' tip i psihološka drama

Riverdale je na sličnom principu k'o 13 Reasons Why, samo sa slabijom produkcijom, al' je gledljivo itekako.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#12686 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Meni nije bila depresivna. Ako si tih godina sigurno bi te vise dirnulo, ali ja gledao vise kao neku melodramu. Pred kaj se malo oduljilo i postalo dosadno.
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#12687 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

Nisam dugo gledao nikakvu seriju i sinoc mi naumpadne Crna guja, cijelu noc sam gledao :D I za sto godina ce serija biti relevantna

“If Baldrick served a meal at HQ he would be arrested for the biggest mass poisoning since Lucretia Borgia invited 500 friends for a Wine and Anthrax Party.”

“Worst idea since someone said ‘yeah let’s take this suspiciously large wooden horse into Troy, statues are all the rage this season’.”
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#12688 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by relativno84 »

13 Reasons Why nekako tanko, pocetak ok nakon par traka smori. Hannah plese oko vatre citavo vrijeme, cudo bi bilo da nije izgorila. Clay savrseno docarao mutavog od prve do zadnje :thumbup:

Sve u svemu mucna tema, nekad se tjesimo nema toga kod nas, ali kako je omladina sjebana ima toga i vise nego sto slutimo.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#12689 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

relativno84 wrote:13 Reasons Why nekako tanko, pocetak ok nakon par traka smori. Hannah plese oko vatre citavo vrijeme, cudo bi bilo da nije izgorila. Clay savrseno docarao mutavog od prve do zadnje :thumbup:

Sve u svemu mucna tema, nekad se tjesimo nema toga kod nas, ali kako je omladina sjebana ima toga i vise nego sto slutimo.
Zar se nije jedan ubio zato sto su ga prozivali u skoli? Mozda bilo u zadnji par godina, mislim da su roditelji sudili skolu itd.
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#12690 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by relativno84 »

Jack Be Nimble wrote:Zar se nije jedan ubio zato sto su ga prozivali u skoli? Mozda bilo u zadnji par godina, mislim da su roditelji sudili skolu itd.
Jeste, i to je bila mucna tema, pokazala je koliko nam je drustvo u kurcu u svakom obliku. Moze se jos reci o ovoj seriji ali dok ostali zavrse :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#12691 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

relativno84 wrote:
Jack Be Nimble wrote:Zar se nije jedan ubio zato sto su ga prozivali u skoli? Mozda bilo u zadnji par godina, mislim da su roditelji sudili skolu itd.
Jeste, i to je bila mucna tema, pokazala je koliko nam je drustvo u kurcu u svakom obliku. Moze se jos reci o ovoj seriji ali dok ostali zavrse :D
Ma nije do drustva. Sto se tice takvi desavanja nije Bosna nista bolja ili gora od Amerike. Prije par godina u skoli gdje ide cerke mog jarana jedna djevojcica od 14 godina pokusala se ubiti. Na kraju se upostavio da je 8 mjeseci ranije njen momak uslikao nju bez grudnjaka, sto je ona dozvolila i onda se te slike pocele siriti. I onda krenule standardne price uz te slike.

Najgori problem u tome sve sto su sva djeca u skoli znala o tome (nisu je svi prozivali) a niko nije rekao uciteljima, policiji, roditeljima 'ej to i to se desava'. To im je nekako bilo normala :?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#12692 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

Mah, srednja škola zna biti mučna ako se ne postaviš kako treba, oduvijek je tako
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#12693 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dosadno mii »

Velkoski wrote:
Probaj Riverdale, slično je... Jes' da je CW produkcija :mrgreen:
CW znači barem 3 sezone da će biti zanimljiva :D
Pogledala u zadnja dva dana ove što su izašle. Zanimljiva je i drži pažnju.
Hvala. :D
zomri wrote:Teen serije od 2000te naovamo da gore:

Freaks&Geeks
Veronica Mars
Friday Night Lights
pokušala sam jednom ovu Freaks&Geeks al ne znam što nisam nastavila gledat.
nekako ovi vampiri i vukodlaci izašli iz mode :D
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#12694 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Leftoversi izgleda završavaju ciklus sa stilom

http://www.serijala.com/izdvojeno/recen ... om-ekranu/

Pošto je Lindelof u pitanju sačekaću ipak da se to sve odvrti :skoljka:
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#12695 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Mutivoda »

kako će nas omarka ubiti jer smo "navikali" 13RW :D
relativno84 wrote: Sve u svemu mucna tema, nekad se tjesimo nema toga kod nas, ali kako je omladina sjebana ima toga i vise nego sto slutimo.
naravno da ima.
al' vazda de ono djeca, proće ih. a ima osjetljivije djece, koju to stvarno pogađa, ma koliko to nekima se činilo kao bezazleno.
mada je meni najgora 13.
al' valjda jer je i kod mene bila daBogsačuva, gora od ovog. kakva priča s njom, kakav rad s djecom, mahaluša najveća, glupača. nikad sebi neću halaliti što joj nisam šta rekla kad sam čula kakve je sve gluposti prepričavala rodbini i prijateljima.
ako djeca šta izmisle, Amira može bolje. Krava.
a i kod nas je to pozicija haman jer je moraš imati..
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#12696 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Better Call Saul nova sezona je pocela! :thumbup:
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#12697 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Mutivoda »

Ima l jos ko da nije izgledao BB k'o ja :|
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#12698 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zlo zlo »

Dosadno mii wrote:
nekako ovi vampiri i vukodlaci izašli iz mode :D
nema vampira :lol: Vala finije mi je vidjet serije koje promicaju prave vrijednosti, ono borba dobra i zla, borit se za prijatelje, nikad odustati itd... a k tome i pršti od akcije, nego tamo neke kako režu žile, depresije i tih pizdarija ima previše i u životu :roll:
Serija je vrh, jedino što mtv napravio da valja.

+ fenomenalan Dylan O'Brien u svojoj prvoj ulozi, definitivno najdraži lik u seriji :kiselavoda: tu se i proslavio.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#12699 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

[quote="relativno84"]13 Reasons Why nekako tanko, pocetak ok nakon par traka smori. Hannah plese oko vatre citavo vrijeme, cudo bi bilo da nije izgorila. Clay savrseno docarao mutavog od prve do zadnje :thumbup:

Sve u svemu mucna tema, nekad se tjesimo nema toga kod nas, ali kako je omladina sjebana ima toga i vise nego sto slutimo.[/quo








Ja krenuo u srednju i vidio trojicu kako maltretiraju mlađeg zaletio se s drugom šutao ih na podu 5 minuta poslije toga mu nisu prisli 3 godine.
Sad nesto kontam ja sam baš dobar momak, klošar i propalica samo nikad na slabije. :D
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#12700 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by relativno84 »

nema me tamo wrote:Ja krenuo u srednju i vidio trojicu kako maltretiraju mlađeg zaletio se s drugom šutao ih na podu 5 minuta poslije toga mu nisu prisli 3 godine.
Sad nesto kontam ja sam baš dobar momak, klošar i propalica samo nikad na slabije. :D
Puca cvoke skolskom svaki dan, gurne ga onako, nista previse ali on uvijek pusti suzu. Nije bio streber ali volio je srati, pomoci nece prepisivati moze, nikad bjezanje i to. Nakon jednog raspusta opet cvoka ali nema suza. Onako svi u cudu pa sta ti je :? "E ja vise ne placem, ja sad trpim" :( Da je bilo snage iscupao bih ruku sebi :twisted:
Post Reply