Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4151 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Nemam ništa za ne preporučiti :mrgreen: , ali čitam ove reakcije na ekranizaciju Stephen Kingovog magnum
opusa Dark Tower. Kritičari su film rasuli ko' rižu, a ni reakcije publike nisu ništa bolje.
Navodno je film uzeo samo oko 35 miliona (u čitavom svijetu) na box officeu što nije ni pola budžeta filma.
Najvjerovatnije da će ovo biti najveći flop ove godine.
To je vjerovatno zato sto je radnja rasuta k'o riza. Umjesto da su krenuli ekranizirat' knjigu po knjigu, oni su navodno iz svake knjige uzeli ponesto i time napravili nekakav posrani hibrid koji nema veze ni sa cim.

Matt-ova karijera je dosla do tacke gdje se on ozbiljno mora zapitat' kako i sta dalje. Zadnji hit mu je bio Interstellar, i poslije toga sve flopcina za flopcinom, sto znaci da mu nije ostalo puno vremena u A-listi.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4152 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Nemam ništa za ne preporučiti :mrgreen: , ali čitam ove reakcije na ekranizaciju Stephen Kingovog magnum
opusa Dark Tower. Kritičari su film rasuli ko' rižu, a ni reakcije publike nisu ništa bolje.
Navodno je film uzeo samo oko 35 miliona (u čitavom svijetu) na box officeu što nije ni pola budžeta filma.
Najvjerovatnije da će ovo biti najveći flop ove godine.
To je vjerovatno zato sto je radnja rasuta k'o riza. Umjesto da su krenuli ekranizirat' knjigu po knjigu, oni su navodno iz svake knjige uzeli ponesto i time napravili nekakav posrani hibrid koji nema veze ni sa cim.

Matt-ova karijera je dosla do tacke gdje se on ozbiljno mora zapitat' kako i sta dalje. Zadnji hit mu je bio Interstellar, i poslije toga sve flopcina za flopcinom, sto znaci da mu nije ostalo puno vremena u A-listi.
Jesil' to čitao Bosonogin članak? :D Nije to toliko do Matta, jer je kažu čak i ovoliko lošem filmu on najsvjetlija tačka.
I u svim ovim filmovima što su prozvani flopovima on je uradio dobar posao. Može biti jedino da nema sreće
sa izborima projekata u zadnje vrijeme, ali on nije ništa lošiji glumac nego što je bio do Interstellara. Ne glumi na
autopilotu ko' recimo Depp.

Što se tiče Dark Towera on bi vjerovatno bio bolji kao tv projekat, u pravim rukama naravno.
Noah Hawley možda? :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4153 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: Jesil' to čitao Bosonogin članak? :D Nije to toliko do Matta, jer je kažu čak i ovoliko lošem filmu on najsvjetlija tačka.
I u svim ovim filmovima što su prozvani flopovima on je uradio dobar posao. Može biti jedino da nema sreće
sa izborima projekata u zadnje vrijeme, ali on nije ništa lošiji glumac nego što je bio do Interstellara. Ne glumi na
autopilotu ko' recimo Depp.
Nije niko rek'o da je los glumac, al' definitivno lose bira filmove u zadnje vrijeme. Mada, ako cemo realno, svaka uloga poslije Wooderson-a samo moze bit' korak unazad. :-D

Image
dale cooper wrote:Što se tiče Dark Towera on bi vjerovatno bio bolji kao tv projekat, u pravim rukama naravno.
Noah Hawley možda? :D
S obzirom da su serije danas puno kvalitetnije nego filmovi, cudi me da King nije insistir'o na seriji. To bi ujedno bila i dostojnija reprezentacija njegovog materijala.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4154 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: Jesil' to čitao Bosonogin članak? :D Nije to toliko do Matta, jer je kažu čak i ovoliko lošem filmu on najsvjetlija tačka.
I u svim ovim filmovima što su prozvani flopovima on je uradio dobar posao. Može biti jedino da nema sreće
sa izborima projekata u zadnje vrijeme, ali on nije ništa lošiji glumac nego što je bio do Interstellara. Ne glumi na
autopilotu ko' recimo Depp.
Nije niko rek'o da je los glumac, al' definitivno lose bira filmove u zadnje vrijeme. Mada, ako cemo realno, svaka uloga poslije Wooderson-a samo moze bit' korak unazad. :-D

Image
dale cooper wrote:Što se tiče Dark Towera on bi vjerovatno bio bolji kao tv projekat, u pravim rukama naravno.
Noah Hawley možda? :D
S obzirom da su serije danas puno kvalitetnije nego filmovi, cudi me da King nije insistir'o na seriji. To bi ujedno bila i dostojnija reprezentacija njegovog materijala.
:lol: :thumbup:

Pa navodno je ovaj film trebao biti uvod u franšizu koja bi uključivala i seriju. Međutim upitno je da li će se
išta od toga sada desiti. Iskreno, dosta Kingovih adaptacija do sada je bilo hit & miss.

By the way, jesi li čuo da se Villeneuve prihvatio adaptacije Dune-a? :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4155 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: By the way, jesi li čuo da se Villeneuve prihvatio adaptacije Dune-a? :D
Jesam. Ima Denis dobar feeling za sci-fi, ne brinem se ja za njega. Vise me brine scenario koji pise Eric Roth. Roth ima nekako nedosljedan CV koji je sastavljen od dobrih ali i losih filmova. Al' eto, bum vidjeli. Prvo cekam da kolega Nihilo rastavi ovaj novi Blade Runner na proste faktore. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4156 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: By the way, jesi li čuo da se Villeneuve prihvatio adaptacije Dune-a? :D
Jesam. Ima Denis dobar feeling za sci-fi, ne brinem se ja za njega. Vise me brine scenario koji pise Eric Roth. Roth ima nekako nedosljedan CV koji je sastavljen od dobrih ali i losih filmova. Al' eto, bum vidjeli. Prvo cekam da kolega Nihilo rastavi ovaj novi Blade Runner na proste faktore. :D
Ma ima feeling to bez daljnjeg, ali su već dva mnogo jebenija igrača slomila zube na Dune-u. Notorno zajebana
knjiga za ekranizirati. :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4157 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: By the way, jesi li čuo da se Villeneuve prihvatio adaptacije Dune-a? :D
Jesam. Ima Denis dobar feeling za sci-fi, ne brinem se ja za njega. Vise me brine scenario koji pise Eric Roth. Roth ima nekako nedosljedan CV koji je sastavljen od dobrih ali i losih filmova. Al' eto, bum vidjeli. Prvo cekam da kolega Nihilo rastavi ovaj novi Blade Runner na proste faktore. :D
Sinoć pogledao novog Aliena. Šta reći, koju poruku poslati, kome? Nažalost, bio si u pravu. Nije to ono što sam očekivao. Daleko od toga da je karina od filma, ovo je još uvijek jedan od boljih Alien filmova, što možda i nije neka pohvala ako uzmemo u obzir kakve su abominacije Trojka i Čvrka, ali ne mogu prežaliti što nisu nastavili where do we come from storyline iz Prometheusa. Zapravo, dalo bi se već i preći preko toga, ali nema halala što su tako brutalno i lijeno okončali taj segment priče. Otresli su ga ko slinu. Abortirali ga.

Valjda je to rezultat podilaženja publici kojoj se, očigledno, nije svidjelo mnoštvo pravaca kojima je Prometheus pokušao istovremeno koračati, uvijek dajući prednost misteriji nad konkluzivnim zaključcima, pa se ta tematska lepeza reducirala na Davida i odnos stvoreno/stvoritelj. Što je najgore, nestalo je one Davidove moralne ambivalentnosti iz Prometeja, koja ga je, po mom mišljenju, činila najkompleksnijim i najzanimljivijim androidom u Alien serijalu. Sada je totalno dumb down i sveden na arhetipskog negativca.

Nije pomogao ni si-đi-aj Alien. Iako CGI nije naročito loše urađen - podsjetio me užasnu Trojku gdje je Alien izgledao kao sa Play Station video igre. Waterston je najanemičnija heroina u historiji serijala. Čak je i Winona Ryder bila bolja. :lol:

Eh, sve ovo pišem da bih rekao kako sam po gledanju filma ponovo pročitao onu našu raspravu o Alienu i Blade Runneru od prije godinu dana. Nažalost, nisam bio u pravu za Aliena, pa tako možda neću ni za Blade Runnera.

Što se tiče Dune, Lynch nikada i nije bio pravi čovjek za taj posao. Trebao se držati svojih tripova i ostaviti Dune na miru. :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4158 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:
Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: By the way, jesi li čuo da se Villeneuve prihvatio adaptacije Dune-a? :D
Jesam. Ima Denis dobar feeling za sci-fi, ne brinem se ja za njega. Vise me brine scenario koji pise Eric Roth. Roth ima nekako nedosljedan CV koji je sastavljen od dobrih ali i losih filmova. Al' eto, bum vidjeli. Prvo cekam da kolega Nihilo rastavi ovaj novi Blade Runner na proste faktore. :D
Sinoć pogledao novog Aliena. Šta reći, koju poruku poslati, kome? Nažalost, bio si u pravu. Nije to ono što sam očekivao. Daleko od toga da je karina od filma, ovo je još uvijek jedan od boljih Alien filmova, što možda i nije neka pohvala ako uzmemo u obzir kakve su abominacije Trojka i Čvrka, ali ne mogu prežaliti što nisu nastavili where do we come from storyline iz Prometheusa. Zapravo, dalo bi se već i preći preko toga, ali nema halala što su tako brutalno i lijeno okončali taj segment priče. Otresli su ga ko slinu. Abortirali ga.

Valjda je to rezultat podilaženja publici kojoj se, očigledno, nije svidjelo mnoštvo pravaca kojima je Prometheus pokušao istovremeno koračati, uvijek dajući prednost misteriji nad konkluzivnim zaključcima, pa se ta tematska lepeza reducirala na Davida i odnos stvoreno/stvoritelj. Što je najgore, nestalo je one Davidove moralne ambivalentnosti iz Prometeja, koja ga je, po mom mišljenju, činila najkompleksnijim i najzanimljivijim androidom u Alien serijalu. Sada je totalno dumb down i sveden na arhetipskog negativca.

Nije pomogao ni si-đi-aj Alien. Iako CGI nije naročito loše urađen - podsjetio me užasnu Trojku gdje je Alien izgledao kao sa Play Station video igre. Waterston je najanemičnija heroina u historiji serijala. Čak je i Winona Ryder bila bolja. :lol:
Sve potpisujem. Nazalost je tako ispalo kako je ispalo, i sada je Alien fransiza pod upitnikom, jer Fox nije bio ni najmanje zadovoljan sa performansom Covenant-a u kinima.

Ono sto je interesantno je to da je Fox ustvari doveo Neill-a Blomkamp-a da nastavi Alien fransizu, i radili su s njim dobrih godinu dana na tome. I onda jedan dan samo dolazi vijest od njega kako on ne radi vise na tom projektu, pa onda od Fox-a vijest kako Scott zvanicno preuzima film u svoje ruke. I to je to.
ExNihilo wrote:Eh, sve ovo pišem da bih rekao kako sam po gledanju filma ponovo pročitao onu našu raspravu o Alienu i Blade Runneru od prije godinu dana. Nažalost, nisam bio u pravu za Aliena, pa tako možda neću ni za Blade Runnera.
U zadnje vrijeme sam malo podijeljen sto se tice Blade Runner-a. Prvi trailer mi je bio odlican, a drugi vec nekako...ne znam. K'o sto kazes, malo je previse saren. Previse scena u danu i svjetlu, cega u originalnom Blade Runner-u gotov nije bilo nikako. Premalo ima tog noir-smeka, kojeg je bilo u orginalu u ama bas svakoj sceni.
ExNihilo wrote:Što se tiče Dune, Lynch nikada i nije bio pravi čovjek za taj posao. Trebao se držati svojih tripova i ostaviti Dune na miru. :lol:
Ovo ne moze biti tacnije. Ja stvarno ne znam koji je kurac De Laurentiis-ima pa da dovedu Lyncha da rezira ovako nesto.
In 1981, the nine-year film rights were set to expire. De Laurentiis renegotiated the rights from the author, adding to them the rights to the Dune sequels (written and unwritten). After seeing The Elephant Man, producer Raffaella De Laurentiis decided that David Lynch should direct the movie. Around that time, Lynch received several other directing offers, including Return of the Jedi. He agreed to direct Dune and write the screenplay, though he had not read the book, known the story, or even been interested in science fiction. Lynch worked on the script for six months with Eric Bergen and Christopher De Vore. The team yielded two drafts of the script before they split over creative differences. Lynch subsequently worked on five more drafts.
Znaci totalno pogresan covjek za Dune. Izvini kolega Dale, al' jebiga, tako je. :-D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4159 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Dobro si me napomenuo za Blomkampa. Htjedoh ti reći da IMDB njegov Alien projekat još uvijek vodi zasebno od Covenanta i od potencijanih budućih Scottovih Alien projekata. Možda ipak nije mrtav?

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4160 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:Dobro si me napomenuo za Blomkampa. Htjedoh ti reći da IMDB njegov Alien projekat još uvijek vodi zasebno od Covenanta i od potencijanih budućih Scottovih Alien projekata. Možda ipak nije mrtav?

Image
Sve skorasnje vijesti govore da je projekat mrtav. Potvrdjeno od Blomkampa i od Scott-a.

http://ew.com/movies/2017/06/05/alien-5 ... -blomkamp/

https://www.theguardian.com/film/2017/m ... l-blomkamp

Mislim da se tu samo radi o kasnjenju IMDB-a.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4161 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

ExNihilo wrote:Što se tiče Dune, Lynch nikada i nije bio pravi čovjek za taj posao. Trebao se držati svojih tripova i ostaviti Dune na miru. :lol:
Tito_i_Partija wrote:
Znaci totalno pogresan covjek za Dune. Izvini kolega Dale, al' jebiga, tako je. :-D
Pa sa obzirom da se i sam praktično odrekao tog filma vjerovatno bi se i Lynch složio sa vama. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4162 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Al' koliki je moron bio Frank Herbert, makar ga duboko poštovao kao autora Dunea. Navodno je pravo gotivio Lynchov frankenštajnski uradak, barem neposredno po izaslasku, valjda ne kontajući da je ovaj sjebao Dune za vijeke vijekova i praktički ga izbio iz popularne kulture. S druge strane, frajer je zabranio Iron Maidenu da bezvremensku himnu heavy metala "To Tame a Land", inspiriranu Duneom, nazovu "Dune".
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4163 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

I Dune je čini mi se rad čija bi ekranizacija bolje funkcionisala kao tv serija nego kao film.
Bez obzira koliko režiser bio talentovan ograničen je vremenskim konstrukcijama što
nužno vodi do toga da se stvari počnu izbacivati. A Dune je posebno kompleksan i komplikovan
opus koji čini mi se i ne trpi te preinake. Gubi se esencija onoga što je čini posebnom.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4164 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Istina, a ostavilo bi prostora i za razradu nastavaka (onih koji valjaju :D ). Ili da naprave trilogiju od osnovne knjige.
User avatar
Truba
Posts: 81782
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4165 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

ti pisci su pomalo pomaknuti ljudi... a hodorovski je mega pomaknut
s obzirom da je sve skupa...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#4166 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by triconja »

Resident evil final chapter

Sranje od filma veliko, toliko su se odmakli od originala da to vise nije to. Dosta scena je napravljeno tako da se mora pregledati desetak puta da se skonta sta je ko uradio, slicno ko u indijskim serijama samo dosta ubrzano. Ili sam ja ostario ili je nesto do filma. Od horora je postao akcioni film, sa nekoliko jump scareova. Mal mi bruh ne iskoci od njih u prvih pet minuta filma :lol: .

Jos nesto sto nije samo u ovom nego i u mnogo novijih filmova sto sam skonto je da se nekako na silu ubacuje da su zenske sposobne (cak i sposobnije nego muski) za muske poslove. Nije da sam sad takvog misljenja da zensko treba u kuhinju, ali sto je previse, previse je. Ispade da je zenskinje toliko sposobno da ih muskinje samo usporaje :lol: .

More jedno 3/10, i to samo jerbo je glumica fina, znate, sad bih prosipao one komentare kao sa ljepotica dana (na klixu kad bude) ali me strah da ne izgubim i ovo malo reputacije na forumu sto imam :lol: .
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4167 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by beni-bu-man »

Sad u subotu ga gledao :(

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4168 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Bloo »

triconja wrote:Resident evil final chapter

Sranje od filma veliko, toliko su se odmakli od originala da to vise nije to. Dosta scena je napravljeno tako da se mora pregledati desetak puta da se skonta sta je ko uradio, slicno ko u indijskim serijama samo dosta ubrzano. Ili sam ja ostario ili je nesto do filma. Od horora je postao akcioni film, sa nekoliko jump scareova. Mal mi bruh ne iskoci od njih u prvih pet minuta filma :lol: .

Jos nesto sto nije samo u ovom nego i u mnogo novijih filmova sto sam skonto je da se nekako na silu ubacuje da su zenske sposobne (cak i sposobnije nego muski) za muske poslove. Nije da sam sad takvog misljenja da zensko treba u kuhinju, ali sto je previse, previse je. Ispade da je zenskinje toliko sposobno da ih muskinje samo usporaje :lol: .

More jedno 3/10, i to samo jerbo je glumica fina, znate, sad bih prosipao one komentare kao sa ljepotica dana (na klixu kad bude) ali me strah da ne izgubim i ovo malo reputacije na forumu sto imam :lol: .
pa šta rade u Final chapter svetenejeblo?
Nosaju vreće cementa? Kreče? Šalovanje? what?
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4169 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by phillie »

Bloo wrote:
triconja wrote:Resident evil final chapter

Sranje od filma veliko, toliko su se odmakli od originala da to vise nije to. Dosta scena je napravljeno tako da se mora pregledati desetak puta da se skonta sta je ko uradio, slicno ko u indijskim serijama samo dosta ubrzano. Ili sam ja ostario ili je nesto do filma. Od horora je postao akcioni film, sa nekoliko jump scareova. Mal mi bruh ne iskoci od njih u prvih pet minuta filma :lol: .

Jos nesto sto nije samo u ovom nego i u mnogo novijih filmova sto sam skonto je da se nekako na silu ubacuje da su zenske sposobne (cak i sposobnije nego muski) za muske poslove. Nije da sam sad takvog misljenja da zensko treba u kuhinju, ali sto je previse, previse je. Ispade da je zenskinje toliko sposobno da ih muskinje samo usporaje :lol: .

More jedno 3/10, i to samo jerbo je glumica fina, znate, sad bih prosipao one komentare kao sa ljepotica dana (na klixu kad bude) ali me strah da ne izgubim i ovo malo reputacije na forumu sto imam :lol: .
pa šta rade u Final chapter svetenejeblo?
Nosaju vreće cementa? Kreče? Šalovanje? what?
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4170 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Bloo »

beni-bu-man wrote:Sad u subotu ga gledao :(

Image
Ok, šta je problem sa tim filmmom svima vama :D?

Ako ste čitali knjige i ako ste dovoljno open minded, svjesni ste da je ovo samo inicijacija (i traje prekratko da bi pokrilo sve). Nije canon, ali ostavlja mogućnost za nastavke.

TV serija će biti real deal...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4171 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by beni-bu-man »

Bloo wrote:
beni-bu-man wrote:Sad u subotu ga gledao :(

Image
Ok, šta je problem sa tim filmmom svima vama :D?

Ako ste čitali knjige i ako ste dovoljno open minded, svjesni ste da je ovo samo inicijacija (i traje prekratko da bi pokrilo sve). Nije canon, ali ostavlja mogućnost za nastavke.

TV serija će biti real deal...
:thumbup:

bolji potez bi bio da se odma na seriju bacili
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4172 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by nema me tamo »

Pa ja ko god je citao knjigu ovo ce mu vjerovatno biti dobro, naprimjer ja koji nisam necu nikad vjerovatno pogledati ovo..
Iako obojicu glumaca gotivim nenormalno..
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4173 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

Zamjerke na Dark Tower su uglavnom na to koliko je to traljavo odrađeno u odnosu na izvorni
materijal i koliko je stvari iz knjige žrtvovano zbog akcije. U pravu je Bloo, ovo je trebala biti
inicijacija, međutim zbog ovako lošeg prijema sve je sada upitno. Ovo je trebalo privući interes,
a desilo se sasvim suprotno.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#4174 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by triconja »

Bloo wrote:
triconja wrote:Resident evil final chapter

Sranje od filma veliko, toliko su se odmakli od originala da to vise nije to. Dosta scena je napravljeno tako da se mora pregledati desetak puta da se skonta sta je ko uradio, slicno ko u indijskim serijama samo dosta ubrzano. Ili sam ja ostario ili je nesto do filma. Od horora je postao akcioni film, sa nekoliko jump scareova. Mal mi bruh ne iskoci od njih u prvih pet minuta filma :lol: .

Jos nesto sto nije samo u ovom nego i u mnogo novijih filmova sto sam skonto je da se nekako na silu ubacuje da su zenske sposobne (cak i sposobnije nego muski) za muske poslove. Nije da sam sad takvog misljenja da zensko treba u kuhinju, ali sto je previse, previse je. Ispade da je zenskinje toliko sposobno da ih muskinje samo usporaje :lol: .

More jedno 3/10, i to samo jerbo je glumica fina, znate, sad bih prosipao one komentare kao sa ljepotica dana (na klixu kad bude) ali me strah da ne izgubim i ovo malo reputacije na forumu sto imam :lol: .
pa šta rade u Final chapter svetenejeblo?
Nosaju vreće cementa? Kreče? Šalovanje? what?
Ona zena na onoj kuli kad pravi katapulteve :lol: , to. Za kratko vrijeme sklepa ona njiha ihajhaj. :thumbup:

Nemam nista protiv zenskinja :thumbup:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4175 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Snake Eyes »

dale cooper wrote:Zamjerke na Dark Tower su uglavnom na to koliko je to traljavo odrađeno u odnosu na izvorni
materijal i koliko je stvari iz knjige žrtvovano zbog akcije. U pravu je Bloo, ovo je trebala biti
inicijacija, međutim zbog ovako lošeg prijema sve je sada upitno. Ovo je trebalo privući interes,
a desilo se sasvim suprotno.
kakva je situacija ako nisi čitao knjigu? Valja li film kao neovisno djelo?
Post Reply