Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4101 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by irac300 »

nema me tamo wrote:Užasan film slažem se.

još neku magiju ovo ono ubacio, ma treba ga dobro nogom usta nabit šta je uradio..
A potencijal do krova.

Ovaj iz 2004 je bolji 40 puta s manjom ocjenom.
Ma taj je umjetničko djelo spram ovog. Jedini gdje se pokušalo nešto uraditi na osnovu nekakvih historijskih činjenica, mada su promašili cijeli fudbal sa onim jahačima (koji su fikcija), al' eto, mnogo zanimljivije obrađeno.

Meni lično je i dalje najbolja verzija Excalibur iz 1981. gdje su se čisto držali legende.
http://www.imdb.com/title/tt0082348/
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4102 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by nema me tamo »

Pored magije i nelogicnih stvari imamo tu Beckhama i film ko film loše urađen..
Al' film ono nije bas za ne preporuciti mislim na to kakvih ima..

Ono po meni kad gledaš fino ovdje bi se trebalo iskljucivo ne preporucivati filmovi poput sharknado i tako ti..
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4103 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

sta vi gledate

pa zar ta prica o arturu nije poznata
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4104 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Gledao sam Artura u noki. Nije sve tako crno. Realno, soundtrack je dosta dobar, a pozitivno sam iznenađen i editingom.

Eh sad, evo šta mene frapira. Od bezbrojnih interpretacija Artura, ne samo na filmu, svi su ga predstavljali kao the chosen one arhetip heroja. Nije to toliko ni čudno. Artura bira mač - pa je po definiciji the chosen one. Ali kako je moguće da niko nikada nije odlučio razbiti tu ustaljenu premisu i prikazati Artura u formi alternativnog arhetipa - the one who chooses. Eto, tome sam se nadao od ovog filma, ali kurko.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#4105 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:Gledao sam Artura u noki. Nije sve tako crno. Realno, soundtrack je dosta dobar, a pozitivno sam iznenađen i editingom.

Eh sad, evo šta mene frapira. Od bezbrojnih interpretacija Artura, ne samo na filmu, svi su ga predstavljali kao the chosen one arhetip heroja. Nije to toliko ni čudno. Artura bira mač - pa je po definiciji the chosen one. Ali kako je moguće da niko nikada nije odlučio razbiti tu ustaljenu premisu i prikazati Artura u formi alternativnog arhetipa - the one who chooses. Eto, tome sam se nadao od ovog filma, ali kurko.
Mislim da je King Arthur Antoine-a Fuqua-e iz 2004 bas takav film. Niti maca u kamenu, niti vile iz jezera, nego pokusan da se prikaze sa nekom realnijom istorijskom pozadinom. Film nije sad boli glava, al' mislim da je sasvim solidan. Glumacka postava je cista perverzija: Clive Owen, Keira Knightley, Ray Winstone, Mads Mikkelsen, Stellan Skarsgard, Joel Edgerton, Ray Stevenson, Ioan Gruffud.

Jest' da tada nisu bili svi neka imena, al' su glumacke vjestine definitivno tu...and that's all that matters. :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4106 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:
ExNihilo wrote:Gledao sam Artura u noki. Nije sve tako crno. Realno, soundtrack je dosta dobar, a pozitivno sam iznenađen i editingom.

Eh sad, evo šta mene frapira. Od bezbrojnih interpretacija Artura, ne samo na filmu, svi su ga predstavljali kao the chosen one arhetip heroja. Nije to toliko ni čudno. Artura bira mač - pa je po definiciji the chosen one. Ali kako je moguće da niko nikada nije odlučio razbiti tu ustaljenu premisu i prikazati Artura u formi alternativnog arhetipa - the one who chooses. Eto, tome sam se nadao od ovog filma, ali kurko.
Mislim da je King Arthur Antoine-a Fuqua-e iz 2004 bas takav film. Niti maca u kamenu, niti vile iz jezera, nego pokusan da se prikaze sa nekom realnijom istorijskom pozadinom. Film nije sad boli glava, al' mislim da je sasvim solidan. Glumacka postava je cista perverzija: Clive Owen, Keira Knightley, Ray Winstone, Mads Mikkelsen, Stellan Skarsgard, Joel Edgerton, Ray Stevenson, Ioan Gruffud.

Jest' da tada nisu bili svi neka imena, al' su glumacke vjestine definitivno tu...and that's all that matters. :)
Gledao sam ga kad je tek izašao i nikad više. Ničega se ne sjećam. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4107 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Velkoski »

eno najavili wonder woman 2 za decembar 2019. i komentar ispod

"what a crappy way to end a decade" :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4108 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tomahawk11 »

ExNihilo wrote:Gledao sam Artura u noki. Nije sve tako crno. Realno, soundtrack je dosta dobar, a pozitivno sam iznenađen i editingom.

Eh sad, evo šta mene frapira. Od bezbrojnih interpretacija Artura, ne samo na filmu, svi su ga predstavljali kao the chosen one arhetip heroja. Nije to toliko ni čudno. Artura bira mač - pa je po definiciji the chosen one. Ali kako je moguće da niko nikada nije odlučio razbiti tu ustaljenu premisu i prikazati Artura u formi alternativnog arhetipa - the one who chooses. Eto, tome sam se nadao od ovog filma, ali kurko.
Ovo definitivno.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#4109 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Dosadno mii »

karanana wrote:fuck marvel i dc sta god to dc znacilo. fuck them. povraca mi se od tih uradaka. ali debilstvo cini to da se okrecu milijarde na tim fuck filmovima i shtancaju se na dnevnoj bazi malte ne. eno cini mi se da su pozvali obicnu raju da pise romane i sequele i prequele i pichke materine jer ne mogu stici sve napisati i nashtancati na filmove. fuj debilska populacija se uzivila u superhumanse, misle i oni ce to biti.
:thumbup:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4110 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Point. »

E fakat ne razumijem ni ja da se neko moze uziviti u te marvel sranja, wonder womene, transformerse i ostale super this and super that filmove. Zar je toliko tesko napisati film a da u njemu nema auta sto objavljuju rat ljudima, muskarcima koji lete ili se pretvaraju u vukove, super humanse, super zene i ostale pizde materine.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4111 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tomahawk11 »

A zombiji, vukodlaci, spejs šits i to?!
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#4112 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

Point. wrote:E fakat ne razumijem ni ja da se neko moze uziviti u te marvel sranja, wonder womene, transformerse i ostale super this and super that filmove. Zar je toliko tesko napisati film a da u njemu nema auta sto objavljuju rat ljudima, muskarcima koji lete ili se pretvaraju u vukove, super humanse, super zene i ostale pizde materine.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Krenulo je sa zombijima, sad odadiru po super junacima, nije to slučajno sve je to zrcalenje odrona iz društva.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#4113 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Altsa »

Point. wrote:E fakat ne razumijem ni ja da se neko moze uziviti u te marvel sranja, wonder womene, transformerse i ostale super this and super that filmove. Zar je toliko tesko napisati film a da u njemu nema auta sto objavljuju rat ljudima, muskarcima koji lete ili se pretvaraju u vukove, super humanse, super zene i ostale pizde materine.
Ne vjerujem da se neko u to uzivi ali da ubije vrijeme to sigurno.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4114 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tomahawk11 »

Ma samo filmovi po istinitim događajima :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4115 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

šta vi gledate
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4116 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by beni-bu-man »

Black swan wrote:šta vi gledate
Hustler HD :mrgreen:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#4117 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Donnie Smith »

Tomahawk11 wrote:A zombiji, vukodlaci, spejs šits i to?!
Ja i @Point volimo vukodlake :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4118 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Point. »

Donnie Smith wrote:
Tomahawk11 wrote:A zombiji, vukodlaci, spejs šits i to?!
Ja i @Point volimo vukodlake :lol:
Samo bigfoot baby. :kravata:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#4119 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Donnie Smith »

Point. wrote:
Donnie Smith wrote:
Tomahawk11 wrote:A zombiji, vukodlaci, spejs šits i to?!
Ja i @Point volimo vukodlake :lol:
Samo bigfoot baby. :kravata:
Ne cjepidlači, tu je to negdje. :D
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4120 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Point. »

Donnie Smith wrote:
Ne cjepidlači, tu je to negdje. :D
Bigfoot postoji, vukodlak ne. :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4121 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by nema me tamo »

U suštini ljudi koji gledaju filmove da se odmore malo njima je ok sve mogu zombije i ostalo gledat..
Dok s druge strane ovi koji smatraju da su filmovi nešto istinito i nešto što misle da je realno iako je nerealno , e takvi mrze Marvele i ostalo.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#4122 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

nema me tamo wrote:U suštini ljudi koji gledaju filmove da se odmore malo njima je ok sve mogu zombije i ostalo gledat..
Dok s druge strane ovi koji smatraju da su filmovi nešto istinito i nešto što misle da je realno iako je nerealno , e takvi mrze Marvele i ostalo.
Ne mrzim ništa pa ni filmove bilo koje vrst.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4123 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

Istinito ili ne
Moguce ili nemoguce
Rasprava iz treceg osnovne
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4124 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by nema me tamo »

Black swan wrote:Istinito ili ne
Moguce ili nemoguce
Rasprava iz treceg osnovne

Nije baš, ovo što kazem se isto odnosi na onu vrstu ljudi kad te pita valjal ovaj film šta ti mu kazes dobar i onda on vrti ocima i uzme nešto deseto. :D

@ Joni nisam stvarno mislio na tebe direktno niti na Tomu..
Ne znam ja sad direktno da li je to razlog, al' u vecini slucajeva to jest..
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#4125 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

nema me tamo wrote:
Black swan wrote:Istinito ili ne
Moguce ili nemoguce
Rasprava iz treceg osnovne

Nije baš, ovo što kazem se isto odnosi na onu vrstu ljudi kad te pita valjal ovaj film šta ti mu kazes dobar i onda on vrti ocima i uzme nešto deseto. :D

@ Joni nisam stvarno mislio na tebe direktno niti na Tomu..
Ne znam ja sad direktno da li je to razlog, al' u vecini slucajeva to jest..
Znam da nisi. :-D
Post Reply