Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3801 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Usudio bih se reći - mini remek djelo egzistencijalnog sci-fi. Jedan od onih koji su osvjetlali obraz žanru u zadnjih 20 godina.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3802 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by KB9 »

vidis nisam gledo taj sansajn, moglo bi se danas :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3803 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

Sunshine je odlican film. Treci cin je slabiji od prva dva, al' to ne umanjuje cinjenicu da je jedan od boljih i uticajnijih sci-fi filmova u zadnjih 20 godina.

A trol ostaje trol.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3804 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Sunshine je odlican film. Treci cin je slabiji od prva dva, al' to ne umanjuje cinjenicu da je jedan od boljih i uticajnijih sci-fi filmova u zadnjih 20 godina.

A trol ostaje trol.
Ja sam poslušao (čini mi se tvoj) savjet da ne hranim trolove. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3805 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:Sunshine je odlican film. Treci cin je slabiji od prva dva, al' to ne umanjuje cinjenicu da je jedan od boljih i uticajnijih sci-fi filmova u zadnjih 20 godina.

A trol ostaje trol.
Ja sam poslušao (čini mi se tvoj) savjet da ne hranim trolove. :D
:thumbup: :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3806 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

Odgledah neki dan "The Age of Spin", novi stand-up Dave-a Chappelle-a. Razocar'o sam se.

Mislim, haj ne smeta meni ako ces pricat' kako je crncima tesko u americi, jer cijenim stand-up komediju koja dolazi sa dobrom dozom socijalnog komentara. Al' kad davis sa time od pocetka do kraja, sa ociglednim poteskocama da to vjesto uvezes sa kreativnim, efektivnim vicevima (k'o sto je to radio sa "Killin Them Softly", ili Chris Rock nekad sa "Bigger and Blacker") koji udaraju "u sridu" dok se raja valja od smijeha, onda brate to sve nekako ispada k'o da je na binu dos'o predstavnik "Black Lives Matter" pa soli pamet raji koja je platila Bog zna koliko da ga gleda.

A ide mi na kurac i sa time sto se on cijeli show smije sopstvenim vicevima. Ono, isprica vic, spusti mikrofon, ode unazad, i vijuga se od smijeha. :roll: Mozda zbog ociglednog manjka smijeha iz publike, ne znam, al' bas ispada glupo.

Imaju jos dva speciala koje je napravio sa Netflixom, stvarno se nadam da su bolja, jer za komedijasa sa njegovim statusom ovo je stvarno bilo nedovoljno.
User avatar
Truba
Posts: 81786
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3807 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

I.k.u. (2000)
:run:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#3808 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by karanana »

Tito_i_Partija wrote:Odgledah neki dan "The Age of Spin", novi stand-up Dave-a Chappelle-a. Razocar'o sam se.

Mislim, haj ne smeta meni ako ces pricat' kako je crncima tesko u americi, jer cijenim stand-up komediju koja dolazi sa dobrom dozom socijalnog komentara. Al' kad davis sa time od pocetka do kraja, sa ociglednim poteskocama da to vjesto uvezes sa kreativnim, efektivnim vicevima (k'o sto je to radio sa "Killin Them Softly", ili Chris Rock nekad sa "Bigger and Blacker") koji udaraju "u sridu" dok se raja valja od smijeha, onda brate to sve nekako ispada k'o da je na binu dos'o predstavnik "Black Lives Matter" pa soli pamet raji koja je platila Bog zna koliko da ga gleda.

A ide mi na kurac i sa time sto se on cijeli show smije sopstvenim vicevima. Ono, isprica vic, spusti mikrofon, ode unazad, i vijuga se od smijeha. :roll: Mozda zbog ociglednog manjka smijeha iz publike, ne znam, al' bas ispada glupo.

Imaju jos dva speciala koje je napravio sa Netflixom, stvarno se nadam da su bolja, jer za komedijasa sa njegovim statusom ovo je stvarno bilo nedovoljno.
odgledo prvi na netflixu. sta da ti pricam kad sam na pola zaspo. sve nesto na silu.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3809 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by The 51st State »

svakako su ti stendapicari precjenjena forma.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3810 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by vicious »

Ja od ovih stendaplija jedino mogu Louisa CK vazda gledati, ovo ostalo mi je sve nekako previše usiljeno, previše kreveljenja i dreke.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#3811 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Donnie Smith »

Almost Famous (2000)

Bože me sačuvaj, ja na kakve ja bezvezarija nalijećem u zadnje vrijeme. Bljuv na kub. :(
User avatar
Truba
Posts: 81786
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3812 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

10/10

mozda da prestanes gledati filmove?

reci da ne volis americku ljepotu i to je kraj
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#3813 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by nema me tamo »

A Almost Famous bolji od Sunshine..

Ništa ne treba joj se ni javljat, nek postavlja sama otice vremenom kad vidi da niko ne obraca paznju na nju ni na forumu..
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3814 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Point. »

Cura mrtvo hladno popljuva sve sto valja. Nevjerovatno.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#3815 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by SmokingMan »

Donnie Smith wrote:Sunshine (2007)

Bljuv, zbljuv, bljuv, zbljuv...
:gunjastajl:
Eo meni filma iz moje branše. :thumbup:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#3816 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Donnie Smith »

Point. wrote:Cura mrtvo hladno popljuva sve sto valja. Nevjerovatno.

A meni je nevjerovatno da ti živiš pod uvjerenjem da se svima ista stvar mora sviđati. I non stop hodaš za mnom i nabijaš mi to na nos. Ne dotiče me tvoj ukus, neka ni tebe ne dotiče moj. Vidiš post, ignorišeš. Šta te briga? Meni se očito sviđaju neki drugi filmovi i zar je baš toliko teško poštivati različitost? Meni je to recimo nevjerovatno. S takvim stavom, ti (i nekolicina još ovdje prisutnih) bi bio glavni spaljivač vještica u srednjem vijeku. Svi piju kafu, neko odbije jer ga taj dan boli želudac, aj na lomaču. Svi stave na kuću bijelu fasadu, neko zvekne zelenu, haj na lomaču. Ne moramo svi biti unifomisani i slijepo pratiti trendove. Dopire li ovo do tvog razuma?
Tebe sam recimo zapamtila po hvaljenju filma Računovođa. Ok, svidio ti se film pa šta? Ali što napadaš raju unaokolo kojoj je film čisti odron? Pa da si osobno Ben Affleck, tolika posvećenost bi bila smiješna. Ne moramo imati svi isti ukus, niti su trolovi i vještice oni koji su drugačiji od tebe. Znaš kako u narodu kažu, pet prstiju na ruci pa nisu svi isti. :)

@nema me tamo
Koliko je tvoj komentar u isto vrijeme briljantan, toliko je glup i primitivan. Nerealan. :D Briljantan zato što podržava i moj stav - šta mi se imaš kačiti i replicirati, meni to ne treba i hvala ti na tom pozivu, pozdravljam. Glup stoga što iz njega proističle pretpostavka da će meni kao, teško pasti ignorisanje :D kakva mi to pažnja treba? Od forumaša? Pa jedinu "pažnju" koju dobijam je negativna i nezdrava, a nisam sado-mazo tip :D
Uviđaš li ti ovdje ikakvu logiku?
Da me bogdo hoćete ostaviti na miru, više bih imala vremena za neke druge teme, ovako, dođem, sto notifikacija, i kunto i panto citira, da film koji sam ja pohvalila, popljuje, ili onaj koji nisam pohvalila, izdigne u nebesa. Ometanje par ekselans :D
Produži dalje, alahimanet, hvala.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#3817 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dulekrele »

Ne daj se Donnie :thumbup:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#3818 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Donnie Smith »

dulekrele wrote:Ne daj se Donnie :thumbup:

:lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#3819 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ultima_palabra »

Meni ne smeta, jednostavno sve što ona "ne preporuči" stavim na listu, ako nisam već gledao :mrgreen:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#3820 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Donnie Smith »

ultima_palabra wrote:Meni ne smeta, jednostavno sve što ona "ne preporuči" stavim na listu, ako nisam već gledao :mrgreen:

Pa eto vidiš, nije sve tako crno. :cmok:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#3821 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by zomri »

Za razliku od onih jastuka1, listopada i beobasketa, ovo je jedan od "promišljenijih" trollova u zadnje vrijeme :mrgreen:
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#3822 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dulekrele »

vi ili ne poznajete zene ili se pravite blesavi. pa zene preferiraju sasvim drugacije filmove od nas muskaraca. one cim vide malo krvi odmah bjeze u drugu sobu i gase tv. :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#3823 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by annoy »

dulekrele wrote:vi ili ne poznajete zene ili se pravite blesavi. pa zene preferiraju sasvim drugacije filmove od nas muskaraca. one cim vide malo krvi odmah bjeze u drugu sobu i gase tv. :D
Ne generaliziraj :D
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#3824 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dulekrele »

annoy wrote:
dulekrele wrote:vi ili ne poznajete zene ili se pravite blesavi. pa zene preferiraju sasvim drugacije filmove od nas muskaraca. one cim vide malo krvi odmah bjeze u drugu sobu i gase tv. :D
Ne generaliziraj :D
kako ba :D kazu nemoj mi zombija, nemoj mi ubijanja, nemoj mi krvi, nemoj mi nastranosti, nemoj horora. i onda posljednje pitanje imas li kakvu ljubavnu komediju. :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#3825 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by annoy »

dulekrele wrote: kako ba :D kazu nemoj mi zombija, nemoj mi ubijanja, nemoj mi krvi, nemoj mi nastranosti, nemoj horora. i onda posljednje pitanje imas li kakvu ljubavnu komediju. :lol:
Pa proširi im vidike :D
Post Reply