Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
karanana
Posts: 47516
Joined: 26/02/2004 00:00

#6751 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by karanana »

U jebote bas je u toni filmova bio. Dosta ih ima nisku ocjenu pa nisam ni gledo. Zato mi se mozda cini da je previse izvikano da je los glumac. Ali ima dobrih filmova.
User avatar
Hame_
Posts: 5795
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#6752 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Hame_ »

Da malo obnovimo gradivo...

Nicolas Cage

https://www.themoviedb.org/person/2963-nicolas-cage

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56098
Joined: 15/12/2008 16:53

#6753 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by ultima_palabra »

karanana wrote: 17/05/2024 02:39 U jebote bas je u toni filmova bio. Dosta ih ima nisku ocjenu pa nisam ni gledo. Zato mi se mozda cini da je previse izvikano da je los glumac. Ali ima dobrih filmova.
Zadnji njegov koji sam gledao je Gone in 60 Seconds :mrgreen:
User avatar
medvjed23
Posts: 27152
Joined: 16/07/2010 13:49

#6754 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by medvjed23 »

Leaving Las Vegas je vrlo dobar, al nekako imam osjećaj da Cage tu "glumi" samog sebe. S druge strane, u filmu Adaptacija se jako dobro snalazi glumeći likove koji mu nisu slični. Vješt glumac. Al kao i većina ljudi, neke stvari radi iz ljubavi, a neke para radi.
Last edited by medvjed23 on 17/05/2024 11:27, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 82809
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6755 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Truba »

Da...adaptacija je ekstra
Wicker man necu gledati iz postovanja prema jednom od najdrazih mi filmovA
User avatar
dale cooper
Posts: 28574
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6756 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 17/05/2024 02:10
dale cooper wrote: 16/05/2024 20:28
Tito_i_Partija wrote: 16/05/2024 17:15

Ti i ja smo jedini Kejdžerovi branioci na ovom pdf-u. :-D

Nego nešto kontam, gledam ime ove teme i ne znam da li si ti ikad nešto ne-preporučio na njoj. A znam da gledaš sve i svašta, ne mere bit' sve dobro. :D
Ma ima vjerovatno i za ove teme materijala, ali ja volim da se fokusiram na ono što valja, a da što prije zaboravim ono loše. :D
Nemoj bit' jednodimenzionalan. Daj da čujemo kakvu ozbiljnu kritiku od tebe. Ko zna, možda pokrenemo i kakvu konstruktivnu raspravu. :-D
Ma u zadnje vrijeme gledam skroz malo filmova pa nemam šta posebno pisati trenutno. Zadnja dva koja sam gledao su ove dvije Godzille,
japanska i novi nastavak američke. :D Japanska je odlična, ova američka je standardna limunada i CGI fest, ali nije za ne preporučiti.
Zabavio me je i probudio dječaka u meni. Ko ne voli vidjeti makljažu između gigantskih gorila i guštera. :D

Ali ako budem naletio na kakvo ozbiljno sranje, javiću se ovdje. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11137
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6757 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 17/05/2024 15:26
Tito_i_Partija wrote: 17/05/2024 02:10
dale cooper wrote: 16/05/2024 20:28

Ma ima vjerovatno i za ove teme materijala, ali ja volim da se fokusiram na ono što valja, a da što prije zaboravim ono loše. :D
Nemoj bit' jednodimenzionalan. Daj da čujemo kakvu ozbiljnu kritiku od tebe. Ko zna, možda pokrenemo i kakvu konstruktivnu raspravu. :-D
Zadnja dva koja sam gledao su ove dvije Godzille,
japanska i novi nastavak američke. :D Japanska je odlična, ova američka je standardna limunada i CGI fest, ali nije za ne preporučiti.
Zabavio me je i probudio dječaka u meni. Ko ne voli vidjeti makljažu između gigantskih gorila i guštera. :D
Image

Bolji si bio kad si nas tušio sa Lynchom. Ovo je novo dno za tebe. :D :razz:
User avatar
dale cooper
Posts: 28574
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6758 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 17/05/2024 20:58
dale cooper wrote: 17/05/2024 15:26
Tito_i_Partija wrote: 17/05/2024 02:10

Nemoj bit' jednodimenzionalan. Daj da čujemo kakvu ozbiljnu kritiku od tebe. Ko zna, možda pokrenemo i kakvu konstruktivnu raspravu. :-D
Zadnja dva koja sam gledao su ove dvije Godzille,
japanska i novi nastavak američke. :D Japanska je odlična, ova američka je standardna limunada i CGI fest, ali nije za ne preporučiti.
Zabavio me je i probudio dječaka u meni. Ko ne voli vidjeti makljažu između gigantskih gorila i guštera. :D
Image

Bolji si bio kad si nas tušio sa Lynchom. Ovo je novo dno za tebe. :D :razz:
Image
User avatar
Truba
Posts: 82809
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6759 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Truba »

Posljednja godzila koju cu gledati je 1998.
User avatar
dale cooper
Posts: 28574
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6760 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dale cooper »

Truba wrote: 17/05/2024 23:34 Posljednja godzila koju cu gledati je 1998.
Eh ta je karina. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11137
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6761 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tito_i_Partija »

Ja bi opet rek'o da je svaka Godzilla karina, al' et' ova iz '98 se posebno ističe po tome što je neki polu-zvaničan početak Emmericha k'o parodije samog sebe.
User avatar
billy organ
Posts: 1512
Joined: 04/07/2021 19:19

#6762 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by billy organ »

Challengers. Odustao nakon sat.Ona menage a trois scena je ja mislim ubacena u trailer da bi svi otisli u kino. Kad ono sipak.
User avatar
karanana
Posts: 47516
Joined: 26/02/2004 00:00

#6763 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by karanana »

Malo gaystva su morali ubaciti.
Ali dobar pichich je zendaja. Bilo je tu i tamo par finih scena. Neces nju golu vidjet ja mislim, mozda nekad kasnije ali fino je vidjet i noge i tange. Pa cak i one male sikice su fine.

Film ko film beze, posebno drugi dio i kraj koji nisam skonto. Nevjerovatno da ima 7,6. Mozda zbog zendija.
User avatar
Altsa
Posts: 7409
Joined: 19/03/2004 18:31

#6764 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Altsa »

Ovaj sa Lopezovom Atlas je tesko sranje.
User avatar
karanana
Posts: 47516
Joined: 26/02/2004 00:00

#6765 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by karanana »

Izaso dobar snimak civil wara. Po meni razocarenje, nista niscim. Nije mi jasna imdb ocjena i dosta solidnih stvari koje sam cuo.
smijesni_ste
Posts: 6008
Joined: 09/10/2009 16:46

#6766 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by smijesni_ste »

Slažem se. Isto važi i za Furiosu :roll:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41570
Joined: 29/06/2011 23:39

#6767 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dječak sa šibicama »

Civil War
Spoiler
Show
kad cujes ime filma, ocekujes jos jednu pucacinu u kojoj Jason Statam ide okolo ubija sve zivo i vraca se sam, americka vojska, marinci i americki predsjednik spasavaju svijet od zla, i ne zelis to gledati ali bar eto pucacina i akcija pa pogledaces teska srca.
Onda upalis film, i gledas reinkarnaciju Edwarda Furlonga u zenskoj verziji ali jednako nesimpaticnoj, pratis nekakve ratne fotografe i odnos starije i mladje kolegice koji bi valjda trebao biti jedna od onih filmskih prica gdje se starija bas i ne simpatise mladju a onda postaju ko majka i cerka bla bla prilicno dosadno nezanimljivo, neuvjerljivo, gluma losa, scenario los, uopce ne razumijes sta film zeli reci sta je poenta filma. Prvih pola sata dosadno, cekas da se nesto dogodi, i kad se dogodi nije interesantno, nista te ne sokira ni ne zanima te sokiranost mladje fotografkinje ratnim strahotama jer i ratne strahote su neuvjerljive, nezanimljive, povrsne. Pocnes premotavati, skontas da je i prvi sat filma dosadan, smor, tu sam negdje i ugasio. Na kraju sam pozelio da je film sa Jasonom Statamom koji ide okolo i ubija a marinci i americki predsjednik spasavaju svijet od zla.
Nisam puno ni ocekivao, samim tim je razocaranost filmom jos veca, kakvo prvoklasno smece od filma. Pa jesi li snimao dramu, akciju ili sta si htio snimiti, drugi put se dogovori sam sa sobom. Bar da su scene rijetkih pucacina snimljene kako valja, nidze veze nista ni sa cim.
User avatar
yoda82
Posts: 1649
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#6768 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by yoda82 »

Meni je Furiosa bio odličan. Kao što sam negdje napisao dosta bolji od Mad Maxa. Čak mi je i MM poslije Furiose postao malo bolji jer mu je dat neki kontekst.

Što se tiče Civil War, i on mi je ok. Meni jedina zamjerka ide što svi (odnosno skoro svi) hladno puštaju novinare da ih svugdje prate, pa čak i u situacijama kada čine očigledne ratne zločine. Mislim to možda prolazi kod Amerikanaca, ali ko je bio ovdje za vrijeme agresije, zna da to ne hoda baš tako.
User avatar
karanana
Posts: 47516
Joined: 26/02/2004 00:00

#6769 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by karanana »

Film je pun nelogicnosti i gluposti i klisea koje mi evo treci dan nakon gledanja nadolaze i proganjaju me.
Mozda se malo kasnije i vratim na temu da napisem par stvari o tim scenama, mozda me prestanu proganjat kad se otvorim ovde.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41570
Joined: 29/06/2011 23:39

#6770 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dječak sa šibicama »

Cijeli film je jedna nelogicna scena, nikakvog konteksta nema ne znas ko sa kim ratuje zasto zbog cega, osim da zlikovci ubijaju Kineze i "kolju Antife".

Jos jedna wokizirana mizerija, mada je to skroz sporedno, ali moraju provuci kroz pricu. Uzasno los film, natjerao sam se da pogledam do kraja, bolje da nisam.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67608
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6771 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by _BataZiv_0809 »

O cemu pricate
Kuvet
Posts: 638
Joined: 22/05/2012 11:58

#6772 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Kuvet »

Izgleda o Civil War-u. Nakon ovih losih komentara, necu ga ni gledati. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41570
Joined: 29/06/2011 23:39

#6773 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dječak sa šibicama »

Ma da, Civil War.

Ne mogu vjerovati da neko moze snimiti ovako mlak film o hipotetskom gradjanskom ratu u USA, i da je Haiti u pitanju gdje svake godine imaju po par ratova, ostavio bi mlak utisak.

Zapravo je ime filma pretencizono, kad snimis film Rat svjetova naprimjer, kao onaj rimejk sa Kruzom, onda ostavis gledaoca u blagoj jezi. Sto je Spielberg i uspio, ali on je majstor zanata. Ovaj film se trebao zvati "Put u Washington" ili "Pee Wee ide na put".
User avatar
karanana
Posts: 47516
Joined: 26/02/2004 00:00

#6774 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by karanana »

da civil war.

evo par stvari koje me "svrbe" i koji se sjecam (spoileri, ako se uopste i ima sta spoilovat):


na pocetku (a u jednu ruku ni na kraju) nemamo pojma ko je s koje strane i za sta se ovaj rat vodi. pretpostavka moja a vjerovatno i vecine drugih gledatelja je da su good guys americka vojska i "sjever" a da su bad guys neka unija koja se zove free states ili tako nesto. pretpostavljo sam da oni hoce da se odvoje a vojska im kao neda, kao neki nastavak prvog gradjanskog rata iz 1860ih. medjutim, prva stvar koju cujes je da su texas i california clanovi te formacije, sto mi je odmah bilo politicki nelogicno, a ima i floridska frakcija. i oni kao napreduju na washington da sruse predsjednika. i kao znas da su dobri guysi u washingtonu i u new yorku itd....
eto to je kratki uvod u film. sad neke gluposti:

na pocetku filma smo u new yorku, red za vodu (mig, mig). dolazi bombas samoubica, nosi mislim americku zastavu i roka se medju rajom, desetine mrtvih na ulici. ko je bombas samoubica, koga ona zastupa....veze nemas samo je ubacen taj incident. kontas zastupa "rebelse". ok, hajmo dalje.
tu noc se novinari okupljaju u hotelu koji je poznat kao okupljaliste novinara u new yorku (mig, mig onaj film sa geerom kad su u holiday innu u sarajevu), i par njih odlucuje ici u washington da intevijuisu predsjednika. ali da bi dosli u washington moraju zaobici i napraviti polukrug da bi izbjegli borbe. i onda njihove putesestvije kroz ratnu zonu. e tu je hrpa nelogicnosti od okrutnih hillbilija do sretnih izbjeglica koji se veselo igraju na maksimirskom stadionu (nije maksimir, ali lici malo). a ti ustvari nemas pojma od cega te izbjeglice bjeze. onda neke ulicne borbe u nekim gradu gdje se civili makljaju sa vojskom, opet ne znas ko je ko. onda dolazis do neke farme gdje par nekih uniformisanih, opet ne znas ko su, rade dzenosajd na hrpi civila, istovaraju ih iz kamiona i zakopavaju u masovnu grobnicu. onda jedan novinar upada u tu grobnicu i scena je kao iz onog filma o bosni kad obore onog avijaticara i on se sakrije u masovnu grobnicu....

vidim poduzio sam tako da cu stati sa sinopsisom i upisati glavne stvari:
lose objasnjenje i nelogicnost o tome zasto o ko vodi rat, nerealne linije fronta i nabacana desavanja besmislenosti ubijanja civila, izbjeglica i tako tih gluposti, a to se u americkom gradjanskom ratu sigutno ovako ne bi desilo. zasto bi neko nasumice ubio kamion svakavih civila i crnih i bijelih i drugih boja? neralnost vojnih formacija. u jednom trenutku vidimo pobunjenike kao civile sa puskicam, svak hoda i roka kad stigne i gdje stigne bez komande, a na kraju filma pred washingtonom vidimo pobunjenike kao organizovanu vojnu silu koja je ustvari US army, a ocekivali smo US army na drugoj strani. onda bitka u bijeloj kuci kad pobunjeni ulaze i rokaju secret service a predsjednik sjedi u washingtonu u ovalnom uredu i ceka pobunjenike. i onda kraj i egzekucija, nidje veze. ni sadama u iraku nisu onako roknuli a skoro nista ne znamo sta je uradio ovaj predsjednik, jesu spomenuli da je sebi stavio 3 ciklusa predsjednikovanja i da je kao bombardovao avionima nesto i nekog.
e, a nisam ni stigao da pisem o nasim herojima novinarima koje mi pratimo i jednoj slatkoj ali veoma arogantnoj i antipaticnoj maloj (uvijek mora da bude jedna takva u filmovima). uh stajem jer i ja ovo nabacujem slicno ko sto su oni nabacali film.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41570
Joined: 29/06/2011 23:39

#6775 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dječak sa šibicama »

Ne samo to, nego na onoj livadi kazu "predsjednik i vlada su se predali" a odmah zatim krecu u Washington gdje se niko nije predao ponajmanje predsjednik, idu da ga love iz nepoznatog razloga. I to ne da ga `apse, vec da ga ubiju, na licu mjesta bez obrazlozenja zasto, koja je logika, valjda je vrijedniji ziv. I u svemu tome Dunstova dozivi nicim izazvan emotivni lom i krah, dok je hvataju za opasac i vuku za sobom u stilu "hajd ne prdi vise".

WF su rekao bih gud gajs, a prezident je bed gaj, iako niko pojma nema zasto. Ustvari, ni ne zelim znati :D previse sam paznje poklonio losem filmu.
Post Reply