Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
DM-1975
Posts: 78
Joined: 04/03/2008 06:54
Location: Tuzla
Contact:

#1 Gledali ste, ne preporučujete

Post by DM-1975 »

Pogledah "30 days of night", trebao bi biti kao neki horror, al samo ostane upitnik iznad glave na kraju filma.
Ili je stvarno tematika vampira isfurana ili je samo stvarno los film, kako god ako ste ljubitelji Saw 1, 2 mozda 3, onda ne trosite vrijeme niti novac.
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#2 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by travar »

Wrong turn, The Hills have eyes 1,2
Šta bî sa vremenima kad je horor bio definisan sa količinom straha na kraju gledanja a ne količinom mučnine zbog kidanja udova, vađenja crijeva itd! :-?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#3 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by d2 »

lakse je danas nabrojati dobre filmove nego lose, u zadnje vrijeme prosjecno pocnem gledati 3 filma i odustanem od svakog jer je gori od goreg, na kraju pogledas cetvrti koji je samo malo manje los od drugih... uzas.
venus doom
Posts: 194
Joined: 10/03/2008 23:00
Location: tu negdje

#4 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by venus doom »

definitivno VENOM, glupog filma, odavno nisam losiji pogledala, na fazon horora a nista strasno :?



VENOM, a voodoo horror tale set deep in the swamps of Louisiana centered around a group of teenagers trying to uncover the truth behind a friend’s mysterious death. What they discover is an evil force worse than they could have possibly imagined and now they are the ones running for their lives.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#5 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Neelix »

travar wrote: Šta bî sa vremenima kad je horor bio definisan sa količinom straha na kraju gledanja a ne količinom mučnine zbog kidanja udova, vađenja crijeva itd! :-?

to se i ja pitam :-?
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#6 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by anais_nin »

sta je ovo sve samo ljubitelji horora :D da se onda i ja priheftam :D Crni Bozic ili ti ga Black Christmas :D ni strasno, ni gadno, ni napeto, samo smijesno :lol: mislim da to nije bila namjera :D zali Boze sat i po provedenih u kinu :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

šta je ovo?

topik za pljuvanje po horror filmovima :?

30 days of night... rađen po stripu... vampiri za 21 stoljeće
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

anais_nin wrote:sta je ovo sve samo ljubitelji horora :D da se onda i ja priheftam :D Crni Bozic ili ti ga Black Christmas :D ni strasno, ni gadno, ni napeto, samo smijesno :lol: mislim da to nije bila namjera :D zali Boze sat i po provedenih u kinu :roll:

pretpostavljam da si gledala rimejk što je samo po sebi ludost... mislim gledati rimejk jednog od najboljih kanadskih horrora ... skoro pa preteču svih američkih slešera
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

Neelix wrote:
travar wrote: Šta bî sa vremenima kad je horor bio definisan sa količinom straha na kraju gledanja a ne količinom mučnine zbog kidanja udova, vađenja crijeva itd! :-?

to se i ja pitam :-?
:D da probate gledati neki drugi podžanr horrora osim splatera :D
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#10 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by travar »

komi wrote:
Neelix wrote:
travar wrote: Šta bî sa vremenima kad je horor bio definisan sa količinom straha na kraju gledanja a ne količinom mučnine zbog kidanja udova, vađenja crijeva itd! :-?

to se i ja pitam :-?
:D da probate gledati neki drugi podžanr horrora osim splatera :D
Ovo sam samo nabrojao filmove koji spadaju pod kategoriju Horora a nije im tamo mjesto, lično preferiram psiho trilere, na duhove i zombije više ne padam, osim ako je film fakat ono dobro urađen!
Ali evo da ne bude sve po hororima, evo jednog doslovno "Super Bad"!
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

eh vidiš meni su zombiji omiljeni žanr
u svakom zombi filmu vidim kritiku bosanskog učmalog uspavanog društva
većinom ljudi koji bi samo da pojedu i popiju... i dosta im u životu :D kao i zombiji samo pojedi :D

ova nova generacija zombija nakon land of the dead će se početi i kladiti :D i razmnožavati
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#12 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tesssa »

Mislim da nam odnos naslova ove teme i sadrzaja dosta govori o hororu kao zanru :D

Meni je svaki horor poprilicno besmislen i dodje mi na kraju ko komedija :D Al kad vec pricamo o hororima, onaj Krug mi je nesto najbesmislenije na svijetu :-) . I da se ne lazemo, ni japanske verzije nisu nista bolje. Lose lose :-)
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#14 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tesssa »

sta je tebi sega? :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#15 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by callmethebreeeze »

toplo preporucivam :D

Image
elSaik
Posts: 11895
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#16 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by elSaik »

Venom, 30 Days of Night, Alone in the Dark, Ring...
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#17 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by anais_nin »

callmethebreeeze wrote:toplo preporucivam :D

Image
pa ima tema za preporucivanje, sta se ovde guras :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#18 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by callmethebreeeze »

anais_nin wrote:
callmethebreeeze wrote:toplo preporucivam :D

Image
pa ima tema za preporucivanje, sta se ovde guras :D
malo sam se drogn'o :D :-) :roll: pa ne vidim negacije.
:D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#19 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by anais_nin »

callmethebreeeze wrote:
anais_nin wrote: pa ima tema za preporucivanje, sta se ovde guras :D
malo sam se drogn'o :D :-) :roll: pa ne vidim negacije.
:D

a cime si se to drogno? :D je l opet grahom? :lol: :D a i ja preporucujem HALF NELSON :D samo to nije tema ove emisije :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#20 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by pitt »

chick flicks, lifetime original, sve bazirano na bozama nore roberts, danielle steel i sl :D :D :D
DM-1975
Posts: 78
Joined: 04/03/2008 06:54
Location: Tuzla
Contact:

#21 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by DM-1975 »

Eh mnogi mozda se nece sloziti al sta je u zadnje vrijeme sa ovim filmovima, ili ja fakat imam neku losu srecu pa sve izaberem "lose" filmove.
Al ono covjek nasjedne na reklamu, gledah Bewolf ili tako nekak se speluje, al nije niti bitno, animirani film, velika reklama, nesto sto se mora pogledat. I unistim nekih sat i nesto svoga zivota, al nije toliko niti lose al neke stvari ne kontam, animacija nije niti priblizno dobra kao kod final fantasy, prica tu i tamo, al fakat homosexualnosti na pretek, al do duse uvijek stave svijecu ili mac da se ne vidi potpuno.
I haj poslije toga ja ti uzmem kao dobar film Istocna Obecanja, dobar film u svakom pogledu al nesto sto mi fakat ne ide u glavu sto su se u zadnje vrijeme ljudi opteretili sa homosexualnosti, za one koji su gledali, ona borba u turskom kupatilu.
Ne kontam?
Do duse ljepsi pol uvijek ce drugacije razmisljati al ja bas ne kontam.
A tacno je da je daleko vise losih horror filmova, al u zadnje vrijeme ovo doista postaje smijesno na sto gubim vrijeme, mada sam uvijek do kosti ljubitelj tog zanra.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#22 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by anais_nin »

DM-1975 wrote: I haj poslije toga ja ti uzmem kao dobar film Istocna Obecanja, dobar film u svakom pogledu al nesto sto mi fakat ne ide u glavu sto su se u zadnje vrijeme ljudi opteretili sa homosexualnosti, za one koji su gledali, ona borba u turskom kupatilu.
Ne kontam?
pa valjda je stvar interpretacije :D tebe izgleda malo opterecuje homoseksualnost :D film ima dosta homoerotskih momenata ali oni su puno intenzivniji u scenama u kojima je pored Vigga i Vincent Cassel :D po meni je ovo jedna od najjacih scena u filmu koja ne bi imala ni deseti dio svoje snage da je Viggo bio obucen :D bila bi samo jos jedna filmska tuca, nasilje u svrhu podizanja ratinga filmu :oops: ovako je Cronenberg tu scenu pretvorio u ples, ljepotu pokreta, "smeksao" intenzitet nasilja golotinjom....mogu zamisliti kako je mnogim muskarcima jako jako zasmetala ta scena :D nasilje i jeste tema filma, i koliko se muskarci kriju iza istog...."PRAVI" muskarci su nasilni i agresivni :oops: ono sto je meni pomalo tuzno, a jako ironicno je da su mediji ovu scenu totalno izvadili iz konteksta i koristili je maksimalno za promovisanje filma...ono u stilu pogledajte ovaj film samo radi ove jedne scene.... :D sto se onda kontraproduktivno svodi na "nasilje prodaje filmove" :roll:
DM-1975
Posts: 78
Joined: 04/03/2008 06:54
Location: Tuzla
Contact:

#23 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by DM-1975 »

anais_nin wrote:
DM-1975 wrote: I haj poslije toga ja ti uzmem kao dobar film Istocna Obecanja, dobar film u svakom pogledu al nesto sto mi fakat ne ide u glavu sto su se u zadnje vrijeme ljudi opteretili sa homosexualnosti, za one koji su gledali, ona borba u turskom kupatilu.
Ne kontam?
pa valjda je stvar interpretacije :D tebe izgleda malo opterecuje homoseksualnost :D film ima dosta homoerotskih momenata ali oni su puno intenzivniji u scenama u kojima je pored Vigga i Vincent Cassel :D po meni je ovo jedna od najjacih scena u filmu koja ne bi imala ni deseti dio svoje snage da je Viggo bio obucen :D bila bi samo jos jedna filmska tuca, nasilje u svrhu podizanja ratinga filmu :oops: ovako je Cronenberg tu scenu pretvorio u ples, ljepotu pokreta, "smeksao" intenzitet nasilja golotinjom....mogu zamisliti kako je mnogim muskarcima jako jako zasmetala ta scena :D nasilje i jeste tema filma, i koliko se muskarci kriju iza istog...."PRAVI" muskarci su nasilni i agresivni :oops: ono sto je meni pomalo tuzno, a jako ironicno je da su mediji ovu scenu totalno izvadili iz konteksta i koristili je maksimalno za promovisanje filma...ono u stilu pogledajte ovaj film samo radi ove jedne scene.... :D sto se onda kontraproduktivno svodi na "nasilje prodaje filmove" :roll:
Ma ima i toga sto rece al valjda sam gledao ono nekoliko filmova sa identicnim promovisanjem, pa mi valjda zasmetalo, jer ono napravljeno je dosta realisticno na kraju krajeva
Al u zadnje vrijeme kao da uzimaju jednu temu pa je forsiraju, pa na kraju izgubi svoj smisao, mozda prije godinu ili dvije su cesto pravili filmove o pedofiliji, pa mjuzikle, ono kad se uhvate jednog zanra ne pustaju
Gledah malo prije sween tody, muzikl, nisam bas ljubitelj toga zanra, al ima svojih detalja koje je vrijedno pogledat, naravno za one koji vole klasicne mjuzikle ne preporucujem, previse krvi.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#24 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by anais_nin »

komi wrote:
anais_nin wrote:sta je ovo sve samo ljubitelji horora :D da se onda i ja priheftam :D Crni Bozic ili ti ga Black Christmas :D ni strasno, ni gadno, ni napeto, samo smijesno :lol: mislim da to nije bila namjera :D zali Boze sat i po provedenih u kinu :roll:

pretpostavljam da si gledala rimejk što je samo po sebi ludost... mislim gledati rimejk jednog od najboljih kanadskih horrora ... skoro pa preteču svih američkih slešera

ma orginal je ok, remake je katastrofa :D sta cu kad se lako dam nagovoriti kad god je kino u pitanju :D

a ovo je jedan od najglupljih filmova koje sam odavno pogledala :oops:

Image

Jessica Alba fakat ne zna izabrat scenarij da valja :D djaba joj sva ljepota ovog svijeta film je totalna katastrofa :D lafo thriller...ma to ni N od napetosti nije vidjelo :D a tek uvod i objasnjenje u uvod jedva da imaju ikakve veze s radnjom :-) ne samo sto je predvidivo nego vam usred filma otkriju sve "zlikovce", a zatim je druga polovina filma ko vadjenje zuba :D uzas :D preporucujem samo onima koji zele vidjeti malo Jessicine guze :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#25 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by pitt »

a ja ga bas mislio gledat on demand :D Hajd bar sad znam da ima guza :D
Post Reply