Glanc novo bibikalo...

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#26 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by sulesavic »

User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#27 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Edin H. »

sulesavic wrote:
Gdje ovo izvuce :D :D :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#28 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by ado-šampion »

whow wrote:Sjecam se prica kada su ljudi kupovali nove Yuge da bih im poslije par mjeseci odpadali mjenjaci,vrata. Voda ulazila na sve strane.Krivila se sasija parkiras na trotoar i slicno. Uz to neko eto spomenu masinu iz 60-tih . Mislim da se ista masina prvi put pojavljuje ustvari negdje pedesetih godina u Italiji. Po pitanju potrosnje nije bilo neobicno da "Stojadin" popije i po dvanest litara goriva.
Moj stari se prisjeća, tek kupio stojadina, bilo je neke 1982. godine , i krenuo na malo duži put i ode mu kinetički zglob. Novo auto! I njemu je trošio 12 litara po gradu, ni 60 konja nije imao, grdne rane ...
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#29 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by maxell_sarajevo »

Novo auto je ipak novo auto, bolje za ovo dati 6 hiljada barem ces biti miran 5 godina bez kvarova, nego kupiti Golfa 2 i svaki mjesec davati po 200KM za popravke.Al nasim seljacinama nemozes objasniti da je Golf 2 u Njemackoj 2KM!
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#30 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Lesli Eldridž »

:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#31 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by johntra »

atko wrote:Mislim stvarno kako vas nije sramota porediti Golf 1 i Stojadina :lol:

Golf 1 je vrhunski kvalitet svog vremena i tadasnje tehnologije, Stojadin je kao da su se djeca igrala :lol: zanemarite sad Jugoslaviju i cijeli jedan sistem od 22 miliona ljudi koji su morali da se poklanjaju tadasnjem stojadinu.

Osim toga za sve ove godine golf je dozivio svoje sesto izdanje a stojadin je ostao isti :lol: eeeee ba preko 30 godina :lol:


Haj mrs sa stojadinom sta ste uzeli nostalgicariti :lol:
stručnjak veliki, 101 je nastao na osnovu Fiata 128, koji je u to doba bio pojam za jednog ruralnog golfa keca, kojeg su usput talijani dizajnirali :D
i to pet godina prije njega, da ne pominjem kakve je tehnološke dragulje tada imao, koje su debele švabe odlično preslikale i inkorporirali u svoj, nazovi, proizvod...glupo vam je danas poređenje ovog modela sa Passatom tricom, san bošnje sa vrha Briješća, samo ga malo zeza ograda od komšije Mehe, pa ga ne može kupiti...101 je tada bio auto i po i pola vas se u njemu vozilo prije rata ili je pola likova sa današnjim dizelčinama dvicama, na njega bacalo u tadašnjim reklamama Oslobođenja ili Večernjih novina i to ako su znali čitati...
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#32 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Lesli Eldridž »

johntra wrote:
atko wrote:Mislim stvarno kako vas nije sramota porediti Golf 1 i Stojadina :lol:

Golf 1 je vrhunski kvalitet svog vremena i tadasnje tehnologije, Stojadin je kao da su se djeca igrala :lol: zanemarite sad Jugoslaviju i cijeli jedan sistem od 22 miliona ljudi koji su morali da se poklanjaju tadasnjem stojadinu.

Osim toga za sve ove godine golf je dozivio svoje sesto izdanje a stojadin je ostao isti :lol: eeeee ba preko 30 godina :lol:


Haj mrs sa stojadinom sta ste uzeli nostalgicariti :lol:
stručnjak veliki, 101 je nastao na osnovu Fiata 128, koji je u to doba bio pojam za jednog ruralnog golfa keca, kojeg su usput talijani dizajnirali :D
i to pet godina prije njega, da ne pominjem kakve je tehnološke dragulje tada imao, koje su debele švabe odlično preslikale i inkorporirali u svoj, nazovi, proizvod...glupo vam je danas poređenje ovog modela sa Passatom tricom, san bošnje sa vrha Briješća, samo ga malo zeza ograda od komšije Mehe, pa ga ne može kupiti...101 je tada bio auto i po i pola vas se u njemu vozilo prije rata ili je pola likova sa današnjim dizelčinama dvicama, na njega bacalo u tadašnjim reklamama Oslobođenja ili Večernjih novina i to ako su znali čitati...
:thumbup: :thumbup: :thumbup: Ja nisam htio da mu odgovaram na budalaštine. Svaka čast. I dobro podešena zastava dragi moj ado championu ti po gradu troši 8-9 l/100km. I još da dodam: Zastava 101 je uvijek bila udobnija od pasata. Mekši joj je ovjes, mekša sjedišta. Čak i poslovično neskloni hrvatski časopis je dao najvišu ocjenu za udobnost.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#33 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Lesli Eldridž »

johntra wrote:
atko wrote:Mislim stvarno kako vas nije sramota porediti Golf 1 i Stojadina :lol:

Golf 1 je vrhunski kvalitet svog vremena i tadasnje tehnologije, Stojadin je kao da su se djeca igrala :lol: zanemarite sad Jugoslaviju i cijeli jedan sistem od 22 miliona ljudi koji su morali da se poklanjaju tadasnjem stojadinu.

Osim toga za sve ove godine golf je dozivio svoje sesto izdanje a stojadin je ostao isti :lol: eeeee ba preko 30 godina :lol:


Haj mrs sa stojadinom sta ste uzeli nostalgicariti :lol:
stručnjak veliki, 101 je nastao na osnovu Fiata 128, koji je u to doba bio pojam za jednog ruralnog golfa keca, kojeg su usput talijani dizajnirali :D
i to pet godina prije njega, da ne pominjem kakve je tehnološke dragulje tada imao, koje su debele švabe odlično preslikale i inkorporirali u svoj, nazovi, proizvod...glupo vam je danas poređenje ovog modela sa Passatom tricom, san bošnje sa vrha Briješća, samo ga malo zeza ograda od komšije Mehe, pa ga ne može kupiti...101 je tada bio auto i po i pola vas se u njemu vozilo prije rata ili je pola likova sa današnjim dizelčinama dvicama, na njega bacalo u tadašnjim reklamama Oslobođenja ili Večernjih novina i to ako su znali čitati...
Johntra pogledaj moj stari post na prethodnoj stranici. Tu sam im objasnio sve o zastavi 101 i motoru od 1116 ccm. Ti si i na drugom specijaliziranom forumu i imaš više podataka, pojasni jadovima da znaju kakav je tehnički dragulj bila zastava 101/Fiat 128. Molim te uradi to.
ledeny
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 11:41

#34 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by ledeny »

Image

:D
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#35 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by _tulumba_ »

[/quote]stručnjak veliki, 101 je nastao na osnovu Fiata 128, koji je u to doba bio pojam za jednog ruralnog golfa keca, kojeg su usput talijani dizajnirali :D
i to pet godina prije njega, da ne pominjem kakve je tehnološke dragulje tada imao, koje su debele švabe odlično preslikale i inkorporirali u svoj, nazovi, proizvod...glupo vam je danas poređenje ovog modela sa Passatom tricom, san bošnje sa vrha Briješća, samo ga malo zeza ograda od komšije Mehe, pa ga ne može kupiti..101 je tada bio auto i po i pola vas se u njemu vozilo prije rata ili je pola likova sa današnjim dizelčinama dvicama, na njega bacalo u tadašnjim reklamama Oslobođenja ili Večernjih novina i to ako su znali čitati...[/quote]

cccccc sta covjek moze sve lupiti...halo!!!pricamo o autu iz 2008 koje ima karakteristike auta iz 1971. god. ako je tebi san 101
eee jaro ja sam onda bosnjo sa vrha Brijesca, i .ebiga, jest da me malo zeza komsijina ograda ali opet pasat, djaba....
ako neko misli da je super kupiti auto iz 2008 i koje se nije promjenilo nekih 35 godina...onda ko voli neka izvoli...
ako ti vozis 101 ili bar sanjas da vozis, zelim ti ugodnu voznju...jbg mozda cu ja u pasatu izgledat ko neki seljak ali bar necu bit neki YUGOnostalgicar....
"101 je tada bio auto i pola vas se u njemu vozilo prije rata ili je pola likova sa današnjim dizelčinama dvicama",
fino receno: TADA BIO, ovdje se radi o tome sta je to auto danas...limena kutija sa 4 tocka u odnosu na ostala....
niko ne spori da je u prvim godinama prodaje na trzistu bio pozeljan...ali mi govorimo o sadasnjosti...
Vala, kako god neki mislili, moj ce izbor biti uvijek pasat 3 iz 93. nego nov stojadin iz 2008- :D :D :D
:bih:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#36 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by d2 »

johntra wrote:ili je pola likova sa današnjim dizelčinama dvicama
vozio sam 10 godina G2D i toliko mrznje prema tom autu i onima koji ga voze nikad nisam vidio nego ovdje
moja dvojka je bila onakva kakva je izasla iz fabrike, kupljena sa 32.000, poklonjena malom od ujaka sa 156.000 i dalje u super stanju (fakat nisam imao srca da prodam G2D), nije bilo nikakvih "napucavanja", motor je bio sredjen, nije dimila plavo niti trosila ulje, normalne felge i gume, nije imala plave pozicije niti svjetla na brizgaljkama, nije imala subwoofer niti duboke karambolke i stvarno ne kontam koji .urac se ponasate ko zadnji papci prema tom autu i ljudima koji su ga vozili ili ga voze, G2D voze oni koji se zele voziti jeftino i pouzdano a i dalje relativno udobno. Kraj price.

To auto je definitivno valjalo jer da nije valjalo ne bi se toliko danas ni vozilo, ne postoji ni jedno mjerilo koje ce ovo pobiti, dovoljno je pogledati na ulicu.

Sada vozim novog Focusa, jesam li ja nesto bolji, nesto pametniji, nesto zajebaniji sto sam presao sa dizela u benzinca, sa G2 u Forda Focusa, iz 16 godina starog auta u novo auto ? Nisam, i dalje sam isti ja, onaj koji je vozio 10 godina G2D, pa sta serete onda koji moj
Last edited by d2 on 17/04/2008 12:40, edited 3 times in total.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#37 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Lesli Eldridž »

Mnogi ne vole golfa jer to u većini slučajeva voze zadnji papci i isfrustrirani tipovi. Dobijali ih đaba iz inostranstva (bolje ga je i pokloniti nekome nego davati 200 maraka za troškove otpada i reciklaže), a bogami se i zarađivalo na njima. Ne vrijedi ništa i umjesto da plate da ga se riješe, još ga daju za 200 maraka. I onda ga ovdje prodaje naša stoka za par hiljada maruna jer je to "kvalitet". Ko je glup, taj ga je i kupovao...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#38 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by johntra »

d2 wrote:
johntra wrote:ili je pola likova sa današnjim dizelčinama dvicama
vozio sam 10 godina G2D i toliko mrznje prema tom autu i onima koji ga voze nikad nisam vidio nego ovdje
moja dvojka je bila onakva kakva je izasla iz fabrike, nije bilo nikakvih "napucavanja", motor je bio sredjen, nije dimila plavo niti trosila ulje, normalne felge i gume, nije imala plave pozicije niti svjetla na brizgaljkama, nije imala subwoofer niti duboke karambolke i stvarno ne kontam koji kurac se ponasate ko zadnji papci prema tom autu i ljudima koji su ga vozili ili ga voze
ti si onda jedan od rijetkih.... :lol:
ne moram ti previše plastično objašnjavati, dovoljno se provozati jednom glavnom džadom, pa ćeš znati o čemu mislim....


@tulumba...moj post je i nastao kao odgovor na pokušaj poređenja neuporedivog, pogotovo što je to 30 godina koncepcijski staro vozilo...jer su neki zaozbiljno uzeli čitav test automobila...ovo ima svoje kupce (puna ih Srbija), koji vjerovatno nećemo biti ni ja ni ti, ali da mi sada neko da original 101 očuvanog iz 1970, prije bi ga vozio nego čudo iz Volfsburga...haj uzdravlje :thumbup:
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#39 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Luke Perry »

Ne daj boze da ulazu u razvoj novog auta, a ne oni stvarno trose vrijeme pa cak i trud na onu skalameriju. Nisu normalni.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#40 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by d2 »

G2D je auto kvalitetno kao i bilo koje drugo, mozda i kvalitetnije saom sto je problem kod domacih G2D to sto se u njih ugradjuju nosaci motora od 12 maraka, lezajevi od 10... Dijelovi za golfa su uglavnom fuš i radi toga danasnje dvojke malo malo mozemo vidjeti pored ceste. To nema nista sa samim golfom dvojkom niti njenim kvalitetom kad je izasla iz fabrike. Kupi originalni dio za dvojku danas i bice pouzdana kao i bilo koje drugo auto.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#41 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by atko »

@johntra & Lesli Eldridž... svaki komentar je suvisan :lol: vasa frustracija isfrustriranim likovima koji vozaju g2 vas stavlja u isti kos sa tim istim likovima :lol:


Mozete vi mrziti Svabe i u zvijezde zakivati Italijane, zaboli mene sta vi mislite o njima.... ali zastava 101 je kurac od auta bila i 1971 a danasnje pojavljivanje iste je parodija na samu sebe :lol: kao masinski ing. sam navikao da radim sa hiljaditim kad govorimo o toleranciji a zastavu 101 kao da ju je stolar pravio, tolerancije se izrazavaju u cm :lol: :lol: :lol: :lol:
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#42 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Lesli Eldridž »

atko wrote:@johntra & Lesli Eldridž... svaki komentar je suvisan :lol: vasa frustracija isfrustriranim likovima koji vozaju g2 vas stavlja u isti kos sa tim istim likovima :lol:


Mozete vi mrziti Svabe i u zvijezde zakivati Italijane, zaboli mene sta vi mislite o njima.... ali zastava 101 je kurac od auta bila i 1971 a danasnje pojavljivanje iste je parodija na samu sebe :lol: kao masinski ing. sam navikao da radim sa hiljaditim kad govorimo o toleranciji a zastavu 101 kao da ju je stolar pravio, tolerancije se izrazavaju u cm :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: Slab si ti onda inžinjer kad misliš da su tolerancije tolike :lol: :lol: :lol:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#43 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by atko »

U glavnom da se ne natezemo... samo nam javi kad iskesiras te evre za stojadina i postanes njegov pomnosni vlasnik... moze i par slika ;)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by johntra »

kod golfa se ergonomija izražava u decimetrima, a udobnost se mjeri sa panjevima po Stojčevcu...takođe nivo buke je odavno prešao trocifren broj decibela, o ekologiji ne smijem ni pričati...ako sam isfrustriran raznim likovima koji divljaju dok voze, pretiču u mrtvim krivinama, deru se i pljuju kroz prozor, ceca i stoja im idoli, iz golfa im puše plavo kao na Željinom Jugu, onda sam fakat stoka isfrustrirana :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#45 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Lesli Eldridž »

:thumbup:
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#46 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Silver_surfer »

_tulumba_ wrote:kaze: kako Njemci testiraju auto, kvalitete izrade i da li ima supljina??Ubace muhu u auto, ako izadje, nije dobro..
aaa znas kako srbi testiraju??Ubace mačku... :D :D :D
pa za 7000-8000 KM mozes lagano finog pasata 3 kupiti, koji je x puta izdrzljiviji i pouzdaniji, da ne spominjem udobnost, ekonomicnost i bolje performanse...kakva zastava?? :D :D
jest lave ti kupis pasata i niko te ne pogleda, pasata na pasija preskakala! a ja kupim novog stojadina i niko nema novog ma sta novog nema ni novijeg od 15 godina haha.... salim se

neka auta za svakog! ko zeli kupiti ovo nek kupi! kome je to glupo, preskupo i sl nka si kupi pasata ili neko drugo auto i voza! niko vas ne tjera da kupite stojadina.. ja licno da imam love za bacanje radije bi kupio stojadina nego nego sponzorusi (ako imas love za bacanje imas i sponzorusu kraj sebe :D ) torbicu ili bundu od par hiljada eura.... 6 milijardi ljudi isto toliko i cudi
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#47 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Lesli Eldridž »

A zašto se ovdje uspoređuju auti? Tema je ona zastava. Ja sam dosta pisao o tome, a sada se svađati šta je bolje je besmisleno. Stojadin je uvijek imao dosta prednosti nad drugim autima, a prva je bila jednostavno održavanje. Bio je udoban, fine performanse je imao, a sada kazati da je to loših performansi je glupo. 55 KS je bilo dosta za njega, prava mjera i nije bila istina da je trebalo 20 sekundi do 100 km/h. Oko 16 sekundi je trebalo, a bilo ih je koji su bili uštelovani i razrađeni kako treba i da su življi. Max brzina je bila oko 155 km/h, pa sad ako auto ima 100 KS normalno je da je startniji i brži, ali i to je bilo više nego dovoljno.
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#48 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by Silver_surfer »

Lesli Eldridž wrote:A zašto se ovdje uspoređuju auti? Tema je ona zastava. Ja sam dosta pisao o tome, a sada se svađati šta je bočje je besmisleno. Stojadin je uvijek imao dosta prednosti nad drugim autima, a prva je bila jednostavno održavanje. Bio je udoban, fine performanse je imao, a sada kazati da je to loših performansi je glupo. 55 KS je bilo dosta za njega, prava mjera i nije bila istina da je trebalo 20 sekundi do 100 km/h. Oko 16 sekundi je trebalo, a bilo ih je koji su bili uštelovani i razrađeni kako treba i da su življi. Max brzina je bila oko 155 km/h, pa sad ako auto ima 100 KS normalno je da je startniji i brži, ali i to je bilo više nego dovoljno.
Bravo! Ma sad je svima vazno da tatica/babo kupi dobro auto sinu za 18 po mogucnosti BMW i da se on zabije pijan u banderu ili jos bolje u neko drugo auto! ma treba uvesti zakonom koju kubikazu i koliko jako auto moze imati do 21 koliko do 25godine i tako dalje! klinac bi onda neki nafurani sin mogao da ide 250 po nasim frljavim putevima sa stojadinom!

A to sto kazes o stojadinu sve je tako sa fali auto je za te standarde bilo extra i sada on nudi to sto nudi ne pricaju o nekom fantazija luksuzu. znas sta kupujes! pa ako hoces izvolI!
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#49 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by _tulumba_ »

johntra wrote:kod golfa se ergonomija izražava u decimetrima, a udobnost se mjeri sa panjevima po Stojčevcu...takođe nivo buke je odavno prešao trocifren broj decibela, o ekologiji ne smijem ni pričati...ako sam isfrustriran raznim likovima koji divljaju dok voze, pretiču u mrtvim krivinama, deru se i pljuju kroz prozor, ceca i stoja im idoli, iz golfa im puše plavo kao na Željinom Jugu, onda sam fakat stoka isfrustrirana :D
e onda fakat jesi, sve sto si rekao od ovo AKO SAM odnosi se na ljude, a ne na auto....ee to ti vidio neki edition g2 sa ugradjenim cd-om cece???I neko pravilo jel, da g2 mogu voziti samo divljaneri, pa prvo pogledaj koliki je broj g2 na ulici pa vidi jel svaki od njih seljacina...fakat ovo sto si napisao nema smisla, jer da li ce neko pustiti cecu i otvoriti sve prozore fakat nema veze sa autom, nego je do covjeka...i kad vec spominjes sve ove nedostatke g2, de ti meni reci neko auto tipa golfa2 a da je nesto bolje od golfa!! Opel kadet, ford eskort, mozda??Sranja od auta, opel pogotovo...lim da Bog sacuva....

a u periodu 71. i tada je stojadin u odnosu na sva ostala evropska auta bio krs....a danas, vise mi je i glupo komentarisati o kvaliteti....
i neko je napisao ne mozes porediti pasat3 sa stojadinom, BRAVO i ja kazem, jer je to dvoje neuporedivo, zna se sta je bolje...al kad pricamo o ulozeno/dobiveno tu se mogu porediti...pa sad, opet kazem, kome se vozi stojadin iz 71. neka pogleda na otpadima pa neka posalje na "PIMP MY RIDE" da mu srede malo (ako se bude moglo srediti).... :D :D :D :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#50 Re: Glanc novo bibikalo...

Post by chuchumbamayumbe »

Negdje sam procitao da je radjen Crash test za Stojadina i da je prosao poprilicno dobro, obzirom na svoje godine!
Znate li nesto o tome?
Post Reply