Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
232
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 770

User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3051 Re: Ginekologija i vagine....

Post by dobar osjecaj »

CherryLips wrote:
she+ wrote:
VenomousV wrote:Ima li ko iskustva sa dr. Majom Slakovic?
Prijateljica je kod nje vodila trudnoću i prezadovoljna je. Kaže da se školovala po Amerikama i da je nekad radila kod Mehmedbašića. Kao baš zna oko ultrazvuka i to.
Meni je uvažena dr.Maja i Mehmedbasic ( i mladi i stari) rekli da je beba sa Down sindromom.
Mogli nas kostati gubitka bebe zbog pretrpljenih trauma i strahova.
Da su jedini ginekolozi na svijetu , više me ne bi vidjeli.
I nevjerovatno mi je kako ljudi šute o tome , kada s nekim počneš na tu temu i izneseš svoje iskustvo sa navedenim doktorima , čuješ -pa i nama se isto desilo ili i mojoj prijateljici / sestri je isto bilo.
Ljude uhvate na strahove , uzimaju im silne pare na double i triple testove , pa na amniocentezu privatno.
I svima s kojima sam razgovarala je nalaz sa amnio bio ok i dobili ljudi zdrave i normalne bebe.
Meni je prijateljica kojoj je Maja vodila dvije trudnoće preporučivala Maju ali kad mi je objasnila gdje radi nikad nisam pomislila otići kod nje. Da je najveći stručnjak na svijetu, činjenica da radi s Mehmedbašićem mi je dovoljna da je stavim na crnu listu. Raditi svojim izborom s tim čudovištem je nešto što ne mogu razumjeti. O čudovištu Mehmedbašić su objavljivani brojni članci kako je varao bračne parove koji su se trudili da dobiju dijete. Da ima pravne države završio bi u zatvoru gdje pripada.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3052 Re: Ginekologija i vagine....

Post by VenomousV »

samo vi mene traumirajte a narucila sam se za utorak :roll:

valjda je dobra za regularnog pregleda...
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#3053 Re: Ginekologija i vagine....

Post by LolaLola »

male_okice wrote:
LolaLola wrote:
she+ wrote:Ljuta sam pa moram iznijeti par činjenica vezano za dr. Salku Mašića. Trenutno ordinira u Zavodu za zaštitu uposlenika MUP-a.

1) Javljam mu se jer planiram trudnoću. Pitam šta sve trebam obaviti od pretraga prije. Pita me da li sam radila papa test - naravno, radim ga od 20 i neke, svake godine, sve uredno. Kaže - eto super, uzimajte folnu kiselinu i to je to. :? Rekoh, zar ne bih trebala uraditi bris na mikoplazmu, ureaplazmu i klamidiju? Čitala sam.. Šta ste čitali? :evil: ... :zoka: Čitala sam da iste mogu izazvati pobačaj, i da uredan papa test ne znači da nemam ništa od toga. Je li tako ili? Jeste, ali možete se opet poslije negdje zaraziti na prljavom wc-u i šta onda? I može to sve biti uredno, a da vi opet pobacite i šta ćemo onda? :shock: Pa rekoh bar ću znati da nije do toga, i ako trenutno imam nešto valjda mi je bolje piti antibiotike prije nego ostanem trudna, nego u trudnoći, zar ne? :-? Naravno, ali šta bi Vi, da bude sve čisto, pa da ostanete trudni? :o Da?

Epilog, nije mi dao uputnice nizašta od navedenog, privatno radila mikoplazme i otkrivena mi ureaplazma, popila turu antibiotika, čekam da prođe neko vrijeme pa da ponovim bris. Klamidiju su mi nekako pristali uraditi u VCCT centru (i dosta dr. spolno prenosivih bolesti). Negativna. :)

2) Neuredni mi ciklusi. Želim provjeriti hormone i raditi folikulometriju. Začudo, nije problem. Dobijem uputnicu, reagensa naravno nema, privatno obavim, refundiram sredstva. Eh sad.. prvi put se hormoni vade na 3-5 dan ciklusa. Progesteron ide po pravilu 21 dan ALI ako su uredni ciklusi!! Znači poenta je 7 dana nakon ovulacije. Ja lijepo kažem meni su neuredni ciklusi, radi toga i radimo hormone, zar ne bih trebala izračunati kad mi je ovulacija pa 7 dana poslije toga vaditi progesteron. Kaže on, nema veze, mi ćemo sve to školski! :-? I hajd, školski, prvi dio uredan, kaže ponovite i estradiol, nešto Vam je niži nego treba biti (a u referentnim mi je vrijednostima za folikularnu fazu). Oke, ponovim, estradiol došao na svoje, progesteron kritično nizak :( Sad sam se već odlučila za novog ginekologa, ali odnesem njemu nalaze, da usput pokupim karton i to sve. Kaže nije to ništa strašno, vjerovatno ćete morati piti neku terapiju, pokažite ove nalaze drugom ginekologu, znati će on, sretno. Rekoh hvala i doviđenja. Naredni ciklus odradim privatno progesteron treći i 7 dana nakon ovulacije, u mom slučaju 28. dan ciklusa (pratila bazalnu temp) i evo ga, sve oke - 56,03. A već sam se psihički pripremila da ću morati uzimati kojekakve terapije. :cry:

Ne znam da li se on tako ponaša prema drugima. Da li je problem što sam ja eto čitala šta bih trebala i planiram trudnoću, a nisam se pojavila sa stomakom, pa bi onda možda imao više razumijevanja ili je jednostavno nezainteresovan inače, pojma nemam.

I da, prestrašno mi je da se ovi brisevi, TORCH, testovi na trombofiliju i ko zna šta još, rade tek po opetovanim pobačajima.

Da sebi prekratis puno muka, a vidim da ti je stalo :kiss:, izvadi i FSH i AMH, kao i TSH. Pohvalno bi bilo da uradis i prohodnost jajovoda. Ah da, i muz spermiogram. Ovo sve za pocetak, da ti glava ne puca kasnije.
Sretno.
Zasto bi to radila? mislim ok pohvalno je sto ona zeli da uradi odredjene nalaze da bi se osigurala da joj trudnica bude ok...ali iako sve uradi ovo to ne znaci prvo niti da ce doci do trudnoce ikada, a kamoli da ce sve biti ok. pa ja imam 2 kolegice koje su 100% bile zdrave u svakom smislu pa i reproduktivnom i trudnoce zapocele normalno da bi se u 6 mjesecu otvorile i borile bukvalno za zivot bebe.

a da ne govorim da je ovaj test sto si joj ti navela dio obrade kada se utvrdi neplodnost kod para, a i da boli. na kraju krajeva ja sam ga radila, jer 6 godina smo pokusavali da dobijemo bebu. ono ok je biti oprezan i edukovan, ali treba i na vrijeme znati stati i ne dirati neke stvari za koje nema nikakve potrebe da se diraju.
Ja sam 10 godina u tim vodama. Nazalost.
Ako drugarica nije u neplodnim vodama onda zanemarite ove moje savjete. Nisam ni rekla da ce doci do trudnoce ako uradi testove, ali testovi su tu da pimognu eliminisati moguci uzrok zbog kojeg ne dolazi do zaceca.
Hsg sam radila tri puta, ni jednom me nije boljelo. Sve je to indvidualno.
Vadjenje nalaze mogu samo pomoci i nikako odmoci. Neplodnost je bolest, dijagnoza, te se pristupa u nadi da se zalijeci tj dodje do zaceca. Prvi put cujem da treba znati stati sa lijecenjem neplodnosti.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#3054 Re: Ginekologija i vagine....

Post by male_okice »

ali ona uopste nema dijagnozu neplodnosti. u tome i jeste stvar. onda ne razumijem zasto praviti bilo kakve opsezne pretrage prije nego sto i pocnes da pokusas da radis na bebi :-)

zasad barem je pravilo da se kod parova koji su ispod 35 godina ceka i do 2 godine pokusavanja, prije nego sto se proglase neplodnim a kod parova iznad 35 godina dana. barem je tako u RS-u.

mislim ok je zeliti biti zdrav i uciniti ono sto je u covjekovoj moci da sebi osiguras zdravu trudnocu, ali ne vidim svrhu sad raditi npr test prohodnosti jajnika a nisu cak ni pokusali par mjeseci da se ne cuvaju.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#3055 Re: Ginekologija i vagine....

Post by male_okice »

she+ wrote:
otherside wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
koja kolicina nebuloza :lol:
kapa dole za dr Masica ako je smireno sve ovo slusao i davao odgovore :lol:

keywords: ekonomika zdravstva, klinicki vodici i protokoli.
btw, je li to zdrav organizam majke garant zdrave trudnoce?

ne mogu pobjeci od analogije: sad sam zdrava al jednog dana cu umrijeti. haj da do besvijesti sada radim nalaze i ponavljam ih svake godine jer mi je neprihvatljivo da saznam da sam bolesna kad vec jesam bolesna :D :D :D
Izvini ali ne kontam analogiju.

Mogao je lijepo reći da po protokolu javnog zdravstva uputnice može dati tek nakon što dođe do pobačaja ako je to zaista slučaj, a ne ovako. Bris na mikoplazme privatno košta oko 60 KM i to mi je itakako vrijedno mogućeg izbjegavanja traume komplikacija u trudnoći ili pobačaja.

Naravno da ne očekujem će mi par testova garantovati zdravu trudnoću, ali ću učiniti sve da minimiziram rizike. Ne razumijem šta je tu smiješno.

Ako ti nije problem da napišeš šta si ti uradila od pretraga prije trudnoće ili šta planiraš ako nisi već rađala.

ovako, prije nego sto smo poceli planirati bebu ja sam uradila sledece, osim papa testa+kolposkopije uradila sam i briseve zbog cestih upalica i sekreta koji se javljao, i to je bilo to. nakon sto sam isprimili terapiju bacili smo se na sex sex i samo sex...u normalnim slucajevima to je trebalo biti dovoljno, ali nakon intenzivnih akrobatskih aktivnosti i ipak nakon sto je plus izostajao onda sam se opet javila svom gin...pa samo zapoceli proces daljih pretraga: hormoni, brisevi za njega, spermogram, pregledi kod urologa...i na kraju folikulometrija...nalazi su bili manje vise svi dobri i meni i njemu...meni je ciklusi isto neredovni...ali ipak to ne mora znaciti da izostaje ovulacija...naravno nagutala se tableta i svasta nesto...na kraju rekli jedino in vitro oplodnja. i meni dosadi sve i odustanem od svega...kontam zbavicu psa ako mi dijete vec nije sudjeno...da bi nekih 9 mjeseci nakon sto smo odustali od svega i 3 mjeseca nakon sto smo nabavili psa ja ostala trudna...i to skroz neocekivano, neplanski u svakom nekom pogledu...bukvalno smo bili odustali od toga svega...

u sustini zelim ti reci sledece, svako od nas ima nekih problema (i musko i zensko), nalazi ne moraju biti savrseni, ali ima jako mnogo toga i do psihe...ako se stavis pod velik pritisak oko trudnoce bebe i svega toga, dobices kontraefekat...i ubices sebe u pojam i prije nego sto trebas.

naravno ne treba nikad zanemariti ni zvanicne dijagnoze ni procedure, jer ako su stvarno jajovodi zastopani ili se nesto dogadja to se treba i mora lijeciti u to nema sumnje, ali isto tako ne mozes dobiti savrseno stanje svog organizma, i cak i ako je savrseno to ne znaci da se nesto ne moze dogoditi u kasnijim mjesecima. zato je potrebno imati smireno stanje duha i strpljenja da ce to biti sve ok.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#3056 Re: Ginekologija i vagine....

Post by saga »

VenomousV wrote:samo vi mene traumirajte a narucila sam se za utorak :roll:

valjda je dobra za regularnog pregleda...
Ja sam otisla kod nje kad me rastuzise i rekose da Hadziomerovic vise ne radi.
Ne znam sta da kazem, malo me iznervirala nekim stavovima. A kasnije sam skontala da znam vise ljudi koji kod nje idu, i svima uvijek na papi nadje malu upalu i svima iste vaginalete da. Ne pamtim kad sam upalu imala, ona je nasla. Naravno te iste vaginalete dala (ne sjecam se kako se zovu). Zanima me bas hoce li i tebi naci, javi pls :mrgreen:

Nisam nesto sigurna da cu kod nje opet... ali opet, nemam pojma kod koga bih :-?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3057 Re: Ginekologija i vagine....

Post by VenomousV »

saga wrote:
VenomousV wrote:samo vi mene traumirajte a narucila sam se za utorak :roll:

valjda je dobra za regularnog pregleda...
Ja sam otisla kod nje kad me rastuzise i rekose da Hadziomerovic vise ne radi.
Ne znam sta da kazem, malo me iznervirala nekim stavovima. A kasnije sam skontala da znam vise ljudi koji kod nje idu, i svima uvijek na papi nadje malu upalu i svima iste vaginalete da. Ne pamtim kad sam upalu imala, ona je nasla. Naravno te iste vaginalete dala (ne sjecam se kako se zovu). Zanima me bas hoce li i tebi naci, javi pls :mrgreen:

Nisam nesto sigurna da cu kod nje opet... ali opet, nemam pojma kod koga bih :-?

hahahah hocu :D
ja sam mislila u skerlica da se prebacim al ovo sam sad morala brzinski privatno pa zato...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#3058 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Ma.Le.Na »

apsolutno mi je jasno da neko zeli uraditi pretrage prije zaceca
sokantno mi je da je nekome to sokantno
prevencija moguceg loseg ishoda?!
imam poprilican broj slucajeva u okolini gdje su trudnoce izgubljene upravo zbog neznanja..odn nepoznavanja stanja zene prije trudnoce
trombofilija..pa problemi resistencije inzulina (ne mogu se sjetit tacne dijagnoze)
zasto cekati spontani ako nas od sprjecavanja spontanog dijeli (samo) heparin ili eto ta insulinska terapija?!
ne kontam
shvatate li vi psihicke posljedice gubitka bebe?
pa radije bih pola godine davala krv na ispitivanje svaki dan nego prezivjela spontani..
nervira me taj pristup, spontani - moralo se desit
al haj probaj jos 2-3 puta pa cemo vidjet sta ce se desit
a od komplikacije nas dijeli fkn epruvetica krvi u lab ..
nehumano...okrutno..bez razloga
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3059 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant »

Ma.Le.Na wrote:apsolutno mi je jasno da neko zeli uraditi pretrage prije zaceca
sokantno mi je da je nekome to sokantno
prevencija moguceg loseg ishoda?!
imam poprilican broj slucajeva u okolini gdje su trudnoce izgubljene upravo zbog neznanja..odn nepoznavanja stanja zene prije trudnoce
trombofilija..pa problemi resistencije inzulina (ne mogu se sjetit tacne dijagnoze)
zasto cekati spontani ako nas od sprjecavanja spontanog dijeli (samo) heparin ili eto ta insulinska terapija?!
ne kontam
shvatate li vi psihicke posljedice gubitka bebe?
pa radije bih pola godine davala krv na ispitivanje svaki dan nego prezivjela spontani..
nervira me taj pristup, spontani - moralo se desit
al haj probaj jos 2-3 puta pa cemo vidjet sta ce se desit
a od komplikacije nas dijeli fkn epruvetica krvi u lab ..
nehumano...okrutno..bez razloga
To nema ni medicinskog ni ekonomskog opravdanja. Pretrage koje je gospodična tražila nigdje se u svijetu ne rade rutinski, već samo ako se pojavi problem, jer 85% parova nema problema sa neplodnošću.
Da ne govorim da su te bakterije kao uzrok steriliteta prilično niđe veze i ja ne pamtim kad sam nekog uputio da to radi, jer i izvori iz literature kažu da i ako ima uticaja na plodnost aktivna infekcija (ne mislim na priraslice od prethodnih upala), on je zanemariv.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#3060 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Ma.Le.Na »

osvrnula sam se vise na stav, nije potrebno raditi ikakve pretrage, nego na konkretne nalaze koje je doticna trazila
jer takav stav vlada kod nas
probajte pa cemo vidjeti hoce li se primiti
nebuloza
nit svako ima vremena da probava 2 godine nit uslova
konkretan slucaj..zena zatrudnila i izgubi prvu trudnocu prije 3. mjeseca...kazu to je normalno
pa onda pauza
zatrudni opet, pa izgubi drugu poslije 3. mjeseca
e ONDa krenu testiranja...mada i to na njeno insistiranje jer je vama medicinarima gubitak 2-3 trudnoce - nista strasno
godinu dana ispitivanja i postavljanja dijagnoze..
poslije toga, uz terapiju, rodila je zdravo dijete
da li je ZAISTA bilo potrebno da prodje sve to?
gubitak dvije bebe...tesku traumu...i na kraju vrijeme koje je izgubila?!
a sve se moglo utvrditi prije zaeca obicnim lab ispitivanjem uzorka krvi...
meni je to okrutno
druga kolegica je izgubila PET (5) trudnoca, da bi na kraju u pitanju bila trombofilija i eto heparin

mozda je postavljacica "zeznula" vrstu nalaza koje treba uraditi kao prevenciju spontanog, ali osudjivati njen pristup...nebulozno
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3061 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant »

Ma.Le.Na wrote:osvrnula sam se vise na stav, nije potrebno raditi ikakve pretrage, nego na konkretne nalaze koje je doticna trazila
jer takav stav vlada kod nas
probajte pa cemo vidjeti hoce li se primiti
nebuloza
nit svako ima vremena da probava 2 godine nit uslova
konkretan slucaj..zena zatrudnila i izgubi prvu trudnocu prije 3. mjeseca...kazu to je normalno
pa onda pauza
zatrudni opet, pa izgubi drugu poslije 3. mjeseca
e ONDa krenu testiranja...
Upravo tako, to su i svjetske preporuke.
Jer u ogromnoj većini slučajeva poslije jednog spontanog uslijedi uredna trudnoća. Tek ako se ponovi ima smisla tragati za uzrokom (koji se, i kad se sve uradi, ne otkrije u 50% slučajeva, i po literaturi).
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3062 Re: Ginekologija i vagine....

Post by otherside »

google medicina rulz :D :D :D
'ta ce svjetski standardi i protokoli, znamo mi sami naci na internetu i dijagnozu i lijek :izet:

prije 2 dana, fakultetski obrazovana osoba - "zasto se pet scan ne radi u sklopu sistematskih godisnjih pregleda?" :roll:
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3063 Re: Ginekologija i vagine....

Post by she+ »

CherryLips wrote:Meni je uvažena dr.Maja i Mehmedbasic ( i mladi i stari) rekli da je beba sa Down sindromom.
Ljude uhvate na strahove , uzimaju im silne pare na double i triple testove , pa na amniocentezu privatno.
I svima s kojima sam razgovarala je nalaz sa amnio bio ok i dobili ljudi zdrave i normalne bebe.
Kod pomenute prijateljice je djetetu nađena neka cista na glavi pa je također radila amniocentezu i to baš kod Mehmedbašića. Sve bilo oke. Ne znam da li joj ga je Maja preporučila, ni amniocentezu uostalom, ali provjerim. :-?
dobar osjecaj wrote:O čudovištu Mehmedbašić su objavljivani brojni članci kako je varao bračne parove koji su se trudili da dobiju dijete. Da ima pravne države završio bi u zatvoru gdje pripada.
Hvala, nisam znala!
Septum mobile i reagiranja :run:
Ma.Le.Na wrote:trombofilija..pa problemi resistencije inzulina (ne mogu se sjetit tacne dijagnoze)
zasto cekati spontani ako nas od sprjecavanja spontanog dijeli (samo) heparin ili eto ta insulinska terapija?!
E baš to.
julisiz es grant wrote:To nema ni medicinskog ni ekonomskog opravdanja. Pretrage koje je gospodična tražila nigdje se u svijetu ne rade rutinski, već samo ako se pojavi problem, jer 85% parova nema problema sa neplodnošću.
Shvatila.
julisiz es grant wrote:Da ne govorim da su te bakterije kao uzrok steriliteta prilično niđe veze i ja ne pamtim kad sam nekog uputio da to radi, jer i izvori iz literature kažu da i ako ima uticaja na plodnost aktivna infekcija (ne mislim na priraslice od prethodnih upala), on je zanemariv.
A zašto i u kojem se onda slučaju rade brisevi i uopće liječe mikoplazme? (Ne pravim se pametna, ako slučajno tako djeluje, nego me zaista interesuje.) Ja sam mislila da mogu izazvati neke komplikacije u trudnoći, a za klamidiju da neliječena može dovesti do neplodnosti.
julisiz es grant wrote:Upravo tako, to su i svjetske preporuke.
Jer u ogromnoj većini slučajeva poslije jednog spontanog uslijedi uredna trudnoća. Tek ako se ponovi ima smisla tragati za uzrokom (koji se, i kad se sve uradi, ne otkrije u 50% slučajeva, i po literaturi).
Ispravi me ako griješim, ali zar se vani bar TORCH ne preporučuje prije trudnoće?
otherside wrote:google medicina rulz :D :D :D
'ta ce svjetski standardi i protokoli, znamo mi sami naci na internetu i dijagnozu i lijek :izet:
Viewing profile - otherside

Most active forum:
Zdravlje
(1432 Posts / 30.04% of user’s posts)
@male_okice & LolaLola, hvala :thumbup:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3064 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

Iskreno , ne znam sta mi je kod Maje i Mehmedbasica bilo gore , pucanje tih dijagnoza za bebu ili priča nakon istih. Mehmedbasic me pitao da li već imam dijete i kad sam rekla da imam , kaže , hajde , neće vam biti tako teško nakon pobačaja. Jer valjda podrazumijeva da se dijete sa takvim poremećajima ne treba roditi.
A Maja mi kaže , ja dosta radim i po Hercegovini , dole uglavnom radjaju takvu djecu. Valjda iz vjerskih uvjerenja.
Da si normalan , nakon ovih strucnjaka poludio bi.
imim
Posts: 97
Joined: 20/08/2013 14:16

#3065 Re: Ginekologija i vagine....

Post by imim »

Pozdrav svima.
Interesuje me je li neko imao kondilome, tačnije da li ih je skidao i kod koga? Koja je procedura, koga biste preporučili? Kako se cijene kreću?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3066 Re: Ginekologija i vagine....

Post by VenomousV »

saga wrote:
VenomousV wrote:samo vi mene traumirajte a narucila sam se za utorak :roll:

valjda je dobra za regularnog pregleda...
Ja sam otisla kod nje kad me rastuzise i rekose da Hadziomerovic vise ne radi.
Ne znam sta da kazem, malo me iznervirala nekim stavovima. A kasnije sam skontala da znam vise ljudi koji kod nje idu, i svima uvijek na papi nadje malu upalu i svima iste vaginalete da. Ne pamtim kad sam upalu imala, ona je nasla. Naravno te iste vaginalete dala (ne sjecam se kako se zovu). Zanima me bas hoce li i tebi naci, javi pls :mrgreen:

Nisam nesto sigurna da cu kod nje opet... ali opet, nemam pojma kod koga bih :-?

Polygynax? :D
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#3067 Re: Ginekologija i vagine....

Post by saga »

VenomousV wrote:
saga wrote:
VenomousV wrote:samo vi mene traumirajte a narucila sam se za utorak :roll:

valjda je dobra za regularnog pregleda...
Ja sam otisla kod nje kad me rastuzise i rekose da Hadziomerovic vise ne radi.
Ne znam sta da kazem, malo me iznervirala nekim stavovima. A kasnije sam skontala da znam vise ljudi koji kod nje idu, i svima uvijek na papi nadje malu upalu i svima iste vaginalete da. Ne pamtim kad sam upalu imala, ona je nasla. Naravno te iste vaginalete dala (ne sjecam se kako se zovu). Zanima me bas hoce li i tebi naci, javi pls :mrgreen:

Nisam nesto sigurna da cu kod nje opet... ali opet, nemam pojma kod koga bih :-?

Polygynax? :D
Bingo! Ahahaha
Avaj... opet u potragu za ginekologom :-?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3068 Re: Ginekologija i vagine....

Post by VenomousV »

saga wrote:
VenomousV wrote:
saga wrote:
Ja sam otisla kod nje kad me rastuzise i rekose da Hadziomerovic vise ne radi.
Ne znam sta da kazem, malo me iznervirala nekim stavovima. A kasnije sam skontala da znam vise ljudi koji kod nje idu, i svima uvijek na papi nadje malu upalu i svima iste vaginalete da. Ne pamtim kad sam upalu imala, ona je nasla. Naravno te iste vaginalete dala (ne sjecam se kako se zovu). Zanima me bas hoce li i tebi naci, javi pls :mrgreen:

Nisam nesto sigurna da cu kod nje opet... ali opet, nemam pojma kod koga bih :-?

Polygynax? :D
Bingo! Ahahaha
Avaj... opet u potragu za ginekologom :-?
Grejt :D Javi ako nadjes kakvog da valja...

Kaze meni sestra za 6 mj opet papa, kontam u sebi "hocu vraga" (imajuci tebe na umu)

Kupila sam Polygynax i koristicu ih, kontam ne mogu skodit' :roll: al' eto... izgleda da ih svi moramo koristiti :lol:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#3069 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Ma.Le.Na »

To kao jedna uvazena doktorica, specijalista djecije kardiologije, koja svakom djetetu nadje neki sum..kao rupica na srcu koja se trebala zatvorit jel u prvoj godini...a onda te zove sebi u ordinaciju da ti privatno uradi ultrazvuk..
Tutne ti onu vizitku i broj i boli nju briga sto tebi to moze biti sok
Naravno na ultrazvuku se pokaze da je sve ok...ali se jelte njoj plati dodatno
Stoka
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3070 Re: Ginekologija i vagine....

Post by vjesticanametli »

Ode i Nakas :(
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#3071 Re: Ginekologija i vagine....

Post by JanuaryJones »

vjesticanametli wrote:Ode i Nakas :(
Tuga pregolema :( :( :( :(
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#3072 Re: Ginekologija i vagine....

Post by palestinka »

JanuaryJones wrote:
vjesticanametli wrote:Ode i Nakas :(
Tuga pregolema :( :( :( :(
:(
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#3073 Re: Ginekologija i vagine....

Post by kredenac-ac »

palestinka wrote:
JanuaryJones wrote:
vjesticanametli wrote:Ode i Nakas :(
Tuga pregolema :( :( :( :(
:(
Istinski nenadoknadiv gubitak. Takav INSAN, covjek, dobricina, strucnjak i saljivdzija se vise nikada roditi nece.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#3074 Re: Ginekologija i vagine....

Post by strong69 »

JanuaryJones wrote:
vjesticanametli wrote:Ode i Nakas :(
Tuga pregolema :( :( :( :(
Sjedio sam s njim prije 10 dana. Znao je za problem koji ima ali se ponasao kao da nema taj problem i kaze mi, kroz smijeh, da svi moramo umrijeti i da se toga ne treba plasiti. Necu da ulazim u pojedinosti razgovora ali nisam mogao doci sebi kada sam cuo da je umro... :( :( :(
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3075 Re: Ginekologija i vagine....

Post by vjesticanametli »

Zaista bas covjek u svakom smislu rijeci.
Post Reply