Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#26 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Averus »

zli_hordas wrote:ma nadoci ce to u voznji :bih:
:D
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#27 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by metronom »

Hajd budite realni. Koliko vam je trebalo ranije od grada do Vogosce poslije posla? Ja tvrdim da isto, samo sto nije bilo tog zastoja na SIP-u i vozila su bila uglavnom u konstantnom kretanju (vjerovatno prvom brzinom, ali u pokretu), pa je subjektivno izgledalo da stignes prije. Ostali dio puta - od Sipa do Vogosce zato sad preletite ko metak. Guzve poslije posla je uvijek bilo i bit ce ih uvijek. Isto tako bude na sred Zmaja od Bosne poslije posla, iako je cesta sa 3 saobracajne trake.

Lako je gledati na problem samo jednostrano. Slabo ko razmislja o pjesacima iz Sipa koji trebaju preci cestu da bi dosli do busa ili o vozacima iz pravca Sipa koje niko u toj spici ujutro ili popodne ne propusta.

Kamo srece da se na tom mjestu mogao napraviti kakav nad/podvoznjak, ali to ipak mnogo vise kosta... Sto se mene tice nek se vrsi pritisak na novu vlast da nesto tako osmisle i provedu u djelo.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#28 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by addem »

Transferzala do Vogosce je ovom gradu neophodna bila prije 3 godine. Medjutim ona nikako nije u planu nasih gradskih i kantonalnih vlasti. E to je jadno. Da imamo transferzalu ovaj semafor ne bi bio nikakav problem ni za koga.
Unbelievable
Posts: 77
Joined: 15/02/2011 14:30

#29 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Unbelievable »

Semafori su katastrofa kako god okrenes,haj da barem normalno rade(kad su ih vec postavili), nego se ni to ne moze bezbijediti. Otkako su ih postavili, semafori nekad rade, nekad ne :-) + vozaci sa podrucja Sipa su se mogli lakse ukljuciti u saobracaj prije nego sad jer cekas 123456 minuta dok se upali zeleno, a ako je automobil 4. ili 5. u nizu, opet ga doceka crveno :lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#30 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by van Basten »

problem sa semaforima u gradu jeste što su u gradske i kantonalne strukture koje, između ostalog, odlučuju i o semaforizaciji grada upali ljudi koji dolaze iz mjesta koja imaju jednu jedinu ulicu a ni ona počesto nije asfaltirana. Njima predstavlja veliki problem onda uključiti se iz neke sporedne ulice u glavnu pa su se dosjetili da postave semafor na svakom ćošku koji siječe kakvu uličicu maksimalno time usporavajući saobraćaj u gradu, ali koga briga za to, bitno je da on ne mora razbijati glavu okrečući je lijevo-desno i skupljajući hrabrost da se uključi.
Takvih semafora je mali milion, a ovaj iz naslova topica je samo jedan od takvih. Još kad bi se raspričali o sinhornizaciji semafora, zelenom valu, (ne)treptanju zelenog... ukratko STEP = ublehaši
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#31 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Averus »

van Basten wrote:problem sa semaforima u gradu jeste što su u gradske i kantonalne strukture koje, između ostalog, odlučuju i o semaforizaciji grada upali ljudi koji dolaze iz mjesta koja imaju jednu jedinu ulicu a ni ona počesto nije asfaltirana. Njima predstavlja veliki problem onda uključiti se iz neke sporedne ulice u glavnu pa su se dosjetili da postave semafor na svakom ćošku koji siječe kakvu uličicu maksimalno time usporavajući saobraćaj u gradu, ali koga briga za to, bitno je da on ne mora razbijati glavu okrečući je lijevo-desno i skupljajući hrabrost da se uključi.
Takvih semafora je mali milion, a ovaj iz naslova topica je samo jedan od takvih. Još kad bi se raspričali o sinhornizaciji semafora, zelenom valu, (ne)treptanju zelenog... ukratko STEP = ublehaši
:thumbup:

najlakše rečeno: da bog sačuva :oops:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#32 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Velkoski »

Splinter wrote:ne znam nisam se zadesio tu za vrijeme guzve, ali iz moje pjesacke perspektive zeleno svjetlo je i predugo otvoreno na izlazu, 5 minuta cekas da predjes ulicu, nikad da stane, neki dan mi je baranski bus pobjeg`o zbog tog semafora :oops:
halo komsija ? :mrgreen:


i mene nerviraju guzve kad se vracam kuci ali ako nista, sad je lakse izaci odavdje :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#33 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by mrtva kokoš »

leet wrote:
Splinter wrote:ne znam nisam se zadesio tu za vrijeme guzve, ali iz moje pjesacke perspektive zeleno svjetlo je i predugo otvoreno na izlazu, 5 minuta cekas da predjes ulicu, nikad da stane, neki dan mi je baranski bus pobjeg`o zbog tog semafora :oops:
halo komsija ? :mrgreen:


i mene nerviraju guzve kad se vracam kuci ali ako nista, sad je lakse izaci odavdje :D
nisam ti komsija ali sam cesto tu, tako da sam poFato baranske i sipske autobuse eventualno vogoscanski ako naleti :mrgreen: nista bez povoznjaka bome, svaki ce dan ce biti ovako(bio sam i danas) :mrgreen: a pogotovo kad
se izgradi jos koja zgradica i dovrse zapocete :oops:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#34 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Control panel »

semafor u baram je u nadleznosti federalne direkcije za ceste.
posto je to vec magistralni put ili sta vec, uglavnom nije cesta od lokalnog ili kantonalnog znacaja nego je od federalnog.
znaci nisu krivi ovi iz grada i kantona.

ali u svakom slucaju semafor pravi probleme. ako nista trebalo bi ga u vrijeme spice ukljuciti da blinka samo narandzasto.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#35 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by homar »

Ja mislim da je najbolje da se ovi sa Šipa prebacuju helikopterima za grad. :lol:
User avatar
bimbokaposzta
Posts: 138
Joined: 18/04/2011 10:10

#36 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by bimbokaposzta »

Prije više od godinu dana smo malo "razgovarali" o ovome a stanje se nije ni za dlaku popravilo.
Možda je, u skladu sa očekivanjima :D , još i gore. Mislim da u vrijeme popodnevne špice ne postoji odvratnija relacija za vožnju nego ova iz pravca Ciglana prema Vogošći. U jutarnjim satima je samo obrnuto.

Današnji e-Avaz ima članak (http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/kru ... ajne-guzve) o ovom problemu i kako vidim načekaćemo se da se on riješi.
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#37 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by dottore »

Od alipasina do pekare As u hrasnom, nema ni 2 kilometra kako treba a ima 10 semafora

novi postavljen kod suda BiH :mrgreen:
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#38 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by mayab »

Kako u ovoj zemlji vlada korupcija, ne moze me niko uvjeriti da firma koja okolo"sadi" semafore nije povlastena i da mogu da postavljaju gdje hoce i da to dobro unovce, a bolji protok prometa svakako nije u interesu ljudi na vlasti, jer se ovako trosi vise goriva, samim tim eto i vise novca od PDV-a i ostalog u njihove dzepove :x
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#39 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by vjesticanametli »

i onaj na stupu kod one ilegalne pijace ko posadi mamu mu
napravili su ujutru nesnosljive guzve stoka jedna :x
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25804
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#40 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by BHF_Manijak »

dottore wrote:Od alipasina do pekare As u hrasnom, nema ni 2 kilometra kako treba a ima 10 semafora

novi postavljen kod suda BiH :mrgreen:
Pa da guzonje iz suda mogu rahat izaci... :zzzz: :)
dobronamjerni
Posts: 29
Joined: 28/04/2010 12:57

#41 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by dobronamjerni »

Hmmm, mozda sam malo ''demode'', ali bih ucesnike na ovom forumu upitao onako prijateljski, sapatnicki, i pri tom - vrlo ozbiljno: Da li ovakvi izumi - kao sto je navedeni semafor - izazivaju u vama gadjenje na gradske-kantonalne-federalne polumozgove koji se bave ovom problematikom?
User avatar
holowey
Posts: 8439
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#42 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by holowey »

BHF_Manijak wrote:
dottore wrote:Od alipasina do pekare As u hrasnom, nema ni 2 kilometra kako treba a ima 10 semafora

novi postavljen kod suda BiH :mrgreen:
Pa da guzonje iz suda mogu rahat izaci... :zzzz: :)
a sto je najveci crnjak, guzonje iz suda izlaze ne obracajuci paznju na semafor i time kreiraju dodatnu guzvu... :x
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#43 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by alphonse kauders »

Nevezano za temu, ali nagradno pitanje za vozače:

Na kojem semaforu u Sarajevu je uvijek zeleno svjetlo za vozila?:)
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#44 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by mrtva kokoš »

alphonse kauders wrote:Nevezano za temu, ali nagradno pitanje za vozače:

Na kojem semaforu u Sarajevu je uvijek zeleno svjetlo za vozila?:)
mozda onaj na stupskoj petlji, doduse bude dvije, tri sekunde i na njemu da moras stati ali i ne moras :-) :mrgreen:
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#45 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by alphonse kauders »

mrtva kokoš wrote:
alphonse kauders wrote:Nevezano za temu, ali nagradno pitanje za vozače:

Na kojem semaforu u Sarajevu je uvijek zeleno svjetlo za vozila?:)
mozda onaj na stupskoj petlji, doduse bude dvije, tri sekunde i na njemu da moras stati ali i ne moras :-) :mrgreen:
Ne, ne, ovdje se radi o semaforu na kojem nikad nije žuto ni crveno, već uvijek zeleno:) Tip - nije u Centru ni Starom Gradu (mada možda i tamo postoji neki za kojeg ne znam:))
User avatar
Indigia
Posts: 7530
Joined: 01/11/2010 21:41
Location: Where The Wild Roses Grow

#46 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Indigia »

alphonse kauders wrote:Nevezano za temu, ali nagradno pitanje za vozače:

Na kojem semaforu u Sarajevu je uvijek zeleno svjetlo za vozila?:)
Čengić Vila, ono skretanje lijevo poslije kvadranta :oops:
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#47 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by alphonse kauders »

Indigia wrote:
alphonse kauders wrote:Nevezano za temu, ali nagradno pitanje za vozače:

Na kojem semaforu u Sarajevu je uvijek zeleno svjetlo za vozila?:)
Čengić Vila, ono skretanje lijevo poslije kvadranta :oops:
:thumbup: :sax:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#48 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Edin H. »

alphonse kauders wrote:
Indigia wrote:
alphonse kauders wrote:Nevezano za temu, ali nagradno pitanje za vozače:

Na kojem semaforu u Sarajevu je uvijek zeleno svjetlo za vozila?:)
Čengić Vila, ono skretanje lijevo poslije kvadranta :oops:
:thumbup: :sax:
Kako onda raja znaju kada smiju skrenuti kada crkne sijalica na zelenom svijetlu? :cry:
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#49 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by mayab »

holowey wrote:
BHF_Manijak wrote:
dottore wrote:Od alipasina do pekare As u hrasnom, nema ni 2 kilometra kako treba a ima 10 semafora

novi postavljen kod suda BiH :mrgreen:
Pa da guzonje iz suda mogu rahat izaci... :zzzz: :)
a sto je najveci crnjak, guzonje iz suda izlaze ne obracajuci paznju na semafor i time kreiraju dodatnu guzvu... :x
Vozim tom cestom svaki dan, i semafor nije postavljen za izlazak sa parkinga suda :-) , a svakako je suvisan, jer iz poprecne ulice povremeno naidju dva tri auta, i to je totalno nepotrebno bacanje para
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#50 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by StupskaBitanga »

kod suda je bio i prije rata
Post Reply