Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#101 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Better Man »

Svaki dan vozim na toj dionici. Ujutro obično ranije dolazim i nikad nema gužve osim ako nije kakav udes, ali zato poslije podne užas. kad je zastoj na izlazu iz grada tada idem preko Koševskog brda i Jukićevom se spustim na Bare i skrenem desno prema gradu i uključim se u pravcu Vogošće. Znam uštediti 20 minuta minimum. Recimo jućer nije bilo gužve vrlo brzo sam izašo iz grada i nisam morao preko Koševskog. Danas sam Išao oko 18:00 i bila je gužva i samo sam skrenuo za Koševsko i Jukićevom. Ondje mora policija da bude i reguliše saobraćaj. Još jedna grozna stvar je izlaz iz Vogošće na petlju pa na autoput. Tu se isto zna stvoriti ogromna kolona zbog polupismenih vozača. Čist primjer. Dolazi recimo 10 vozila iz pravca stupa ili autoputa i svih 10 skreće za Vogošću, dakle niko ne produži prema Semizovcu, a iz pravca Semizovca ni jedno vozilo ne dolazi i sad delegat na ćelu kolone umjesto da se normalno uključi, stane i čeka da sva vozila skrenu za Vogošću iako se može normalno uključiti i tako blokira saobraćaj i stvori gužvu.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#102 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Tercius »

Capsicum wrote:
Tercius wrote:
uncas wrote:Pa pizda vam materina, od premijera KS pa do portira u vladi, hocete li rijesiti ovaj cirkus sa ovim semaforom?!?!?!?!? Vozim se 30 minuta of benz. pumpe mater vam jebem nesposobnu!!!! Ono hoce pravit autoput, a ne zna rijesiti osnovne stvari.
Mislim da generalno nije samo taj semafor problem, problem su svi semafori od Bara do Vogosce, kako sam ja dao primjetiti.
Ma nisu samo semafori problem. Ne moze biti jedan od glavnih ulaza u grad cesta sa 2 trake. Tu je ljudi moji ogroman protok vozila. Dovoljan je jedan udes (a gotovo svakodnevni su) i imamo u 2 minute vec kilometarske kolone. Nece ni kruzni tok rijesiti potpuno situaciju. Morala bi se dograditi barem jos jedna traka koja bi bila aktivna u smjeru grada ujutro, a popodne prema Vogosci. Naravno od toga nece biti nista jer je dozvoljena gradnja tik uz cestu. Cak na Kobiljoj glavi ima garaza zbog kojih se kad otvore vrata mora zaustaviti saobracaj u jednoj traci?! Ovakvog cirkusa nema nigdje definitivno!

Znaci cekamo da naprave tunel ili neku potpuno novu saobracajnicu, ali nam treba bit jasno da smo od toga barem 50 godina daleko...
Bravo. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#103 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by betametazon »

Better Man wrote:Svaki dan vozim na toj dionici. Ujutro obično ranije dolazim i nikad nema gužve osim ako nije kakav udes, ali zato poslije podne užas. kad je zastoj na izlazu iz grada tada idem preko Koševskog brda i Jukićevom se spustim na Bare i skrenem desno prema gradu i uključim se u pravcu Vogošće. Znam uštediti 20 minuta minimum. Recimo jućer nije bilo gužve vrlo brzo sam izašo iz grada i nisam morao preko Koševskog. Danas sam Išao oko 18:00 i bila je gužva i samo sam skrenuo za Koševsko i Jukićevom. Ondje mora policija da bude i reguliše saobraćaj. Još jedna grozna stvar je izlaz iz Vogošće na petlju pa na autoput. Tu se isto zna stvoriti ogromna kolona zbog polupismenih vozača. Čist primjer. Dolazi recimo 10 vozila iz pravca stupa ili autoputa i svih 10 skreće za Vogošću, dakle niko ne produži prema Semizovcu, a iz pravca Semizovca ni jedno vozilo ne dolazi i sad delegat na ćelu kolone umjesto da se normalno uključi, stane i čeka da sva vozila skrenu za Vogošću iako se može normalno uključiti i tako blokira saobraćaj i stvori gužvu.
ili npr. kod onog prvog skretanja u vogoscu iz pravca sarajeva, zapravo drugog - kod one dzamije...jedan hoce skrenuti a stotinu iza njih ceka u koloni dok se oslobodi traka prema sarajevu...nidje veze da ne postoji posebna traka za ove sto hoce u vogoscu nego glavnu saobracajnicu blokira! ili recimo dole semafor u centru vogosce opet ista situacija...generalno ko ne zna kako je vozariti ne zna sta je muka i trosenje i auta i zivaca i vremena... :cry:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#105 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Velkoski »

izginut ćemo dok se ovo bude pravilo :(
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#106 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by dinao »

Izgradnja kružnih tokova u Centru i Vogošći prioritet za rješavanje saobraćajne infrastrukture

http://www.klix.ba/clanak/170606097

Svake godine ista prica. Ali na prici sve i ostane.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#108 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by van Basten »

al što stručnjaci pojebaše semafore na skretanju A transverzale i Braće Mulić, sjetim im se familije... ionako su nakaradno postavljeni i tempirani, al ovo jutros je vrhunac cirkusa... 10 minuta od skretanja kod Aerodroma do raskrsnice, i isto toliko u suprotnom pravcu. Upali se semafor za pravo prema Olimpijskom 5 sec, pa onda 5 sec za desno prema Dobrinji, a čitavo to vrijeme je crveno na semaforu 20 metara prije, gdje se skreće prema Planiki. I kad oba ta pocrvene upali se zeleno na tom...
isti cirkus u kontra smjeru, s tim što su tu uspjeli nadmašiti sami sebe pa se istovremeno upali zeleno za pravo prema Aerodromu autima iz pravca Olimpijskog naselja i za skretanje desno iz Braće Mulić prema aerodromu, pa se ta auta u isto vrijeme uvaljuju jedan drugom, a za to vrijeme na semaforu 20 metara ispred jkod skretanja za Planiku - crveno :run:
kakva gomila nesposobnjakovića
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#109 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by konektovan »

van Basten wrote:al što stručnjaci pojebaše semafore na skretanju A transverzale i Braće Mulić, sjetim im se familije... ionako su nakaradno postavljeni i tempirani, al ovo jutros je vrhunac cirkusa... 10 minuta od skretanja kod Aerodroma do raskrsnice, i isto toliko u suprotnom pravcu. Upali se semafor za pravo prema Olimpijskom 5 sec, pa onda 5 sec za desno prema Dobrinji, a čitavo to vrijeme je crveno na semaforu 20 metara prije, gdje se skreće prema Planiki. I kad oba ta pocrvene upali se zeleno na tom...
isti cirkus u kontra smjeru, s tim što su tu uspjeli nadmašiti sami sebe pa se istovremeno upali zeleno za pravo prema Aerodromu autima iz pravca Olimpijskog naselja i za skretanje desno iz Braće Mulić prema aerodromu, pa se ta auta u isto vrijeme uvaljuju jedan drugom, a za to vrijeme na semaforu 20 metara ispred jkod skretanja za Planiku - crveno :run:
kakva gomila nesposobnjakovića
Ja jutros kontao neki udes, kad to semafori sranje pravili?! :shock:
Ja se vratio i kroz aerodromsko naselje na dobrinju i kuci do olimpijskog. Svakodnevno idem tom dionicom, u isto vrijeme i nikad guzve nikakve nije bilo, ali ako su stvarno promijenili intervale, selamim im rodbinu svima po spisku, na briljantnoj ideji. Hebem li te bošnjo. :-)
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#110 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by van Basten »

konektovan wrote:
van Basten wrote:al što stručnjaci pojebaše semafore na skretanju A transverzale i Braće Mulić, sjetim im se familije... ionako su nakaradno postavljeni i tempirani, al ovo jutros je vrhunac cirkusa... 10 minuta od skretanja kod Aerodroma do raskrsnice, i isto toliko u suprotnom pravcu. Upali se semafor za pravo prema Olimpijskom 5 sec, pa onda 5 sec za desno prema Dobrinji, a čitavo to vrijeme je crveno na semaforu 20 metara prije, gdje se skreće prema Planiki. I kad oba ta pocrvene upali se zeleno na tom...
isti cirkus u kontra smjeru, s tim što su tu uspjeli nadmašiti sami sebe pa se istovremeno upali zeleno za pravo prema Aerodromu autima iz pravca Olimpijskog naselja i za skretanje desno iz Braće Mulić prema aerodromu, pa se ta auta u isto vrijeme uvaljuju jedan drugom, a za to vrijeme na semaforu 20 metara ispred jkod skretanja za Planiku - crveno :run:
kakva gomila nesposobnjakovića
Ja jutros kontao neki udes, kad to semafori sranje pravili?! :shock:
Ja se vratio i kroz aerodromsko naselje na dobrinju i kuci do olimpijskog. Svakodnevno idem tom dionicom, u isto vrijeme i nikad guzve nikakve nije bilo, ali ako su stvarno promijenili intervale, selamim im rodbinu svima po spisku, na briljantnoj ideji. Hebem li te bošnjo. :-)
jašta nego semafori... i ja tuda stalno prolazim i totalno nepripremljen skrenuo a da ni pogledao situaciju nisam... i zaglavio. Isto da je kakav pripravnik uzeo da se uči na njima
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#111 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by dinao »

https://www.klix.ba/clanak/200915045

Ma jel moguce? Ja i dalje ne vjerujem!
A sto nisu izbori svake godine :-D
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#112 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Logovan »

Kod nas je sve "uskoro".

Uskoro, sad će, još malo, fali još jedan papir, samo još jedan sastanak i kreće....
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#113 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by vjeshalica »

Ooet ce tu biti guzve i kolone znajuci nas mentalitet i nepoznavanje propisa
Post Reply