Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#3726 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kakotakonikako »

kazo wrote:
skafiskafsnjak wrote:
kakotakonikako wrote:Da li neko zna gdje je najbolje kupiti bateriju za Iphone 5 S i gdje je najbolje to promijeniti, jer kazu da je kod 5S to malo teze zamijeniti ?

Hvala unarijed.
AT Store :D
ili mekline, cijena je 90 KM
A ako je imam bateriju, koliko kostaju samo ruke ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3727 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

kakotakonikako wrote: A ako je imam bateriju, koliko kostaju samo ruke ?
Za to ces vjerovatno morati nazvati i pitati
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3728 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

kakotakonikako wrote: A ako je imam bateriju, koliko kostaju samo ruke ?
Na bilo kojoj petici nije mudro slovo zamjeniti bateriju. Samo servis mora imati alat za rastavljanje... Onaj sa dvije vakuum stopice. Bilo koji servis ti to može odraditi.
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#3729 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Radar71 »

Zna li neko kakav je ovaj DEMOBILE
https://www.olx.ba//profil/DEMOBILE
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#3730 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by BadSanta »

Pozdrav, možete mi reći kakvim vam se čine ova 2 moba?

https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... odena-2-ds


https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... -4-plus-55


Ili općenito koji je najbolji kupiti odavde sa budžetom od nekih 250-270km. Hvala!

https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... -mobiteli/
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3731 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

Radar71 wrote:Zna li neko kakav je ovaj DEMOBILE
https://www.olx.ba//profil/DEMOBILE
Posten je lik. Jes malo ono saner... sta ba , ma dobar mob ba... ahaha. Ali lik je generalno okej.
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#3732 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Radar71 »

skafiskafsnjak wrote:
Radar71 wrote:Zna li neko kakav je ovaj DEMOBILE
https://www.olx.ba//profil/DEMOBILE
Posten je lik. Jes malo ono saner... sta ba , ma dobar mob ba... ahaha. Ali lik je generalno okej.
Hvala ti.
citroen xm
Posts: 17933
Joined: 17/04/2012 22:57

#3733 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by citroen xm »

BadSanta wrote:Pozdrav, možete mi reći kakvim vam se čine ova 2 moba?

https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... odena-2-ds


https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... -4-plus-55


Ili općenito koji je najbolji kupiti odavde sa budžetom od nekih 250-270km. Hvala!

https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... -mobiteli/
Ja imam Coolpad Torino, ali ne ovaj S već obični Torino koji je bolji model i sa 3 GB RAM memorije. Za ove ostale ne znam, ali Coolpad se za ova 3 mjeseca čini kao solidan uređaj. Brz je, ne šteka ništa. Displej je odličan, baterija prosjek(izdrži dan), memorije dovoljno, ne grije se previše. Kamere nisu neko ludilo, ali je glavna sasvim pristojna. Meni koji volim da slikam fino obavlja posao, a ima i PRO mod pa ako malo čačkaš možeš izvući odličnu fotku. Sve u svemu ja zadovoljan.

Modena se čini kao dobar tel, ali je ovih 2 GB RAM-a već na granici. Od svega ovoga, možda bih išao na nju jer zvučniji brendovi nude manje za isti novac. :thumbup:
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#3734 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by BadSanta »

Hvala na komentaru i savjetu.
citroen xm
Posts: 17933
Joined: 17/04/2012 22:57

#3735 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by citroen xm »

Nema na čemu. :thumbup: Sjetih se da sam negdje čitao da Coolpad iako nepoznat u Kini ima najmanji procenat reklamacija što potvrđuje da nije nekvalitetan. A kod kupovine preko operatera je dobro što imaš 2 godine garancije koliko sam i ja dobio za Torino.
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#3736 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Gargi »

Narode, kakva su vaša iskustva sa Hustelom?
Čini mi se da su im cijene dosta OK (bar za ove Xiaomi-e), pa me interesuje kakvi su sa garancijom i sl.
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3737 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by mayab »

Garant su garantni uvjeti piljarski, dakle kao i ovi ostali tipa Univerzalno, ako ko ima garantni list , volio bih ga vidjeti, e sad je stvar u praksi, koliko su spremni izaci u susret musteriji, ako se nesto pokvari
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3738 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by JoseMujica »

Gargi wrote:Narode, kakva su vaša iskustva sa Hustelom?
Čini mi se da su im cijene dosta OK (bar za ove Xiaomi-e), pa me interesuje kakvi su sa garancijom i sl.

jebga ja nedavno kupio Note 4X 3/16 za 270KM i dobiješ napismeno garantni list...nisam imao nikakvih problema sa telefonom
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3739 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

JoseMujica wrote:
Gargi wrote:Narode, kakva su vaša iskustva sa Hustelom?
Čini mi se da su im cijene dosta OK (bar za ove Xiaomi-e), pa me interesuje kakvi su sa garancijom i sl.

jebga ja nedavno kupio Note 4X 3/16 za 270KM i dobiješ napismeno garantni list...nisam imao nikakvih problema sa telefonom
sta pise na garanciji ? hahaha . Jel Displej potrosna roba kao u UNiverzalno ?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3740 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by JoseMujica »

skafiskafsnjak wrote:
JoseMujica wrote:
Gargi wrote:Narode, kakva su vaša iskustva sa Hustelom?
Čini mi se da su im cijene dosta OK (bar za ove Xiaomi-e), pa me interesuje kakvi su sa garancijom i sl.

jebga ja nedavno kupio Note 4X 3/16 za 270KM i dobiješ napismeno garantni list...nisam imao nikakvih problema sa telefonom
sta pise na garanciji ? hahaha . Jel Displej potrosna roba kao u UNiverzalno ?
heheheheh kao pravi Prošnjak nisam ga ni pogledao, a kamo li pročitao :lol: :lol: :lol: :lol:

al mi reče drug jedan da mu je jaran tamo kupio i imao neki problem da su mu ljudi uredno zamjenili aparat...sad ako on člaže lažem i onda i ja :shock:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3741 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

JoseMujica wrote:
heheheheh kao pravi Prošnjak nisam ga ni pogledao, a kamo li pročitao :lol: :lol: :lol: :lol:

al mi reče drug jedan da mu je jaran tamo kupio i imao neki problem da su mu ljudi uredno zamjenili aparat...sad ako on člaže lažem i onda i ja :shock:
procitaj je sad, bar da mi znamo, ako ti nisi znao :lol: :lol: :lol:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#3742 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by suad-sarajevo »

Imam LG Magnu i htio bih mijenjati za nešto bolje, naravno. Danas sam išao do jedne prodavnice telefona (da je sad ne reklamiram), tačnije u pitanju je štand i tamo vidjeh LG K10 2017, Uz zamjenu za ovu moju Magnu, trebao bih još doplatiti 250 KM za taj K10 2017.

Isplati li se tako nešto i generalno je li puno para.
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#3743 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by corei3 »

Danas sam kupio telefon kod oficielnog zastupnika. Zspskovan u kutiji, racun, garancija. Kod ovih piljara mi se desavslo da kad kupim mob. Pri prvom paljenju se odma pojavi start meni sa ikonama bez pocetnog nsmjestsnja androida i google racuna,a da nespominjem da sam uvijek dobivao otpakovan telefon.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3744 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

corei3 wrote:Danas sam kupio telefon kod oficielnog zastupnika. Zspskovan u kutiji, racun, garancija. Kod ovih piljara mi se desavslo da kad kupim mob. Pri prvom paljenju se odma pojavi start meni sa ikonama bez pocetnog nsmjestsnja androida i google racuna,a da nespominjem da sam uvijek dobivao otpakovan telefon.
Koji si kupio
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3745 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by mayab »

skafiskafsnjak wrote:
corei3 wrote:Danas sam kupio telefon kod oficielnog zastupnika. Zspskovan u kutiji, racun, garancija. Kod ovih piljara mi se desavslo da kad kupim mob. Pri prvom paljenju se odma pojavi start meni sa ikonama bez pocetnog nsmjestsnja androida i google racuna,a da nespominjem da sam uvijek dobivao otpakovan telefon.
Koji si kupio
Ti si bas peh neki, ja sam iskljucivo kupovao kod piljara, i to mahom doticni univerzalno, uvijek bili upakovani , nedirnuti, manje vise bez ozbiljnih problema , i u garantnom roku :lol: , i poslije, nijedan od njih nije crkao, svi rade i dan danas (ako koga zadovoljavaju funkcijom , jel :D )
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#3746

Post by suad-sarajevo »

Da prenesem iskustvo jučerašnjeg "pokušaja" kupovine telefona. Naime, dogovorim u jednoj od poznatijih "piljara" kako vi kažete zamjenu svog LG Magna za LG K10 2017 za doplatu od nekih cca 230 KM. Prilikom kupovine dva pua najmanje pitam i objašnjavam prodavcu da mi je vrlo bitno da telefon ima led notifikacijsku lampicu na što on uredo odgovara da ima i pokazuje prstom na mjesto gdje se nalazi na telefonu.

Dođem kući, napravim par poziva, propuštenih, pošaljem poruku sa drugog telefona ali led lampice ni na vidiku. Uđem u postavke i "pretamburam" sve od A do Ž i naravno ne nađem to što sam tražio. Možda sam i ja dijelom pogriješio jer sam trebao prije kupovine pregledati na netu ali isto to je mogao i on kao prodavac da uradi. Mislim da je čak i trebao da zna i bez da gleda po internet portalima koji su btw dostupni u 2 klika. Tim više što je izgledao 100% siguran da zna o čemu govorim još više mi daje do znanja da ne znamo baš najbolje raditi svoj posao, generalno.

Na kraju dođem opet na lice mjesta i vratim telefon. Uzmem pare i do nekih boljih vremena i upućenijih prodavaca. Neću reći o kojoj se radnji radi ali nimalo dobra reklama, zaista.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3747 Re:

Post by konektovan »

suad-sarajevo wrote:Da prenesem iskustvo jučerašnjeg "pokušaja" kupovine telefona. Naime, dogovorim u jednoj od poznatijih "piljara" kako vi kažete zamjenu svog LG Magna za LG K10 2017 za doplatu od nekih cca 230 KM. Prilikom kupovine dva pua najmanje pitam i objašnjavam prodavcu da mi je vrlo bitno da telefon ima led notifikacijsku lampicu na što on uredo odgovara da ima i pokazuje prstom na mjesto gdje se nalazi na telefonu.

Dođem kući, napravim par poziva, propuštenih, pošaljem poruku sa drugog telefona ali led lampice ni na vidiku. Uđem u postavke i "pretamburam" sve od A do Ž i naravno ne nađem to što sam tražio. Možda sam i ja dijelom pogriješio jer sam trebao prije kupovine pregledati na netu ali isto to je mogao i on kao prodavac da uradi. Mislim da je čak i trebao da zna i bez da gleda po internet portalima koji su btw dostupni u 2 klika. Tim više što je izgledao 100% siguran da zna o čemu govorim još više mi daje do znanja da ne znamo baš najbolje raditi svoj posao, generalno.

Na kraju dođem opet na lice mjesta i vratim telefon. Uzmem pare i do nekih boljih vremena i upućenijih prodavaca. Neću reći o kojoj se radnji radi ali nimalo dobra reklama, zaista.
Mogao si i ti dam sve to provjeriti, i na licu mjesta, a i da si koristio google. Ne mozes ocekivati da ljudi koji prodaju, barataju sa svim informacijama. Covjek napravio mali previd, moze se desiti svima. Na kraju, eto, bili su korektni i vratili ti novac bez problema.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#3748 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by suad-sarajevo »

Dijelom si u pravu ali ima ljudi koji samo hoće da dobiju ono što traže. Ako nema, nije problem. Hvala lijepo.

Na kraju kao što reče, bili su korektni i bez problema vratili novac što im daje jedan plus, ako se može tako nazvati. :D
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#3749 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by probook »

Trebali su uci na gsmarena i provjeriti. Za to im treba 3 minuta. Ali jok kada kupujes sve zivo ima samo daj pare. Klasicna balkanska trgovina.
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#3750 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by MTV »

I reci koja je radnja sta krijes ko da cete ulovit negdje.
Post Reply