Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3401 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by supercali »

Ja mislim da nema radnje u gradu koja prodaje kineze pod originale
Neka me neko ispravi ako grijesim
Uglavnom sve au originali samo sto su vjerovatno.skidani sa mreza I sl pa su zato jeftiniji u odnosu na oficijelne radnje zastupnikei sl

Od tih pijacarskih radnji ima univerzalno fontele digital city I jos par koje kotiraju medju rajom

Iskustva su sarena
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#3402 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by radiša »

Uzmo sam u posljednjih godinu dana 4 u digital sitiju,drug oko 7,nismo imali problema nikakvih.
ottmar
Posts: 64
Joined: 02/05/2010 00:10

#3403 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ottmar »

Hvala momci :thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3404 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by agent_zero »

Digital city šupci pravi... poznanic uzela nov s6, naplatili joj i 2 marke postavljane obične jebene folije :-) . U drugim radnjama kad uzmeš za tu cijenu dobiješ možeš džabe dobiti foliju, a negdje i masku :wink:

Pozitivna iskusva zasad jedino Ćelo iz tržnog centra Grbavica.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3405 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by semirsar »

agent_zero wrote:Digital city šupci pravi... poznanic uzela nov s6, naplatili joj i 2 marke postavljane obične jebene folije :-) . U drugim radnjama kad uzmeš za tu cijenu dobiješ možeš džabe dobiti foliju, a negdje i masku :wink:

Pozitivna iskusva zasad jedino Ćelo iz tržnog centra Grbavica.
Je l' joj bi Celo djaba stavio? :mrgreen:
Mere mislit ko sta hoce, al nije bas laHko nacentrirat... foliju na mobiljni.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3406 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by agent_zero »

semirsar wrote:
agent_zero wrote:Digital city šupci pravi... poznanic uzela nov s6, naplatili joj i 2 marke postavljane obične jebene folije :-) . U drugim radnjama kad uzmeš za tu cijenu dobiješ možeš džabe dobiti foliju, a negdje i masku :wink:

Pozitivna iskusva zasad jedino Ćelo iz tržnog centra Grbavica.
Je l' joj bi Celo djaba stavio? :mrgreen:
Mere mislit ko sta hoce, al nije bas laHko nacentrirat... foliju na mobiljni.
Vjerujem da bi joj džabe dao foliju.

Jbt, žena im krehnula 780 kermi za s6, kupila im i foliju i još joj naplate jebene 2 km da joj zalijepe. :roll:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3407 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by semirsar »

agent_zero wrote:
semirsar wrote:
agent_zero wrote:Digital city šupci pravi... poznanic uzela nov s6, naplatili joj i 2 marke postavljane obične jebene folije :-) . U drugim radnjama kad uzmeš za tu cijenu dobiješ možeš džabe dobiti foliju, a negdje i masku :wink:

Pozitivna iskusva zasad jedino Ćelo iz tržnog centra Grbavica.
Je l' joj bi Celo djaba stavio? :mrgreen:
Mere mislit ko sta hoce, al nije bas laHko nacentrirat... foliju na mobiljni.
Vjerujem da bi joj džabe dao foliju.

Jbt, žena im krehnula 780 kermi za s6, kupila im i foliju i još joj naplate jebene 2 km da joj zalijepe. :roll:
Ja foliju dobih gratis, al' ne scede je priturit' pa se snadjoh na drugom mjestu. Inace nagledah se svakakvijeh nakarada s folijom, mislim, neki to samostalno odradise i grdno mobiljni nagrdise... ja ga vala ne bih tak'og mog'o gledat ni pod razno. :run:
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#3408 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by almir_tz »

Izvinite što ovako upadam.
Možete li mi pobrojati par radnji u koje otići
za kupiti Samsung smartphone?
Hvala unaprijed!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#3409 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

A pitanja... prelistaj koju stranicu i sve ti se kaze .

Zavisi kakvu garanciju zelis. Ako zelis garanciju i mozes platiti odes u Imtec npr... Ako zelis "garanciju" i hoces jeftinije .... odes Univerzalno, Fontele itd
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3410 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by avaks »

almir_tz wrote:Izvinite što ovako upadam.
Možete li mi pobrojati par radnji u koje otići
za kupiti Samsung smartphone?
Hvala unaprijed!
Pročitaj zadnjih 10ak postova, nema na čemu!
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#3411 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by plucna mahramica »

agent_zero wrote:
semirsar wrote:
agent_zero wrote:Digital city šupci pravi... poznanic uzela nov s6, naplatili joj i 2 marke postavljane obične jebene folije :-) . U drugim radnjama kad uzmeš za tu cijenu dobiješ možeš džabe dobiti foliju, a negdje i masku :wink:

Pozitivna iskusva zasad jedino Ćelo iz tržnog centra Grbavica.
Je l' joj bi Celo djaba stavio? :mrgreen:
Mere mislit ko sta hoce, al nije bas laHko nacentrirat... foliju na mobiljni.
Vjerujem da bi joj džabe dao foliju.

Jbt, žena im krehnula 780 kermi za s6, kupila im i foliju i još joj naplate jebene 2 km da joj zalijepe. :roll:
Celo dzaba stavlja :D
Pa tako i treba, neces sam da stavis bujrum plati, jer radnik kada krene stavljaati i zezne, mora uzeti novo staklo/foliju, to te ne zanima jel tako, sto je smotan/ko mu je kriv?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3412 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by VladaFBiH »

zateznistub wrote:
avaks wrote:Ne pokriva fizička oštećenja koja su najčešća i to ti svi prvo gledaju, ako ti je ispao telefon džaba ti 6 garancija, platićeš popravak ekrana :lol:
Druga stvar je voda/vlaga, ni to ne pokriva oficijelna garancija :mrgreen: Na to sam ciljao a naravno da pokriva to što si nabrojao a pogotovo sve na telefonu što ovi piljari nabrajaju kao "potrošni materijal".
Ali ako je telefon duplo skuplji isplati se rizikovati svakako :thumbup:
E jbg. Pa normalno je da ti niko nece garantovati ispravnost zbog smotanosti ili nespretnosti korisnika, mada je toshiba izbacila "no metter what" garanciju ali to nema veze sa mobitelima. Ali zato oficijalna garncija pokriva SVE osim, naravno, nestrucnosti i smotanosti...
Zato je Toshiba i propala :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3413 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by agent_zero »

plucna mahramica wrote: Celo dzaba stavlja :D
Pa tako i treba, neces sam da stavis bujrum plati, jer radnik kada krene stavljaati i zezne, mora uzeti novo staklo/foliju, to te ne zanima jel tako, sto je smotan/ko mu je kriv?
Šta ima "digitalac", jel vam to zafalilo 2KM što vam je žena kehnula 780 kermi? Niste joj mogli pokloniti uz mobitel i jebenu foliju? :-)

Učite se malo poslovnosti, Ćelo vam je dobar primjer za početak. :wink:
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#3414 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by mobsterc »

Ja joj mogu celu pokloniti :D
corei3
Posts: 717
Joined: 22/05/2014 09:42

#3415 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by corei3 »

Meni u fontele nudili isti telefon u roku od 10 dana za različitu cijenu. Pitam momka kako sad to, oni odgovaraju da im je ovaj sad skuplji jer je maloprije došao. U nekoj priči spomenuše između ostalog i to da je veća cijena jer citiram: "Kupuješ na pravom mjestu." Ja se okrenuo i otišao, a imao sam fakat pare u džepu.
U univerzalnom znam nekoliko ljudi koji su sa mobitelom dobili onaj neki travel punjač koji je beskoristan, kao i mobitele sa hrpom preinstaliranog smeća za američko tržište (tipa amazon aplikacija).
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3416 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

podsjeca me to na jednog preprodavca od kojeg sam kupovao prije desetak godina, kaze on meni nov ti je ovaj me45, ja odnesem kuci kad ono u imeniku brojeva, smsova, nema sta nema

pa reko' eso bolan kako nov kad pun mobitel

kaze eso - nov, testiran !

:lol:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#3417 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Ali_G »

To sa predinstaliranim aplikacijama se desava i kod drugih. Supruga kupila u Hustelu G2, nov, a ustvari skinut sa at&t i pun njihovog smeca. U fontele smo dobili one mini isto tako k'o fol nov, a na njemu instaliran ccleaner i masa nekih kineskih aplikacija.
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#3418 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by mobsterc »

ne znam sta se cudite, samo telefoni od ovlastenog zastupnika su za nase trzise, a zna se koja je cijena za takve telefone. Ostali se snalaze kako znaju i umiju, telefoni su za razna trzista, s tim da bih dodao da npr cesto samsung modeli za azijsko trziste imaju jace specefikacija nego inace...tako da nije nuzno lose.
User avatar
bosnian batman
Posts: 270
Joined: 28/05/2016 12:36

#3419 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by bosnian batman »

Ali_G wrote:To sa predinstaliranim aplikacijama se desava i kod drugih. Supruga kupila u Hustelu G2, nov, a ustvari skinut sa at&t i pun njihovog smeca. U fontele smo dobili one mini isto tako k'o fol nov, a na njemu instaliran ccleaner i masa nekih kineskih aplikacija.
Ne mora značit da nije nov ako ima te apk, jer se neko igrao instalirajući ROMove kojih ima milion sa raznim kombinacijama pa i onim koje difoltno imaju ubačen cleaner, meni je na xiaomiju je došao taj cleaner i to u stable ROM, tek kad sam instaliro offical rom nije ga bilo
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#3420 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Curve »

pa i sad kad nabacis verziju na odredjeno trziste dodje ti bruka njihovih app, to ne znaci da mob nije nov, neg da je skinut/kupljen sa odredjene mreze
NoriDeNoir
Posts: 209
Joined: 19/05/2009 22:50

#3421 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by NoriDeNoir »

A da li univerzalno, digital city itd prodaju laznjake. Npr. Ako bi kod nekod od njih kupio s7 edge ili lg g5, da li postoji opasnost da mi uvale laznjaka? Ili ne rade jos i to?

Ja bi presao preko svih njivovih bubica ako mi ponude pravu cijenu ali i ako mi daju original telefon. Skoro sam odlucio da kupim ali me to malo brine...
RLewis
Posts: 493
Joined: 04/02/2013 13:33

#3422 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by RLewis »

Ja sam kupio kod njih 4 tel u zadnjih godinu ok su momci i nisu laznjaci, osim sto mi je s6 edge poceo crkavati, nisam stigao testirati garanciju jer mi je nakon toga pao u vodu. Evo od prije par dana imam od njih s7 edge i iphone 6splus oba neotpakovana garancija njihova godinu i fina gesta daju masku gratis lol.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3423 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by problemnatravunu »

Ja sam kod Univerzalnog kupio 3-4 telefona i sto se tiče originalnosti i fabrickog pakovanja nije bilo nikakve sumnje, i svi su radili, a i sada rade.... jedino, njihovi garantni uvjeti su prilicno nebulozni, ima ovde negdje na forumu sta unutra pise, ja srecom nisam imao potrebu da ih testiram
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3424 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by supercali »

problemnatravunu wrote:Ja sam kod Univerzalnog kupio 3-4 telefona i sto se tiče originalnosti i fabrickog pakovanja nije bilo nikakve sumnje, i svi su radili, a i sada rade.... jedino, njihovi garantni uvjeti su prilicno nebulozni, ima ovde negdje na forumu sta unutra pise, ja srecom nisam imao potrebu da ih testiram
Isti slucaj
User avatar
Haris.ba
Posts: 24884
Joined: 08/09/2005 20:08

#3425 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Haris.ba »

Razlika:

Piljare tipa Hustel, Univerzalno, Hustel citz , pik/olx radnje:

- Švercovani mobiteli na koji nije plaćen pdv i carina, mobiteli skinuti sa raznih svjetskim mreža, možda i mobiteli koji su "ispali iz kamiona pri prevozu". Garancija skoro nepostojeća, zavisi od slučaja do slučaja, nema nikakvih pravila.
- Dok mobitel radi, isplati se zbog niže cijene.

Ovlašteni prodavači:

- Uglavnom najskuplji mobiteli u Evropi. Pošto imamo jedan od najnižih pdv -a, a svi plaćaju carinu - jer koliko znam nijedan veliki proizvođač mobitela nije iz Evrope, radi se o visokoj marži. Da li zbog tzv. druge, treće, četvrte ruke u preprodaji ne znam.
- Garancija postoji, poslovičnost kod servisa onako. Ko i u svemu u državi.
Post Reply