Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3376 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by O'zone »

Opet odrađeni popularni prodavači mobitela

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevo ... /160214031
Dofla
Posts: 2
Joined: 26/01/2016 18:04

#3377 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dofla »

Pozdrav dobri ljudi. Planiram sebi uzeti nexus 5x, našao za 650KM na piku. Radnja je hustel ali nisam iz Sarajeva pa sam došao ovde da se raspitam jesu li sigurni. Nikom ne vjerujem dok dobro ne provjerim zbog situacije koja mi se desila prije mjesec dana. Našao se sa likom koji ima radnju u gradu pored mene, olx radnja, 100% povjerljiva kupovina a frajer mi htio uvaliti moto x 2014 bez adaptera za punjač, sim iglice i slušalica...

Što se tiče univerzalnog, pošto sam čitao 10 stranica unazad, ja moram reći da sam uzeo 2014. s3 mini i nisam imao apsolutno nikakvih problema. Ali kako vidim, izgleda sam našao iglu u plastu sijena.
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#3378 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Mr.Who »

Dofla wrote:Pozdrav dobri ljudi. Planiram sebi uzeti nexus 5x, našao za 650KM na piku. Radnja je hustel ali nisam iz Sarajeva pa sam došao ovde da se raspitam jesu li sigurni. Nikom ne vjerujem dok dobro ne provjerim zbog situacije koja mi se desila prije mjesec dana. Našao se sa likom koji ima radnju u gradu pored mene, olx radnja, 100% povjerljiva kupovina a frajer mi htio uvaliti moto x 2014 bez adaptera za punjač, sim iglice i slušalica...

Što se tiče univerzalnog, pošto sam čitao 10 stranica unazad, ja moram reći da sam uzeo 2014. s3 mini i nisam imao apsolutno nikakvih problema. Ali kako vidim, izgleda sam našao iglu u plastu sijena.
Brat mi je prije godinu i po donio iz USA Moto G 2014 iz USA i u paketu dođe samo mobitel.Nema punjača, niti kabla, niti slušalica niti bilo čega drugog.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#3379 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by BadSanta »

Ljudi gdje kupiti mob. do nekih 250 km?

Znači došlo je vrijeme da sa flip phonea pređem na šta malo novije, jer mi postaje neugodno izvaditi ovo čudo što ga imam. Iako još funkcionira, moram to naglasiti!
Budžet je takav kakav je, dalje ne ide. Mreža eronet, al kod njih ništa za moj džep. Znači moram u nekom shopu. Preporuka?

https://www.facebook.com/univerzalno/
ovo mi izgleda oke? Ali kao da sam negdje pročitala negativne komentare

Naglašavam da mi nikakve robotske mega funkcije na mobu nisu potrebne. Osnovno, nazvat, poslat poruku, otići na net i ne pokvariti se u roku od 2 god. Ovu starudiju što je imam je živa skoro 10 godina nikad ni štucnula nije.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3380 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

BadSanta wrote:.

tesko ce biti to sa danasnjim telefonima, sami se apdejtuju i neminovno je da radi novih verzija softwarea rade sve sporije

ja uzeo tablet prije 3 godine, tada letio, danas se vuce, skoro pa neupotrebljiv...

elem danas stvari kratko traju, ja mobitel mijenjam svake godine

a gdje kupiti, tesko je reci jer svako ima svoje favorite, za univerzalno su svasta ruznog pisali a opet siguran sam da ima i pozivitinih iskustava
ja sam zadnjih par kupio u fonteleu u nisam imao problema pa eto...

mislim da je svim tim radnjama zajednicko da garancija "postoji" dok se sta ne pokvari...

prednost je sto za taj novac mozes kupiti vise nego pristojan telefon, top modeli danas odrase od para a svemu drugom je cijena manje vise prihvatljiva, ja curi kupih na rate u telecomu htc 620, mislim da je oko 250 maraka na 2 godine, znam da nisi na telecomu ali meni se cini da telefonu nista ne fali, cak naprotiv iznenadilo me sta se dobije za 250 maraka posto moji prilicno vise kostaju...
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3381 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by MTV »

BadSanta wrote:Ljudi gdje kupiti mob. do nekih 250 km?

Znači došlo je vrijeme da sa flip phonea pređem na šta malo novije, jer mi postaje neugodno izvaditi ovo čudo što ga imam. Iako još funkcionira, moram to naglasiti!
Budžet je takav kakav je, dalje ne ide. Mreža eronet, al kod njih ništa za moj džep. Znači moram u nekom shopu. Preporuka?

https://www.facebook.com/univerzalno/
ovo mi izgleda oke? Ali kao da sam negdje pročitala negativne komentare

Naglašavam da mi nikakve robotske mega funkcije na mobu nisu potrebne. Osnovno, nazvat, poslat poruku, otići na net i ne pokvariti se u roku od 2 god. Ovu starudiju što je imam je živa skoro 10 godina nikad ni štucnula nije.
U digitalcity-u www.digitalcity.ba www.digitalcity.olx.ba za 250 KM ima Huawei g620s i Huawei g630. Od 8 GB memorije korisniku je dostupno 4 GB + micro SD. Pa ce vremenom nestati memorije za aplikacije. Po specifikacijama je bolji g620s.
Ja imam g610 dosta slabiji od njih. Ponekad se vuce a nekad normalno radi.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#3382 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by BadSanta »

hvala ljudi
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3383 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

BadSanta wrote:hvala ljudi
:thumbup:
Dofla
Posts: 2
Joined: 26/01/2016 18:04

#3384 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dofla »

Mr.Who wrote:
Dofla wrote:Pozdrav dobri ljudi. Planiram sebi uzeti nexus 5x, našao za 650KM na piku. Radnja je hustel ali nisam iz Sarajeva pa sam došao ovde da se raspitam jesu li sigurni. Nikom ne vjerujem dok dobro ne provjerim zbog situacije koja mi se desila prije mjesec dana. Našao se sa likom koji ima radnju u gradu pored mene, olx radnja, 100% povjerljiva kupovina a frajer mi htio uvaliti moto x 2014 bez adaptera za punjač, sim iglice i slušalica...

Što se tiče univerzalnog, pošto sam čitao 10 stranica unazad, ja moram reći da sam uzeo 2014. s3 mini i nisam imao apsolutno nikakvih problema. Ali kako vidim, izgleda sam našao iglu u plastu sijena.
Brat mi je prije godinu i po donio iz USA Moto G 2014 iz USA i u paketu dođe samo mobitel.Nema punjača, niti kabla, niti slušalica niti bilo čega drugog.
Čudno, gledao sam nekoliko unboxinga i svugdje ima. Nije to sad ni bitno. Nego je li pouzdan ovaj Hustel ili da uzmem nexus 5x u kamconnectingu?
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#3385 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Ali_G »

Mislim da nema pravila. Imaju povoljne cijene, u neki mobitel zaluta i oficijelna garancija:)
Po meni, kad se kupuje u radnjama tog tipa je sreca najvaznija.
testni_akaunt
Posts: 677
Joined: 26/06/2013 08:44

#3386 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by testni_akaunt »

http://smartphones.olx.ba/

Jel neko imao iskustva sa ovom radnjom?
John1421
Posts: 27
Joined: 26/07/2014 23:41

#3387 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by John1421 »

Da li iko ima nekog iskustva sa Happy Mobile Shop u SCC?
Pohvale, kritike?
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#3388 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by bullmastiff »

Također želim kupiti u Happymobile, ali stvar je u tome da su poprilicno jeftini, kao i FONTELE i UNIVERZALNO. E koji je razlog niskih cijena telefona u ovim prodavnicama?
Jesu li to neke kineske replike ili?

Npr. u imtecu xperia m4 aqua 570KM, a u FONTELE okoo 400KM. Ogormna je to razlika. :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3389 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Maharadza »

bullmastiff wrote:Također želim kupiti u Happymobile, ali stvar je u tome da su poprilicno jeftini, kao i FONTELE i UNIVERZALNO. E koji je razlog niskih cijena telefona u ovim prodavnicama?
Jesu li to neke kineske replike ili?

Npr. u imtecu xperia m4 aqua 570KM, a u FONTELE okoo 400KM. Ogormna je to razlika. :D
PA to ti je razlika između regularnog poslovanja i šverca! :P
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3390 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

.
pipin_mali
Posts: 15
Joined: 11/01/2013 10:57

#3391 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by pipin_mali »

Maharadza wrote:
bullmastiff wrote:Također želim kupiti u Happymobile, ali stvar je u tome da su poprilicno jeftini, kao i FONTELE i UNIVERZALNO. E koji je razlog niskih cijena telefona u ovim prodavnicama?
Jesu li to neke kineske replike ili?

Npr. u imtecu xperia m4 aqua 570KM, a u FONTELE okoo 400KM. Ogormna je to razlika. :D
PA to ti je razlika između regularnog poslovanja i šverca! :P

Ne gledajte cijene u odnos na Imtec jer su oni skuplji u svemu u odnosu na ostale :izet:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3392 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by avaks »

bullmastiff wrote:Također želim kupiti u Happymobile, ali stvar je u tome da su poprilicno jeftini, kao i FONTELE i UNIVERZALNO. E koji je razlog niskih cijena telefona u ovim prodavnicama?
Jesu li to neke kineske replike ili?

Npr. u imtecu xperia m4 aqua 570KM, a u FONTELE okoo 400KM. Ogormna je to razlika. :D
Nisu kineske replike, telefoni su regulare ali su nabavljeni ko zna kako i odakle. Znači nije plaćena carina, PDV, garanciju imaš samo dok se šta ne pokvari i tu ti je ta razlika.
Ja kada sam kupovao LG G2, kod Stanića (inače oficijelni distributer LGa za BiH) je verzija od 16GB koštala 999KM dok sam ja u Univerzalno kupio od 32GB za 590KM pa ti vidi sada. Garancija ne pokriva potrošnu opremu a tu (po njima) spadaju displey, tač (tako piše haha), zvučnici, tipke, baterija (ma u biti sve osim softvera) i fino ti je napisano tako ako šta ode u helać i platićeš popravku.
Meni je telefon radio uredno i prodan je prije 10ak dana u super stanju mada imaš i negativnih primjera jbg...
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#3393 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by bullmastiff »

A garancija u imtecu sve pokriva?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3394 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Maharadza »

bullmastiff wrote:A garancija u imtecu sve pokriva?
Da, jer je oficijelna garancija (stanić)!
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3395 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by avaks »

Ne pokriva ti ni jedna garancija sve, ali u Imtecu ćeš dobiti oficijelnu kao i kod Telekom operatera i oficijelnih distributera.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3396 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

avaks wrote:Ne pokriva ti ni jedna garancija sve, ali u Imtecu ćeš dobiti oficijelnu kao i kod Telekom operatera i oficijelnih distributera.
Kako mislis ne pokriva sve? Oficijalna pokriva i baterije i punjace i slusalice prvih 6 mjeseci...
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3397 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by avaks »

Ne pokriva fizička oštećenja koja su najčešća i to ti svi prvo gledaju, ako ti je ispao telefon džaba ti 6 garancija, platićeš popravak ekrana :lol:
Druga stvar je voda/vlaga, ni to ne pokriva oficijelna garancija :mrgreen: Na to sam ciljao a naravno da pokriva to što si nabrojao a pogotovo sve na telefonu što ovi piljari nabrajaju kao "potrošni materijal".
Ali ako je telefon duplo skuplji isplati se rizikovati svakako :thumbup:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3398 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

avaks wrote:Ne pokriva fizička oštećenja koja su najčešća i to ti svi prvo gledaju, ako ti je ispao telefon džaba ti 6 garancija, platićeš popravak ekrana :lol:
Druga stvar je voda/vlaga, ni to ne pokriva oficijelna garancija :mrgreen: Na to sam ciljao a naravno da pokriva to što si nabrojao a pogotovo sve na telefonu što ovi piljari nabrajaju kao "potrošni materijal".
Ali ako je telefon duplo skuplji isplati se rizikovati svakako :thumbup:
E jbg. Pa normalno je da ti niko nece garantovati ispravnost zbog smotanosti ili nespretnosti korisnika, mada je toshiba izbacila "no metter what" garanciju ali to nema veze sa mobitelima. Ali zato oficijalna garncija pokriva SVE osim, naravno, nestrucnosti i smotanosti...
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3399 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by avaks »

A pa ne znači da ćeš pokisnuti sutra na terenu i pozdravi se sa garancijom ali treba i to naglasiti jbg :lol:
Više nesreća nego smotanost ^^ Ali ako platiš duplo skuplje a na kraju se svodi na isto jbg
ottmar
Posts: 64
Joined: 02/05/2010 00:10

#3400 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ottmar »

Pozdrav.

Da ne citam nazad do ko zna koje stranice :-D moze li mi ko sarnuti nazive najboljih radnji za kupiti smartphone u Sarajevu ?
Glavno mi je da ne prodaju kakve kineske replike, vec da su original telefoni.
Post Reply