Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#3301 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

nije sarajevo, ali je li ko narucivao od ovog http://mixshop.olx.ba/ .. cisto da vidim real time iskustvo, jer su mu dojmovi dobri haman
User avatar
Basancheros
Posts: 31
Joined: 18/04/2014 21:37

#3302 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Basancheros »

Revolucionar ★ wrote:nije sarajevo, ali je li ko narucivao od ovog http://mixshop.olx.ba/ .. cisto da vidim real time iskustvo, jer su mu dojmovi dobri haman
Takve stvari ne kupujem nikako preko PIK-a, velik rizik radi mnogo stvari.
User avatar
Basancheros
Posts: 31
Joined: 18/04/2014 21:37

#3303 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Basancheros »

pritchard wrote:Ja sam u dilemi, S6 Edge Plus ili iPhone 6 Plus.

Koliko sam vidio, iPhone je najbolje uzeti gore u Alti, ali me zanima šta je sa Edge Plus šesticom. Nije valjda tako loša situacija s prodavnicom Univerzalno?

Vidim da neki imaju problema s njima, a kad već dajem tako ozbiljnu sumu ne bih da iskusim ni najmanji problem na mobitelu.
Moram biti iskren i reći da sam kod njih uzeo 2 mobitela i oba su odlično radila. Imao ih po godinu i pol, prodao kao polovne, pa me čude negativna iskustva.

Pozdrav :)
iPhone kvalitet.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#3304 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

Basancheros wrote:
Revolucionar ★ wrote:nije sarajevo, ali je li ko narucivao od ovog http://mixshop.olx.ba/ .. cisto da vidim real time iskustvo, jer su mu dojmovi dobri haman
Takve stvari ne kupujem nikako preko PIK-a, velik rizik radi mnogo stvari.
Apsolutno se slazem, medjutim cekajuci da zeljeni modeli stignu u Univerzalno i druge radnje - osijedih. U nekim radnjama cijena podignuta do besvijesti.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#3305 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Ali_G »

Ima jos zanimljivih prodavaca na piku. Ja sam bas pratio iP kod takvih i imaju odlicne cijene sto novih sto polovnih i uvijek ima vise komada u ponudi. Ne znam u cemu je fol.
User avatar
Basancheros
Posts: 31
Joined: 18/04/2014 21:37

#3306 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Basancheros »

Ali_G wrote:Ima jos zanimljivih prodavaca na piku. Ja sam bas pratio iP kod takvih i imaju odlicne cijene sto novih sto polovnih i uvijek ima vise komada u ponudi. Ne znam u cemu je fol.
Rizik kod polovnih je što nikad ne znaš da budemo realni jel ukraden.
Kod novih telefona, imaju bolju cijenu jer takvi nisu ocarinjeni i ne plaćaju PDV.
Znam kod ovih "piljara" prodavnica kad kupuješ mobitel traži fisklani račun pa vidi jel ista cijena, pored toga svi telefoni ovi poznati proizvođaći na našem tržištu kao sto su Samsung, LG, Lenovo, HTC, Sony itd. imaju garanciju od dvije godine, osim iPhone kod Apple je sve jedna godina.
Garancija vrijedi samo ako je od ovlaštenog servisa, ove nešto što na piku spominju pisana garancija 6 mjeseci i slično, to kako kažu možeš mačku o rep.
Toliko znam.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#3307 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

Kakva je ova radnja sa mobi.ba, navodno i na Ferhadiji imaju poslovnicu. Na olxu im je profil http://mobistore.olx.ba/
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#3308 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Ali_G »

Ne znam kako je sa ostalim proizvodjacima, ali za iP mozes provjeriti sta je i kako je po serijskom broju. Masa je polovnih 5s u ne bas dobrom stanju po 700km, i onda naletis na par prodavaca kod kojih je 650 skoro pa mint. Meni jedino sto pada na pamet je da su refubrished modeli kojih se neko docepao po niskoj cijeni.
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#3309 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Rossonero86 »

LG Optimus G E975

Gdje bi se mogao naci nov ovaj telefon,u univerzalnom ga nemaju,ima 32 gb interne memorije i dobru kameru sto mi je najvaznije a nije preskup :D
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#3310 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by bhnapoleon1 »

Klepilo mi mobitel u tramvaju HTC 610, pa valja uzimat sta novo. Jbg studentski zivot pa budzet nekih 200njak maraka + 20, 30. Gledao sam u univerzalu Microsoft Lumiu 535 (180 Km) i Sony xperia e4g (230 KM). Ima li neko iskustva sa ovim mobitelima, koji bi mi preproucio ? Govore mi da se ovi Sonyevi znaju cesto kvariti, ako se cak i ne vezu neki belaji oko toucha.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3311 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by supercali »

Ja sony koridtim otkad su se osamostalili a i ranije i nikad nisam imao problema
Imao active acro s zr z1c i jos par
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3312 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by lajkujMe »

Moze preporuka koji od ovih mobitela mi je najbolje uzeti?

LG G3
LG G4 Stylus
LG Zero
Lenovo P70 dual sim

Vazno mi je da je dizajn dobar, baterija da je dobra, kamera da je bar ok, i da nece za godinu dana da se muci s otvaranjem aplikacija
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3313 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Dr Kova »

lajkujMe wrote:Moze preporuka koji od ovih mobitela mi je najbolje uzeti?

LG G3
LG G4 Stylus
LG Zero
Lenovo P70 dual sim

Vazno mi je da je dizajn dobar, baterija da je dobra, kamera da je bar ok, i da nece za godinu dana da se muci s otvaranjem aplikacija

G3 od 32 GB, sve uredno leti a odličan tel :thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3314 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by agent_zero »

lajkujMe wrote:Moze preporuka koji od ovih mobitela mi je najbolje uzeti?

LG G3
LG G4 Stylus
LG Zero
Lenovo P70 dual sim

Vazno mi je da je dizajn dobar, baterija da je dobra, kamera da je bar ok, i da nece za godinu dana da se muci s otvaranjem aplikacija
A gdje to u sarajevu već ima lg zero i koliko košta?

G3 je po logici trebao biti prvi izbor, ali ja nekako bi najviše naginjao zero-u zbog metalnog kučišta i činjenice da je nov model (vjerovatno i duža podrška), a sad po pukim specifikacijama g3 je bolji (a moguće sad i jeftiniji). Ali nećeš imati ni za lg zero nikakvih problema u normalnom radu.
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3315 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by lajkujMe »

agent_zero wrote:
lajkujMe wrote:Moze preporuka koji od ovih mobitela mi je najbolje uzeti?

LG G3
LG G4 Stylus
LG Zero
Lenovo P70 dual sim

Vazno mi je da je dizajn dobar, baterija da je dobra, kamera da je bar ok, i da nece za godinu dana da se muci s otvaranjem aplikacija
A gdje to u sarajevu već ima lg zero i koliko košta?

G3 je po logici trebao biti prvi izbor, ali ja nekako bi najviše naginjao zero-u zbog metalnog kučišta i činjenice da je nov model (vjerovatno i duža podrška), a sad po pukim specifikacijama g3 je bolji (a moguće sad i jeftiniji). Ali nećeš imati ni za lg zero nikakvih problema u normalnom radu.
BH telecom, svi navedeni mobiteli su u prodaji u telecomu.

Cijena 503 km bez ugovora, s mini 15 na 24 mjeseca 398 km
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3316 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by agent_zero »

lajkujMe wrote:
agent_zero wrote:
lajkujMe wrote:Moze preporuka koji od ovih mobitela mi je najbolje uzeti?

LG G3
LG G4 Stylus
LG Zero
Lenovo P70 dual sim

Vazno mi je da je dizajn dobar, baterija da je dobra, kamera da je bar ok, i da nece za godinu dana da se muci s otvaranjem aplikacija
A gdje to u sarajevu već ima lg zero i koliko košta?

G3 je po logici trebao biti prvi izbor, ali ja nekako bi najviše naginjao zero-u zbog metalnog kučišta i činjenice da je nov model (vjerovatno i duža podrška), a sad po pukim specifikacijama g3 je bolji (a moguće sad i jeftiniji). Ali nećeš imati ni za lg zero nikakvih problema u normalnom radu.
BH telecom, svi navedeni mobiteli su u prodaji u telecomu.

Cijena 503 km bez ugovora, s mini 15 na 24 mjeseca 398 km
Sad vidjeh... pa kad ga prije dobiše? :-)

Uzmi njega na onaj mini15.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#3317 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by dinao »

Realno, u Sarajevu nema pristojne trgovine za kupovinu mobitela, tableta i kompjuterske opreme. Sve same varalice i hohstapleri.
Radim privatno, i kad me kupac nazove sam i trazi mi robu i jos ce odmah platit, otvaram firmu u po noci, vikend praznik, nije bitno vrijeme ni koliko novca je u pitanju.
Danas sam cinio uslugu nekome ko je odmah htjeo kupiti iPad Air 2 i iPhone 6s, skoro 3000 KM je u pitanju. Ovdje pominjani Univerzalno, nisam mogao dobiti ni na jedan broj telefona, at store mi ne odgovara na mail, digital city reklamira da ima ove proizvode a nema, fontele mi obecao poslat predracun pa nije..
Mogu mislit sta bi tek bilo da mi treba popravak ili nesto slicno od ovih nasih specijalaca.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#3318 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

agent_zero wrote:
lajkujMe wrote:Moze preporuka koji od ovih mobitela mi je najbolje uzeti?

LG G3
LG G4 Stylus
LG Zero
Lenovo P70 dual sim

Vazno mi je da je dizajn dobar, baterija da je dobra, kamera da je bar ok, i da nece za godinu dana da se muci s otvaranjem aplikacija
A gdje to u sarajevu već ima lg zero i koliko košta?

G3 je po logici trebao biti prvi izbor, ali ja nekako bi najviše naginjao zero-u zbog metalnog kučišta i činjenice da je nov model (vjerovatno i duža podrška), a sad po pukim specifikacijama g3 je bolji (a moguće sad i jeftiniji). Ali nećeš imati ni za lg zero nikakvih problema u normalnom radu.
bez razmisljanja tu ide G3 . I daleko je najskuplji , sto je i normalno :)
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#3319 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ja nisam ja »

mislim da nikome nikada nebih preporucila one sa ciglana. uzas
User avatar
Violet Love
Posts: 70
Joined: 02/11/2013 13:38

#3320 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Violet Love »

Zdravo telefonaši :)

Želim da kupim Samsung Edge, ali ste me isprepadali sa postovima ovdje :)

Dosad sam kupovala telefone u Kam Connectingu i nisam nikad imala nikakvih problema niti potrebe za korištenjem garancije. I sad bih ga kupila kod njih, ali me naljutilo što je cijena za gotovinsko plaćanje cijelih 30% niža od cijene za žiralno plaćanje. U Univerzalno nema nikakve razlike, ali kod njih ni masku više ne bih kupila.

Zasad mi je u opticaju samo Digital City i voljela bih da čujem iskustvo iz prve ruke.

Zvala Fontele misleći da još uvijek imaju garanciju od 2 godine, međutim ništa od toga, cijena viša od one na sajtu, a telefon čak ni nemaju.

Hustel ima ok cijenu, ali vidim da ovdje nisu baš omiljeni.

Ima li iko pametan :)?

Hvala!
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3321 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by agent_zero »

Ja ti jedino mogu preporučiti Ćelu (mobil shop Eldin) u tržnom centru Grbavica. Undetected profil na piku.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#3322 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

Moji edge ?

Meni je ok opcija, ako se moze naci, polovan ali sa garancijom telecoma....
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3323 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by supercali »

Violet Love wrote:Zdravo telefonaši :)

Želim da kupim Samsung Edge, ali ste me isprepadali sa postovima ovdje :)

Dosad sam kupovala telefone u Kam Connectingu i nisam nikad imala nikakvih problema niti potrebe za korištenjem garancije. I sad bih ga kupila kod njih, ali me naljutilo što je cijena za gotovinsko plaćanje cijelih 30% niža od cijene za žiralno plaćanje. U Univerzalno nema nikakve razlike, ali kod njih ni masku više ne bih kupila.

Zasad mi je u opticaju samo Digital City i voljela bih da čujem iskustvo iz prve ruke.

Zvala Fontele misleći da još uvijek imaju garanciju od 2 godine, međutim ništa od toga, cijena viša od one na sajtu, a telefon čak ni nemaju.

Hustel ima ok cijenu, ali vidim da ovdje nisu baš omiljeni.

Ima li iko pametan :)?

Hvala!
Ti da si pametna prvo bi izasla sa mnom na kafu a nemam pojma gdje ti je najbolje da kupis mob
:D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#3324 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by skafiskafsnjak »

jao uleĆanja ovog...

Klizeći ... :D
User avatar
Violet Love
Posts: 70
Joined: 02/11/2013 13:38

#3325 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Violet Love »

Netju frajera, otju telefon :D

Mali update ontopic:

S6 i S6 Edge - ili se prodaju kao ludi (samo ne znam đe taj svijet što ih pokupova) ili nas piljari, tojes, distributeri levate. Svi ih imaju, ali ih niko nema na stanju. Znači, po njihovom, i ja imam Edge, samo ga nemam kod sebe. Ali NIKO,

Zvala Stanića, privukla me lijepa garancija. S6 Edge 1900 KM :roll:
Post Reply