Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3226 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by avaks »

zateznistub wrote:
avaks wrote:Da nije u pitanju HDC One M8 :lol:
Kinezz čistokrvni :D
Ma garant, nema sanse da se ono desi masini kakav je htc
HTC M8 je 90% metalni, evo sad gledam video. Preko zvučnika su one rešetke, odnosno zvučnici su u kućištu znači nema teorije da bi se odvojili osim ako telefon nije slomljen, izbušen i sl :lol:
Evo i HDC, znači isti slučaj šta god bilo preko (metal, plastika) jednostavno se mora slomiti da bi se odvojilo:
https://youtu.be/yYwJI0ikzw0?t=1m49s
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#3227 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by emko1234 »

ExNihilo wrote:
emko1234 wrote:
ExNihilo wrote:Juče djevojka otišla u Univerzalno da uzme telefon. Frajer skida zaštitnu foliju sa ekrana i zajedno sa njom "skida" zvučnik. :lol: Toliko o Univerzalnom i kvalitetu njihove opreme. Mahom se radi o mrtvim kopijama koje uvaljuju naivnima. Moja noga tamo neće kročiti niti u bilo koju iteraciju Univerzalnog što niču po Sarajevu i okolini. Kakvi originali, kakve trice i kučine. Bjelosvjetsko smeće.
Znam da svašta uvaljuju, i ne branim nikoga. Dva telefona koja imam sam uzeo uz pretplatu od telekoma, i drugi naručio direktno iz amerike.
Što se tiče univerzalnog, uzimao sam neke jeftinije telefone kod njih isključivo za firmu tipa galaxy ace2, htc 520, par nekih xperija i slično i nijedan od tih telefona nikad nije zaštopao a kamoli se pokvario, a ace2 je recimo izašao prije 3-4 godine.
Tako da ti ja ne mogu povjerovati u tu priču ni što se tiče radnje, a pogotovo ne što se tiče telefona. Te mobitele iz M serije sam gledao kako ispadaju iz auta u vožnji, tj sa krova, i nastavljaju bez problema raditi s par ogrebotina.

Ja shvatam da ljudi mogu imati negativna iskustvaa pa pljuju po nečemu, ali ovo nije pljuvanje nego izmišljanje.
Sad ja kao trebam tebe ubjeđivati? Kakva radnja, takvi i korisnici. Retardirani.
Jedini retadiran ovdje si ti čini mi se, gluplje priče odavno nisam čuo.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3228 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ExNihilo »

emko1234 wrote:
ExNihilo wrote:
emko1234 wrote: Znam da svašta uvaljuju, i ne branim nikoga. Dva telefona koja imam sam uzeo uz pretplatu od telekoma, i drugi naručio direktno iz amerike.
Što se tiče univerzalnog, uzimao sam neke jeftinije telefone kod njih isključivo za firmu tipa galaxy ace2, htc 520, par nekih xperija i slično i nijedan od tih telefona nikad nije zaštopao a kamoli se pokvario, a ace2 je recimo izašao prije 3-4 godine.
Tako da ti ja ne mogu povjerovati u tu priču ni što se tiče radnje, a pogotovo ne što se tiče telefona. Te mobitele iz M serije sam gledao kako ispadaju iz auta u vožnji, tj sa krova, i nastavljaju bez problema raditi s par ogrebotina.

Ja shvatam da ljudi mogu imati negativna iskustvaa pa pljuju po nečemu, ali ovo nije pljuvanje nego izmišljanje.
Sad ja kao trebam tebe ubjeđivati? Kakva radnja, takvi i korisnici. Retardirani.
Jedini retadiran ovdje si ti čini mi se, gluplje priče odavno nisam čuo.
Iskustvo nisam podijelio da bih se raspravljao s nepismenom budalom da li da vjerujem njenim impresijama ili vlastitim očima, već da bih onima koji se dvoume glede kupovine u Univerzalnom (i kod ostale prevarantske marve), radi njihovog dobra, toplo preporučio da odjebu ekskluzivne preprodavače kineskih dupljaka, kao i plaćenike koji ih promovišu - poput tebe.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#3229 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by emko1234 »

Adresa : Ferhadija 5/1, 71000 Sarajevo, Bosna i Hercegovina.
Jako kvalitetna očna poliklinika. Nisam web adresu stavljao da ne bi bila reklama, obzirom da očigledno imaš poteškoća s organom vida, ne bi bilo loše da odeš da provjeriš jel sve ok.
Ukoliko ti bude trebao i kontakt dobrog psihijatra, nije problem. Završit ćemo ti i to. :lol: :lol: :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3230 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ExNihilo »

emko1234 wrote:Adresa : Ferhadija 5/1, 71000 Sarajevo, Bosna i Hercegovina.
Jako kvalitetna očna poliklinika. Nisam web adresu stavljao da ne bi bila reklama, obzirom da očigledno imaš poteškoća s organom vida, ne bi bilo loše da odeš da provjeriš jel sve ok.
Ukoliko ti bude trebao i kontakt dobrog psihijatra, nije problem. Završit ćemo ti i to. :lol: :lol: :lol:
Dodatne usluge nisu potrebne. Potrebno je samo da pošteno prodate ono za šta uzimate novac. Zapravo, kad bolje razmislim, nakon horora u vašoj radnji - psihijatar nije loša opcija.

Prešao bi čovjek nekako preko činjenice da iza vas stoji masovna poreska evazija, da varate narod, ali se ne može preći preko činjenice da sve ovo radite s osmijehom na licu i drskošću tipičnom za balkanskog krmka. Stoga, očekujte bjesomučne prijave poreskoj inspekciji, dok se ne nađe neka poštenjačina koja će vas pročešljati. :thumbup:
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#3231 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by azdralovic »

jel' nas stvarno pokusavas ubijediti da ljudi prodaju kineske kopije pod original telefone...
jer bilo ko ko je drzao kineski telefon u ruci, pa makar bio slijep ko Sasa Matic zna da to nije ni slicno originalu...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3232 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

azdralovic wrote:jel' nas stvarno pokusavas ubijediti da ljudi prodaju kineske kopije pod original telefone...
jer bilo ko ko je drzao kineski telefon u ruci, pa makar bio slijep ko Sasa Matic zna da to nije ni slicno originalu...
Onaj kome se uspije podvaliti kinez pod original i nije zasluzio nista bolje.
Brate, ako se ne razumijes u nesto, pod ruku nekoga ko se razumije i mirna bosna..
Mada u ovom slucaju smatram da se radi o supljaku...
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3233 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by holowey »

avaks wrote:
zateznistub wrote:
avaks wrote:Da nije u pitanju HDC One M8 :lol:
Kinezz čistokrvni :D
Ma garant, nema sanse da se ono desi masini kakav je htc
HTC M8 je 90% metalni, evo sad gledam video. Preko zvučnika su one rešetke, odnosno zvučnici su u kućištu znači nema teorije da bi se odvojili osim ako telefon nije slomljen, izbušen i sl :lol:
Evo i HDC, znači isti slučaj šta god bilo preko (metal, plastika) jednostavno se mora slomiti da bi se odvojilo:
https://youtu.be/yYwJI0ikzw0?t=1m49s
ma vjerovatno se resetka odvojila od kucista a on zakljucio da je zvucnik otpao... svejedno, telefon se raspada prije upotrebe a onda mozes zamisliti sta ce biti s telefonom nakon pola godine...
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#3234 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by emko1234 »

ExNihilo wrote:
emko1234 wrote:Adresa : Ferhadija 5/1, 71000 Sarajevo, Bosna i Hercegovina.
Jako kvalitetna očna poliklinika. Nisam web adresu stavljao da ne bi bila reklama, obzirom da očigledno imaš poteškoća s organom vida, ne bi bilo loše da odeš da provjeriš jel sve ok.
Ukoliko ti bude trebao i kontakt dobrog psihijatra, nije problem. Završit ćemo ti i to. :lol: :lol: :lol:
Dodatne usluge nisu potrebne. Potrebno je samo da pošteno prodate ono za šta uzimate novac. Zapravo, kad bolje razmislim, nakon horora u vašoj radnji - psihijatar nije loša opcija.

Prešao bi čovjek nekako preko činjenice da iza vas stoji masovna poreska evazija, da varate narod, ali se ne može preći preko činjenice da sve ovo radite s osmijehom na licu i drskošću tipičnom za balkanskog krmka. Stoga, očekujte bjesomučne prijave poreskoj inspekciji, dok se ne nađe neka poštenjačina koja će vas pročešljati. :thumbup:
Potrebno je da odeš u Klinički cenrat Univerziteta u Sarajevu i provjeriš da li se neko bavi lobotomijom.
Na osnvu čega li se zaključio da sam JA = Univerzalno, da mi je znati mati moja mila?

Na osnovu toga što sam odlučio da branim zdrav razum ljudi na forumu koje lažeš maltene u oči i prosipaš priču o telefonu koju se prodaje ko orginal a obična je kopija, i to sve u nekoj XYZ radnji koja već 4-5 godina posluje, reklo bi se prilično uspješno obzirom na broj otvorenih prodavnica po gradu?!

Ja mislim da si ti neka propala radnja koja je nagužena onako na suho od strane Univerzalnog i da si došao ovdje podvijena repa ko lovačka kuja, ne bi li tu "naguženost" nadomjestio ovom idiotskom pričom.
Samo si se zajebo u jednom, jedan od osnovnih principa marketinga u praksi je pokazao da ne postoji loša reklama. Prema tome, samo ti laji.

Nema mi ništa gore i odvratnije od ljudi koji iznošenjem lažnih optužbi i činjenica, bez ijednog opipljivog dokaza, o nekomu ili nečemu pokušavaju prikriti svoje nesposobnosti, neuspjehe, mentalnu fukaraštinu i bijedu.

Javi se u PP, nek ti djevojka donese taj HTC M8, ja ću ga otkupiti i usput ću ti pokazati uživo da nemam nikakve veze s radnjom koju prozivaš, bijedniče.

Primjer Bošnje jada iz udžbenika.
User avatar
FAP mashina
Posts: 469
Joined: 04/10/2008 16:53
Location: Dolina glupana

#3235 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by FAP mashina »

emko1234 wrote:Prema tome, samo ti laji.
:|
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: GB
Contact:

#3236 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by A1fa »

Ja znam da ga jedino više neću kupiti kod mobitelaša koji se namršte ako im ne nazoveš Selam, if you know what i mean... :oops:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3237 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

A1fa wrote:Ja znam da ga jedino više neću kupiti kod mobitelaša koji se namršte ako im ne nazoveš Selam, if you know what i mean... :oops:
...osta ti bez mobitela... :lol:
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#3238 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by emko1234 »

FAP mashina wrote:
emko1234 wrote:Prema tome, samo ti laji.
:|
Greška u huji.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3239 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ExNihilo »

emko1234 wrote:Nema mi ništa gore i odvratnije od ljudi koji iznošenjem lažnih optužbi i činjenica, bez ijednog opipljivog dokaza, o nekomu ili nečemu pokušavaju prikriti svoje nesposobnosti, neuspjehe, mentalnu fukaraštinu i bijedu.

Javi se u PP, nek ti djevojka donese taj HTC M8, ja ću ga otkupiti i usput ću ti pokazati uživo da nemam nikakve veze s radnjom koju prozivaš, bijedniče.

Primjer Bošnje jada iz udžbenika.
Nema ti ništa mrže od priče bez opipljivih dokaza, a? Pa gdje su dokazi za tvoje tvrdnje, momčino. Da lažem. Da sam konkurencija Univerzalnom. Pa jebote, ako sam konkurencija, valjda bih u ovih 7 godina pisanja na forumu već se javio na ovoj temi. Ako već na prodaji telefona zarađujem hljeb, valjda bih imao barem jedan post o mobitelima negdje na forumu. Pretraži mi postove. Šta sam čekao dosad?

HTC u raspadajućem stanju, logično, nisam uzeo. Samim tim ti ga ne mogu ni donijeti. Ali, ne brini, imam ja daleko bolji prijedlog. Pošto insistiraš na dokazima, a ja skroz volim argumentovanu priču, hajmo ovako. Ja i ti se nađemo lično, odemo direktno u poresku upravu, izvadimo moju i tvoju poresku karticu. Ako tvoje optužbe stoje, ako sam išta više od nezadovoljnog kupca, imaš dokaz crno na bijelo, a ja ti platim koliko hoćeš za oduzeto vrijeme + dajem ti dozvolu da ovdje javno izneseš ko sam, šta sam i iza koje firme stojim. Potom isto to uradimo za tebe i ti mene kompenziraš na jednak način. Je li pošteno? Ja mislim da poštenije i "opipljivije" ne može.

Nemaš ništa sa Univerzalno? Siguran si da lažem? Odlično, evo ti prilike da zaradiš najlakši novac ikad. Molit ću bez šuplje: da ili ne.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3240 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by ExNihilo »

holowey wrote:
ma vjerovatno se resetka odvojila od kucista a on zakljucio da je zvucnik otpao... svejedno, telefon se raspada prije upotrebe a onda mozes zamisliti sta ce biti s telefonom nakon pola godine...
Tačno tako. Pod zvučnik sam mislio na masku koja ga prekriva. Otprilike, ovako je izgledao "nov" i "originalan" telefon u Univerzalnom. Žalim osobu kojoj će ovo uvaliti, nakon što ga polijepe.

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#3241 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by dječak sa šibicama »

Kupio sam Samsungov tablet prije godinu ipo u Univerzalnom, i danas radi kao prvog dana.

To je moje iskustvo sa njima.
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#3242 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Maharadza »

O Univerzalno dovoljno govori podatak da su jedne prilike zatvorili radnju na mjesec dana nakon što je na granici (kod Bijeljine mes'čini) pronađena bruka telefona, baterija i opreme u jednom audiju kojim su probali prošvercati sve te uređaje. Valjda ovi zatvorili radnju i sačekali da se 'slegne prašina' i nakon mjesec dana nastavili po starom. Naravno, jeftiniji su i to je činjenica a znamo da sve ima svoju cijenu, pa ko voli ići na rizik u cilju uštede - samo naprijed, ja lično nikada ništa bez oficijelne garancije ni ne pogledam kamo li uzimam, znači samo ofišl garancija makar bilo polovno. :wink:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#3243 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by dječak sa šibicama »

Ja sam dobio garanciju, istina samo na 12 mjeseci.

Sa druge strane, telefon sam kupio u jednoj "renomiranoj firmi" koja ima radnje od Ilidze preko Alte, Importanea, Skenderije i Bascarsije, 24 mjeseca garancije i telefon rikne (konektor baterije) nakon pola godine... odnesem u ovlasteni servis, sve krema napucano ovo ono, dodjem po telefon nakon popravke a oni mi prilikom servisa sjebali "volume" dugme.

Toliko o renomiranim.
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#3244 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Maharadza »

dječak sa šibicama wrote:Ja sam dobio garanciju, istina samo na 12 mjeseci.

Sa druge strane, telefon sam kupio u jednoj "renomiranoj firmi" koja ima radnje od Ilidze preko Alte, Importanea, Skenderije i Bascarsije, 24 mjeseca garancije i telefon rikne (konektor baterije) nakon pola godine... odnesem u ovlasteni servis, sve krema napucano ovo ono, dodjem po telefon nakon popravke a oni mi prilikom servisa sjebali "volume" dugme.

Toliko o renomiranim.
Još jedna prednost ofišl servisa, ako imaš garu naravno - libo te neka stvar da li će još šta razvaliti tokom servisiranja jer će to svakako opet morati popraviti. npr. burazu davno otišla home tipka kod staroga note2, oni tokom opravke izgleda display razbili i naravno uz novu home tipku odmah ugradili i novi display, bez ikakvog troška naravno, sve gara pokrila. :skoljka:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3245 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

Maharadza wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ja sam dobio garanciju, istina samo na 12 mjeseci.

Sa druge strane, telefon sam kupio u jednoj "renomiranoj firmi" koja ima radnje od Ilidze preko Alte, Importanea, Skenderije i Bascarsije, 24 mjeseca garancije i telefon rikne (konektor baterije) nakon pola godine... odnesem u ovlasteni servis, sve krema napucano ovo ono, dodjem po telefon nakon popravke a oni mi prilikom servisa sjebali "volume" dugme.

Toliko o renomiranim.
Još jedna prednost ofišl servisa, ako imaš garu naravno - libo te neka stvar da li će još šta razvaliti tokom servisiranja jer će to svakako opet morati popraviti. npr. burazu davno otišla home tipka kod staroga note2, oni tokom opravke izgleda display razbili i naravno uz novu home tipku odmah ugradili i novi display, bez ikakvog troška naravno, sve gara pokrila. :skoljka:
poznanik na slican nacin vec 2 puta dobiva novi telefon, stari crkne u garantnom roku, ne mogu ga napraviti, dobije aktuelni model, crkne mu taj nakon par godina, odnese ga u ovlasteni, oni ga krenu popraviti ali zajebu nesto drugo, on mail sa zalbom direkciji servisa, telecomu i proizvodjacu, opet dobije novi...

da ga ne znam, ne bih vjerovao...
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#3246 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by al-em »

Izbjegavati servis univerzalno jer oni balavci tamo pojma nemaju. Bolje meni donesite telefon jer vam mogu dati savjet i uraditi isto sto i oni, a veze sa aparatima el. nemam.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#3247 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by emko1234 »

ExNihilo wrote:
emko1234 wrote:Nema mi ništa gore i odvratnije od ljudi koji iznošenjem lažnih optužbi i činjenica, bez ijednog opipljivog dokaza, o nekomu ili nečemu pokušavaju prikriti svoje nesposobnosti, neuspjehe, mentalnu fukaraštinu i bijedu.

Javi se u PP, nek ti djevojka donese taj HTC M8, ja ću ga otkupiti i usput ću ti pokazati uživo da nemam nikakve veze s radnjom koju prozivaš, bijedniče.

Primjer Bošnje jada iz udžbenika.
Nema ti ništa mrže od priče bez opipljivih dokaza, a? Pa gdje su dokazi za tvoje tvrdnje, momčino. Da lažem. Da sam konkurencija Univerzalnom. Pa jebote, ako sam konkurencija, valjda bih u ovih 7 godina pisanja na forumu već se javio na ovoj temi. Ako već na prodaji telefona zarađujem hljeb, valjda bih imao barem jedan post o mobitelima negdje na forumu. Pretraži mi postove. Šta sam čekao dosad?

HTC u raspadajućem stanju, logično, nisam uzeo. Samim tim ti ga ne mogu ni donijeti. Ali, ne brini, imam ja daleko bolji prijedlog. Pošto insistiraš na dokazima, a ja skroz volim argumentovanu priču, hajmo ovako. Ja i ti se nađemo lično, odemo direktno u poresku upravu, izvadimo moju i tvoju poresku karticu. Ako tvoje optužbe stoje, ako sam išta više od nezadovoljnog kupca, imaš dokaz crno na bijelo, a ja ti platim koliko hoćeš za oduzeto vrijeme + dajem ti dozvolu da ovdje javno izneseš ko sam, šta sam i iza koje firme stojim. Potom isto to uradimo za tebe i ti mene kompenziraš na jednak način. Je li pošteno? Ja mislim da poštenije i "opipljivije" ne može.

Nemaš ništa sa Univerzalno? Siguran si da lažem? Odlično, evo ti prilike da zaradiš najlakši novac ikad. Molit ću bez šuplje: da ili ne.
Naravno da lažeš, tj pokušao si izmanipulirati ljude ovdje oprečnim tvrdnjama. U prvom postu si napisao, citiram te : " Frajer skida zaštitnu foliju sa ekrana i zajedno sa njom "skida" zvučnik."

A nekoliko postova dalje si napisao : " Pod zvučnik sam mislio na masku koja ga prekriva. "

Halo, o čemu pričamo, zvučniku, maski ili će na kraju biti da opšte nije radnja koju spominješ i telefon o kojem pričaš.
Moj zaključak je da svjesno i s intencijom išao da zavaraš tj obmaneš forumski auditorij iznoseći iskrivljene činjenice i polulaž a sve u svrhu kako bi nekome ili nečemu nanio štetu. U ovom slučaju spomentuj prodavnici mobitela.
Moj zaključak je također da se iza svega napisanog krije neka sitna duša, kompleksaš i neko ko nije nikada ničim zadovoljan u životu.

Vezano za temu, prije par godina u Frankfurtu na poslovnom putovanju, u pola noći skontam da mi ne radi punjač od mobitela. Radilo se o iphonu 5, odem u apple store sutradan koji mi je bio nedaleko od hotela, dopunim telefon i kupim novi punjač. Po povratku u hotel navečer otpakujem taj isti punjač, i konstatujem da uz adapter nije došao kabl tj usb. Srećom imao sam svoj usb i napunio sam telefon. Sutra se vratim, kažem ljudima tako i tako i poslije par minuta ubjeđivanja dobijem novi punjač koji je otvoren na pultu na kasi da bi se provjerilo da li je usb kabal u kutiji.
Dakle greškom u toj mojoj kutiji, neko ili nešto nije stavilo kabl pri pakovanju.

Nakon što se to sve izdešavalo, sef poslovnice mi se izvinuo, i na poklon sam dobio mali zvučnik za muziku.

Moral of the story : dešava se i najboljim. Sve i da ti se desilo napisano, nije nemoguće da se radilo o jednom uređaju koji je imao grešku a ne o namjeri da te ljudi prevare.
Prema tome, moj savjeti ti ipak možda psiholog za početak, a kasnije se možeš obratiti psihijatru ako se utvrdi da ti je psiholog tu lajt.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3248 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by supercali »

Cuj emka filozofa
Naravno da se desava i najboljim samo sto na univerzalno ima malo vise primjedbi i ne tipa da fali kabal u kutiji nego malo ozbiljnije primjedbe i to svi znamo
Ja srecom do sada ni jedan uredjaj nisam morao nositi da mi servisiraju al znam neke licno koji su nosili i imali neugodnosti koliko hoces od toga da ovi ne znaju da naprave do ponasanja istog osoblja

Ja licno znam i uvjerio sam se da ne znaju o mobitelima a prodaju iste tako da ih bezveze branis

Ps. Kupio sam tamo mozda 5-6 mobitela al kad god mogu izbjegavam kod njih kupiti
To se odnosi i na slicne prodavnice tipa hustel kamkonekting itd
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#3249 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Better Man »

Univerzalno i slične divlje firme koje prodaju telefone koji su bili zaključani na određenim mrežama izbjegavam. I ne znam zašto neko brani Univerzalno, kad se zna kako rade.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#3250 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by emko1234 »

Better Man wrote:Univerzalno i slične divlje firme koje prodaju telefone koji su bili zaključani na određenim mrežama izbjegavam. I ne znam zašto neko brani Univerzalno, kad se zna kako rade.
Ljudi rade transparantno, a druga je stvar što naša bijeda hoće galaxy s6 za 900 maraka nov kad je kod zvaničnog distributera Europatrade-a isti 1550 ili što hoće iphone 6 za 1250 kad toliko košta osnovna verzija u Apple store-u u Beču recimo. Pa logično je da njihovi kanali nisu isti ko kanali zvaničnih distributera. Ali to nikom ne smeta kad uštedi 3-4 stoje na skupom telefonu.

Vazda je bilo koliko para toliko i muzike.
Meni je garancija na skupom telefonu jako bitna, i mislim da se zato isplati dati više love u startu. Prema tome skupi telefon nikad ne bih kupio u nekoj radnji gledajući da uštedim. Kad kupujem neke prosječne stvari, to ne gledam jer logično je da neće biti isto napravit S6edge i neki galaxy ace 2 ili 3.
Post Reply