Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3026 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by avaks »

Neko jednostavno ne voli mobitele većih gabarita :D
Ja sam prvo bio skeptičan za ove touch screenove pa onda i veličine preko 4-4,3 inča ali sada ispod 5 inči ne bih išao nema sile. Evo G2 odličan omjer veličine ekrana i samog uređaja. Po meni ništa manje ne paše kada se navikneš. Kucanje te samo surfanje kao i gledanje multimedije na manjim dimenzijama mi fakat ne odgovara ali eto, 100 ljudi 100 ćudi, 100 žena, 200 već čega :D
el_Norte
Posts: 142
Joined: 18/06/2012 19:11

#3027 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by el_Norte »

Blagi offtopic, ali eto

Zna li neko dobar servis za mobitel, puko display, a Xperia Z je,

hvala unaprijed
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3028 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by konektovan »

8) m
SilvioM wrote:Blagi offtopic, ali eto

Zna li neko dobar servis za mobitel, puko display, a Xperia Z je,

hvala unaprijed
I mene zanima isto,za isti telefon????? Usla voda,mineralna u njega. Posljedice: gubi mrezu,male fleke na displeju,zvucnik malo krci itd. :-D
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3029 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by propalismo »

Ima li ko iskustva sa http://digitalcity.pik.ba

Posto planiram od njih kupiti telefon preko pika?
User avatar
kosturx
Posts: 69
Joined: 30/01/2014 14:11

#3030 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kosturx »

pozdrav svima,
htio bi par misljenja ili prijedloga vezano za kupovinu telefona...

u cjenovnom rangu do 350KM
neki iz mog licnog izbora su

Huawei G630
Samsung s3 Neo
Alcatel one touch idol 2


ako neko ima neki prijedlog za telefon slicnih specifikacija i u toj cijeni da mi da prijedlog.
unaprijed hvala
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#3031 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by chengaba »

greyscale wrote:Ljudi, hocu da kupim telefon al se dvoumim izmedju nekoliko modela, pa ako je neko imao ili ima neki od ovih zamolio bih da kazu kakvi su
Naime u razmatranju su motorola moto g (ova 2014), htc one mini, htc desire 618, s4 mini. Motorola mi je nekako isto igracka, one mini mi je odlican al vidim nesto ga ne voli raja bas, desire isto odlican ali nazad ova plastika fuj, i s4 cisto eto da ubacim iako sumnjam da cu njega. Hajd nek mi neko kaze sta da uzmem evo danima gledam i ne mogu da odlucim

edit: pretraga naravno ne radi pa nisam mogo trazit po temi o ovim modelima
Ja sam neki dan uzeo Motorolu G, i za cijenu koju platiš meni beton telefon. Stock android, dual sim (nema svaka verzija dual sim), kulturan dizajn, dovoljno rama, možeš proširiti memoriju. Za ove zahtjevnije aplikacije imam nexus tablet tako da mi ultra brz procesor i sl. nisu baš potrebni (iako radi do sad k'o flak), nemaš 4G (koji u BiH možeš mačku o rep okačit) i baterija nije aman nešto ali izgura dan sa WiFi-om i 3G upaljenim i push notifikacijama i normalnim korištenjem bez problema... Motorolina default camera aplikacija je za quratz, ali instaliraš google camera i eto.
I nije uopšte ko igračka, stavim ga evo pored nexusa 5,6,7, htc-ova i sl., ne odudara ništa dizajnom ni kvalitetom.
User avatar
propalismo
Posts: 397
Joined: 29/12/2013 21:56
Location: Negdje na Balkanu

#3032 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by propalismo »

@kosturx

Zaobidji Samsung Galaxy S3 Neo telefon ima fabricku gresku cpu se grije nenormalno.Vrela ruka druze dok sam ga podesavao ne mozes vjerovati.Udjes na Facebook malo pregledas slike ovo ono on se vec usijao a o igricama da ne govorim njih ne mozes igrati uopste.A baterija samo pada zbog usijanog procesora.Znaci telefon nocna mora :run:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3033 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by agent_zero »

kosturx wrote:pozdrav svima,
htio bi par misljenja ili prijedloga vezano za kupovinu telefona...

u cjenovnom rangu do 350KM
neki iz mog licnog izbora su

Huawei G630
Samsung s3 Neo
Alcatel one touch idol 2


ako neko ima neki prijedlog za telefon slicnih specifikacija i u toj cijeni da mi da prijedlog.
unaprijed hvala
Ascend p6, ascend g6, ascend p7 mini, lg g2 mini, htc desire 610, xperia m2, moto g, moto g 2014.

Bolji od svih tih gore navedenih. S3 neo je dobar, ali čitaš i sam da ima probleme s pločom (neke serije, pa ti rizikuj).
User avatar
permanentan
Posts: 459
Joined: 30/01/2008 14:11

#3035 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by permanentan »

propalismo wrote:@kosturx

Zaobidji Samsung Galaxy S3 Neo telefon ima fabricku gresku cpu se grije nenormalno.Vrela ruka druze dok sam ga podesavao ne mozes vjerovati.Udjes na Facebook malo pregledas slike ovo ono on se vec usijao a o igricama da ne govorim njih ne mozes igrati uopste.A baterija samo pada zbog usijanog procesora.Znaci telefon nocna mora :run:
pozdrav,

dva komada S3 Neo kupljena prije 5 mjeseci i oba rade frnomenalno, po mom misljenju definitivno vrijede svake marke... za 5 mjeseci telefon nije nijednom zastekao niti je ikako ugasen :) sto se tice grijanja, mislim da je do tvog telefona, jer ova dva se ne griju ni prilikom teskog maltretiranja... baterija uz wifi i 3g izdrzi od jutra do ponoci bez problema...
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#3036 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Curve »

propalismo wrote:@kosturx

Zaobidji Samsung Galaxy S3 Neo telefon ima fabricku gresku cpu se grije nenormalno.Vrela ruka druze dok sam ga podesavao ne mozes vjerovati.Udjes na Facebook malo pregledas slike ovo ono on se vec usijao a o igricama da ne govorim njih ne mozes igrati uopste.A baterija samo pada zbog usijanog procesora.Znaci telefon nocna mora :run:
ovo nije istina, mozda se to desava na tvom modelu al da generalno za sve modele s3nea nije istina, isti model koristim jedno pola godine, nit se grije (nista van normale) kamoli to usijanje, sve ok radi
User avatar
SaciragicB
Posts: 91
Joined: 11/02/2015 18:55
Grijem se na: sluty
Contact:

#3037 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by SaciragicB »

Vozdra raja, već dugo hoću da se nakanim da uzmem neki mobitel,al nikako da skontam šta bi za moje pare moglo bit najbolje.
Imam nekih 300-350, pa šta se za te pare može uzeti, a da pravo valja? :?
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#3038 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by rizibizi »

Hustel Ekskluziv kako se vec tacno zove sto je u komsiluku Univerzalnom u Ferhadiji, dobronamjeran savjet zaobilaziti u sirokom luku, kao shatro kultura, nivo, ovo-ono, curac-palac a prevaranti ekskluziv ko sto neko ovdje rece. Lijepi operater, malo te oguli, ali kad ne daj Boze nesto bude fino u ovlasteni servis pa nek oni gledaju odakle sunce izlazi.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3039 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Maharadza »

SaciragicB wrote:Vozdra raja, već dugo hoću da se nakanim da uzmem neki mobitel,al nikako da skontam šta bi za moje pare moglo bit najbolje.
Imam nekih 300-350, pa šta se za te pare može uzeti, a da pravo valja? :?
Moto G (2014), nov 325KM u univerzalno:





Po brzini uporediv i sa mnogo skupljim galaxy s5! :thumbup:
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#3040 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by aurora313 »

Ne znam da li je to dozvoljeno ovdje, ali prodajem jedan HTC Wildfire-S kojeg sam kupio u Kanadi i koristio 20 dana i steta da stoji neiskoristen. Ja inace koristim Blackberry kojeg sam zaboravio ponijeti na put. Dakle, nov, a ima i ekstra bateriju. Android (mislim 2.3.3). Dajem ga veoma jeftino za raju: 50KM. Kontakt na PP.
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#3041 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Spear »

Ljudi ja bi kupio LG G2, ima li iko neko preporuku gdje da uzmem?

Znam ja kakve su naše radnje, ne morate ništa objašnjavati, ali ako imate kakva lična pozitivna/negativna iskustva i preporuke recite.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3042 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

pisao vise puta ali ko ce listati unazad i citati 4096 tudjih misljenja

kupio/mijenjao 2 mobitela u fontele - sretan i zadovoljan (a vjerujem da ce biti i svi ostali koji su spremni zaboraviti onih 50-100 KM koliko su ostali u minusu sto sami nisu prodali svoj mobitel na piku i potom tamo kupili drugi)
Silent.Hunter
Posts: 483
Joined: 14/05/2011 10:12
Location: Shitville

#3043 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Silent.Hunter »

Planirao sam u telecomu kupiti LG L Bello, 300KM. Ima li neko ovaj mob, čitam na netu da mu je "mana" loša rezolucija displeja (oko 200 ppi) ali eto, nije mi to sad toliko bitno. Ima li jos neki u ponudi do 300-350, gledao sam ali nesto mi se svidio ovaj lg :D
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#3044 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by dzemaludin007 »

Neko ukr'o dva telefona kod univerzalaca :-) :run:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3045 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Maharadza »

dzemaludin007 wrote:Neko ukr'o dva telefona kod univerzalaca :-) :run:


Ja mu Halalim! :D
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#3046 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by azdralovic »

dzemaludin007 wrote:Neko ukr'o dva telefona kod univerzalaca :-) :run:
I vratio :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3047 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by O'zone »

Inspekcije poharale Univerzalno i Fontele
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3048 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by avaks »

Vidio sam jučer u Importanne da ih istresaju :D
Biće sada par mjeseci nerada pa o5 po starom :run:
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#3049 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Pryda »

Pa dobro su se sjetili. Telefon u kesu 500 maraka, karticom 700+ jer tad se dobije fiskalni racun jbg
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3050 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by supercali »

Jos veca fora bi bila da je bila lazna inspekcija :)
Post Reply