Gdje se izlazi?

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#1 Gdje se izlazi?

Post by Soul_Sista »

Ljudi gdje se danas izlazi u BL...npr. recimo ako ste operisano od narodnjaka i turbo goFana :D ovako trazite nesto alternativno, underground itd...hajd podijelite sa menom, nisam bila odavno. :)
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#2

Post by neko iz mase »

slabo gdje kako sam cuo ako ne zelis da ti masu ispred nosa sa tri prsta i govore da je to srbija
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#3

Post by Soul_Sista »

neko iz mase wrote:slabo gdje kako sam cuo ako ne zelis da ti masu ispred nosa sa tri prsta i govore da je to srbija
Pa naravno da ne bih to, svi vise znamo da nije Srbija. Ali mora da ima nesto od ovog sto sam trazila, de se raspitaj ako zivis u BL. Ne moramo samo o negativnim stvarima jer ja vjerujem da ima i normalnih ljudi u BL samo sto ne mogu da se cuju toliko glasno i jasno kao negativci. I ako mislis nastaviti o triprstasima :D ne javljaj mi se na temu. :x
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#4

Post by Drug_Tito »

Pa naravno da ne bih to, svi vise znamo da nije Srbija.
Blago vama kada vi to tako mislite. Zadnji put kada sam bio u BL, koda sam se nasao u sred Cacka. Od cirilice pa do srpskih kralja, vodja, ratnika, heroja nisam mogao proci. To je doduse bilo 2002, mozda se sada nesto promjenulo. Mozda se neko nasao pametan pa izbrisao natpis na zgradi "Bosna na kurcu, Srbija na srcu".

A gdje ima izaci, pa ne znam. : :? Ima tako dosta tih puno turbofolkova, pise disko i cool muzika a unutra seljakljuk. I naravno tri prsta itd. Ali lako se navikne na to. Bio sam u nekom kaficu gdje je bila neka rave ala drum & base. Bilo je i tu "Ovo je Srbija" ali samo kada se napiju, ali sem toga muzika je bila dobra, u stvari sve je bolje nego turbofolk jeli. Uzivao sam. Prema tome moze se naci mjesta dobrih mjesta, jedino ako i tu sada turbofolk nije zasjeo.

A ako vam smeta to vise nacionalski, onda mozete otici u neki kafic, neznam tacno koji, gdje samo nasi izlaze. Nasi, to mislim na evo moje jarane iz inostranstva. Dodju na ljeto pa se onda skupe u jednom kaficu, u Gospodskoj i onda ko u dobra stara vremena. Sve je u redu dok srbima ne pocne smetati sto imamo pare i sto se trosimo bezveze na alkohol i tipujemo konobare i to sve uz smjeh i salu. Ko zna mozda to u podsvijesti i radimo jer nam je drago gleda ti ih ispod oka, kako nas gledaju ispod oka.


Ne moramo samo o negativnim stvarima jer ja vjerujem da ima i normalnih ljudi u BL samo sto ne mogu da se cuju toliko glasno i jasno kao negativci
Neznam sta ti smatras normalnim ljudima, ali par su mi prisli, rekli Banjaluka izgleda na grad samo izmedju Maja i Auvgusta mjeseca. Tada se vi pravi banjalucani vratite pa malo zaboravimo na seljake. Par su me pitali, sto se mi ne vracamo da vratimo sjaj u grad. Htjeo sam reci, sto ste vi ubili sjaj kada ste srusili dzamije, tukli raju na sred u lice u po bjela dana zbog razlicitog imena, bacali bombe u kucno dvoriste u toku noci, davali otkaze...ali cemu to sve, uostalom vec sam bio pojeo banjalucke cevape i to je ono jedino sto je za mene ostalo banjalucko, sve ostalo onako posmatraj kroz prozor autobasa kada napustas taj grad. Ali vise nemas onog tuznog osjecaja u svojoj dusi kao kada si prvi put napustao svoj grad, jer vise ne napustas svoj grad, nego neki grad u kojem si bio samo u prolazu. I mozda ga opet vidis a mozda i ne, sve zavisi kako te putevi vode, a ne dusa, u mom slucaju dusa me tamo ne vodi.
User avatar
Saian
Posts: 15383
Joined: 08/04/2004 21:50

#5

Post by Saian »

Drug_Tito wrote:sve ostalo onako posmatraj kroz prozor autobasa kada napustas taj grad. Ali vise nemas onog tuznog osjecaja u svojoj dusi kao kada si prvi put napustao svoj grad, jer vise ne napustas svoj grad, nego neki grad u kojem si bio samo u prolazu. I mozda ga opet vidis a mozda i ne, sve zavisi kako te putevi vode, a ne dusa, u mom slucaju dusa me tamo ne vodi.


same here
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#6

Post by neko iz mase »

nazalost je tako
jedini kafic (za koji ja znam) je u zanatskom centru u gospodskoj, od boske se poslije banke udje u prvi desni prolaz, i prvi kafic na lijevu stranu (ako se ne varam)
zove se kec, as ili nr1 (ili su se ti nazivi izmjenjali il ga kroz visak alkohola svako drukcije zapamti).
sjecam se 2004, kad sam satima kruzio po zanatskom u namjeri da ga nadjem, na kraju odustanem i vratim se nazad rodbini. toliko me psihicki poremetilo to leglo smrada i jada da sam istog dana sjeo na bus i otisao za bihac. najgore je sto sam zelio da mi taj grad ostane u sjecanju kad sam kao dijete zivio u njemu, ali nazalost dozivih sve ovo o cemu i vi danas dan pricate.
ah, da ne zaboravim, dosta raje ta tlane se skuplja na izletistima uz vrbas i oko zelenog i viseceg gore u seheru
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#7

Post by Drug_Tito »

Eh da Kec, tako se zvao kafic/klub 2002 kada sam ja bio. Tu se nasa raja otkupljala, ljeva strana nasa raja, desna srbi.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#8

Post by Soul_Sista »

Hebiga :D vi me vratiste u realnost...sad mi se ni ne ide :roll:
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#9

Post by rumenko »

divi muje jes' se maskir'o...
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#10

Post by neko iz mase »

Soul_Sista wrote:Hebiga :D vi me vratiste u realnost...sad mi se ni ne ide :roll:
nemoj bona dodji ti meni ovamo u ky
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#11

Post by Soul_Sista »

neko iz mase wrote:
Soul_Sista wrote:Hebiga :D vi me vratiste u realnost...sad mi se ni ne ide :roll:
nemoj bona dodji ti meni ovamo u ky
ky? was ist das? :D
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#12

Post by neko iz mase »

Kingdom of Yemen
kako to neces znati
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#13

Post by Soul_Sista »

neko iz mase wrote:Kingdom of Yemen
kako to neces znati
mozda ipak u BL! :D :D :D
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#14

Post by neko iz mase »

ma daj bona gdjesh u BL ko je jos vidio tamo ici
al et ako te usput nagovore kao sto su mene, spusti se jednom niz vrbas za mene
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#15

Post by Soul_Sista »

neko iz mase wrote:ma daj bona gdjesh u BL ko je jos vidio tamo ici
al et ako te usput nagovore kao sto su mene, spusti se jednom niz vrbas za mene
hocu, baska za tebe :-)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#16

Post by pitt »

Soul_Sista wrote:
neko iz mase wrote:
Soul_Sista wrote:Hebiga :D vi me vratiste u realnost...sad mi se ni ne ide :roll:
nemoj bona dodji ti meni ovamo u ky
ky? was ist das? :D
KFC :D:D:D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#17

Post by Soul_Sista »

pitt wrote:
Soul_Sista wrote:
neko iz mase wrote: nemoj bona dodji ti meni ovamo u ky
ky? was ist das? :D
KFC :D:D:D
und was ist KFC? :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#18

Post by pitt »

Ehhhh ne znala :D :D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#19

Post by Soul_Sista »

hehehe...sigurno je nesto tamo u Amerci :D :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#20

Post by pitt »

Skandinavija :D:D:D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#21

Post by Soul_Sista »

...neki fudbalski klub? :D :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#22

Post by pitt »

Ja mahaluse...... :D:D:D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#23

Post by Soul_Sista »

jesam pogodila? :shock:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#24

Post by pitt »

Ma nisi ni blizu :D:D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#25

Post by Soul_Sista »

...a clue pliiiz :-D :D


ode mi tema u pm :roll:
Post Reply