Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1976 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Gruzija kompletirana. https://angotrips.wordpress.com/2017/08 ... h-balkona/ :)

Image


Image


Image


Image

Na redu je Armenija.
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#1977 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by MMM1977 »

Bullet Tooth Tony wrote:Metz, Frankfurt , Strasburg , Amsterdam ...
Čime si ovo fotografisao?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1978 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Bullet Tooth Tony »

MMM1977 wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Metz, Frankfurt , Strasburg , Amsterdam ...
Čime si ovo fotografisao?
Kupio prije mjesec dana na preporuku Sony Alpha 5100 .. objektiv je standardni .. sto dodje uz aparat

Preporuka i od mene.. Ko se ne bavi fotografijom, citaj amater, a hoce dobre slike ... i sto je najvaznije jako kompaktan i ugodan za nositi
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#1979 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by MMM1977 »

E hvala ti.
gomes
Posts: 5
Joined: 15/07/2012 16:49

#1980 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by gomes »

Pozdrav, upit nije u potpunosti s nazivom teme, pa bih zamolio ako vec postoji da me neko uputi :)

Naime, trazim drustvo za jednodnevna (pretezno nedjeljom) putovanja po BiH. Svejedno da li musko ili zensko, imam 26. god. pa bi pozeljno bilo da ste 3 ili 4 godine mladji/stariji - zbog slicnih interesa i da ste iz Tuzle ili blize okoline.

Zanimaju me sve lokacije, od starih gradova i kula, pa do prirodnih parkova ili zoo vrtova - inace pocetnik u amaterskoj fotografiji, pa je plus i ako vas fotografija donekle zanima.

Troskove bi dijelili na jednake dijelove, a putovali bi mojim autom - smatram se iskusnim i pouzdanim vozacem (s 23 godine autom napravio "tour de Europa" duzine 4000 km)

Za dalje info mozete me kontaktirati na PM :)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1981 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

gomes wrote:Pozdrav, upit nije u potpunosti s nazivom teme, pa bih zamolio ako vec postoji da me neko uputi :)

Naime, trazim drustvo za jednodnevna (pretezno nedjeljom) putovanja po BiH. Svejedno da li musko ili zensko, imam 26. god. pa bi pozeljno bilo da ste 3 ili 4 godine mladji/stariji - zbog slicnih interesa i da ste iz Tuzle ili blize okoline.

Zanimaju me sve lokacije, od starih gradova i kula, pa do prirodnih parkova ili zoo vrtova - inace pocetnik u amaterskoj fotografiji, pa je plus i ako vas fotografija donekle zanima.

Troskove bi dijelili na jednake dijelove, a putovali bi mojim autom - smatram se iskusnim i pouzdanim vozacem (s 23 godine autom napravio "tour de Europa" duzine 4000 km)

Za dalje info mozete me kontaktirati na PM :)

Super ideja. Ovu temu možemo proširiti i na "Tražim saputnike".

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#1982 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dope_Man »

gomes wrote:Pozdrav, upit nije u potpunosti s nazivom teme, pa bih zamolio ako vec postoji da me neko uputi :)

Naime, trazim drustvo za jednodnevna (pretezno nedjeljom) putovanja po BiH. Svejedno da li musko ili zensko, imam 26. god. pa bi pozeljno bilo da ste 3 ili 4 godine mladji/stariji - zbog slicnih interesa i da ste iz Tuzle ili blize okoline.

Zanimaju me sve lokacije, od starih gradova i kula, pa do prirodnih parkova ili zoo vrtova - inace pocetnik u amaterskoj fotografiji, pa je plus i ako vas fotografija donekle zanima.

Troskove bi dijelili na jednake dijelove, a putovali bi mojim autom - smatram se iskusnim i pouzdanim vozacem (s 23 godine autom napravio "tour de Europa" duzine 4000 km)

Za dalje info mozete me kontaktirati na PM :)
Odlicna ideja. Da vec ne radim iste ture skoro svakin vikend sa svojim autom, pridruzio bih se. I sam brckam pomalo sa aparatom i kamerom (ponekad i dronom) ljepote BiH i oloko, a i tu sam sa godinama.. uglavnom, sretno na putovanjima i pisi ovdje kad posjetis kakve dobre lokacije koje bi preporucio. :thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1983 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

sherbett wrote:Meni isto nekad fali suputnik.. za one atraktivne krajeve tipa Italija Spanjolska i to.. nema problema.. al nece nitko samnom u Makedoniju, Bugarsku, albaniju, pa tako malo do Grcke..hajd na Kosovo odem sama imam tamo kome.. tu divljinu sam prosla.. al ono.. evo vidi covjeka oso u Gruziju, Nagorno.. pa koga da ja od od ovih svojih finih guzica ikad nagovorim na takve destinacije?! Ni u Istanbul nece boje se napada.. a po Nici se nista to ne boji setat..

Ugl.. zensko sam pa nemrem bas sama lutat po Balkanu i istoku :roll:
Jedino ti preostaje da se registriraš na web siteove koji su u stilu "Tražim suputnike" i onda uloviti nekoga ko ide van uhodanih turističkih ruta. To traženje suputnika je relativno razvijeno u Hrvatskoj od zemalja bliže nama npr, ali ovdje ima jako malo, tj u BiH,foruma i web siteova posvećenih turizmu, a da su zaista veliki i da okupljaju veliki broj članova. Zato to možemo napraviti od ove teme pa neka bude ovdje i traženje suputnika jer i to je turizam i dijeljenje iskustava o tome gdje se putuje i kako nam je.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

PS Obavezno u Karabah otići dok ne zapuca. :thumbup: :D
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1984 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by konektovan »

Valja li taj Karabah sta, da ne googlam bezveze?! :mrgreen:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1985 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

konektovan wrote:Valja li taj Karabah sta, da ne googlam bezveze?! :mrgreen:

Valja. :D Pogledaš klipove iz SSSR-a iz 70ih ili 80ih, odeš u Karabah sad i osjećaš se kao da si u 70im ili 80im. :D

Karabah je žestoka alternativna turistička destinacija, skoro pa "dark tourism". Krajolik je k'o Bosna, pun planinčuga i to samo planinčuga, samo još viših i daleko nepristupačnijih. Ja sam išao prije svega jer sam fasciniran poviješću, političkim zavrzlamama i novijim dešavanjima tamo, tj od raspada SSSR-a do danas. Ugodne turističke destinacije na zapadu sam vidio, trebalo mi je nešto novo.

Uglavnom, avantura je. U narednim danima završit ću blog o Karabahu pa ću staviti link ovdje.

:thumbup:
Last edited by Vitezanin on 31/08/2017 08:25, edited 1 time in total.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1986 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

sherbett wrote:
Vitezanin wrote:
sherbett wrote:Meni isto nekad fali suputnik.. za one atraktivne krajeve tipa Italija Spanjolska i to.. nema problema.. al nece nitko samnom u Makedoniju, Bugarsku, albaniju, pa tako malo do Grcke..hajd na Kosovo odem sama imam tamo kome.. tu divljinu sam prosla.. al ono.. evo vidi covjeka oso u Gruziju, Nagorno.. pa koga da ja od od ovih svojih finih guzica ikad nagovorim na takve destinacije?! Ni u Istanbul nece boje se napada.. a po Nici se nista to ne boji setat..

Ugl.. zensko sam pa nemrem bas sama lutat po Balkanu i istoku :roll:
Jedino ti preostaje da se registriraš na web siteove koji su u stilu "Tražim suputnike" i onda uloviti nekoga ko ide van uhodanih turističkih ruta. To traženje suputnika je relativno razvijeno u Hrvatskoj od zemalja bliže nama npr, ali ovdje ima jako malo, tj u BiH,foruma i web siteova posvećenih turizmu, a da su zaista veliki i da okupljaju veliki broj članova. Zato to možemo napraviti od ove teme pa neka bude ovdje i traženje suputnika jer i to je turizam i dijeljenje iskustava o tome gdje se putuje i kako nam je.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

PS Obavezno u Karabah otići dok ne zapuca. :thumbup: :D
Joj e.. ima jos mjesta na koja treba dok ne zapuca :-)

Pa to je zapravo super ideja.. jer mene ionako vise zanimaju mjesta van turisticke rute.. i kad god putujem sama sve organiziram i istrazim. Doduse, nema bolje nego otic u lokalnu birtiju i uc u razgovor s somacima.. samo ti se sve kaze di sta kako i sta je najbolje.. jebo agencije i razvikana mjesta.

Nisam nikad ozbiljno razmisljala o putovanju sa strancima.. al ako su ljudi normalni.. i ako krenem od sebe.. zapravo zasto ne?!
Ja zasad pratim Tripologiju.. fakat ima super savjeta i odlicnih reportaza s putovanja.. i azurni su u odgovorima..
Iskreno, prije ćeš naći normalne "strance" s kojima će ti biti super na putovanju nego uhodane prijatelje s kojima si uvijek i koji će se žaliti na ovo, pa na ono pa tako cijeli put.

:roll: :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1988 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

Dobra ova Armenija.

Odakle ti lova, frajeru? :arrow: :skoljka:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1989 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Zoya wrote:Dobra ova Armenija.

Odakle ti lova, frajeru? :arrow: :skoljka:
Kavkaz je PREJEFTIN! Radiš, odvojiš svaki mjesec 30-50 eura i nakon godinu možeš bez problema 15 dana i više biti u ovim zemljama.

Ili uzmeš npr samo Gruziju do koje je najlakše doći (i najjeftinije) i potrošit ćeš manje para nego da odeš npr 7 dana u Hrvatsku na more. :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1990 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

Ozbiljno?

Trenutno se štedi za Japan. Da mi je to vidjeti. Ovo ostalo mi je sve na isti kalup.
zikamu
Posts: 2955
Joined: 10/09/2005 09:40

#1991 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by zikamu »

Mujo: "Ide mi se opet u Japan!"
Suljo: "Pa zar si to vec bio u Japanu?"
Mujo: "Ma nisam, al' islo mi se i prosle godine." :lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1992 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

sherbett wrote:I meni je Japan zelja.. i Machu Picchu.. znaci vec 20 god mastam o tim mjestima..

:cry:
Štedi.
Samo avionska karta košta između dvije i po do tri hiljade eura :-)
zikamu wrote:Mujo: "Ide mi se opet u Japan!"
Suljo: "Pa zar si to vec bio u Japanu?"
Mujo: "Ma nisam, al' islo mi se i prosle godine." :lol:
Baš ovako :lol:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1993 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Zoya wrote:Ozbiljno?

Trenutno se štedi za Japan. Da mi je to vidjeti. Ovo ostalo mi je sve na isti kalup.
Evo par primjera pa da otprilike dobiješ sliku:
- vožnja metroom u Jerevanu je 100 drama (35 feninga)
- u Tbilisiju 30 tetri (20 feninga)
- Taksi, 5 kilometara, 1000 drama (3.40 maraka). U Gruziji isto.
- vožnja maršrutkom, 2 sata, 100 km, 6 larija (4 marke). Armenija isto.
- jelo u veoma pristojnom/fancy restoranu 2000 - 4000 drama (7 do 14 maraka, uključujući piće, glavno jelo, desert)
- prijevoz Tbilisi-Jerevan, 5 sati, oko 350 kilometara, 35 gruzijskih larija (24 marke)
- lokalno pivo 0.5l, 600 drama (2 KM, u Gruziji do 3).

- bus Istanbul-Batumi (u Gruziji, uz granicu s Turskom), 70 maraka, 22 sata.

Pegasus ima jeftine letove i iz Tbilisija i iz Sarajeva za Istanbul.

Samo su im popularni klubovi (posebno u Tbilisiju) na nivou naših cijena, tj cijena u Sarajevu tipa mjesta Cheers, Kriterion itd. Na primjer, bili smo u jednom klubu u Tbilisiju, jako popularan među strancima (techno partiyi, itd) i platili smo ulaz 10 larija (6,80 KM), a pivo je bilo 5 larija (3,40 KM) što je bilo ubjedljivo najskuplje mjesto.

*
1 KM -1,47 gruzijskih larija
1 KM - 290,8 armenskih drama.
Last edited by Vitezanin on 31/08/2017 18:23, edited 2 times in total.
dexxa
Posts: 97
Joined: 26/10/2005 21:01
Location: Sarajevo

#1994 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by dexxa »

Putovanje u Japan - proleće 2018. - Zemlja izlazećeg sunca
12 dana - avion, takse, smeštaj, transferi
Polasci: 30.03.2018, 11.04.2018, 23.04.2018, 05.05.2018.

Cijena : 1090 eura

Putnička Agencija u pitanju....
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1995 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

Vitezanin wrote:
Zoya wrote:Ozbiljno?

Trenutno se štedi za Japan. Da mi je to vidjeti. Ovo ostalo mi je sve na isti kalup.
Evo par primjera pa da otprilike dobiješ sliku:
- vožnja metroom u Jerevanu je 100 drama (35 feninga)
- u Tbilisiju 30 tetri (20 feninga)
- Taksi, 5 kilometara, 1000 drama (3.40 maraka). U Gruziji isto.
- vožnja maršrutkom, 2 sata, 100 km, 6 larija (4 marke). Armenija isto.
- jelo u veoma pristojnom/fancy restoranu 2000 - 4000 drama (7 do 14 maraka, uključujući piće, glavno jelo, desert)
- prijevoz Tbilisi-Jerevan, 5 sati, oko 350 kilometara, 35 gruzijskih larija (24 marke)
- lokalno pivo 0.5l, 600 drama (2 KM, u Gruziji do 3).

- bus Istanbul-Batumi (u Gruziji, uz granicu s Turskom), 70 maraka, 22 sata.

Pegasus ima jeftine letove i iz Tbilisija i iz Sarajeva za Istanbul.

Samo su im popularni klubovi (posebno u Tbilisiju) na nivou naših cijena, tj cijena u Sarajevu tipa mjesta Cheers, Kriterion itd. Na primjer, bili smo u jednom klubu u Tbilisiju, jako popularan među strancima (techno partiyi, itd) i platili smo ulaz 10 larija (6,80 KM), a pivo je bilo 5 larija (3,40 KM) što je bilo ubjedljivo najskuplje mjesto.

*
1 KM -1,47 gruzijskih larija
1 KM - 290,8 armenskih drama.
Ovo je baš, baš jeftino :shock:


dexxa wrote:Putovanje u Japan - proleće 2018. - Zemlja izlazećeg sunca
12 dana - avion, takse, smeštaj, transferi
Polasci: 30.03.2018, 11.04.2018, 23.04.2018, 05.05.2018.

Cijena : 1090 eura

Putnička Agencija u pitanju....
12 dana u Japanu za 1000 eura. Nemoguće.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1996 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Zoya »

sherbett wrote:
Zoya wrote:
sherbett wrote:I meni je Japan zelja.. i Machu Picchu.. znaci vec 20 god mastam o tim mjestima..

:cry:
Štedi.
Samo avionska karta košta između dvije i po do tri hiljade eura :-)
zikamu wrote:Mujo: "Ide mi se opet u Japan!"
Suljo: "Pa zar si to vec bio u Japanu?"
Mujo: "Ma nisam, al' islo mi se i prosle godine." :lol:
Baš ovako :lol:
Hahahahaha e fakat bas tako :lol:

Ma nije put toliko skup.. ja ako bi isla u juznu Amriku.. isla bi u Boliviju. Do tamo ima karata vec od 1500 eura
U Boliviji se bome isto ima sta vidjeti.. a onda od tamo bi izlet u machu picchu. Neg zamisli dzubere.. za bijelce je ulaz oko 150, 200 eura. Ako ne i vise.. sad sam zaboravila..
Odavde jeste toliko. Vjerovatno ima i jeftinije ali tada ja naravno nemam odmor :-? Dobro si ti tu rutu zamislila. Koliko novca ti je potrebno da je realizujes ?
dexxa
Posts: 97
Joined: 26/10/2005 21:01
Location: Sarajevo

#1997 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by dexxa »

Putovanje u Južnu Ameriku – Peru, Bolivija, Čile, Argentina 2017/2018

26/28/29 dana – Peru, Bolivija, Čile i Argentina - Lima, Kusko, Akvas Kalientes, Kopakabana, Ostrvo Sunca, La Paz, Salar de Ujuni, San Pedro de Atakama, Santjago de Čile, Buenos Aires – 2190/2350 eur (uključene sve avio karte, sve takse, smeštaji, transferi)
Polasci: 23.12.2017, 28.12.2017, 20.01.2018, 25.01.2018.

Nije dozvoljeno reklamiranje, pa ne mogu link agencije da napišem.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1998 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mO k3 »

dexxa wrote:Putovanje u Japan - proleće 2018. - Zemlja izlazećeg sunca
12 dana - avion, takse, smeštaj, transferi
Polasci: 30.03.2018, 11.04.2018, 23.04.2018, 05.05.2018.

Cijena : 1090 eura

Putnička Agencija u pitanju....
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? jeftino

new york i Tokio su moje sljedece destinacije ...
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1999 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Last edited by Vitezanin on 01/09/2017 16:40, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2000 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by moonca »

dexxa wrote:Putovanje u Japan - proleće 2018. - Zemlja izlazećeg sunca
12 dana - avion, takse, smeštaj, transferi
Polasci: 30.03.2018, 11.04.2018, 23.04.2018, 05.05.2018.

Cijena : 1090 eura

Putnička Agencija u pitanju....
:-)

Cijena mozda samo za prtljag.

:-D
Post Reply