Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#1926 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by graue_maus »

Moj Sef ide svake druge godine u tursku autom Odnosno kombijem , potrpa cijelu familiju pa na put. Od Minhen do sirijska granica neki 4000 km
. Kaže da je to jedan poseban doživljaj Tri dana u putu
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#1927 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by AstorH »

Ja od posla ne stizem nistaaa, a imam 3-4 destinacije na koje moram otici
Novci nisu problem, ali vrijeme jeste skrozz
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1928 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mO k3 »

AstorH wrote:Ja od posla ne stizem nistaaa, a imam 3-4 destinacije na koje moram otici
Novci nisu problem, ali vrijeme jeste skrozz
najveca laz danasnjice "nemam vremena" ...
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#1929 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by AstorH »

mO k3 wrote:
AstorH wrote:Ja od posla ne stizem nistaaa, a imam 3-4 destinacije na koje moram otici
Novci nisu problem, ali vrijeme jeste skrozz
najveca laz danasnjice "nemam vremena" ...
Nemam vremena stvarno. 12 sati radim. Samo ned. ne radim. A Tajland je mnogo daleko.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1930 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Kavkaz 31.7.-13.8. karte kupljene, can't wait!

:ljulja: :sretan:

Istanbul jedan dan, bus kroz Tursku, onda Gruzija i Armenija i ako se ne zarati - Karabah.
:D :D :D
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#1931 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by anonimni clan »

Sljedeci (produzeni) vikend se ide malo do Praga. :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1932 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

E hajmo Las Palmas :D ko je bio :-D savjeti svi dobrodosli
Brisel u septembru rezervisan pa ako ima neko da kaze gdje je najbolje rezervisati hotel ili stan preko airbnb.....gdje jesti ....sta obavezno probati i tako :) zaFaljujem
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1933 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by VenomousV »

vjesticanametli wrote: Brisel u septembru rezervisan pa ako ima neko da kaze gdje je najbolje rezervisati hotel ili stan preko airbnb.....gdje jesti ....sta obavezno probati i tako :) zaFaljujem
U jednoj od ulicica koje vode od Grand Place-a ima pivnica kojoj je logo rozi slon, e sad da li se zove pink houdini ili delirium ili tako nesto ne znam :D al znam slona :D helem, tu ima piva od visnje koja je odlicna :D

i Mussels from Brussels, ne mislim na Van Dama nego na dagnje :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1934 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

ahahha upamtila rozLi slon i piva od visnje .....hvala :D :-D :lol:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1935 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by klixoris »

mO k3 wrote: Bangkok je jedan veliki bordel gdje sam proveo 4 dana i da bio sam i nana plaza samo da vidim cisto info kako je tamo i kunem se da nisam isao radi sex turizma .
Phuket !!!! zaljubio sam se u Phuket , ako bogda sljedece godine idem sa zenom i djecom 3 sedmice na odmor i iskren da budem radim na tome da po stare dane ako me zdravlje posluzi da putujem izmedju njemacka-bosna-thailand svagdje po par mjeseci
Uglavnom je bila mala Asiatour ...
Jesi isao na ping pong show dok si bio u Bangkoku ? :mrgreen: Ja sam otisao sa zenom, preludo je bilo, covjek se stvarno iznenadi sta se sve moze raditi sa vaginom :lol:
Meni Phuket nikako nije legao. Previse mi je komercijalizovan, natrpan i pun rusa. Inace, na Tajlandu sam bio 2010, 3 sedmice. Poceo sa nekoliko dana u Bangkoku, obisao sve u gradu i okolo, onda avionom do istocne obale i trajektom na ostrvo Koh PhanGan, gdje smo posjetili i cuveni Full Moon Party, kasnije skuterom (rentas ga za 6 maraka cijeli dan :mrgreen: ) po dzunglama istrazivali ostrvo i odmarali, onda avionom na Phuket i trajekt na Koh Phi Phi, tu par dana odmaranja i onda opet avion nazad u Bangkok, jos par dana hodanja i na kraju kuci :mrgreen:
Nazalost, bube nisam uspio naci, a bas sam se trudio jer sam htio da ih probam :mrgreen: Cijene su tada bile i vise nego prihvaljive, a kazu da je sada bas poskupilo. Prijatelj je prije godinu dana isao na bracno i vratio se sa skroz drugim iskustvom kada su cijene u pitanju
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1936 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

klixoris wrote:
mO k3 wrote: Bangkok je jedan veliki bordel gdje sam proveo 4 dana i da bio sam i nana plaza samo da vidim cisto info kako je tamo i kunem se da nisam isao radi sex turizma .
Phuket !!!! zaljubio sam se u Phuket , ako bogda sljedece godine idem sa zenom i djecom 3 sedmice na odmor i iskren da budem radim na tome da po stare dane ako me zdravlje posluzi da putujem izmedju njemacka-bosna-thailand svagdje po par mjeseci
Uglavnom je bila mala Asiatour ...
Jesi isao na ping pong show dok si bio u Bangkoku ? :mrgreen: Ja sam otisao sa zenom, preludo je bilo, covjek se stvarno iznenadi sta se sve moze raditi sa vaginom :lol:
Meni Phuket nikako nije legao. Previse mi je komercijalizovan, natrpan i pun rusa. Inace, na Tajlandu sam bio 2010, 3 sedmice. Poceo sa nekoliko dana u Bangkoku, obisao sve u gradu i okolo, onda avionom do istocne obale i trajektom na ostrvo Koh PhanGan, gdje smo posjetili i cuveni Full Moon Party, kasnije skuterom (rentas ga za 6 maraka cijeli dan :mrgreen: ) po dzunglama istrazivali ostrvo i odmarali, onda avionom na Phuket i trajekt na Koh Phi Phi, tu par dana odmaranja i onda opet avion nazad u Bangkok, jos par dana hodanja i na kraju kuci :mrgreen:
Nazalost, bube nisam uspio naci, a bas sam se trudio jer sam htio da ih probam :mrgreen: Cijene su tada bile i vise nego prihvaljive, a kazu da je sada bas poskupilo. Prijatelj je prije godinu dana isao na bracno i vratio se sa skroz drugim iskustvom kada su cijene u pitanju
… So after seeing a woman use something other than her mouth to blow out 100 candles on a birthday cake, blowing horns to get our attention (again, not with her mouth) and other explicit things..
ti zaista mislis da je akcija dio prirodnog procesa i funkcije vagine :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1937 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:Ja sam se sinoc vratila s puta .. obidjoh Italiju opet al po prvi puta toliko juzno. Apulija, Umbria, Marche, pa nazad do RH.
Umbria me ocarala! Ta brda i brezuljci. Znaci.. pozeljela sam ostati. Apulija je isto divna.. osobita mjesta na moru.. obisli smo Assisi, san Giovanni rotondo, Monte Gargano, Cascia, Monopello, Loreto. Osim sto su divna i pitoreskna mjesta ko iz filmova... posjetili smo crkve, svetista i neke od vaznih relikvija krscanstva... ako nekoga zanima mogu i na siroko :mrgreen: ono o cemu citamo po novinama...
Umbria i Toskna, kompletna okolina Firence :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1938 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mO k3 »

klixoris wrote:
mO k3 wrote: Bangkok je jedan veliki bordel gdje sam proveo 4 dana i da bio sam i nana plaza samo da vidim cisto info kako je tamo i kunem se da nisam isao radi sex turizma .
Phuket !!!! zaljubio sam se u Phuket , ako bogda sljedece godine idem sa zenom i djecom 3 sedmice na odmor i iskren da budem radim na tome da po stare dane ako me zdravlje posluzi da putujem izmedju njemacka-bosna-thailand svagdje po par mjeseci
Uglavnom je bila mala Asiatour ...
Jesi isao na ping pong show dok si bio u Bangkoku ? :mrgreen: Ja sam otisao sa zenom, preludo je bilo, covjek se stvarno iznenadi sta se sve moze raditi sa vaginom :lol:
Meni Phuket nikako nije legao. Previse mi je komercijalizovan, natrpan i pun rusa. Inace, na Tajlandu sam bio 2010, 3 sedmice. Poceo sa nekoliko dana u Bangkoku, obisao sve u gradu i okolo, onda avionom do istocne obale i trajektom na ostrvo Koh PhanGan, gdje smo posjetili i cuveni Full Moon Party, kasnije skuterom (rentas ga za 6 maraka cijeli dan :mrgreen: ) po dzunglama istrazivali ostrvo i odmarali, onda avionom na Phuket i trajekt na Koh Phi Phi, tu par dana odmaranja i onda opet avion nazad u Bangkok, jos par dana hodanja i na kraju kuci :mrgreen:
Nazalost, bube nisam uspio naci, a bas sam se trudio jer sam htio da ih probam :mrgreen: Cijene su tada bile i vise nego prihvaljive, a kazu da je sada bas poskupilo. Prijatelj je prije godinu dana isao na bracno i vratio se sa skroz drugim iskustvom kada su cijene u pitanju
bube su bile u chinatown :)
mozda sljedece godine ponovo u tajland ...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1939 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by klixoris »

mO k3 wrote: bube su bile u chinatown :)
mozda sljedece godine ponovo u tajland ...
Bio sam i u chinatown, ali ih nisam nasao. Zavukao sam se tamo i u onu cuvenu 1m siroku (usku :mrgreen: ) ulicicu u kojoj prodaju sve i svasta za jesti, ali baja nije bilo na meniju :mrgreen:
Connaisseur Karlin wrote: ti zaista mislis da je akcija dio prirodnog procesa i funkcije vagine :D
Covjek uci dok je ziv :mrgreen:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1940 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Može li mi neko potvrditi moje pretpostavke da se s Pegasusom ne može online čekirati karta kad se leti iz Sarajeva? Kupio sam kartu (normala, online) i piše da se može čekirati od 72 sata do par sati prije leta online, ali da ne vrijedi za sve aerodrome.

Znači, trebao bih samo na šalter s dokumentima doći i čekirat će mi na aerodromu?! Znam da neke low-cost kompanije inzistiraju na online čekiranju, ali malo mi je Pegasus zbunjola, a i nisam s njima dosad letio.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#1941 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Rijeka_snova »

Vitezanin wrote:Izgleda da ću konačno otići na Kavkaz ove godine (Gruzija, Armenija) pa me zanima je li iko bio? :D :D

Budući da je avionska karta skupa gledam neke druge opcije. Ima bus Istanbul-Tbilisi. 37 sati, 50 dolara. :-) :D Pegasus je ok, ali teško je uloviti kartu u periodu kad mi treba.

Uglavnom, pitanje drugo je je li iko koristio autobusni prijevoz u Turskoj na nekim dužim relacijama? I konačno, je li iko išao busem do Istanbula iz Sarajeva i postoje li uopće redovne linije?

Iako mi avion zbog distance izgleda kao opcija koju ću ipak uzeti, spreman sam malo "rizičnije" igrati pa se voziti danima ako je ok.

Ima li iko iskustva? Hvala.
:thumbup: :kiss:
Znam da su mi hvalili medjugradski autobuski saobracaj u Turskoj, npr. iz Istanbula za Bursu ima bus svakih mislim pola sata ili sat i slicno (ja sam putovala oko 4 sata na toj relaciji sa autobusom+ferry ali prije puno godina). Kako im je super organiziran javni saobracaj u Istanbulu, ne sumnjam da su i ostalo sredili kako treba :thumbup:


Sto se tice mojih putovanja:

Decembar - Istanbul
Februar - Amsterdam
Mart - Split
April - Dubai
I Bosna&Hercegovina uzduz i poprijeko u februaru/martu :D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1942 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Rijeka_snova wrote:
Vitezanin wrote:Izgleda da ću konačno otići na Kavkaz ove godine (Gruzija, Armenija) pa me zanima je li iko bio? :D :D

Budući da je avionska karta skupa gledam neke druge opcije. Ima bus Istanbul-Tbilisi. 37 sati, 50 dolara. :-) :D Pegasus je ok, ali teško je uloviti kartu u periodu kad mi treba.

Uglavnom, pitanje drugo je je li iko koristio autobusni prijevoz u Turskoj na nekim dužim relacijama? I konačno, je li iko išao busem do Istanbula iz Sarajeva i postoje li uopće redovne linije?

Iako mi avion zbog distance izgleda kao opcija koju ću ipak uzeti, spreman sam malo "rizičnije" igrati pa se voziti danima ako je ok.

Ima li iko iskustva? Hvala.
:thumbup: :kiss:
Znam da su mi hvalili medjugradski autobuski saobracaj u Turskoj, npr. iz Istanbula za Bursu ima bus svakih mislim pola sata ili sat i slicno (ja sam putovala oko 4 sata na toj relaciji sa autobusom+ferry ali prije puno godina). Kako im je super organiziran javni saobracaj u Istanbulu, ne sumnjam da su i ostalo sredili kako treba :thumbup:


Sto se tice mojih putovanja:

Decembar - Istanbul
Februar - Amsterdam
Mart - Split
April - Dubai
I Bosna&Hercegovina uzduz i poprijeko u februaru/martu :D

Čuo sam se par poznanika u Turskoj, vidio preporuke na Tripadvisoru i na kraju se odlučio za Metroturizam bus iz Istanbula to Batumija. Valjda oko 24 sata traje vožnja, ali barem ću proći cijelu Tursku. :thumbup: Karta smiješna, 35 eura. U busu služe gricklalice, piće itd. Lijepo.

Onda ću nastaviti vozom i onim mini busevima koje imaju po Kavkazu.
:-D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1943 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by mO k3 »

@vitezanin
Jednom sam isao iz Ankare do Bodruma autobusom budi spreman da ti komsija dobar tebe iza tebe i ispred tebe nije istusiran :)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1944 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Ljudi, ima li ko preporuke i iskustva vezana za smještaj u blizini Štrbačkog buka? Idući vikend bih malo otišao.

:)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1945 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Od petka do nedjelje bijah u:

Bihaću - obilazak grada, ručak uz Unu
Nacionalnom parku "Una" - hiking, biking, obilazak vodopada
oko Jajca - na pauzi
iznad Travnika -mini hiking.

:D

Image


Image


Image


Image
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1946 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Mariella »

Preporuke za Indoneziju? Imamo 3 sedmice i pocinjemo u Denpasaru na Baliju.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1947 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Ako nekoga zanima Štrbački buk, Bihać - evo mali izvještaj s vikend ture:

https://angotrips.wordpress.com/2017/07 ... a-i-bihac/
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#1948 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dope_Man »

Zna li neko moze li se iznajmiti bajk negdje tu kod Strbackog buka, posebno na juznoj strani, npr. u ovom mjestu Orasac, pa da se tako ide do samog buka?

PS Procitao sam post iznad, ali cini mi se malo podaleko pedalati iz Kulena Vakufa s obzirom da nisam cesto na bajku.

Ako ne, s koje strane je bolje ici autom, s juga ili sa sjevera?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1949 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Dope_Man wrote:Zna li neko moze li se iznajmiti bajk negdje tu kod Strbackog buka, posebno na juznoj strani, npr. u ovom mjestu Orasac, pa da se tako ide do samog buka?

PS Procitao sam post iznad, ali cini mi se malo podaleko pedalati iz Kulena Vakufa s obzirom da nisam cesto na bajku.

Ako ne, s koje strane je bolje ici autom, s juga ili sa sjevera?
Pogledaj na web siteu nacionalnog parka - nazovi ih jer tamo piše da se može rentati bike, ali nema direktnog linka ko ga renta. Ja sam našao nekakve ofucane u Kulen Vakufu :D, ali ne izgledaju kao da su rent bicikla nego kao da su uzeta iz dvorišta i data nam. :D

Što se tiče auta, ovaj ulaz kad se skrene prema Kulen Vakufu (kuda smo mi išli) je totalno ok. To je čini mi se južni ulaz. Makadam je jednim dijelom, ali nije pun ruba i uzbrdo/nizbrdo. Samo ima dosta prašine, ali auto će te biti ok. Parking je skoro pred samim vodopadom.
shheff
Posts: 689
Joined: 22/07/2013 14:11

#1950 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by shheff »

Autom se ide na ulaz kod mjesta Orasac
https://www.google.ie/maps/place/Ora%C5 ... 16.0711724
i asfalt je do ovog skretanja na lijevo na GMaps, tj. desno iz pravca kojim se dolazi i onda nekih 7km makadama do Š.Buka
ovaj drugi ulaz Gorjevac je samo za ozbiljnije bicikliste ili tako nesto, ni slucajno auto
https://www.google.ie/maps/place/Gorjev ... 16.0250087
Post Reply