Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1801 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:
U jordanu sam bio 4 dana, nisam stigao otic u amman ali sam bio u petri, wadi rum i aqaba....sutra bi otisao da mogu ponovo, ja volim pustinju
wadi rum i petra
...
da vas negnjavim vise....
ovakve reportaze putovanja ne mogu nikad biti gnnjavaza :-D :kiss:

Mislim da je za voznja od Ammana do Petre malo nezogodna radi ileglanog rada,treba biti dobro unpared infomriran. Naravno,odratii sve prije zavrstka dana.
Moje prijatlej je bio ove godine u pustinji tokom posjete Marakech,ali je njegov prijatelj amerikci marokanac,a to je ponekad vrlo vazno za putovanja na pojedine realcije. Kupis posebnu zastitiu za glavu,dok "setas" na devama.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1802 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote:
U jordanu sam bio 4 dana, nisam stigao otic u amman ali sam bio u petri, wadi rum i aqaba....sutra bi otisao da mogu ponovo, ja volim pustinju
wadi rum i petra
...
da vas negnjavim vise....
ovakve reportaze putovanja ne mogu nikad biti gnnjavaza :-D :kiss:

Mislim da je za voznja od Ammana do Petre malo nezogodna radi ileglanog rada,treba biti dobro unpared infomriran. Naravno,odratii sve prije zavrstka dana.
Moje prijatlej je bio ove godine u pustinji tokom posjete Marakech,ali je njegov prijatelj amerikci marokanac,a to je ponekad vrlo vazno za putovanja na pojedine realcije. Kupis posebnu zastitiu za glavu,dok "setas" na devama.
Ma to je manje vise...nisam vozio u Jordanu jer mi se nije rentalo auto za dva dana a nisam mogao preci granicu sa autom iz izraela. Prevezao sam izrael od vrha do dna, vozio kroz arapski dio bez problema,..jedino mjesto gdje sam dobio kaznu je u napoli , bili radovi na putu i svi voze 100..i ja sa njima kad sam se vratio kuci kaze rent a car dobio si kaznu 100 $ smo charge tvoju cc jer je policija trazila ko je vozio, cak sam dobio i neki dopis ali nije validan pa nisam ni platio...
U sustini vozis polako na odmoru si...i nema frke
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1803 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote:
U jordanu sam bio 4 dana, nisam stigao otic u amman ali sam bio u petri, wadi rum i aqaba....sutra bi otisao da mogu ponovo, ja volim pustinju
wadi rum i petra
...
da vas negnjavim vise....
ovakve reportaze putovanja ne mogu nikad biti gnnjavaza :-D :kiss:

Mislim da je za voznja od Ammana do Petre malo nezogodna radi ileglanog rada,treba biti dobro unpared infomriran. Naravno,odratii sve prije zavrstka dana.
Moje prijatlej je bio ove godine u pustinji tokom posjete Marakech,ali je njegov prijatelj amerikci marokanac,a to je ponekad vrlo vazno za putovanja na pojedine realcije. Kupis posebnu zastitiu za glavu,dok "setas" na devama.
Ma to je manje vise...nisam vozio u Jordanu jer mi se nije rentalo auto za dva dana a nisam mogao preci granicu sa autom iz izraela. Prevezao sam izrael od vrha do dna, vozio kroz arapski dio bez problema,..jedino mjesto gdje sam dobio kaznu je u napoli , bili radovi na putu i svi voze 100..i ja sa njima kad sam se vratio kuci kaze rent a car dobio si kaznu 100 $ smo charge tvoju cc jer je policija trazila ko je vozio, cak sam dobio i neki dopis ali nije validan pa nisam ni platio...
U sustini vozis polako na odmoru si...i nema frke
u pravu si,rentanje auta jeste najbolja opcija :)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1804 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

posto trazis slike

taormina, sicilija
Image
pogleda na etnu iz taormine....etna u obalcima
Image

malta
Image
Image

"topalovici" silaze sa etne
Image

jedan od ugasenih kratera
Image

amalfi coast
Image
Image
Image

syracuse sicily
Image

iceland
Image
Image
Image
Image
Image
Image
ice laguna
Image


london
Image
Image

amsterdam
Image
Image
Image

svi putevi vode u
Image

sad mi ovo treba
Image
Image
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#1805 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by MJAU - da »

Predobre fotke. Je li bio ko u Nepalu u ovoj godini?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1807 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Bio u Splitu prošli vikend. Ugodan toplinski šok. Riva lijepa, prelijepa, grad fin, brdo turista, nabijeno sve zgradama tako da ostatak Splita izgleda kao Alipašino i Otoka s Mojmilom. Marjan je najljepše što Split ima, pored mora i rive. Vrijedi skoknuti za vikend.

Image


Image


Image


Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1808 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

ide mi se na Arubu,a treba vizu vadit' :D
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#1809 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Astrix »

Split je najbolje posjećivati u ovo vrijeme, ljeti je grad pretrpan, doslovno puca po šavovima, pogotovo kad je ona Ultra bila. Ne možeš nigdje otići ko čovjek da vidiš nešto, sjesti pojesti i popiti je nemoguće...

Ja bio proljetos i bilo je ok iako malp prohladno ali lijep vikend. A prošle godine bio u novembru i prelijepo bilo, moglo se u majici hodati....
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1810 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Astrix wrote:Split je najbolje posjećivati u ovo vrijeme, ljeti je grad pretrpan, doslovno puca po šavovima, pogotovo kad je ona Ultra bila. Ne možeš nigdje otići ko čovjek da vidiš nešto, sjesti pojesti i popiti je nemoguće...

Ja bio proljetos i bilo je ok iako malp prohladno ali lijep vikend. A prošle godine bio u novembru i prelijepo bilo, moglo se u majici hodati....
Istina. Turista i dalje ima, ali može se nekako prozujati a da bude ugodno.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1811 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

Vitezanin wrote:
Astrix wrote:Split je najbolje posjećivati u ovo vrijeme, ljeti je grad pretrpan, doslovno puca po šavovima, pogotovo kad je ona Ultra bila. Ne možeš nigdje otići ko čovjek da vidiš nešto, sjesti pojesti i popiti je nemoguće...

Ja bio proljetos i bilo je ok iako malp prohladno ali lijep vikend. A prošle godine bio u novembru i prelijepo bilo, moglo se u majici hodati....
Istina. Turista i dalje ima, ali može se nekako prozujati a da bude ugodno.
oops,vama tursitima smetaju drugi turisti i turisticke guzve :D :lol:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1812 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Connaisseur Karlin wrote:
Vitezanin wrote:
Astrix wrote:Split je najbolje posjećivati u ovo vrijeme, ljeti je grad pretrpan, doslovno puca po šavovima, pogotovo kad je ona Ultra bila. Ne možeš nigdje otići ko čovjek da vidiš nešto, sjesti pojesti i popiti je nemoguće...

Ja bio proljetos i bilo je ok iako malp prohladno ali lijep vikend. A prošle godine bio u novembru i prelijepo bilo, moglo se u majici hodati....
Istina. Turista i dalje ima, ali može se nekako prozujati a da bude ugodno.
oops,vama tursitima smetaju drugi turisti i turisticke guzve :D :lol:
Pa ja.

:D :D :D :D :D :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1813 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

Vitezanin wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Vitezanin wrote: Istina. Turista i dalje ima, ali može se nekako prozujati a da bude ugodno.
oops,vama tursitima smetaju drugi turisti i turisticke guzve :D :lol:
Pa ja.

:D :D :D :D :D :D
a tebe pratim dugo na temi :D :kiss:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1814 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

E lijepo, dobit ćeš koju fotku ovdje iz Beča za 10ak dana.

:D

:serbo:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1815 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

Vitezanin wrote:E lijepo, dobit ćeš koju fotku ovdje iz Beča za 10ak dana.

:D

:serbo:

danke :igrac:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1816 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:ide mi se na Arubu,a treba vizu vadit' :D
mozda odem u martu...poslat cu ti slike onda :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1817 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:
Connaisseur Karlin wrote:ide mi se na Arubu,a treba vizu vadit' :D
mozda odem u martu...poslat cu ti slike onda :D
ko prije ode,prvi postavi fotke Arubi vazi :lol: :kiss:
korisnicc
Posts: 192
Joined: 25/04/2013 13:51

#1819 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by korisnicc »

Vitezanin wrote:Bio u Splitu prošli vikend. Ugodan toplinski šok. Riva lijepa, prelijepa, grad fin, brdo turista, nabijeno sve zgradama tako da ostatak Splita izgleda kao Alipašino i Otoka s Mojmilom. Marjan je najljepše što Split ima, pored mora i rive. Vrijedi skoknuti za vikend.
Jesi bio na Vidilici?
Da, Marjan je čudo. Cijeli centar Splita je prelijep.

Socijalističke zgradetine se nipošto ne uklapaju, ali što ćeš.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1820 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

korisnicc wrote:
Vitezanin wrote:Bio u Splitu prošli vikend. Ugodan toplinski šok. Riva lijepa, prelijepa, grad fin, brdo turista, nabijeno sve zgradama tako da ostatak Splita izgleda kao Alipašino i Otoka s Mojmilom. Marjan je najljepše što Split ima, pored mora i rive. Vrijedi skoknuti za vikend.
Jesi bio na Vidilici?
Da, Marjan je čudo. Cijeli centar Splita je prelijep.

Socijalističke zgradetine se nipošto ne uklapaju, ali što ćeš.

Na Vidilici nisam bio nego na nekom drugom mjestu na Marjanu s kojeg se vidi cijeli Split. Tu nas je vodio jedan dečko koji radi na zaštiti šume na Marjanu.

:thumbup:

Meni te socijalističke zgrade daju Splitu nekakav neobičan šmek koji ne očekuješ u primorskom gradu. A plus grad zbog tih zgrada izgleda dosta veći.

Nabijeno je sve, ali čini se da dobro fercera.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#1821 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Curve »

evo i od mene par slika iz Jordana

Petra

Image
Image
Image
Image

Mrtvo more

Image
Image
Izrael na drugoj strani se vidi
Image

Amman

Image
Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1822 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

Evo kako sam obećao koja fotka iz Beča.

Taj grad nije bez razloga već duži niz godina broj jedan kad se govori o dobrom i kvalitetnom življenju. Ajde što je grad lijep, nego tu je sve brzo i efikasno, to me je stvarno oduševilo. Metro je odličan, s krajnjeg ruba grada dođete za 15 minuta u centar. Pet linija, bezbroj tramvajskih linija itd. Grad mi se baš, ali baš svidio.

Čujete naš jezik svako malo. A ima i dosta Mađara, Slovaka, Poljaka itd, dakle svih u blizini. U gradu su već počele pripreme za razne božićne i novogodišnje sajmove na trgovima.

Svaki put kad se autom vraćam u našu državu kroz ove zemlje centralne Europe doživim neki oblik mini depresivnog stanja kad uđem u ovu našu uspavanu zemljicu s raskopanom cestom i pokvarenom rasvjetom dok dodirnete tlo države. Fakat k'o da te neko baci s nekog sprata na beton. :sad: :sad: :(

Ok, evo Beča. :D


Image


Image


Image


Image
korisnicc
Posts: 192
Joined: 25/04/2013 13:51

#1825 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by korisnicc »

Predzadnja slika :roll1:
Post Reply