Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1776 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by detroit-mercy »

Costa Rica and Nicaragua, interesantno, drugacije :) .
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#1777 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by galamdzinica »

Da li je neko putovao sa Jungle Tribe BiH agencijom? Imaju super ponudu za Indiju, ali mi nesto malo 1000e za 24 dana, sve ukljuceno :shock:
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#1778 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by ing-ecc »

anonimni clan wrote:Bio na jednom od izvora Save. Prelijepo ....raj za oci i dusu...
Sava Bohinjka i Sava Dolinjka :D super dvije male rijecice u planinskim predjelima
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1779 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Sunculish »

VenomousV wrote:
pirmin wrote:E da mi je znati koji to 20+godisnjak ide u Amsterdam da posjeti muzeje. :D

Nismo svi isti :P


Mogla bih i ja priupitat :D
Preporuke i savjeti za Toskanu? Firenza, Piza itd
Bila u aprilu izmedju Fi-Pi, odlična je Toscana, prebogata historijom, ljudi srdačni. Muškarci pravi predatori, ono Italijana što vidjeh, iako se i kod njih naselilo svega.
Imaju najbolju pizzu na svijetu, iz supermarketa, koja se peče pa obavezno probaj. Što se tiče gradova, ako želiš žurke, jurke, nocni život idi u Firenzu i Pisu, ako želiš da upoznaš Toscanu idi mjesnim putevima, kroz sela, svašta se ima vidjeti. San Giminiano i Siena su mjesta za preporučiti. Toscana ima puno banja i uredjenih bazena sa termalnom vodom od kojih su neki besplatni i super posjeceni pa vrijedi barem pogledati. Engleski slabo ko govori pa je prava avantura sporazumjeti se sa njima. Imaju one mjesne "slave" i sedmicne pijace na kojima možeš naletjeti na super nakit ili sliku po bagatelnoj cijeni. Eto, ukratko. Uživaj u Toscani!
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1780 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by VenomousV »

Sunculish wrote:
VenomousV wrote:
pirmin wrote:E da mi je znati koji to 20+godisnjak ide u Amsterdam da posjeti muzeje. :D

Nismo svi isti :P


Mogla bih i ja priupitat :D
Preporuke i savjeti za Toskanu? Firenza, Piza itd
Bila u aprilu izmedju Fi-Pi, odlična je Toscana, prebogata historijom, ljudi srdačni. Muškarci pravi predatori, ono Italijana što vidjeh, iako se i kod njih naselilo svega.
Imaju najbolju pizzu na svijetu, iz supermarketa, koja se peče pa obavezno probaj. Što se tiče gradova, ako želiš žurke, jurke, nocni život idi u Firenzu i Pisu, ako želiš da upoznaš Toscanu idi mjesnim putevima, kroz sela, svašta se ima vidjeti. San Giminiano i Siena su mjesta za preporučiti. Toscana ima puno banja i uredjenih bazena sa termalnom vodom od kojih su neki besplatni i super posjeceni pa vrijedi barem pogledati. Engleski slabo ko govori pa je prava avantura sporazumjeti se sa njima. Imaju one mjesne "slave" i sedmicne pijace na kojima možeš naletjeti na super nakit ili sliku po bagatelnoj cijeni. Eto, ukratko. Uživaj u Toscani!

Super, hvala! :D

Znaci moram provjezbat' talijanski. Razumijem ali malo slabije parlam. Bice zanimljivo :D
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#1781 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by anonimni clan »

ing-ecc wrote:
anonimni clan wrote:Bio na jednom od izvora Save. Prelijepo ....raj za oci i dusu...
Sava Bohinjka i Sava Dolinjka :D super dvije male rijecice u planinskim predjelima
Bohinjka istice iz Bohinjskog jezera a malo dalje od bohinjskog jezera je slap Savica i do njega se ide uzbrdo oko 20 min uredjenom stazom
Image

Samo jezero me fasciniralo ljepotom i cistocom vode ....pastrmke prakticno plivaju oko tebe dok plivas ....bez da bjeze.
A nigdje toliko ribe u jezeru kao tamo nisam vidio.
Tu istu ribu obavezno probati ovdje:
Image
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#1782 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Klitemnestraaa »

Cirih. Uzela sam turu brodom koja je sklop dnevne karte i prekul je, sat vremena se vozikali po jezeru.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#1783 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by lacrima »

Trenutno pišem iz Edinburgha. Prelijep grad ali sumoran, mislim da bih si prekratio muke vrlo brzo da ovdje živim.
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#1784 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by immuno »

Halo anonimac!

Ti na Bledu,Bohinju,Radovljici ma znam taj dio super i vezu me divne uspomene bracno putovanje provela tamo.Ja sam bila nakon destina godina ponovo u Dubrovniku bilo prelijepo vrijeme super i za kupanje i hodnju...

pozdrav veliki :bih:
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#1785 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by anonimni clan »

immuno wrote:Halo anonimac!

Ti na Bledu,Bohinju,Radovljici ma znam taj dio super i vezu me divne uspomene bracno putovanje provela tamo.Ja sam bila nakon destina godina ponovo u Dubrovniku bilo prelijepo vrijeme super i za kupanje i hodnju...

pozdrav veliki :bih:
Odpozdravljam drug moj :wink:
Vidis kod nas sve obrnuto .....nase bracno bilo u Dubrovniku i dole sam ...pa haman svake godine...ako nista odletimo na Izlet.
Ma ne dam ja tebe..... :kiss:
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#1786 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by perfekcionista1 »

Klitemnestraaa wrote:Cirih. Uzela sam turu brodom koja je sklop dnevne karte i prekul je, sat vremena se vozikali po jezeru.
prima li agencija na brod i primitivne balkance ili samo europejci mogu? :P
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#1787 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Klitemnestraaa »

perfekcionista1 wrote:
Klitemnestraaa wrote:Cirih. Uzela sam turu brodom koja je sklop dnevne karte i prekul je, sat vremena se vozikali po jezeru.
prima li agencija na brod i primitivne balkance ili samo europejci mogu? :P
Mene su primili ali tebe nece. :P
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#1788 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by perfekcionista1 »

Klitemnestraaa wrote:
Mene su primili ali tebe nece. :P
Ja tebe i racunam vise kao proevropsku licnost :-D
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#1789 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by galamdzinica »

Ima li iko savjet gdje odsjesti zimi u Parizu, u kojem distriktu, da je malo zivlje za mladji par, a opet lahko pristupacno glavnim atrakcijama? :)
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#1790 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by joske »

lacrima wrote:Trenutno pišem iz Edinburgha. Prelijep grad ali sumoran, mislim da bih si prekratio muke vrlo brzo da ovdje živim.
skokni malo do Aberdeen :D :D
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#1791 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by amidzazeher »

VenomousV wrote:
Sunculish wrote:
Bila u aprilu izmedju Fi-Pi, odlična je Toscana, prebogata historijom, ljudi srdačni. Muškarci pravi predatori, ono Italijana što vidjeh, iako se i kod njih naselilo svega.
Imaju najbolju pizzu na svijetu, iz supermarketa, koja se peče pa obavezno probaj. Što se tiče gradova, ako želiš žurke, jurke, nocni život idi u Firenzu i Pisu, ako želiš da upoznaš Toscanu idi mjesnim putevima, kroz sela, svašta se ima vidjeti. San Giminiano i Siena su mjesta za preporučiti. Toscana ima puno banja i uredjenih bazena sa termalnom vodom od kojih su neki besplatni i super posjeceni pa vrijedi barem pogledati. Engleski slabo ko govori pa je prava avantura sporazumjeti se sa njima. Imaju one mjesne "slave" i sedmicne pijace na kojima možeš naletjeti na super nakit ili sliku po bagatelnoj cijeni. Eto, ukratko. Uživaj u Toscani!

Super, hvala! :D

Znaci moram provjezbat' talijanski. Razumijem ali malo slabije parlam. Bice zanimljivo :D
Ma znaju mladji nije bas toliko strasno, a i toliko su ljubazni da zele i saslusati i "patiti" se da bi te razumjeli :D
Ako ces vec u Pisu nemoj fuliti Lucca-u (malo sjevernije od Pise). Inace svaki taj manji gradic u Toskani (San Gimignano, San Quirico, Pienza, Montepulciano itd.) je na svoj nacin lijep i nudi nesto posebno. I kao sto napisa @Sunculish ako jos potrefis tu neku festu (a ima ih cesto) da se najedes i napijes i vidis lokalne obicaje za neke male pare ;)
Sretno
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1792 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by VenomousV »

amidzazeher wrote:
VenomousV wrote:

Super, hvala! :D

Znaci moram provjezbat' talijanski. Razumijem ali malo slabije parlam. Bice zanimljivo :D
Ma znaju mladji nije bas toliko strasno, a i toliko su ljubazni da zele i saslusati i "patiti" se da bi te razumjeli :D
Ako ces vec u Pisu nemoj fuliti Lucca-u (malo sjevernije od Pise). Inace svaki taj manji gradic u Toskani (San Gimignano, San Quirico, Pienza, Montepulciano itd.) je na svoj nacin lijep i nudi nesto posebno. I kao sto napisa @Sunculish ako jos potrefis tu neku festu (a ima ih cesto) da se najedes i napijes i vidis lokalne obicaje za neke male pare ;)
Sretno

Bila vec :D i opet cu sigurno prvom prilikom :D
Furala sam se u restoranima sa narucivanjem na talijanskom :D

Lucca me nije nesto odusevio/la (?), mozda jer nismo imali previse vremena pa smo jurcali da nadjemo nesto da jedemo. Da, ima hiljadu restorana al' smo mi malo specificni po tom pitanju plus ponuda je dosta jednolicna. U globalu, ocekivali smo puno vise od hrane u Toskani obzirom da smo u Rimu nailazili na famozne obroke a ovo sve sto smo jeli nam je bilo meh... onako :roll:

S druge strane, San Gimignano me odusevio! Prelijep gradic zaista, sutra bih opet tamo i to ne samo zbog najsavrsenijeg sladoleda na svijetu (nije ni cudo sto im gelato stalno osvaja prvo mjesto u svijetu) a ja sladoled inace ni ne volim :lol:

Siena je generalno lijepa. Pisa k'o Pisa :D Nismo bili samo na onom polju cuda, isli smo i u stari dio gdje ima nesto manje turista.

Nismo potrefili ni jednu lokalnu festu ali jesmo festival vina u Firenci. Super za vidjeti i dozivjeti. A onda kao slag na kraju se doooobro zeznusmo pa smo platili sladoled po 10 eura. Kad me srcani nije strefio. Jest ogroman kornet, jest meni cak dao dva, jest fin sladoled, i da, puno ga dodje al' brate za te pare mogu makar dvaput vani u Sarajevu jesti. To nam je sad glavna prica za predivnu Firencu :D I sad skontaj koja je to muka bila meni koja ne volim sladoled :lol:


U svakom slucaju, Toskana je divna i prvom prilikom idemo opet tamo :D
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#1793 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Sport-fan »

Trenutno u Mexiko City,o gradu netreba pricati,Problem sto neznam spanski,engleski slabo pricaju.inace jako ljubazan narod.gostoprimljivi,vole druzenje,zezu.nekad pomislim nebi bilo lose da ima neko od nasih.
User avatar
vjesnicar
Posts: 83
Joined: 05/07/2013 15:10

#1794 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesnicar »

Image

Image

:run: :run:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1795 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by BJB »

Mozda odem u Beograd na dva dana, zanima me placanje..Pretpostavljam da mogu bez problema placati karticom, ali me zanima kakve su cijene hrane-kafe i tako to..Moram li razmijeniti nesto love u njihove dinare ili da radije ponesem Eure? Idu li Euri kod njih?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1796 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

tek sad vidjeh ovu temu....neka od mjesta gdje sam bio i sto bi preporucio
iceland...ako ste mladji zelite da kampujete 7 dana...rentajte auto pa oko ostrva...nevjerovatna priroda, engleski je obavezan, i kreditne kartice...dosta skupo ko da ste u engleskoj ali je priroda nevjerovatna

italija...neko spomenu firencu...predivno, obavezno ko ide nek renta auto, isto tako mozete naci dosta jeftino smjestaj u preuredjenim farmama koje su sad pansioni...mi kad smo bili u septembru bili sami, endless sviming pull,otvorena magaza sa vinom imate svesku i tu upisete kad uzmete vino...a flasa vina 2 eura...jefrinije nego voda :)

genova je dobra isto, sjeverni dio italije st bernard pass, obavezno proci sa autom, slikat se sa bernadincima samo taj prelaz je otvoren par mjeseci preko godine zatvaraju ga ja mislim polovinom septembra...

chamonix u francuskoj...predivno mjesto uzmete voz do ledenjaka ( tolika je strmina da se voz penje uz pomoc zupcanika) ali to nije nista u poredjenju sa aquila du midi...prva zicara ide do 2 000 metara druga do 4000 metara u jednom cugu......nevjerovatno...samo je 100 eura po osobi

nazad u italiju....amalfi coast...obavezno vozit jer su putevi zig zag....jedno od najljepsih mjesta...
sicilija...predivna isto ,popeti se na etnu....malta....bio samo jedan dan premalo definitivno

sta jos....izrael...jordan....amerika...ny , sf, las vegas...malibu...washington...., karibi...mexico...ako vas interesuje pitajte,isto ako zelite da vidite slike...
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1797 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

BJB wrote:Mozda odem u Beograd na dva dana, zanima me placanje..Pretpostavljam da mogu bez problema placati karticom, ali me zanima kakve su cijene hrane-kafe i tako to..Moram li razmijeniti nesto love u njihove dinare ili da radije ponesem Eure? Idu li Euri kod njih?
Karticom kao i kod nas na brdo mjesta.

Cijene, zavisi gdje si i šta hoćeš. Moje iskustvo je da je u 5 grama sa Sarajevom.

U mjenjačnici ovdje zamijeni marke za dinare i ponesi karticu.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1798 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote: sta jos....izrael...jordan....amerika...ny , sf, las vegas...malibu...washington...., karibi...mexico...ako vas interesuje pitajte,isto ako zelite da vidite slike...
fotke su uvijek dobrodosle :-D Kako je bilo u Jordanu? Hvala :)
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1799 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by BJB »

Vitezanin wrote:
BJB wrote:Mozda odem u Beograd na dva dana, zanima me placanje..Pretpostavljam da mogu bez problema placati karticom, ali me zanima kakve su cijene hrane-kafe i tako to..Moram li razmijeniti nesto love u njihove dinare ili da radije ponesem Eure? Idu li Euri kod njih?
Karticom kao i kod nas na brdo mjesta.

Cijene, zavisi gdje si i šta hoćeš. Moje iskustvo je da je u 5 grama sa Sarajevom.

U mjenjačnici ovdje zamijeni marke za dinare i ponesi karticu.
Ma ovo pitam samo zbog hrane i kafA :D


@ex-liberal, slike i detaljniji opis.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1800 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote: sta jos....izrael...jordan....amerika...ny , sf, las vegas...malibu...washington...., karibi...mexico...ako vas interesuje pitajte,isto ako zelite da vidite slike...
fotke su uvijek dobrodosle :-D Kako je bilo u Jordanu? Hvala :)

U jordanu sam bio 4 dana, nisam stigao otic u amman ali sam bio u petri, wadi rum i aqaba....sutra bi otisao da mogu ponovo, ja volim pustinju
wadi rum i petra
Image

Image
zalazak sunca
Image

Image

Image
Jerusalem ulaz u nativity church je sa lijeve strane, nevidi se ali sam slikao muriju....uvijek je tu jer se monasi znaju potuci oko vlasnistva
Image
pogled na jerusalem sa mount of olive
Image
Al aqsa...da udes u dvoriste moras proci prvo kod secutiry check izraelske vojske pa onda security check od djamije...ako ti vide krst skinu i bace u smece nedaju da se unosi nista kriscansko, moras biti pokriven , ni muski nemogu u sorcu da udju, nisu mi dali da udjem u djamiju jer sam kjafir...
Image
zid placa, stavio kapicu na glavu i dosao do zida...zid ko zid...zene su odvojene od muskih ali su sad to promjenili ja mislim
Image

Pogled sa masade na mrtvo more
Image

chamonix, pogleda na aquila du midi

Image

velki kanjon
Image

dolina smrti
Image
Image
Image

kako sam izgrio ovdje ...ovo me gospoja uslikala prije nego sto je pobjegla u auto
Image

negdje u arizoni ako se nevaram

Image

Image

lombard street /san francisco
Image

da vas negnjavim vise....
Post Reply