gdje napraviti TABLICE plasticne

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#26 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by Miro Spiro »

530i wrote:Gorane, za razliku od tebe koji drmaš samo po forumima i statistikama - i možda noću jadranskom magistralom kad upališ tri para farova na bmw-u e21 315 koji krivine savladava brat-bratu brzinom od fenomenalnih 58km/h...ja imam iskustva (što mojom voljom, što mimo nje) sa vraćanjem tablica, odjavama itd. I prijašnje BIH tablice nisi smio bušiti, čak mislim da je to važilo i za tablice sa ljiljanima...ali opet su ljudi to radili...bušili, sjekli, savijali, lomili po pola pa pravili kockaste tablice od normalnih...niko nikad riječ rekao nije. Da ne pričam o tablicama koje nastradaju u udesu pa se isprave, zafarbaju i vozi dalje...u MUP-u pri vraćanju tablica potrebno je da su obje tu i da su relativno čiste (ne moraju biti uglancane)...da su papiri uredni.

Radi krađe tablica (nedavno tablice ukradene u Zenici poslužile za pljačku u Jajcu autima ukradenim na nekoj trećoj lokaciji) i sam bih sebi zanitovao tablice, da nemam dobar plastični okvir kakav imam. Uostalom, skidanje tablica, koje se u 99% slučajeva vrši pravnim subjektima tipa taxi vozilima, kombijima, minibusevima i auotbusima...se veoma efikasno riješi...policija sama nađe i ključ i šarafciger, ako treba i bušilicu...i to je nešto čemu sam svjedočio recimo na autobusnim peronima...inspekcija i policijska patrola skidaju i izuzimaju tablice sa autobusa koje su bile zanitovane, vozač je dobio neki papir, pretpostavljam potvrdu o izuzeću tablica...

To sto ljudi rade je NELEGALNO. Samo cekaj dok bude bilo potrebe pa krenu i tu da kaznjavaju a zakon POSTOJI. Slicno je sa svime ostalim kao npr. sa zatamnjenim staklima, ugradnja plina i atest, voznja skutera bez registracije itd.

SVE DO JEDNOM
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#27 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

Miro Spiro wrote:

To sto ljudi rade je NELEGALNO. Samo cekaj dok bude bilo potrebe pa krenu i tu da kaznjavaju a zakon POSTOJI. Slicno je sa svime ostalim kao npr. sa zatamnjenim staklima, ugradnja plina i atest, voznja skutera bez registracije itd.

SVE DO JEDNOM
Ma jooook,kakvi nelegalno, sta ti je?! 530i tvrdi da je to sve ok i da to treba raditi, a kako je on priznati strucnjak nema razloga da ga se ne poslusa, samo nije bio do kraja precizan sta je bolje, saraf ili nitna.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#28 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by 530i »

Gdje sam ja napisao da je to tako po zakonu? Nisam nigdje, naveo sam slučajeve iz prakse, šta i kako da se radi. Sad što to goran-imam četrnaest sijalica prednjih farova na bmwu 315-16v to tako tumači...to je njegov uštogljeno-delegatski problem :)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#29 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

530i wrote:Gdje sam ja napisao da je to tako po zakonu? Nisam nigdje, naveo sam slučajeve iz prakse, šta i kako da se radi. Sad što to goran-imam četrnaest sijalica prednjih farova na bmwu 315-16v to tako tumači...to je njegov uštogljeno-delegatski problem :)
Voznja pod uticajem alkohola, prolazak kroz crveno, preticanje preko pune, voznja neregistrovanog auta i bez vozacke, nevezivanje, pricanje na mobitel su takodjer slucajevi iz prakse i sta cemo sad? Logika ti je impresivna - nema sta!
Jesi li ti isti onaj sto je naveo slucajeve iz prakse da ne treba gume balansirati dok ne otpadnu tegovi, da treba upaliti duga svjetla kad vozis 200, busiti tablice kad zakon kaze da se ne smije i ostale genijalne savjete???? Ako jesi onda ne znam ko ima ustogljeno - delegatski problem problem... Cudan je osjecaj kad znas da je tvoj auto nekom opsesija, pogotovo kad je taj neko putpuni anonimac...
na svoju ruku
Posts: 75
Joined: 16/04/2012 01:12

#30 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by na svoju ruku »

Cao ljudi...

daj ba mojne se svadjat na 'mojoj' temi... :lol: :lol: :D

imam NOVOSTI...

danas prolazim Cemalusom i parkiran je crni Q5 i na njemu ove velike pravougaone tablice

i PAZI OVO ispod tablica RAM i to niklovane i na njima pise croatiaosiguranje.BA

eh ... gdje sad da nadjem croatia osiguranje????

znaci IPAK postoje ramovi
zgembudin
Posts: 116
Joined: 22/08/2010 04:57

#31 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by zgembudin »

na svoju ruku wrote:Cao ljudi...

daj ba mojne se svadjat na 'mojoj' temi... :lol: :lol: :D

imam NOVOSTI...

danas prolazim Cemalusom i parkiran je crni Q5 i na njemu ove velike pravougaone tablice

i PAZI OVO ispod tablica RAM i to niklovane i na njima pise croatiaosiguranje.BA

eh ... gdje sad da nadjem croatia osiguranje????

znaci IPAK postoje ramovi

http://croatiaosiguranje.ba/

:D


Adresa: Nikole Kordića b.b., 88320 Ljubuški
Telefon: +387 (0)39 839 100
Faks: +387 (0)39 839 120
Mobitel:
Adresa e-pošte:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#32 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

na svoju ruku wrote:Cao ljudi...

daj ba mojne se svadjat na 'mojoj' temi... :lol: :lol: :D

imam NOVOSTI...

danas prolazim Cemalusom i parkiran je crni Q5 i na njemu ove velike pravougaone tablice

i PAZI OVO ispod tablica RAM i to niklovane i na njima pise croatiaosiguranje.BA

eh ... gdje sad da nadjem croatia osiguranje????

znaci IPAK postoje ramovi
Ja sam ti vec napisao da sam okvir za kockastu tablicu nasao u HR i da je na njemu pisalo Croatia Osiguranje, vrlo je moguce da bi ga mogao naci i u Be - Ha ogranku tog osiguranja. Adresa u Sarajevu im je Z. od Bosne 16, to bi trebalo biti negdje oko zgrade opcine N. Sarajevo, a tel je 033 661 245.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#33 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by 530i »

goran16v wrote: Voznja pod uticajem alkohola, prolazak kroz crveno, preticanje preko pune, voznja neregistrovanog auta i bez vozacke, nevezivanje, pricanje na mobitel su takodjer slucajevi iz prakse i sta cemo sad? Logika ti je impresivna - nema sta!
Jesi li ti isti onaj sto je naveo slucajeve iz prakse da ne treba gume balansirati dok ne otpadnu tegovi, da treba upaliti duga svjetla kad vozis 200, busiti tablice kad zakon kaze da se ne smije i ostale genijalne savjete???? Ako jesi onda ne znam ko ima ustogljeno - delegatski problem problem... Cudan je osjecaj kad znas da je tvoj auto nekom opsesija, pogotovo kad je taj neko putpuni anonimac...
Delegiraš je još i više...samo naprijed...tvoje nerazlikovanje teorije i prakse je zanimljivo - smije ti se raja, šalju mi i PP ovdje na forumu. Takvi kao ti su omiljeni trgovcima i serviserima...za pošteno naplatit :lol:
Nego, upali ti sve te farove i obrati pažnju da ti ne crkne koja sijalica - šteta bi bilo za auta sa takvim reli-trkačkim potencijalom...sa takvom motorčinom...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#34 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

530i wrote: Delegiraš je još i više...samo naprijed...tvoje nerazlikovanje teorije i prakse je zanimljivo - smije ti se raja, šalju mi i PP ovdje na forumu. Takvi kao ti su omiljeni trgovcima i serviserima...za pošteno naplatit :lol:
Nego, upali ti sve te farove i obrati pažnju da ti ne crkne koja sijalica - šteta bi bilo za auta sa takvim reli-trkačkim potencijalom...sa takvom motorčinom...
Ujedaj, ujedaj jade mali... Tebi mogu slati PP samo strucnjaci kao ti. Znas koji auto vozim, javi se ponekad... Javio bi se ja tebi ali si nebitni anonimus bez damu u potrazi za tockovima pa ne znam koi si
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#35 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by 530i »

goran16v wrote: koi si
A malo smo i nepismeni :oops: :lol: :lol:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#36 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

530i wrote:
goran16v wrote: koi si
A malo smo i nepismeni :oops: :lol: :lol:
Naravno! Nismo svi savrseni, neko nepismen, neko jadan i zavidan...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#37 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by 530i »

A neko sebi umišlja da pobjeđuje na reliju Monte Karlo sa BMW 323i...upali farove i umišlja li umišlja...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#38 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

530i wrote:A neko sebi umišlja da pobjeđuje na reliju Monte Karlo sa BMW 323i...upali farove i umišlja li umišlja...
Opet si u pravu, ko ima trajno registrovan auto, ko ima farove (zaboravih tvoj jos jedan biser "dubinski" farovi :D ) i ko ima tockove moze da vozi i da umislja, ko nema nista od toga moze samo da crkne od ljubomore, anonimno cita odlschoolhr pa prenosi ovdje sta tamo procita (o mom autu) i tako pokusava biti kao dobro obavjesten i zajeban.
Idi zanituj tablice, ofarbaj nitne u bijelo, pregledaj jesu li ti svi tegovi na broju i ne zaboravi upaliti duga kad ga nategnes na 200.

p.s.
"530i
1390ccm, 55kW - 408,5KM friška, četvrtomajska registracija" - vidim da vozis auto respektabilne snage...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#39 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by 530i »

Al' me pređe, ko papir preko guzice. Ne, ne vozim, tj. taj auto nije moj. Moj auto ima 23kW...eto šta ćeš sada reći. Je li tvojoj sujeti drago? To sam naveo kao primjer jer sam registrovao taj auto nedavno.

Dubinski farovi su legitiman automobilski termin...koristili su se nekada, kome je, naravno, trebalo.
BMW-u 315 E21 su sasvim dovoljni standardni par (jedan) farova...sve drugo je glupiranje. Ljudi ti se svugdje smiju, gdje god se pojaviš ili staviš slike...i ovdje na forumu vidim da su neki upoznati sa tvojom "stručnošću". Svaka ti čast!

PS
Je'l ti ovo jaran???
http://i1099.photobucket.com/albums/g40 ... 190014.jpg
još se i ne vidi sav krkanluk na ovom najbolje...
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#40 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by Miro Spiro »

Sto fali autu sa slike ??????????????

Jesi ti IKADA vidio uzivo original Alpinu.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#41 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

530i wrote:Al' me pređe, ko papir preko guzice. Ne, ne vozim, tj. taj auto nije moj. Moj auto ima 23kW...eto šta ćeš sada reći. Je li tvojoj sujeti drago? To sam naveo kao primjer jer sam registrovao taj auto nedavno.

Dubinski farovi su legitiman automobilski termin...koristili su se nekada, kome je, naravno, trebalo.
BMW-u 315 E21 su sasvim dovoljni standardni par (jedan) farova...sve drugo je glupiranje. Ljudi ti se svugdje smiju, gdje god se pojaviš ili staviš slike...i ovdje na forumu vidim da su neki upoznati sa tvojom "stručnošću". Svaka ti čast!

PS
Je'l ti ovo jaran???
http://i1099.photobucket.com/albums/g40 ... 190014.jpg
još se i ne vidi sav krkanluk na ovom najbolje...
Al volim ove djecije fazone... Reci cu isto sto i 100x do sad da si nista vise nego ljubomorni i zavidni jadi koji se u auta razumije ko Mara u kriv qu...
Idiotizme o dubinskim farovima i E21 (BTW po tebi su i u samom BMW-u glupi jer se isti taj E21q uz doplatu mogao bibiti sa 2 (dva) para svjetala)je nepotrebno komentarisati. Do sad si dovolljno pokazao svojim savjetima koliki si strucnjak, pa i ovim zadnjim da se izbusi tablicu i zafarbaju sarafi, da svima bude jasno kakav si auto-kloc.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#42 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

530i wrote: Je'l ti ovo jaran???
http://i1099.photobucket.com/albums/g40 ... 190014.jpg
još se i ne vidi sav krkanluk na ovom najbolje...
Jok, ovo su mi jarani, sve krkan do krkana (preuzeto sa oldschoohr, Yu Relly 1974). Ti si "strucnjak" planeratni razmjera!

Image

Image

Image

Image
User avatar
basicm
Posts: 10460
Joined: 16/01/2012 21:38

#43 gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by basicm »

Ja imam pitanje:
Jeli stvarno imas E21 sa 2.3 motorom? Mogu li vidjeti molim? To su auti...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#44 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

basicm wrote:Ja imam pitanje:
Jeli stvarno imas E21 sa 2.3 motorom? Mogu li vidjeti molim? To su auti...
Ako mene pitas, ja nemam E 21 323i, 530 ga je u svojim ekrpserizama pominjao, ja imam osnovni 315, a mislim da trenutno u Sa nema vise nijednog autenticnog 323i.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#45 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by Bakir1 »

ima u zenici 323i isto bijeli :D
Last edited by Bakir1 on 23/05/2012 23:50, edited 1 time in total.
User avatar
basicm
Posts: 10460
Joined: 16/01/2012 21:38

#46 gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by basicm »

Dobro, znaci imas 315 nije 323. A, taj auto je bas uzivancija voziti.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#47 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by 530i »

goran16v wrote: Al volim ove djecije fazone... Reci cu isto sto i 100x do sad da si nista vise nego ljubomorni i zavidni jadi koji se u auta razumije ko Mara u kriv qu...
Idiotizme o dubinskim farovima i E21 (BTW po tebi su i u samom BMW-u glupi jer se isti taj E21q uz doplatu mogao bibiti sa 2 (dva) para svjetala)je nepotrebno komentarisati. Do sad si dovolljno pokazao svojim savjetima koliki si strucnjak, pa i ovim zadnjim da se izbusi tablicu i zafarbaju sarafi, da svima bude jasno kakav si auto-kloc.

Dobro, matori, i ovdje si me prešao, imam tlinaest godina. Bitno da se ti razumiješ u BMW-ove, sve E21 315-ka do 315-ke na tim reli slikama, ne može čovjek ostati od njih. Kao što rekoh, E21 315 nema potrebe za osam parova dodatnih farova, kao što ti to misliš i provodiš :) A tvoj stil i riječnik obraćanja govori nam da si se mnogo iznervirao...jebi ga ni ADAC, ni TUV ne propagiraju nakamarane dodatne farove na najosnovnijim modelima...

@basicm Napisao sam...da je 323i imalo bi smisla montirati dodatne farove, taj auto ima sasvim legitiman trkaći potencijal...za razliku od penzionerskog osnovnog modela 315...to što je goran malo pomiješao lončiće i sad pokušava, nervirajući se, ubijediti čitav svijet da je baš on u pravu....to je isključivo njegov problem :)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#48 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

530i wrote:

Dobro, matori, i ovdje si me prešao, imam tlinaest godina. Bitno da se ti razumiješ u BMW-ove, sve E21 315-ka do 315-ke na tim reli slikama, ne može čovjek ostati od njih. Kao što rekoh, E21 315 nema potrebe za osam parova dodatnih farova, kao što ti to misliš i provodiš :) A tvoj stil i riječnik obraćanja govori nam da si se mnogo iznervirao...jebi ga ni ADAC, ni TUV ne propagiraju nakamarane dodatne farove na najosnovnijim modelima...

@basicm Napisao sam...da je 323i imalo bi smisla montirati dodatne farove, taj auto ima sasvim legitiman trkaći potencijal...za razliku od penzionerskog osnovnog modela 315...to što je goran malo pomiješao lončiće i sad pokušava, nervirajući se, ubijediti čitav svijet da je baš on u pravu....to je isključivo njegov problem :)
Ne znam ja strucnjace veliki ko je postavio sliku narandzastog BMW-a 02 sa revije u BL i napisao da je krkanuluk, ti ili ja???? Djecacicu neuki, kako objasnjavas da se SVAKI E21 mogao kupiti sa 2 para svjetala, sto serijski, sto uz doplatu, ukljucujuci i penzionerski osnovni 315? Bas na 323i ne bi imalo smisla monitrati dodatna svjetla za "dubinu" jer je on serijski dolazio sa 2 para. Pa ti ne znas gdje si sve supalj... Idi malo pa glumi strucnjaka gdje je dug a gdje kratak mjenjac....
User avatar
edyx
Posts: 11
Joined: 18/05/2012 23:54
Location: Zenica BiH - Makkah KSA

#49 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by edyx »

530i i goran16v sto vas dvojica volite saltati bez kvacila ,nemojte odose zupcanici 8)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#50 Re: gdje napraviti TABLICE plasticne

Post by goran16v »

edyx wrote:530i i goran16v sto vas dvojica volite saltati bez kvacila ,nemojte odose zupcanici 8)
530i anominmo prati jedan forum o starim autima gdje sam relativno aktivan pod istim nickom i gdje je sam predstavio svoj auto i sad on u svakoj raspravi , u kojoj odvali biser tipa savjet da se buse tablice, u svojoj nemoci i zavisti kao argument protiv mene prenosi ovdje ono sto procita i vidi na tom forumu i tako glumi satro dobro obavjestenog mangupa. Eto to govori najbolje kakav je to mentalni sklop...
Mene trenutno to zabavlja mada bih mu u principu mogao odgovoriti da ce imati pravo na zlurade i zavidne komentare na racun mog auta tek kad on bude imao muda da pod istim nickom predstavi svoj auto, a da do tad da odj... u skokovima.
Post Reply