Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#951 Re: Gdje na more? - 2017

Post by mayab »

I u Baškom Polju izvrstan kamp sa kućicama, u šumi, plaža, mir, ljepota...jeftino nije
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#952 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Zoya »

Mis mekinjas wrote:

Ne stvarno. Ja sam našla jednu plažu na dobrom mjestu ali nije za djecu. Uvučena dosta, nema sunca cijeli dan. Ona pješčana u mjestu je drama. Nema hlada, plicina 800m od obale. Pupnatska luka je jedina suvisla plaža li ima do nje i autom i pješke. Žalo krupno ali isto hlad na kapaljku. Najružnije opjevano mjesto na planeti je Vela Luka. Uglavnom ja Korculu nikome nikad ne bih preporučila. Blato je bez zezancije najbolje mjesto na otoku ali stvarno je u brdu i to je mjesto veze nema sa morem.
Trajekt ide Orebić (Pelješac) - Dominče (Korčula). Ljeti vrlo često. To je najjeftinija opcija.
[/quote]

Jedva sam uspjela promjeniti destinaciju. Odmah sam nazvala agenciju cim sam ovo procitala :-) Hvala mišu :thumbup:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#953 Re: Gdje na more? - 2017

Post by banjaluka078 »

rovac13 wrote:
Prosle godine u augustu ta plaza je bila puna mladih,party non stop muzika ubi sa plaze,uglavnom sve pijano.
Mislim da nas je bio jednocifren broj na cijeloj ovoj plaži. Samo, meni je ovo dosada, poslije pola dana više ne znam šta sa sobom, ne mo'š stalno hrkati na pijesku i namakati se u soli. :D One stijene su mi dinamičnije.

rovac13 wrote:
Nadjoste li dinosaure na kamenjaku,tragove i price o njima :-D ?
Vidjeli smo putokaz, ali smo se isćejfili s ovim na Brionima, pa smo odlučili preskočiti. Čujem da je Dino park u Funtati dobra fora za raju s djecom.

Image
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#954 Re: Gdje na more? - 2017

Post by BarbaDue »

konektovan wrote:
BarbaDue wrote:Preporučujem CG Đenoviće. Upravo boravim u apartmanu koji plaćam 40€ po danu. Plaža mi je daleko 3m, Restoran 2m a supermarket 50m. Zadovoljan sam opremom u apartmanu a nije gužva na plažama. Extra je za porodicu sa manjom djecom.
A dje jadan ode u CG?! :D :D aDje mu ga dodju ti Djenovici???
A đe da iđem no u Đenoviće,tu mi je naj bliže. :mrgreen:

PS. Od Herceg Novog jedno 20 min. A avtom prema Kotoru.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#955 Re: Gdje na more? - 2017

Post by orinoco »

.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#956 Re: Gdje na more? - 2017

Post by beni-bu-man »

ko kakva iskustva s Crnom Gorom ???
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#957 Re: Gdje na more? - 2017

Post by srkletnik »

Ima li neko da predloži mjesto u Crnoj Gori, moze i preporuka za smještaj ako je dobar i provjeren.
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#958 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Naslovnica »

beni-bu-man wrote:ko kakva iskustva s Crnom Gorom ???
I mene interesuje neko pristojno mjesto u CG, za porodicu sa djecom, da nije žara, da nije plaža stijena ili mol, da ima hlada...
Možda puno tražim.
Kakve su ove Dobre vode što stalno reklamiraju?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#959 Re: Gdje na more? - 2017

Post by beni-bu-man »

Naslovnica wrote:
beni-bu-man wrote:ko kakva iskustva s Crnom Gorom ???
I mene interesuje neko pristojno mjesto u CG, za porodicu sa djecom, da nije žara, da nije plaža stijena ili mol, da ima hlada...
Možda puno tražim.
Kakve su ove Dobre vode što stalno reklamiraju?
pridruzujem se :mrgreen:

ja sa bio prosle godine ali samo u prolazu tj. preko dana u Buljarici cini mi se dobri nema puno nekih lokala plaza ekstremno duga a nije prenatrpana ono sloidno nema gurkanja, cemu sam se iznenadio je bio parking koji je udaljen nekih 30m od plaze i koji me je kostao 2eur za citav dan :D
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#960 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Naslovnica »

beni-bu-man wrote:
Naslovnica wrote:
beni-bu-man wrote:ko kakva iskustva s Crnom Gorom ???
I mene interesuje neko pristojno mjesto u CG, za porodicu sa djecom, da nije žara, da nije plaža stijena ili mol, da ima hlada...
Možda puno tražim.
Kakve su ove Dobre vode što stalno reklamiraju?
pridruzujem se :mrgreen:

ja sa bio prosle godine ali samo u prolazu tj. preko dana u Buljarici cini mi se dobri nema puno nekih lokala plaza ekstremno duga a nije prenatrpana ono sloidno nema gurkanja, cemu sam se iznenadio je bio parking koji je udaljen nekih 30m od plaze i koji me je kostao 2eur za citav dan :D
Meščini hladovine nema na vidiku, samo suncobran...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#961 Re: Gdje na more? - 2017

Post by beni-bu-man »

Naslovnica wrote: Meščini hladovine nema na vidiku, samo suncobran...
koliko se sjecam citav dan sam proveo ispod suncobrana :-)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#962 Re: Gdje na more? - 2017

Post by BarbaDue »

Naslovnica wrote:
beni-bu-man wrote:ko kakva iskustva s Crnom Gorom ???
I mene interesuje neko pristojno mjesto u CG, za porodicu sa djecom, da nije žara, da nije plaža stijena ili mol, da ima hlada...
Možda puno tražim.
Kakve su ove Dobre vode što stalno reklamiraju?
Par postova iznad imaš moju toplu preporuku za CG?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#963 Re: Gdje na more? - 2017

Post by beni-bu-man »

BarbaDue wrote:
Naslovnica wrote:
beni-bu-man wrote:ko kakva iskustva s Crnom Gorom ???
I mene interesuje neko pristojno mjesto u CG, za porodicu sa djecom, da nije žara, da nije plaža stijena ili mol, da ima hlada...
Možda puno tražim.
Kakve su ove Dobre vode što stalno reklamiraju?
Par postova iznad imaš moju toplu preporuku za CG?
:kiss: :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#964 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Maraschino »

Sta je ovo? :shock:
Godinama je hrvatska obala bila, bez konkurencije, omiljena turistička destinacija svih građana Bosne i Hercegovine. Cijene hrane i pića u drugim zemljama često znaju biti odlučujući u izboru destinacije za odmor.

S obzirom da građani BiH najčešće posjećuju obale Jadrana i susjednu Hrvatsku, N1 donosi kakve su cijene trenutno u jednom od popularnih ljetovališta na Makarskoj rivijeri.

Tako naprimjer trenutne cijene u ugostiteljskim objektima u susjednoj Hrvatskoj su: Kafa – 8 kn (2,1 BAM), Nescafe – 12 kn (3,1 BAM), Čaj – 10 kn (2,65 BAM), Coca Cola – 16 kn (4,2 BAM), Limunada – 16 kn (4,2 BAM)…

Kada su u pitanju jela koja možete pojesti u obližnjim restoranima, cijene na Makarskoj rivijeri su sljedeće: Pizze – između 40 i 60 kn (10,6 – 15,9 BAM), Sendviči između 40 – 60 kn (10,6 – 15,9 BAM), Salate – 50 kn /13,2), Tortilla – 40 kn (19,6 BAM), Desserti – između 30 i 60 kn (7,9 – 15,9 BAM).

Ukoliko želite iznajmiti ležaljku ili suncobran, to ćete platiti 30 kn (7,9 BAM) za cijeli dan, prenosi Večernji list.

Kada je riječ o voću u trgovinama, kilogram nektarina iznosi 9 kn (7,3 BAM), banane 11 kn (2,9 BAM), breskve 9,5 kn (2,5 BAM), limun 11 kn. Ipak, ako odlučite jesti u pekari, sendvič će vas doći između 15 i 20 kn (3,9 – 5,3 BAM), kroasan 7,5 kn (2 BAM), razne pite po cijeni od 7 kn (1,8 BAM) i hljeb 4 kn (1,06 BAM).

Ipak, na Jadranu je najskuplji smještaj s tendencijom da bude još skuplji. Ipak i tu ima varijacija pa cijena smještaja u Dubrovniku ili Šibeniku s jedne strane nije ista kao u recimo Drveniku na Makarskoj rivijeri.

Tako se recimo cijene hotelskog smještaja u Dubrovniku kreću od 22.000 kn (6.000 BAM) pa do 94.000 kn (25.000 BAM) za sedmodnevni aranžman.

Puno jeftinije je na Makarskoj rivijeri gdje se pristojna hotelska soba za dvije osobe, izuzmu li se Brela, Baška Voda i Tučepi može rezervirati za 22.000 kn (oko 6.000 BAM). Kako se krećete prema sjeveru cijene opet rastu pa je tako u Zadarskom zalivu i Istri nemoguće pronaći sedmodnevni hotelski aranžman jetini od 30.000 kn (8.000 BAM)…

Pristojan hotelski smještaj za dvije osobe, uz umjerene cijene, moguće je pronaći u Gradacu 7.500 kn (2.000 BAM), Živogošću 6.700 kn (1.800 BAM), Podgori 6.977 kn (1.850 kn), Orebiću 7.920 kn (2.100) ili na Korčuli 7.100 kn (1.900 BAM).

Najjetiniji je privatni smještaj i kreće se od 220 kn (58 BAM) po osobi pa do nekoliko hiljada
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#965 Re: Gdje na more? - 2017

Post by MensurM »

Pokusaj_sa wrote:Osim preporuke mjesta ima li iko konkretnu ideju-ponudu za određeno mjesto ?
Ja sam slao upite ali ima nekih pacijenata na jadranu koji svoj apartman cijene 200 EUR po noći - ko da sam se obratio Hiltonu ..
Ja sam u budžetu 40-80 EUR po noci max, ima li jos takvih apartmana a da nisu 5 kilometara udaljeni od plaže ?
Pa nudim ti ja 10 metara od plaže u top mjestu. Cijena zavisi od termina i broja osoba.

https://www.facebook.com/ApartmaniDea/?fref=ts
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#966 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Naslovnica »

BarbaDue wrote:
Naslovnica wrote:
beni-bu-man wrote:ko kakva iskustva s Crnom Gorom ???
I mene interesuje neko pristojno mjesto u CG, za porodicu sa djecom, da nije žara, da nije plaža stijena ili mol, da ima hlada...
Možda puno tražim.
Kakve su ove Dobre vode što stalno reklamiraju?
Par postova iznad imaš moju toplu preporuku za CG?
Što se tiće Đenovića, ono što sam vidio nimalo mi se ne sviđa. Plaža širine 3 metra, vrlo malo prirodnog hlada, puno betona, prometnica ide tik iznad plaže. Nije to za mene, nikako.
Može se pogledati na Google Street View.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#967 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Haris033 »

Zoya wrote:
Mis mekinjas wrote:
Zoya wrote:Istra je čarobna. Rovinj, Poreč,Umag. Sve je nekako blizu. A tek Opatija :srce:

Ove godine je Korčula u planu. Već se radujem :)
Pa kud na Korčulu kraj svih otoka. Ako sam ikad promašila odabir to je kad sam otišla na Korculu. A najbolje mjesto tamo Blato, nema čak ni izlaz na more.
De nemoj zezati? Pa svi hvale Korčulu ko je bio :sad:
Moj prvi odlazak na Korčulu je bio 2000. godine, a na nagovor prijateljica (danas se ispostavilo najboljih), koje su sa očeve strane porijeklom iz Korčule. Iste imaju porodičnu kuću u centru Starog Grada (tik pored kuće Marka Pola) i još jednu garsonjeru, takođe u centru Starog Grada, a u kojoj najčešće boravim. Kako sam upoznao grad, tako se i rodila ljubav, što prema gradu, tako i prema otoku i ljudima koji žive tamo. Od te 2000. godine pa do danas u Korčuli sam bio bezbroj puta, a svakim novim dolaskom upoznajem nešto novo...

Savjet za one koji se odluče da godišnji odmor provedu u Korčuli, je da obavezno krenu automobilom.

Jednostavno, bez automobila dosta toga možete propustiti. Ako ste već krenuli automobilom, obavezno krenite put Vela Luke. Vela Luka je od Korčule udaljena 42 km novo asfaltiranim putem (idealan za vožnju), a ono što vidite na tom putu se jednostavno ne može opisati. Mjesta, poput kontinentalnih kao što su Pupnat, Smokvica, Čara i Blato, te Pupnatska luka, Brna, Prižba, Zavalatica, Prigradica koje nalaze uz obalu, Vas očaraju svojom ljepotom, a more i plaže su priče same za sebe... Pogotovo Pupnatska luka, Prižba i Zavalatica gdje je more tako čisto i tirkizno plave boje, baš kao iz filmova! :dance:

Zavalatica:
Image
Image
Image

Prižba:
Image
Image

Pupnatska luka:
Image
Image

Što se tiče samog grada Vela Luka, nije me baš pretjerano oduševio. Luka kao luka, marina, par kafića i to je to...

Osim ovih gore nabrojanih mjesta, obavezno treba svratiti i do Lumbarde, kako na plažu Pržina tako i Bili žal, a koji su udaljeni 5 min. vožnje od grada Korčule. Specifično za obje plaže je da su pješčane, da nema hladovine, te da je more plitko (cca 1 m dubine na udaljenosti do 500 m) i ubilo se za igranja picigina i ne izlaziti iz istog, osim ako ne želite da budete crveni ko "rak" u roku od jednog sata. :-D

Lumbarda:
Pržina
Image
Image

Bilin žal
Image

Takođe, trebate obići i otok Badiju koji je udaljen 5 min. vožnje čamcem, a koji ide iz Korčule svakih 30 min. Na Badiji se nalazi manastir i sportski tereni (možete igrati košarku, tenis, fudbal il i mini golf, a sve to u hladovini i mirisu borovine), gdje su prije rata na pripreme dolazili veliki ex YU fudbalski klubovi, te poznati sportisti. Omiljeno je mjesto Janice i Ivice Kostelić. Nemojte se iznenaditi, dok se sunčate, ako vidite srnu, jelena, jer ih na tom ostrvu ima mnogo... :thumbup:

Badija:
Image
Image
Image


A što se tiče samog grada, ne znam od čega bi počeo... Od jutarnje kafe/pive u "Galeriji", "Akademiji" ili pored "stepenica", pa do kupanja kod "Sv. Nikole", na "Puntinu", "Iza grada" ili na gradskoj plaži (meni najgora opcija), te večernjeg izlaska, đira do Bon Repoa kroz borovu šumu, zatim na obavezno piće u Dos Locos ili lokalnu diskoteku pored "topova" (dok sam bio mlađi :lol: )...
Od konoba, najbolja je ona do rodne kuće Marka Pola, a koja se zove "Adio Mare". Tu sam vidio Jamie Olivera prije dvije godine. Konoba ima dugogodišnju tradiciju i posebna je po tome što radi nekih par sati, gdje samo dođeš, pojedeš i razguliš, i naravno, po izvrsnoj mediteranskoj hrani... Ostale konobe su klasika.

Moram još napomenuti za sve one koji idu u Split na sajam nautike, da je korčulanska riva sama od sebe sajam, obzirom na broj jahti koje svakodnevno uplovljavaju u istu... Stvarno, ni preko tv-a nisam vidio toliki broj skupocjenih jahti na jednom mjestu. Bude onih od par miliona evrića, pa do onih koje su neprocijenjive. :dance:

U Korčuli od turista najviše ima slovenaca i talijana, a u zadnje vrijeme i dosta beograđana, s tim da bosanaca skoro pa i nema nikako... Nisu rijetki dolasci turista iz kruzera koji se usidre na kilometar od Starog Grada. Uglavnom, Korčula zaista ima dosta toga za ponuditi... :thumbup:

Korčula:
Image

Image

Image

Image

Image


Dos Locos
Image

Adio Mare
Image
Image

Meni najdraže mjesto - Maksimilijan Garden, Lounge and Beach Bar
Image
Image
Image
Image
Last edited by Haris033 on 19/06/2017 15:10, edited 3 times in total.
korisnicc
Posts: 192
Joined: 25/04/2013 13:51

#968 Re: Gdje na more? - 2017

Post by korisnicc »

Haris, prelijepi opis. :thumbup:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#969 Re: Gdje na more? - 2017

Post by esso_sa »

Mis mekinjas wrote:
Zoya wrote:Istra je čarobna. Rovinj, Poreč,Umag. Sve je nekako blizu. A tek Opatija :srce:

Ove godine je Korčula u planu. Već se radujem :)
Pa kud na Korčulu kraj svih otoka. Ako sam ikad promašila odabir to je kad sam otišla na Korculu. A najbolje mjesto tamo Blato, nema čak ni izlaz na more.
Ti si nesto dobro onda fulala :)
Korcula je jedan od ljepsih otoka u HR (meni licno najljepsi). Godinama tamo ljetujem, a i ove godine je u planu.
Kako Haris033 rece, najbolje je ici automobilom, pa fino obilaziti uvale i mjesta. Ipak je otok, a ne jedno malo mjesto u kojem je sve nagurano. Ja idem redovno motorom pa sam bas istrazio kompletan otok i tamo gdje ljudi inace ne idu.

Svakako preporuka za:
-Pupnatsku luku (obavezno svratiti u beach bar "Mate", zastekan u sumici iznad plaze, blues/rock&roll, svirke uzivo, super ekipa, ja bukvalno zivim u toj kafani dok sam dole :mrgreen:),
-Uvala Bacva - prelijepa, a ima i mala konobica sa odlicnom hranom po jako prihvatljivim cijenama.
-Otocic Proizd - do tamo ide brodica iz Vela Luke, obavezno posjetiti plazu Bili Boci (zvanicno spada top 10 najljepsih plaza svijeta)
-Uvala Vaja, nadomak Racisca (strana prema Peljescu)
-Uvala Zitna (Zavalatica), Haris stavio sliku - plaza je kamenje, ali u vodi je bijeli pijesak. Super za ljude sa djecom (ne i za mene, bas zbog dreke djece :mrgreen: )

Za hranu bi na ovo Harisovo jos dodao
-Konobu Mate, u Pupnatu
-Konobu Pagar, opet Pupnat, odmah uz glavnu cestu
-Zrnovska Makarunijada" - ko potrefi termin, organizuje se u augustu u dvoristu skole u Zrnovu, nekih 10km od grada Korcule. Bude prava festa i prepuno ljudi. Lokalne zene prave domacu tjesteninu, kuhaju u velikim kazanima na vatri i prodaju. Prave i fritule, kao neke minijaturne krofne. Pravo ukusno !
-Ko voli pizzu, "Caenazzo" (trg ispred katedrale u Korculi) i "Pape" (juzna strana setalista oko starog grada. Od Harisovih topova ravno nekih 100m :mrgreen: )

Generalno, otok je najljepsi na potezu Korcula - Blato. Od Blata prema Vela Luci je malo slabije, ali opet 100 puta ljepse nego npr Makarska rivijera.

@Zoya, neces se razocarati ! :thumbup: Samo nemoj biti na jednom mjestu nego obidji fino
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#970 Re: Gdje na more? - 2017

Post by zippoo87 »

evo ljudi upravo opisase i potvrdise ono sto ja cijelo vrijeme govorim svima
nije ljetovanje otici u jedan gradic,lezati 7 dana na plazi i navecer izaci prosetati,popiti sta
tako se ne moze ni uzivati ni upoznati mjesto gdje ljetujes

da bi ti se neko mjesto svidjelo,moras ga malo dublje upoznati,malo sire a ne samo 50 kvadrata "svog dijela plaze" i to je to
evo ko god je isao na more i pravio aktivan odmor,hodao od mjesta do mjesta,jeo,pio,slusao muziku u raznim restoranima,ima pozitivne rijeci i svidiolo mu se ljetovanje
ljudi super opisase sve i evo i meni se iz njihovog opisa svidi Korcula haha
e to je razlika izmedju lezanja i aktivnog odmora...meni najmrzio dio je onaj lezanje na plazi i pecenje na suncu...za mene je hladovina :D

btw. pola onih gore slika kod mene se ne prikazuju,ne znam je li do mene sta ili ne valjaju linkovi
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#971 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Mis mekinjas »

Ja sam se uz dužno poštovanje forumasima koji su lijepo opisali Korculu još jednom debelo preznojila gledajući fotke.
Ne, meni je odlazak na Korculu pogotovo sa malom djecom ravno 1. krugu pakla. I da bez auta si donji ali to ste obojica napisali, a i kad ga imaš valja opet dobroooo koristiti noge.

Nije Zoya pogriješila sto je otkazala put na Korculu.
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#972 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Naslovnica »

zippoo87 wrote:evo ljudi upravo opisase i potvrdise ono sto ja cijelo vrijeme govorim svima
nije ljetovanje otici u jedan gradic,lezati 7 dana na plazi i navecer izaci prosetati,popiti sta
tako se ne moze ni uzivati ni upoznati mjesto gdje ljetujes


da bi ti se neko mjesto svidjelo,moras ga malo dublje upoznati,malo sire a ne samo 50 kvadrata "svog dijela plaze" i to je to
evo ko god je isao na more i pravio aktivan odmor,hodao od mjesta do mjesta,jeo,pio,slusao muziku u raznim restoranima,ima pozitivne rijeci i svidiolo mu se ljetovanje
ljudi super opisase sve i evo i meni se iz njihovog opisa svidi Korcula haha
e to je razlika izmedju lezanja i aktivnog odmora...meni najmrzio dio je onaj lezanje na plazi i pecenje na suncu...za mene je hladovina :D

btw. pola onih gore slika kod mene se ne prikazuju,ne znam je li do mene sta ili ne valjaju linkovi
Kako za koga kolega, kako za koga...
Meni nije do aktivnog odmora, tako da me ležanje 7 dana na plaži, uz večernju šetnju i popiti šta sasvim zadovoljava.
Kome je do aktivnog odmora, svaka čast, samo naprijed, samo govoriti nekome kako bi trebao da provodi odmor i št aje dobro za njega - ne ide.
Svako zna svoje i to je to.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#973 Re: Gdje na more? - 2017

Post by esso_sa »

Mis mekinjas wrote:Ja sam se uz dužno poštovanje forumasima koji su lijepo opisali Korculu još jednom debelo preznojila gledajući fotke.
Ne, meni je odlazak na Korculu pogotovo sa malom djecom ravno 1. krugu pakla. I da bez auta si donji ali to ste obojica napisali, a i kad ga imaš valja opet dobroooo koristiti noge.

Nije Zoya pogriješila sto je otkazala put na Korculu.
Postujem misljenje, ali se ne slazem da ima puno "tabananja". Pupnatska Luka, Zavalatica, Bacva, Bilin Zal..., sve su to plaze udaljene maksimalno 50-100m od parkinga. Toliko hodas do plaze i u mjestima tipa Tucepa i slicnih mali sela nabijenih svim sadrzajima. Jedina razlika je sto na Korculi moras autom do tih uvala. Ipak je otok, dug preko 40km...
Po plazama na Korculi uvijek masa ljudi sa malom djecom (ja bas ludim koliko ih ima i zavlacim se po coskovima jer ne podnosim dreku) i nisam primijetio da se nesto pate.. Ali vjerujem da ima ljudi koji sa djecom ljetuju tako, da kazem, robinzonski, da ne osjete, a sa druge strane ima ljudi koji se zivi polome, kao ti npr...
Za hlad se slazem, nema ga puno, ali i to se rijesi u sekundi - od kuce poneses suncobran ili ako ga nemas, skoknes do Konzuma ili Tommy i kupis (suncobran kosta 50 kuna).

Sve u svemu, ne treba generalizovati i govoriti da je otok bezveze i da nista ne valja. Otok je prelijep, samo tebi ocito nije legao radi "tereta" djece, pa ga nisi mogla fino ni upoznati :wink: Da si otisla sama ili sa svojim muzem/momkom, siguran sam da bi iskustvo bilo skroz drugacije, u pozitivnom smislu :thumbup: Kada djeca porastu, otidji na "popravni" :)
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#974 Re: Gdje na more? - 2017

Post by zippoo87 »

Naslovnica wrote:
zippoo87 wrote:evo ljudi upravo opisase i potvrdise ono sto ja cijelo vrijeme govorim svima
nije ljetovanje otici u jedan gradic,lezati 7 dana na plazi i navecer izaci prosetati,popiti sta
tako se ne moze ni uzivati ni upoznati mjesto gdje ljetujes


da bi ti se neko mjesto svidjelo,moras ga malo dublje upoznati,malo sire a ne samo 50 kvadrata "svog dijela plaze" i to je to
evo ko god je isao na more i pravio aktivan odmor,hodao od mjesta do mjesta,jeo,pio,slusao muziku u raznim restoranima,ima pozitivne rijeci i svidiolo mu se ljetovanje
ljudi super opisase sve i evo i meni se iz njihovog opisa svidi Korcula haha
e to je razlika izmedju lezanja i aktivnog odmora...meni najmrzio dio je onaj lezanje na plazi i pecenje na suncu...za mene je hladovina :D

btw. pola onih gore slika kod mene se ne prikazuju,ne znam je li do mene sta ili ne valjaju linkovi
Kako za koga kolega, kako za koga...
Meni nije do aktivnog odmora, tako da me ležanje 7 dana na plaži, uz večernju šetnju i popiti šta sasvim zadovoljava.
Kome je do aktivnog odmora, svaka čast, samo naprijed, samo govoriti nekome kako bi trebao da provodi odmor i št aje dobro za njega - ne ide.
Svako zna svoje i to je to.
kolega ti ili nisi procitao moj post ili ga nisi razumio
nisam ja rekao kako da ko provodi odmor,nego da bi se dozivjelo odredjeno mjesto,grad,otok...moras obici malo vise od glavne plaze...posjetiti neka autenticna mjesta puna tradicije i smeka,prohodati malo po mjestu i tako to
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#975 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Naslovnica »

Izvinjavam se.
Post Reply