Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Locked
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#901 Re: Gdje na more? - 2017

Post by AstorH »

Kad vidim sa kakvim se vi hotelskim zvjezdicama gadjate i sta potrazujete, pomislim da zivite u Svicarskoj, a ne u BiH. Al vazno je da Bosnjo poteze rijec "All inclusive"
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#902 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Tomahawk11 »

AstorH wrote:Kad vidim sa kakvim se vi hotelskim zvjezdicama gadjate i sta potrazujete, pomislim da zivite u Svicarskoj, a ne u BiH. Al vazno je da Bosnjo poteze rijec "All inclusive"
Ma najrealniji onaj na temi sa pitanjem za Budvu...njih 5 i po 200 eura za Budvu...partizansko ljetovanje....al eto, vecina se ponasa ko onaj sto se kuci zatvorio, a rekao da ode dvije sedmice u Tursku....pa ga komsinica uhvatila u sitne sate kad je smece istresao :lol: :lol:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#903 Re: Gdje na more? - 2017

Post by boshniak »

Za porodice sa djecom Biograd je moja topla preporuka, fino mirno i ugodno mjesto, more čisto, blizu su tri nacionalna parka, Zadar na pola sata voznje, ove godine se otvara i veliki aquapark, jako malo naših bude, poneki autobus iz krajine dođe sa jednodnevnim turistima.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#904 Re: Gdje na more? - 2017

Post by konektovan »

boshniak wrote:Za porodice sa djecom Biograd je moja topla preporuka, fino mirno i ugodno mjesto, more čisto, blizu su tri nacionalna parka, Zadar na pola sata voznje, ove godine se otvara i veliki aquapark, jako malo naših bude, poneki autobus iz krajine dođe sa jednodnevnim turistima.
Ja ne razumijem to, jako malo nasih bude?! Sta su to nasi, neke buba svabe, zohari, govna, smece, pa treba izbjegavati?!
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#905 Re: Gdje na more? - 2017

Post by farisovo »

Ima li ko šta u Ulcinju preporučiti? Porodica sa djecom.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#906 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Raigor Stonehoof »

konektovan wrote:
boshniak wrote:Za porodice sa djecom Biograd je moja topla preporuka, fino mirno i ugodno mjesto, more čisto, blizu su tri nacionalna parka, Zadar na pola sata voznje, ove godine se otvara i veliki aquapark, jako malo naših bude, poneki autobus iz krajine dođe sa jednodnevnim turistima.
Ja ne razumijem to, jako malo nasih bude?! Sta su to nasi, neke buba svabe, zohari, govna, smece, pa treba izbjegavati?!
E bravo. Ni ja to nikad necu skontati :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#907 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Tomahawk11 »

Kak ne kontate, ne? Pa to vam je ono kad se Bosnji gadi sve bosansko, sve je papanluk, brdjani, seljaci, papci, fuj, donijeli Avaz, paradajz i Argetu....ono kad se pogospodi, kad se postane europejac, mada janjetina u Jablanici jos uvijek neodoljivo mirise...e, to je Bosnjo kojem je bitno da na moru ima sto manje ''nasih''.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#908 Re: Gdje na more? - 2017

Post by boshniak »

Raigor Stonehoof wrote:
konektovan wrote:
boshniak wrote:Za porodice sa djecom Biograd je moja topla preporuka, fino mirno i ugodno mjesto, more čisto, blizu su tri nacionalna parka, Zadar na pola sata voznje, ove godine se otvara i veliki aquapark, jako malo naših bude, poneki autobus iz krajine dođe sa jednodnevnim turistima.
Ja ne razumijem to, jako malo nasih bude?! Sta su to nasi, neke buba svabe, zohari, govna, smece, pa treba izbjegavati?!
E bravo. Ni ja to nikad necu skontati :-)
Mislio sam da nema naših u smislu da je neprepoznato mjesto, i mislim da je šteta, al objasni ti našem čovjeku da ima jadrana i sjevernije od makarske.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#909 Re: Gdje na more? - 2017

Post by konektovan »

Oprošteno ti je ako si tako mislio?! :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#910 Re: Gdje na more? - 2017

Post by amar1994 »

Nema ih sjevernije jer je vecinom dosta skuplje , recimo Krk je zara a dobar je :-D

Ja bi svake godine mijenjao njihove otoke i mjesta na njima ali nemam pOOOra :cry: :D :D
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#911 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Warashii »

konektovan wrote:Oprošteno ti je ako si tako mislio?! :D
Ma nije tako mislio ali se dobro izvukao ;-)
Sta ja znam, nasa raja mi i smeta i ne smeta.
Mislim kako mi nebi smetala kad mi je muka od vecine ovdje jos da me na godinjem jebu :D
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#912 Re: Gdje na more? - 2017

Post by drunken tiger »

Warashii wrote:
konektovan wrote:Oprošteno ti je ako si tako mislio?! :D
Ma nije tako mislio ali se dobro izvukao ;-)
Sta ja znam, nasa raja mi i smeta i ne smeta.
Mislim kako mi nebi smetala kad mi je muka od vecine ovdje jos da me na godinjem jebu :D
To je to!
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#913 Re: Gdje na more? - 2017

Post by konektovan »

drunken tiger wrote:
Warashii wrote:
konektovan wrote:Oprošteno ti je ako si tako mislio?! :D
Ma nije tako mislio ali se dobro izvukao ;-)
Sta ja znam, nasa raja mi i smeta i ne smeta.
Mislim kako mi nebi smetala kad mi je muka od vecine ovdje jos da me na godinjem jebu :D
To je to!
Ako vas jebu, ha, pa sta cu vam ja kad se bavite takvim poslom. :D :D :D :D :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#914 Re: Gdje na more? - 2017

Post by hrle1976 »

Jedine HR obale koje nude ambijent odmora (pa cak kao i nekada) su pojedini otoci. Ostalo je pretvorilo se u zesci kaos. Od odmora se napravio umor, godisnji umor.
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#915 Re: Gdje na more? - 2017

Post by zavezata-vreca »

Mora i ambienta kao u dalmaciji nema nigdje.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#916 Re: Gdje na more? - 2017

Post by animals »

Bosanci definitivno imaju komplex od mora..
nista strasnije , kad te neko upita, gdje ces na more, ili gdje si bio , a ti
tuzno odmahnes , pa kazes ne idem, ili nisam bio..
kus vece tragedije za Bosanca..cuj , nije bio na moru..
jebo Bosanca koji nije napravio selfi na moru..
ko da se nije ni rodio..
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#917 Re: Gdje na more? - 2017

Post by rovac13 »

Na ovakvim temama haman nikad ne mozes nesto pametno procitat.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#918 Re: Gdje na more? - 2017

Post by shalla »

boshniak wrote:Za porodice sa djecom Biograd je moja topla preporuka, fino mirno i ugodno mjesto, more čisto, blizu su tri nacionalna parka, Zadar na pola sata voznje, ove godine se otvara i veliki aquapark, jako malo naših bude, poneki autobus iz krajine dođe sa jednodnevnim turistima.
Ja baš gledam Biograd ili čak nešto sjevernije, po Istri. Posljednje 4 godine sam bio 2x u Grčkoj i 2x u Tučepima i meni su recimo ti Tučepi top mjesto za odlazak sa malim djetetom zbog čistoće mora, prirodnog hlada i ogromne šetnice kojom smo svakodnevno štraftali gore-dole sa malcem al nešto nam se ove godine ide u one mobilne kućice oko Rovinja/Poreča i sl. Da li neko ima iskustva sa takvim ljetovanjima (tipa one mobile homes Valkanela i sl)?
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#919 Re: Gdje na more? - 2017

Post by boshniak »

shalla wrote:
boshniak wrote:Za porodice sa djecom Biograd je moja topla preporuka, fino mirno i ugodno mjesto, more čisto, blizu su tri nacionalna parka, Zadar na pola sata voznje, ove godine se otvara i veliki aquapark, jako malo naših bude, poneki autobus iz krajine dođe sa jednodnevnim turistima.
Ja baš gledam Biograd ili čak nešto sjevernije, po Istri. Posljednje 4 godine sam bio 2x u Grčkoj i 2x u Tučepima i meni su recimo ti Tučepi top mjesto za odlazak sa malim djetetom zbog čistoće mora, prirodnog hlada i ogromne šetnice kojom smo svakodnevno štraftali gore-dole sa malcem al nešto nam se ove godine ide u one mobilne kućice oko Rovinja/Poreča i sl. Da li neko ima iskustva sa takvim ljetovanjima (tipa one mobile homes Valkanela i sl)?
Imaju i u biogradu te mobilne kućice, zove se Mediterranean Village San Antonio, a ima i kamp Soline. Ja nisam bio tu ali sam svaki dan prolazio pored i mogu reći da mi se jako sviđa jer smještene su u šumi, i sama plaza je okružena šumom, kućice su raspoređene 20-200m od plaže jer prostrano je dosta.
User avatar
Pokusaj_sa
Posts: 137
Joined: 09/03/2011 12:35

#920 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Pokusaj_sa »

Osim preporuke mjesta ima li iko konkretnu ideju-ponudu za određeno mjesto ?
Ja sam slao upite ali ima nekih pacijenata na jadranu koji svoj apartman cijene 200 EUR po noći - ko da sam se obratio Hiltonu ..
Ja sam u budžetu 40-80 EUR po noci max, ima li jos takvih apartmana a da nisu 5 kilometara udaljeni od plaže ?
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#921 Re: Gdje na more? - 2017

Post by artime »

Pokusaj_sa wrote:Osim preporuke mjesta ima li iko konkretnu ideju-ponudu za određeno mjesto ?
Ja sam slao upite ali ima nekih pacijenata na jadranu koji svoj apartman cijene 200 EUR po noći - ko da sam se obratio Hiltonu ..
Ja sam u budžetu 40-80 EUR po noci max, ima li jos takvih apartmana a da nisu 5 kilometara udaljeni od plaže ?
Mislim da je najbolje da krenes rano i da pitas uzivo vlasnike, mnogima je ovdje to upalilo, a tako imas priliku i da se sam uvjeris kakav prostor placas i koliko od plaze je smjestaj udaljen.
User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#922 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Tomi110 »

shake69 wrote:
Dope_Man wrote:Za mene je Peljesac glavna destinacija ovo ljeto i planiram bar jos 4-5 vikenda proveti tu. Jednom sam vec isao, iz BiH preko Svitave (proslo OK, al radije ne bih opet), iz HR otisao na Metkovici/Doljane (3 puta preko granice, cak i sa relativno kratkim zadrzavanjima i dalje je pegla, a sad ce biti sve duza zbog sezone). Sad gledam alternative, i vidim da i nema nekih pa evo pitanja za iskusnije:

Da li je ista bolje doci putem koji prolazi kroz Stolac do Neuma?
Da li se ikako isplati ici na GP Trebimlja (ako je uopce medjunarodni, a ne samo pogranicni?). Google street view mi pokazuje neku preusku stazicu koja vodi od GPa u Slano.
Meni GP Čepikuće bile u vrhu sezone odlične, nikakve gužve, i opet bih. Ako ću na Pelješac, bezbeli. Mimo jula i augusta je ipak bolje birati bliže prelaze.
Najsigurnije ti je na Ravno i onda na Čepikuće ako hočeš da izbjegneš Doljane, Klek i Bistrinu, međutim sad svi koriste ovaj granični prijelaz tako da znaju i tamo bit gužve
User avatar
Pokusaj_sa
Posts: 137
Joined: 09/03/2011 12:35

#923 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Pokusaj_sa »

artime wrote:
Pokusaj_sa wrote:Osim preporuke mjesta ima li iko konkretnu ideju-ponudu za određeno mjesto ?
Ja sam slao upite ali ima nekih pacijenata na jadranu koji svoj apartman cijene 200 EUR po noći - ko da sam se obratio Hiltonu ..
Ja sam u budžetu 40-80 EUR po noci max, ima li jos takvih apartmana a da nisu 5 kilometara udaljeni od plaže ?
Mislim da je najbolje da krenes rano i da pitas uzivo vlasnike, mnogima je ovdje to upalilo, a tako imas priliku i da se sam uvjeris kakav prostor placas i koliko od plaze je smjestaj udaljen.
Tomo gu uraditi kada je vikend varijanta ali s obzirom da imam dvoje male djece ipak moram rezervisati pa onda ići
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#924 Re: Gdje na more? - 2017

Post by P308 »

artime wrote:
Pokusaj_sa wrote:Osim preporuke mjesta ima li iko konkretnu ideju-ponudu za određeno mjesto ?
Ja sam slao upite ali ima nekih pacijenata na jadranu koji svoj apartman cijene 200 EUR po noći - ko da sam se obratio Hiltonu ..
Ja sam u budžetu 40-80 EUR po noci max, ima li jos takvih apartmana a da nisu 5 kilometara udaljeni od plaže ?
Mislim da je najbolje da krenes rano i da pitas uzivo vlasnike, mnogima je ovdje to upalilo, a tako imas priliku i da se sam uvjeris kakav prostor placas i koliko od plaze je smjestaj udaljen.
Ovo je uzasna ideja ako se ide u julu ili augustu :D Mislim, moze se naci ali sam ja to uradio dva puta u zadnjih 5 godina i pokajao se oba puta...necu vise nikada. A mozda sam ja samo nesposoban :D Trazio sam 2 sata smjestaj na +35, sve zivo je bilo ili zauzeto ili lose i daleko od plaze. Ne znam da sam se ikada vise umorio kao tada. Nakon visesatne voznje, krenuti u potragu za smjestajem na velikim vrucinama je bar meni bilo strasno iscrpljujuce, pogotovo ako imate djecu. Ali nismo svi isti, i opet kazem, mozda sam ja samo nesposoban :D Ali cini mi se od kako skoro svi imaju svoje oglase na netu, da je potraga na licu mjesta postala bas rizik.
missko
Posts: 11430
Joined: 22/02/2008 13:22

#925 Re: Gdje na more? - 2017

Post by missko »

Bolje bolji smjestaj i jeftiniji a dalje od plaze pa na plazu autom i taman koliko je skuplji onaj kraj plaze namiris za parking na plazi i cao
Locked