Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1001 Re: Gdje na more? - 2017

Post by shalla »

Black swan wrote:ima li kakvih apartmana za mene
na makarskoj rivijeri :D
da nije daleko od mora

inače
nisam prezahjtevan :mrgreen:
Evo, ja bio prošle godine, sasvim sasvim zadovoljavajući smještaj, možeš pljunuti do plaže... Prošle godine bio 50€...

https://www.tucepi.net/murtela/
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1002 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Truba »

memorirat ću :D
hvala

našao sam neke i po 40 ali ne u tučepima pa ću zvati 8-)

kako sada ide za zvanje... jel traže uplatu ili ide na povjerenje da ćeš doći (naravno neću zvati 20 dana ranije nego dan dva ranije)
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1003 Re: Gdje na more? - 2017

Post by konektovan »

Black swan wrote:memorirat ću :D
hvala

našao sam neke i po 40 ali ne u tučepima pa ću zvati 8-)

kako sada ide za zvanje... jel traže uplatu ili ide na povjerenje da ćeš doći (naravno neću zvati 20 dana ranije nego dan dva ranije)
Ja sam rezervisao u Tucepima, a gazda nije trazio nikakvu akontaciju, vec, ako hocu otkazati, 7 dana ranije da javim, a tako vec zadnje tri godine.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1004 Re: Gdje na more? - 2017

Post by konektovan »

shalla wrote:
Black swan wrote:ima li kakvih apartmana za mene
na makarskoj rivijeri :D
da nije daleko od mora

inače
nisam prezahjtevan :mrgreen:
Evo, ja bio prošle godine, sasvim sasvim zadovoljavajući smještaj, možeš pljunuti do plaže... Prošle godine bio 50€...

https://www.tucepi.net/murtela/
U kojem periodu, i za koji apartman?
ja ove godine placam 80 eura, skupo, ali nista jeftinij u prvom redu nisam nasao. :D
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1005 Re: Gdje na more? - 2017

Post by shalla »

konektovan wrote:
shalla wrote:
Black swan wrote:ima li kakvih apartmana za mene
na makarskoj rivijeri :D
da nije daleko od mora

inače
nisam prezahjtevan :mrgreen:
Evo, ja bio prošle godine, sasvim sasvim zadovoljavajući smještaj, možeš pljunuti do plaže... Prošle godine bio 50€...

https://www.tucepi.net/murtela/
U kojem periodu, i za koji apartman?
ja ove godine placam 80 eura, skupo, ali nista jeftinij u prvom redu nisam nasao. :D
U ovom Murtela, bio od 2.9 do 9.9, nikad mi bolje na moru nije bilo :mrgreen:
Bilo dovoljno vruće a nije bila gužva...
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1006 Re: Gdje na more? - 2017

Post by konektovan »

Ja sam bio prosle godine u septembru, u Podgori, tri dana, i nikad mene vise septembar nece vidjeti na moru. :D
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1007 Re: Gdje na more? - 2017

Post by shalla »

konektovan wrote:Ja sam bio prosle godine u septembru, u Podgori, tri dana, i nikad mene vise septembar nece vidjeti na moru. :D
Što ba :mrgreen:
Meni extra bilo, dosta ljudi otišlo kućama zbog djece/škole, nije žvagu na plaži, malac imao dovoljno širine da lunja plažom a temperature bile extra, od 7 dana samo jedan dan padala kiša par sati...
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1008 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Truba »

meni je hladno more u julu a ne u septembru

jednom sam se kupo pocetkom juna
smrzo se
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#1009 Re: Gdje na more? - 2017

Post by emmir1 »

shalla wrote:
Black swan wrote:ima li kakvih apartmana za mene
na makarskoj rivijeri :D
da nije daleko od mora

inače
nisam prezahjtevan :mrgreen:
Evo, ja bio prošle godine, sasvim sasvim zadovoljavajući smještaj, možeš pljunuti do plaže... Prošle godine bio 50€...

https://www.tucepi.net/murtela/



Vjerujem ja da ovaj apartman u 7. i 8. mjesecu nije ispod 120 eura ove godine

Jedino ako je baš krš neki unutra


Ja sam tražio apartman da je ovako na plaži, da ima pogled na more...

Od 100 do 150 eura su cijene
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1010 Re: Gdje na more? - 2017

Post by konektovan »

shalla wrote:
konektovan wrote:Ja sam bio prosle godine u septembru, u Podgori, tri dana, i nikad mene vise septembar nece vidjeti na moru. :D
Što ba :mrgreen:
Meni extra bilo, dosta ljudi otišlo kućama zbog djece/škole, nije žvagu na plaži, malac imao dovoljno širine da lunja plažom a temperature bile extra, od 7 dana samo jedan dan padala kiša par sati...


Hladno more, i to 1 septembra, ne mozes minutu biti u vodi, a dosao da se kupam. :D
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1011 Re: Gdje na more? - 2017

Post by shalla »

konektovan wrote:
shalla wrote:
konektovan wrote:Ja sam bio prosle godine u septembru, u Podgori, tri dana, i nikad mene vise septembar nece vidjeti na moru. :D
Što ba :mrgreen:
Meni extra bilo, dosta ljudi otišlo kućama zbog djece/škole, nije žvagu na plaži, malac imao dovoljno širine da lunja plažom a temperature bile extra, od 7 dana samo jedan dan padala kiša par sati...


Hladno more, i to 1 septembra, ne mozes minutu biti u vodi, a dosao da se kupam. :D
Ma nije bilo tako prošle godine vjeruj mi, pa jbt moj malac tek bio napunio dvije godine, nije izlazio iz vode skoro svaki dan, znaš kako su visoke temperature bile...
Emmirr ne znam, nije krš Bgm, moja žena je poprilično zahtjevna i kad ona nije imala bitnih zamjerki onda... :mrgreen:
Jedino što me nerviralo što je gazda pravi onaj stereotip gazdi po Makarskoj rivijeri, nosa onaj bubreg oko pasa i samo nešto naplaćuje, dogovara i sl...
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#1012 Re: Gdje na more? - 2017

Post by klixo »

More je najtoplije u Septembru ,a najhladnije proljece i pocetak ljeta(Juni).
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1013 Re: Gdje na more? - 2017

Post by mayab »

shalla wrote:Ja kako god okrenem opet ću se izgleda odlučiti za Grčku :mrgreen:
Istra i generalno Hrvatska bezobrazno skupa za ono što nudi (jebiga i ja sam tu malo pegla, hoću da mi je soba blizu mora zbog malca), nađoh jedan hotelčić u Grčkoj, došlo bi mene i ženu (za dijete gratis) 7 noćenja sa doručkom 1000 KM, hotel odmah do plaže, nekih 2 kilometra odatle ima plaža slična Zlatnom Ratu, šta znam čini se cool...

Evo ako koga interesuje nek zrakne:

https://www.booking.com/hotel/gr/parali ... #hotelTmpl
Hhmmmm, ni meni ovo nije nikako interesantno, nema nikako prave hladovine, a znam vrlo dobro kakva je "hladovina" pod suncobranima na pjeskovitoj plazi usred ljeta! :izet:
Nego , sa kolikim jos troskovima racunas, ono, jelo , piće, jesu li lezaljke i suncobrani džaba, tj. u cijeni?
Ideš li autom i kontaš li u jednom cugu odvesti tu relaciju? (cca 1000 km i gomila granica)
Čini mi se da to na kraju izađe sve poprilično! :(
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1014 Re: Gdje na more? - 2017

Post by radostan dan »

Black swan wrote:meni je hladno more u julu a ne u septembru

jednom sam se kupo pocetkom juna
smrzo se

Brate, citam te deset godina..nije za tebe more, idi u vrnjacku banju, fini termalni izvori, pracakaj se malo po bazenima, a ima i jezero sa desetak labudova i par patki....
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1015 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Truba »

Ja volim gejzire
Da kljuca :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1016 Re: Gdje na more? - 2017

Post by shalla »

mayab wrote:
shalla wrote:Ja kako god okrenem opet ću se izgleda odlučiti za Grčku :mrgreen:
Istra i generalno Hrvatska bezobrazno skupa za ono što nudi (jebiga i ja sam tu malo pegla, hoću da mi je soba blizu mora zbog malca), nađoh jedan hotelčić u Grčkoj, došlo bi mene i ženu (za dijete gratis) 7 noćenja sa doručkom 1000 KM, hotel odmah do plaže, nekih 2 kilometra odatle ima plaža slična Zlatnom Ratu, šta znam čini se cool...

Evo ako koga interesuje nek zrakne:

https://www.booking.com/hotel/gr/parali ... #hotelTmpl
Hhmmmm, ni meni ovo nije nikako interesantno, nema nikako prave hladovine, a znam vrlo dobro kakva je "hladovina" pod suncobranima na pjeskovitoj plazi usred ljeta! :izet:
Nego , sa kolikim jos troskovima racunas, ono, jelo , piće, jesu li lezaljke i suncobrani džaba, tj. u cijeni?
Ideš li autom i kontaš li u jednom cugu odvesti tu relaciju? (cca 1000 km i gomila granica)
Čini mi se da to na kraju izađe sve poprilično! :(
Da ti probam odgovoriti nekim redoslijedom kako si me i pitao :mrgreen:
Bio sam 2x dole, jednom na Halkidikiju (prvi krak od Soluna), drugi put u Sithoniji (drugi krak), nema prirodnog hlada ali jbg gdje ga imaš osim u Hrvatskoj. Italija, Turska, Grčka, svugdje su varijante suncobrana, jedino eto što sam prvi put išao u prvoj polovini Juna a drugi put početak Septembra pa nijednom nije bilo aman prevruće. Vjeruj mi, ne volim vrućine, čitav život na moru ganjam kakav hlad ili kafić sa suncobranom tako da kad meni nije bilo prevruće onda je to sasvim ok hehe.
Prvi put vozio u cugu (mijenjali se hanuma i ja na svakih 2-3 sata), drugi put išao prvo do Beograda jednu noć kod prijatelja pa onda Beograd-Solun cca 6 sati autoputa...
Troškovi putarina su smiješni, Makedonija i Grčka skoro da i nemaju putarina. Onda, oba puta su imali fazon u kafićima na plaži, kao uz degustaciju jednog pića si imao gratis dvije ležaljke i veliki suncobran što je u naravi značilo da možeš čitav dan cuclati jednu kafu ili sok (koje bi svakako pio) i koristiti to dvoje gratis...
Prvi put smo bili 8 noćenja, drugi put 7, oba puta na bazi polupansiona i oba puta nismo potrošili više od 1600-1700 KM (ne računam shopping, govorim samo o smještaju, putu, benzinu i dole pićima, sladoledima i sl). Ne znam, možda ima i do toga što ni supruga ni ja ne pijemo alkohol pa su naši troškovi u poređenju sa 80% drugih ljudi vjerovatno manji i zbog toga...
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1017 Re: Gdje na more? - 2017

Post by konektovan »

klixo wrote:More je najtoplije u Septembru ,a najhladnije proljece i pocetak ljeta(Juni).

Ja gdje idem, nije, i ne znam odakle ti to da je u septembru toplija voda :?:
User avatar
aveos
Posts: 1672
Joined: 28/02/2012 08:42

#1018 Re: Gdje na more? - 2017

Post by aveos »

konektovan wrote:
klixo wrote:More je najtoplije u Septembru ,a najhladnije proljece i pocetak ljeta(Juni).

Ja gdje idem, nije, i ne znam odakle ti to da je u septembru toplija voda :?:
Pa hladnija je sad nego u devetom mjesecu..u makarsku je najbolje otici pocetkom 9mj...
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1019 Re: Gdje na more? - 2017

Post by konektovan »

aveos wrote:
konektovan wrote:
klixo wrote:More je najtoplije u Septembru ,a najhladnije proljece i pocetak ljeta(Juni).

Ja gdje idem, nije, i ne znam odakle ti to da je u septembru toplija voda :?:
Pa hladnija je sad nego u devetom mjesecu..u makarsku je najbolje otici pocetkom 9mj...
Ja ne idem u junu, a necu vise ni u septembru, izuzev ako ne bude kakav gratis smjestaj, nagradno putovanje. :D
Lijepi juli i august. ;-)
User avatar
aveos
Posts: 1672
Joined: 28/02/2012 08:42

#1020 Re: Gdje na more? - 2017

Post by aveos »

Bas sam malo proguglao

Image
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1021 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Edin H. »

Ako si hadzo ides u Dubrovnik, ako si manji hadzo Makarska, ako si jos manji hadzo Zaostrog.

Ako volis rave i da se udaras ekstazijem i slanom janjetinom onda svakako Pag/Novalja/Zrice.
User avatar
Bumerang
Posts: 1612
Joined: 27/06/2003 00:00

#1022 Re: Gdje na more? - 2017

Post by Bumerang »

black_noke wrote:Je li iko bio u Albaniji bez ovih agencija, sam sebi organizvao smjestaj i to? Neke preporuke za hotel ili privatni smjestaj?
http://forum.klix.ba/albanija-kao-nova- ... 51416.html

http://forum.klix.ba/albanija-all-about-t101995.html

http://forum.klix.ba/ljetovanje-albanija-t125737.html

http://forum.klix.ba/albanija-ljetovanj ... 35787.html


zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1023 Re: Gdje na more? - 2017

Post by zippoo87 »

Black swan wrote:Ja volim gejzire
Da kljuca :thumbup:
jeste vi "cangrizavi" meni smijesni haha
jedina voda koja je meni bila hladna i to ono na prvu a bogami i na drugu je Neretva :D
brate na raftingu onako zagrijan kada udjes u vodu,kao da neko macem razreze...raspolovis se haha

a ostala "voda" meni nikada nije hladna...rijeke,jezera,more...nikada mi temperatura vode nije igrala ulogu
cak je i bolje malo hladnije,da osvjezi...ne volim kada je voda "kao pisa" :D
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#1024 Re: Gdje na more? - 2017

Post by probook »

Ne idem na more (osim ako me zena nekako ne uspije "naćerati"). Dodjem umorniji nego sto sam otisao :D Meni je to katastrofa "odmor" i zaista mrzim more iz dna duse.

Ako igdje isao bice to planina :thumbup:

P.S. Pare uopste nisu problem da ne ispane da mi je skupo. Sto se finansija tice komotno bih mogao 20 dana min biti na moru :mrgreen:
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#1025 Re: Gdje na more? - 2017

Post by emmir1 »

probook wrote:Ne idem na more (osim ako me zena nekako ne uspije "naćerati"). Dodjem umorniji nego sto sam otisao :D Meni je to katastrofa "odmor" i zaista mrzim more iz dna duse.

Ako igdje isao bice to planina :thumbup:

P.S. Pare uopste nisu problem da ne ispane da mi je skupo. Sto se finansija tice komotno bih mogao 20 dana min biti na moru :mrgreen:


Eh čestitamo, čestitamo...
Post Reply