Gdje kupiti odijelo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

nudis verbis
Posts: 189
Joined: 17/01/2009 15:44

#26 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by nudis verbis »

burek_in_space wrote:
Husein_Captain wrote:nešto mi teta beba djeluje ko ubleha!čuj odijelo, kosulja i kravata za 150??? :shock: :shock: :shock: kontam da obidjem lokalnu ponudu prije svega pa onda se zaputim u te krajeve podno vlašića! ali svakako, sve utiske cu prenijeti dosljedno 8-) 8-)
Nije ubleha ovo za Bebu,par jarana su tamo kupovali odijela.Ali ne treba ochekivati neki extra kvalitet tih odijela,jer je jednom jaranu sako vrlo brzo pukao po shavu od rukava,ali je odradilo nekih 5-6 noshenja!
A istina je da se dobiju i koshulja i kravata,ali prava je rijetkost da su izradjeni od kvalitetnog materijala.

Sve u svemu,Beba mozhe posluzhiti ukoliko je nekome frka pred neki ivent :D tipa svadba,diplomski ili neshto slichno...ali ta odijela jednostavno nisu za svakodnevnu upotrebu,npr. ukoliko su neophodna za posao.
Nadam se da sam pomogao. :D
znaci, odelo za jednokratnu uporabu :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#27 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by burek_in_space »

nudis verbis wrote:
znaci, odelo za jednokratnu uporabu :D
Manje-vishe! :D

Ali da dushu ne grijeshim,ovo shto je drugi jaran kupio josh je u zhivotu..mada treba biti poshten i priznati da odavno nismo nikoga ozhenili! :D :lol:
nudis verbis
Posts: 189
Joined: 17/01/2009 15:44

#28 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by nudis verbis »

dok se ne ozenim :D preferiram armanija :D dolcu :D i kabanu :D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#29 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by skojotovski »

rumenige_brajtner wrote:granoff je smece zadnje od odijela i ko se imalo razumije u odijela zna o cemu govorim.
preporuka je butik kobra na bascarsiji. tamo nema odijela ispod 500KM, ali uglavnom su markirana. koga ne zanima porijeklo robe, moze sigurno naci nesto za sebe.
braca skalonjic...shana-majka...ima dobre robe 8-)
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#30 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by moa »

trazim The Jam model od Boss-a pa ako ima neko da zna ko prodaje takva odijela neka javne :D

http://cgi.ebay.de/HUGO-BOSS-Anzug-The- ... 1c0ddefa34

ali u ovoj boji :) :DD::
Last edited by moa on 10/12/2009 16:56, edited 2 times in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#31 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Chmoljo »

Eborg wrote:Za nekih 400 KM se u Granoffu mozhe kupiti boli glava odijelo...Naravno,uz to idu Granoff koshulja i kravata... :thumbup:

Sve preporuke za njih ko se mozhe iskeshirati za to... :thumbup: Josh ako izgledash mladje pogledaj u maju i reci da si maturant,bude nekih popusta... :D
ja sam tako... samo što dadoh 400 samo za odijelo za matursko... ali je super i dan danas ga nosam :) a i platih na rate :mrgreen:
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#32 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by moa »

Chmoljo wrote:
Eborg wrote:Za nekih 400 KM se u Granoffu mozhe kupiti boli glava odijelo...Naravno,uz to idu Granoff koshulja i kravata... :thumbup:

Sve preporuke za njih ko se mozhe iskeshirati za to... :thumbup: Josh ako izgledash mladje pogledaj u maju i reci da si maturant,bude nekih popusta... :D
ja sam tako... samo što dadoh 400 samo za odijelo za matursko... ali je super i dan danas ga nosam :) a i platih na rate :mrgreen:
Sto se tice Granoffa imam samo rijeci hvale za vlasnika (extra covjek), a u kvalitet nebih da ulazim.

Imaju sad Granoff odjela i po 280 KM sto ih prodaju po firmama :) neki dan sam vidio lika iz Granoffa prodaje u zavodu za statistiku FBiH :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#33 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Eborg »

Daleko od toga da sam stručnjak no ovo moje Granoffovo odijelo ne zaostaje za odijelima koje sam viđao na stranim kolegama. Sad, ili sam ja kupio neku dobru seriju ili oni nose fuš-odijela. :D
User avatar
M.O.S-2
Posts: 24
Joined: 07/12/2009 20:31

#34 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by M.O.S-2 »

Eborg wrote:Za nekih 400 KM se u Granoffu mozhe kupiti boli glava odijelo...Naravno,uz to idu Granoff koshulja i kravata... :thumbup:

Sve preporuke za njih ko se mozhe iskeshirati za to... :thumbup: Josh ako izgledash mladje pogledaj u maju i reci da si maturant,bude nekih popusta... :D
1000% :D
:thumbup:
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#35 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by bjelic »

gdje se ima kupiti košulja po nekim normalnim cijenama.
Hasharijast
Posts: 182
Joined: 05/08/2009 12:57

#36 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Hasharijast »

[quote="Epitop"]Znam da je u Muri u Zenici, a vjerujem i u Sarajevu u toku sniženje oko 30% na odijela, pa ispadne dobro odijelo oko 350 KM. lično su meni najkvalitetnija.
Nisu ni loša odijela u Cesar's, uglavnom su povoljnija od Granoff-a.
U Travniku (Borac) ćeš morati dati za lijepo odijelo oko 300 KM, ali ako odeš tamo na veleprodaju podmiti radnika sa 10-tak KM i onda će ti pokazati odijela

Testirao sve opcije... Slijede preporuke i misljenja:

- Kod bebe ne kupuj jer su sva odijela od PVCa pa ces se na suncu lijepo cakliti... Zadnji fush! Stof za prekrivanje znojavih konja :)
- Pravi shaneri su izumrli. Sada "shaneri" prodaju odijela proizvedena u novom pazaru samo su im etikete prishivene a takodjer su proizvedene u novom pazaru. Materijal od kojeg se prave ta odijela je uglavnom istruhli stof zadnje kvalitete i pantole se na raspore medju nogama za nekoliko mjeseci. Najbolji primjer su fol original Boss kravate za 20 KM ... ahaaaaaa.
- Granof materijali su slabe kvalitete za cijenu koju se prodaju.
- Najbolji odnos cijene i kvaliteta je u Borcu Travnik ali je pozeljno pocastiti magacinera za uslugu (sto je sasvim uobicajeno) tako da ti iznese dobra odijela. Raspon cijena je od 200-400 KM. Odijelo koje se prodaje u Sarajevu za 400 KM se u magacinu Borca moze naci za 300 KM. Predlazem da pogledas MAXTREND liniju koja se radi po klasicnim talijanskim krojevima (strukirani, dva ili tri dugmeta na kopcanju, cetiri dugmeta na rukavu, klasicni reveri, itd). Nemoj da uzmes one francuske krojeve koji su super svecani pa izgledaju kao da nosis frak i izgledas kao madjionicar :)
- pogledaj sastav odijela (95% vuna 5% elastin itd) a i pod prstima mozes osjetiti kvalitet štofa...
- mozes pogledati i one fine kratke futrovane mantile koji super idu na odijelo... Mislim da su na snizenju bili 113 KM
- zadnji put kada sam bio dva autobusa Ceha su dosla u magacin da se obuku :)

Sretno u kupovini... :)
moguce je
Posts: 45
Joined: 14/02/2008 15:57
Location: gdje ja zivim!

#37 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by moguce je »

Gospodin Sabit, jacapi Otoka (otvorena), vrhunska odijela po veoma povoljnim cijenama! :-D
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#38 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Qler »

ja sam nedavno u cezaru kupio odijelo, i stvarno sam prezadovoljan. Skupo jeste, ali je fakat odlicno.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#39 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by ado-šampion »

Hasharijast wrote:
Testirao sve opcije... Slijede preporuke i misljenja:

- Kod bebe ne kupuj jer su sva odijela od PVCa pa ces se na suncu lijepo cakliti... Zadnji fush! Stof za prekrivanje znojavih konja :)
- Pravi shaneri su izumrli. Sada "shaneri" prodaju odijela proizvedena u novom pazaru samo su im etikete prishivene a takodjer su proizvedene u novom pazaru. Materijal od kojeg se prave ta odijela je uglavnom istruhli stof zadnje kvalitete i pantole se na raspore medju nogama za nekoliko mjeseci. Najbolji primjer su fol original Boss kravate za 20 KM ... ahaaaaaa.
- Granof materijali su slabe kvalitete za cijenu koju se prodaju.
- Najbolji odnos cijene i kvaliteta je u Borcu Travnik ali je pozeljno pocastiti magacinera za uslugu (sto je sasvim uobicajeno) tako da ti iznese dobra odijela. Raspon cijena je od 200-400 KM. Odijelo koje se prodaje u Sarajevu za 400 KM se u magacinu Borca moze naci za 300 KM. Predlazem da pogledas MAXTREND liniju koja se radi po klasicnim talijanskim krojevima (strukirani, dva ili tri dugmeta na kopcanju, cetiri dugmeta na rukavu, klasicni reveri, itd). Nemoj da uzmes one francuske krojeve koji su super svecani pa izgledaju kao da nosis frak i izgledas kao madjionicar :)
- pogledaj sastav odijela (95% vuna 5% elastin itd) a i pod prstima mozes osjetiti kvalitet štofa...
- mozes pogledati i one fine kratke futrovane mantile koji super idu na odijelo... Mislim da su na snizenju bili 113 KM
- zadnji put kada sam bio dva autobusa Ceha su dosla u magacin da se obuku :)

Sretno u kupovini... :)
Imam za tebe par pitanja, pošto mi izgleda da se razumiješ u tematiku. :)

Prije svega, moj stav je da je neki minimum para za odijelo, da se može reći da je dobro (koliko-toliko), 450-500 maraka.

Prvo, ovo za Granoff, kad kažeš da Granoff ima slabe materijale u odnosu na cijenu, na koju cijenu misliš? 700-800 KM pa naviše, po kojoj se prodaju odijela iz aktuelne kolekcije, ili 450 KM za odijela iz prijašnjih kolekcija? Meni se isto čini da Granoff odijela ne da nisu nešto za 700-800 KM, nego su qrac za te pare, nisu to samo materijali, ni krojevi nisu nešto, većinom širi krojevi za starije. Ona dobra odijela koja prikazuju na Internetu mahom su 1000 i više i uopšte ih nema po njihovim radnjama u Sarajevu. Međutim, za 450 KM i ne čine mi se tako loša, stari mi ima jedno, imaju odličnu izradu, kroj isto nije loš, u materijale ne bih ulazio, al sveukupno ne čini mi se loše odijelo uopšte. A jednobojno odijelo dva dugmeta, strukirano, je uvijek isto, nema tu neke velike razlike sezona 2010 i lupam 2005.

Drugo pitanje, ovo za Borac, koliko mogu biti dobra odijela koja se vani prodaju za 200 eura? Ako griješim za cijenu ispravi me. Kakve su cijene te MAXTREND linije? Kao što rekoh mene zanima jednobojno odijelo (crno ili sivo), s dva dugmeta, strukirano.

Eto, sad kad sam fino ispucao pitanja, da i ja probam pridonijeti ovoj temi. :-) Ja sam obišao većinu radnji u Sarajevo u kojim se prodaju odijela, i evo nekoliko zaključaka:

- Cesar's, odijela koja su dobra su (pre)skupa. Nekako ne vjerujem u tursko odijelo od 700 maraka. :-?

- Varteks, qrac isti kao i Borac za naše tržište, odijela za tinejdžere i starce; Di Caprio, ima strukiranih odijela, al nisu baš jeftini, a sva odijela, baš sva, imaju izražene naramenice (što se vidi i na slikama), što meni lično jako ružno izgleda. Još me onaj tamo ubijeđuje da je svako odijelo takvo. :roll:

- Ramsey, ima kupiti u Espritu kod Narodne banke, ja sam probao jedno od 500 KM, sivo, dva dugmeta, i to je najbolje što sam probao u Sarajevu, makar na prvi pogled, isključujući Valentino u City Fashinu za 1500 naviše. :-)

Eto toliko do mene. Unaprijed hvala na odgovorima. :)
User avatar
Zvjerka.
Posts: 9
Joined: 29/12/2009 17:03
Location: Zimbabve

#40 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Zvjerka. »

Ja sam se neki dan zainatio da nadjem odijelo, i obis'o sam kompletno Sarajevo, mislim da nema prodavnice u koju nisam zavirio :) Najgoru (po meni ) ponudu ima upravo taj na sve strane izvikani chika Granoff, krojevi nidje veze sa normalnom gradjom insana, cijene Boga strah, materijali da nepricam za te pare kakvi su...Uglavnom, da predjem na stvar .. Najbolje stvari , bar za moj ukus, a Boga mi i dzep sam nas'o u Cesar's-u . Uz odijelo sam dobio gratis kosulju i kravatu (kosulja 50km, kravata 70km) i izaslo me 360km. Nisam vidio odakle si , ako si iz Sa, njihove poslovnice su u Uniticu i u Radon Plazi. Otidji, pogledaj, neces se pokajati ;)
kvalitet
Posts: 1
Joined: 24/08/2010 21:53

#41 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by kvalitet »

moj savjet svima bi bio u VARTEKS...probao sam i druge marke,ali sa njima sam zadovoljan...na njihovo odijelo nemam reklamacije
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#42 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Better Man »

Što se tiče odijela Top Man je prava stvar. Kad sam bio u Londonu u njjihovoj radnji posebno se uzimaju hlaće posebno sako, tako da možete potrefiti idealnu veličinu za sebe. Npr. ako se hlaće označavaju brojevima od 1 do 5, sakoi se označavaju brojevima od 5 do 10. prvo sebi izaberete hlaće i kad ste potrefili odgovarajuću veličinu, onda isto tako i sako i dobijete idealno odijelo gdje ne morate ništa dodatno prepravljati. Kod hlaća je dobra stvar što kad nađete odgovarajući broj u struku možete da nađete i odgovarajuću dužinu nogavica. Dužina nogavica označena je sa tri veličine, Short, Regular i Long. Kvaliteta njihovih odijela je odlična, a cijene su sasvim normalne i nisu napucane kao kod nas. Kad spominjem kvalitetu navešću primjer svog kariranog odijela koje možeš uzeti i hlaće i sako, zgužvati ih i onda pustiti, uopće neće ostati zgužvano i neće mu trebati pegla da se ispegla. Glede krojeva njihovih odijela, treba reči da nisu ograničeni samo na jednu vrstu kroja, već da imaju sve moguće vrste krojeva i da svako može nači ono što mu odgovara.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#43 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by duboka_misao »

nadrealista wrote:Najbolja i najzahvalnija varijanta je butik "tete Bebe". Nalazi se u Radićevoj ulici kod kafića, mislim da se zove, Bono. Odijela su super cijena je ista za sve 150 KM i u tu cijenu ulazi košulja i kravata. Ima uvijek dobar izbor :thumbup:
definitivno teta Beba :thumbup:
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#44 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Suzie Q »

ja nabavljam outlet odijela markirana iz Njemačke veoma povoljno, ako netko želi preko mene kupiti može na pp. nije ilegalno 100% a kupovala sam već za raju i nije bilo reklamacija :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#45 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Eborg »

Nije ilegalno 100% nego 90%? :D

Kad smo već kod toga, meni je jednom jedan šaner nudio odijelo iz Njemačke koje vrijedi 15000 KM za 800 KM. Haman on nije bio ni svjestan šta ima. No bilo mi maleno. :D
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#46 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Suzie Q »

naravno da nije ilegalno, znam mjesta, radnje i tvornice, imam hrvatsku putovnicu, "nos" za posao i shopping a volim putovati. Dobitna kombinacija :D

p.s. hoćeš li se smijati ako ti kažem da ja u tvornici kupim sako od 350€ za 15€ koji još 3 godine minimalno neće doći na tržište kod nas, super moderne hlače kod Bossa za 50€, nedavno i Fossilove sunčane cvike za 15€...???
User avatar
Pusti vodu!!!
Posts: 64
Joined: 03/04/2008 12:16

#47 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Pusti vodu!!! »

Kvalitet znas sta je kvalitet :)

I moja preporuka ide za VARTEKS. Odlicna odijela i dobra ponuda.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#48 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Eborg »

Suzie Q wrote:naravno da nije ilegalno, znam mjesta, radnje i tvornice, imam hrvatsku putovnicu, "nos" za posao i shopping a volim putovati. Dobitna kombinacija :D

p.s. hoćeš li se smijati ako ti kažem da ja u tvornici kupim sako od 350€ za 15€ koji još 3 godine minimalno neće doći na tržište kod nas, super moderne hlače kod Bossa za 50€, nedavno i Fossilove sunčane cvike za 15€...???
Ili ti ubodeš kakve fabrike sa Balkancima na kapiji koji će za 20 EUR i mater prodati ili izgledaš k'o grom pa ti ugađaju. :D
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#49 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by maxell_sarajevo »

Ako ste u mogucnosti pravac u Travnik i fabriku Borac.Ja sam znao neke ljude tamo pa sam dobio odijelo za 350KM koje u njihovoj radnji kosta 500KM.Slicno odijelo sam vidio u Granoffu i kostalo je 800KM.Cuo sam da negdje kod Gorazda ima fabrika koja radi sa Granoffom i da odijela prodaju po 300KM, a u Sarajevu u radnji Granoffa ta odijela imaju duplu cijenu.
Nego jel neko od Vas zna gdje ima dobrih strukiranih kosulja?
Prosle godine sam jednu kupio u Granoffu i pokajao se, pogledas je ona se poguzva.
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#50 Re: Gdje kupiti odijelo?

Post by Suzie Q »

Eborg wrote:
Suzie Q wrote:naravno da nije ilegalno, znam mjesta, radnje i tvornice, imam hrvatsku putovnicu, "nos" za posao i shopping a volim putovati. Dobitna kombinacija :D

p.s. hoćeš li se smijati ako ti kažem da ja u tvornici kupim sako od 350€ za 15€ koji još 3 godine minimalno neće doći na tržište kod nas, super moderne hlače kod Bossa za 50€, nedavno i Fossilove sunčane cvike za 15€...???
Ili ti ubodeš kakve fabrike sa Balkancima na kapiji koji će za 20 EUR i mater prodati ili izgledaš k'o grom pa ti ugađaju. :D
izgledam ja dobro ali to nema veze s kupovinom. pošto mi ne vjerujete, uslikala sam za primjer etiketu s jakne koju sam sasvim legalno kupila u tvornici na rasprodaji. ova marka se još ne prodaje na našem tržištu ali odjeća je fenomenalna i ovo što kupim na rasprodajama nije nikakv škart nego odlična i veoma moderna roba.

[img]http://a.imageshack.us/img690/9591 ... .jpg[/img]
Post Reply