Gdje kupiti namjestaj!

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#226 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by mayab »

Jasminak wrote:Napravila sam temu u Ekonomija, medjutim niko mi nista ne odgovara, pa ako neko slucajno ovdje ima iskustva sa prevozom namjestaja preko granice HR u BiH da podijeli s nama :-D . Interesuje me koje sve dadzbine treba drzavi platit (carina, pdv...), da li treba raditi to preko speditera, povrat poreza, olaksice ako ih ima itd... Jel' bolje raditi s ovim vec postojecim Ikea dostavama sto se reklamiraju na fb i sto uzimaju +30% na ukupan iznos i da li oni uopce uzimaju narudzbe namjestaja, npr. kauci, kreveti itd. ili nesto sami organizovati?
Mogu djelomicno pomoci; posto se radi o namjestaju, dakle glomazno, veliko , kabasto, prevoz je vjerovatno kamionom, dakle mora se ici na prelaz za kamione, a time je carina i PDV neizbjezan, i najbolje je to sve organizirati preko neke spedicije!
Ili sto ti napisa preko tih koji uzimaju tih 30 posto, tako da je to to uglavnom
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#227 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Nisrin »

Moze i vozom, kolega hoce da prevuce na taj nacin namjestaj do Beca :D
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#228 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by eluna »

All Apologies wrote:Ne znam kakvi su u sinkru, ali ono sto vidim na fb je fenomenalno
Image
Image
znaš kakvi su - onaj im vlsnik OMAR KUŠTRIĆ zadnje govno od čovjeka ..... otišao je na odmor za novu godinu u Dubai, a radnicima plate isplatio tek poslije 10-og Januara, kad se vratio sa odmora..... treba li da napominjem da su mu na minimalcima ljudi koji rade za mašinama koje mogu ruku da otkinu, da nemaju dodatno osiguranje za takav rad, da nemaju dodatno osiguranje za rad u otežanim uslovima (mikroprašina koja se lijepi u plućima jer režu iverice po 9 sati dnevno a ventilacija je sranje), treba li da napominjem da ljudima lafo isplati topli obrok pa im traži novac nazad - navodno greška kod obračuna a ni traga nigdje nema da su mu ljudi vratili KEŠ!?!?!?

Hoćeš još??
promjenjivoblacno
Posts: 170
Joined: 16/08/2014 16:11

#229 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by promjenjivoblacno »

eluna wrote:znaš kakvi su - onaj im vlsnik OMAR KUŠTRIĆ zadnje govno od čovjeka ..... otišao je na odmor za novu godinu u Dubai, a radnicima plate isplatio tek poslije 10-og Januara, kad se vratio sa odmora..... treba li da napominjem da su mu na minimalcima ljudi koji rade za mašinama koje mogu ruku da otkinu, da nemaju dodatno osiguranje za takav rad, da nemaju dodatno osiguranje za rad u otežanim uslovima (mikroprašina koja se lijepi u plućima jer režu iverice po 9 sati dnevno a ventilacija je sranje), treba li da napominjem da ljudima lafo isplati topli obrok pa im traži novac nazad - navodno greška kod obračuna a ni traga nigdje nema da su mu ljudi vratili KEŠ!?!?!?

Hoćeš još??
Bas juce pricam s roditeljima o tom vlasniku Sinkra i spominjem taj njegov novogodisnji odmor u Dubaiu. Naime, pred novu godinu je bila nagradna igra na onom marketu i glavna nagrada je bila neki LG mobitel cini mi se. Dijete je napisalo poruku i slikalo se, njegova mama dijeli njegovu sliku na fb MOLECI za lajkove kako bi njen sin dobio taj mobitel i naravno dobio ga je. Ta zena je zena od vlasnika Sinkra, a sin - njegov sin. Pa jesu li tolike jade ili zeljni paznje ili kako se vec zove taj fenomen meni stvarno nije jasno.. :(
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#230 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by DaffyDuck »

profesorica :D
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#231 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by All Apologies »

Vecina nasih gazdica je takva, fujjj jade jadne, napacene duse, bogate se preko tudjih ledja :twisted: jos vise me ljuti ova nasa shebana drzava, umjesto da se takva djubrad kaznjavaju i da se radnici zastite, svi bi im se duboko u guzicu uvukli :twisted:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#232 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by StupskaBitanga »

Ima li ko ovaj Nobil dušek Stella

Image
Vidio sam da daju popust 25% i baš se čini isplativim
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#233 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by JanuaryJones »

StupskaBitanga wrote:Ima li ko ovaj Nobil dušek Stella

Image
Vidio sam da daju popust 25% i baš se čini isplativim
Odličan. Spavamo na njemu već 5 godina i nije se ni pomak'o :thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#234 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by StupskaBitanga »

kupljen :thumbup:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#235 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by JanuaryJones »

StupskaBitanga wrote:kupljen :thumbup:
U zdravlju i veselju ga izderali :) ;-)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#236 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by StupskaBitanga »

Hvala a baš mi se svidio na prvu. Pritom su domaći tako da sam u širokom luku zaobišao ove izvikane sa teleprodaje
Još mi je prodavač rekao da se treba okreati zbog tih džepičastih opruga da bi se vijek produžio
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#237 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by JanuaryJones »

StupskaBitanga wrote:Hvala a baš mi se svidio na prvu. Pritom su domaći tako da sam u širokom luku zaobišao ove izvikane sa teleprodaje
Još mi je prodavač rekao da se treba okreati zbog tih džepičastih opruga da bi se vijek produžio
stvarno je odličan. Ukupno smo kupili 6 njihovih madraca, veliki bračni Stella, dva manja queen size, jedan single i 2 za bebe (kućni i putni). Prezadovoljni :) I njihov krevet, odličan isto! I meni je drago što su domaći. Dormeo mi je loš, ostale nisam ni gledala (jesam Jysk, lažem, ali oni je nekako baš cheap).
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#238 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by StupskaBitanga »

vidi dimenzije mog što sam kupio su 160*200 sa popustom 390KM dok je dormeo najjeftiniji za tu dimenziju preko 500KM
Gledao sam i moj san iz Kaknja i razlika tog i ovog nobil je bila 20KM ali taj moj san se u odnosu na nobil djelovao skroz jednostavnim običnim i više mi je za leđa legao nobilov
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#239 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by ranger »

JanuaryJones wrote:
StupskaBitanga wrote:Ima li ko ovaj Nobil dušek Stella

Image
Vidio sam da daju popust 25% i baš se čini isplativim
Odličan. Spavamo na njemu već 5 godina i nije se ni pomak'o :thumbup:
samo da potvrdim, madrac betonćić :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#240 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by VenomousV »

studentica21 wrote:Trazim bijeli trpezarijski stol, zna li ko gdje ima kakva akcija :D :D
Dimenzije i do kol'ko para?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#241 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by VenomousV »

studentica21 wrote:
VenomousV wrote:
studentica21 wrote:Trazim bijeli trpezarijski stol, zna li ko gdje ima kakva akcija :D :D
Dimenzije i do kol'ko para?
Dobro bi bilo140x80 i do 150 KM! :D

Imas u salonu namjestaja Gold (ima i u Udobnosti na Grbavici ali su totalno neprofesionalni da sam na kraju odustala od kupovine kod njih i trazila povrat novca)

120x80 moze se produziti za 33cm, 152 KM + ne znam tacno koliko za montiranje

http://www.olx.ba/artikal/8529898/trpez ... -dt120x80/
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#242 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Nisrin »

VenomousV wrote:

Imas u salonu namjestaja Gold (ima i u Udobnosti na Grbavici ali su totalno neprofesionalni da sam na kraju odustala od kupovine kod njih i trazila povrat novca)

120x80 moze se produziti za 33cm, 152 KM + ne znam tacno koliko za montiranje

http://www.olx.ba/artikal/8529898/trpez ... -dt120x80/
Ovakav sto imate u Dallasu na Otoci i bio je na akciji oko 60ak KM...


Udobnost u shoppingu je jaaaako nekvalitetan namjestaj...
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#243 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by VenomousV »

studentica21 wrote:
Suuuuper, bas ovakav trazim. ALi jel ovo isti stol na ackiji?? http://ustedite.ba/artikal/21874/trpeza ... 80-x-77-cm

Nije isti, al' eto sad imas opcije :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#244 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Nisrin »

studentica21 wrote:

Udobnost u shoppingu je jaaaako nekvalitetan namjestaj...
ma daaaj, cuj 60 KM :shock: Imas li sliku kakav je :D[/quote]


ma na ovaj fazon, ima raznih velicina, boja, ali je ovakvog oblika...nemam fotografija, ja poodavno gledala :D
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#245 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Reisova »

Gdje kupiti kauc da ima ispod sanduk sa strane jastuke i naravno da se moze ispruziti da mogu dvoje spavati. Ovakve dizajne svi rade zanima me da je lijep dizajn ok materijal i udoban....
Preferiram nase proizvodjace ako nije skupo ali.....
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#246 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by Reisova »

strong69 wrote:Ima li neko iskustvo sa ovim "Inside by Eco"? Hvala unaprijed.
Imam ja... kupili komodu , fotelju i ugao papreno platili. Sta fa ti kazem i pisloje tri godine sve je super i sad mi krivo koliko smo platili ali i dalje je lijepo. Tako da sam mozes zakljuciti.....
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#247 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by channel10 »

.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#248 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by channel10 »

Reisova wrote:
strong69 wrote:Ima li neko iskustvo sa ovim "Inside by Eco"? Hvala unaprijed.
Imam ja... kupili komodu , fotelju i ugao papreno platili. Sta fa ti kazem i pisloje tri godine sve je super i sad mi krivo koliko smo platili ali i dalje je lijepo. Tako da sam mozes zakljuciti.....
Koliko je to skupo? Mislim na ugaonu i fotelju.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15618
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#249 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by problemnatravunu »

"EĆO" je žara, a eto drago mi je čuti da je kvalitet možda ipak vrijedan te cijene, jer dizajnom je namještaj stvarno super!
User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#250 Re: Gdje kupiti namjestaj!

Post by hopi »

postoji li udobnost još uvijek? na stranici nikakvih info
i gdje ima dobar izbor radnih-komp. stolova?
Post Reply