GDJE KUPITI AKUMULATOR

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 17933
Joined: 17/04/2012 22:57

#251 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by citroen xm »

Bili su ti Silver horse u Total trade radnji, ali ja nemam baš nešto pozitivna iskustva. Dvije godine i to je otprilike to, a skuplji su malo od ovih Šnajder.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#252 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by 530i »

Ana Maria wrote:
citroen xm wrote:Nema na čemu.
Tih nemaš sigurno u Lukavici, a ni u Sarajevu vjerujem. Ja sam naručio direktno iz Hercegovine, brza pošta nije skupa a cijena akumulatora je povoljna. Plus prodaš stari i izvučeš nešto para. Moje za sada drugu zimu služi dobro, koliko će vidjećemo. Obzirom na cijenu ne očekujem čuda.
Vidjela sam da imaju preko pik.ba da se naruce, ali sam mislila da ima ovdje mozda u Lukavici, da odmah kupim, ili eventualno neka dr marka, a da je u rangu s kvalitetom schneider, dakle solidno nesto

Šnajder nije solidan nego nužni izbor ako nemaš više para.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#253 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Ana Maria »

530i wrote:
Ana Maria wrote:
citroen xm wrote:Nema na čemu.
Tih nemaš sigurno u Lukavici, a ni u Sarajevu vjerujem. Ja sam naručio direktno iz Hercegovine, brza pošta nije skupa a cijena akumulatora je povoljna. Plus prodaš stari i izvučeš nešto para. Moje za sada drugu zimu služi dobro, koliko će vidjećemo. Obzirom na cijenu ne očekujem čuda.
Vidjela sam da imaju preko pik.ba da se naruce, ali sam mislila da ima ovdje mozda u Lukavici, da odmah kupim, ili eventualno neka dr marka, a da je u rangu s kvalitetom schneider, dakle solidno nesto

Šnajder nije solidan nego nužni izbor ako nemaš više para.
Koji se onda mogu racunati pod solidno? Silver horse? Cijena?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#254 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by supercali »

koliko si ti spremna izdvojiti konkretno?
jer meni svi ti dark horse blue cow yellow dog marke mi nikako nisu pouzdane
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#255 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by 530i »

Ana Maria wrote:
Koji se onda mogu racunati pod solidno? Silver horse? Cijena?
I silver horse je veoma sličan tom šnajderu...računaj koliko god imaš para da platiš akumulator toliko i plati. U periodu od pet godina otprilike 50 maraka skuplje je 10 godišnje, a to malo kome šta znači...
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#256 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Ana Maria »

supercali wrote:koliko si ti spremna izdvojiti konkretno?
jer meni svi ti dark horse blue cow yellow dog marke mi nikako nisu pouzdane
150
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#257 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by supercali »

energizer 74Ah cijena 138
ne znam koliko se krece taj silver i taj svabo al za mene je ovo ok cijena i siguran sam da ce duze izdrzati nego ta 2 zajedno
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#258 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Ana Maria »

supercali wrote:energizer 74Ah cijena 138
ne znam koliko se krece taj silver i taj svabo al za mene je ovo ok cijena i siguran sam da ce duze izdrzati nego ta 2 zajedno
Hvala za preporuke :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#259 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by supercali »

Ana Maria wrote:
supercali wrote:energizer 74Ah cijena 138
ne znam koliko se krece taj silver i taj svabo al za mene je ovo ok cijena i siguran sam da ce duze izdrzati nego ta 2 zajedno
Hvala za preporuke :thumbup:
magneti marelli 160
a obe marke su po meni i poznatije i pouzdanije nego ti konji i kobile u bojama
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#260 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by bach »

U autu koje sam vozio od ljeta 2010.do ljeta 2014 imao sam plavu vartu od 74 ampera. Akumulator je bio kupljen u decembru 2009 dakle par mjeseci prije nego sto sam ga kupio, a vlasnik mi je dao garanciju i racun od 183 KM. Auto, japanca dizelasa od 2000 cc, cesto nisam palio i po mjesec dana, cak i zimi. Ipak, auto bi svaki, bas svaki put upalilo, cak i ako je bill mjesec dana po metar i po snijega i leda. Za cetiri godine nisam ga biti jednom punio na punjaci biti je bilo potrebe da ga klemam. Nikada me nije iznevjerio cak I na temperaturama ispod minus 20.

Otisao japanac, otisla varta, stigao mnogo mladji ford I u njemu hugel akumulator. Po kodu akumulatora vidim da je proizveden u decembru 2013. Ne znam koju ruznu rijec odabrati za ovaj akumulator. Govno, smece, taraba, karina od akumulatora krepa cim temperatura spadne ispod nule jedan stepen. Zbog prokletog hugela kupio kablove za klemanje I punjac akumulatora

Hugel ne bih ni da mi ga neko dzaba da.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#261 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by iceman ze »

bach wrote:U autu koje sam vozio od ljeta 2010.do ljeta 2014 imao sam plavu vartu od 74 ampera. Akumulator je bio kupljen u decembru 2009 dakle par mjeseci prije nego sto sam ga kupio, a vlasnik mi je dao garanciju i racun od 183 KM. Auto, japanca dizelasa od 2000 cc, cesto nisam palio i po mjesec dana, cak i zimi. Ipak, auto bi svaki, bas svaki put upalilo, cak i ako je bill mjesec dana po metar i po snijega i leda. Za cetiri godine nisam ga biti jednom punio na punjaci biti je bilo potrebe da ga klemam. Nikada me nije iznevjerio cak I na temperaturama ispod minus 20.

+1...platio 160 KM sa uracunatim otkupom starog, Vartu Blue, 74 Ah u Hemi Sarajevo Stup, ukupno 4 godine koristio, prodao auto i bez ijednog problema sa paljenjem.
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#262 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Darh Wader »

Gdje kupiti originalni akumulator za BMW 80Ah ? Može li se uzeti kod Tomića i koja je cijena ako neko zna. :wink:
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#263 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by _ado_ »

Ana Maria wrote:
citroen xm wrote:Nema na čemu.
Tih nemaš sigurno u Lukavici, a ni u Sarajevu vjerujem. Ja sam naručio direktno iz Hercegovine, brza pošta nije skupa a cijena akumulatora je povoljna. Plus prodaš stari i izvučeš nešto para. Moje za sada drugu zimu služi dobro, koliko će vidjećemo. Obzirom na cijenu ne očekujem čuda.
Vidjela sam da imaju preko pik.ba da se naruce, ali sam mislila da ima ovdje mozda u Lukavici, da odmah kupim, ili eventualno neka dr marka, a da je u rangu s kvalitetom schneider, dakle solidno nesto
Snajder mozes kupiti u Farex- u na Ilidzi. Sto se tice Lukavice, predpostavljam da Gavric komerc prodaje akumulatore. Ipak moj savjet ti je da odes do Vesproma u Hrasnom. Oni imaju veliki izbor akumulatora.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#264 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by konektovan »

Darh Wader wrote:Gdje kupiti originalni akumulator za BMW 80Ah ? Može li se uzeti kod Tomića i koja je cijena ako neko zna. :wink:
Kakav crni Tomić, ídi u vesprom.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#265 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by ado-šampion »

Darh Wader wrote:Gdje kupiti originalni akumulator za BMW 80Ah ? Može li se uzeti kod Tomića i koja je cijena ako neko zna. :wink:
Ne vidim zasto se ne bi moglo uzeti kod Tomica. Za cijenu ne znam, ali slobodno racunaj cijena zamjenskog dijela x2 i to minimalno. Najbolje ti je da uzmes telefon i nazoves ih direktno, manje bi ti vremena trebalo nego da post na forumu. :-)
citroen xm
Posts: 17933
Joined: 17/04/2012 22:57

#266 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by citroen xm »

Zašto tražiti original akumulator kad je to svakako neka poznata marka, a ne BMW. Takvih akumulatora ima na svakom ćošku. Kupiš odgovarajući kvalitetan i miran si par godina.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#267 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by konektovan »

citroen xm wrote:Zašto tražiti original akumulator kad je to svakako neka poznata marka, a ne BMW. Takvih akumulatora ima na svakom ćošku. Kupiš odgovarajući kvalitetan i miran si par godina.

Cuj tebe, pa na njemu se nalazi bmw znak, a vlasnici bmw vozila svakako su ubjeđeni, da se proizvodi u bmw pogonima. :-)
User avatar
spajdermen
Posts: 64
Joined: 21/01/2016 15:13

#268 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by spajdermen »

Darh Wader wrote:Gdje kupiti originalni akumulator za BMW 80Ah ? Može li se uzeti kod Tomića i koja je cijena ako neko zna. :wink:
:lol:
legendo bmw NE proizvodi akumulatore!!!

u njemu je varta ili bosh sa naljepnicom bmwa

kao kad bi rekao gdje da kupiš bmw audio uređaj iz bmw..... niđe veze

btw najbolji odnos cijene i kvaliteta je Topla, na testu BIHAMKA se pokazao bolji i od varte i od bosha!!!
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#269 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by AdnanSA »

Vezano za Schnajder akumulatore. Kupio ga prije 15 dana trenutno dobro radi. Imao sam jedno paljenje na minus 12 C i bilo je bez problema. Doduše auto je u tip top stanju i pali na okret ključa. Koliko će potrajati pojma nemam. Na kupnju tog akumulatora me rođak nagovorio koji ima 3 kamiona i on ih koristi već par godina. Njegova iskustva su pozitivna sad kako će se pokazati u eksploataciji kod mene ne znam.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#270 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by ado-šampion »

Pa nije bas apsolutno tacno da ima isti akumulator kupiti. Naravno ne pravi BMW, nego pravi najvjerovatnije Banner, ali identican zamjenski akumularor, za razliku od recimo identicnog filtera, ne moze se bas uzeti, ali moze slican. Kakogod mislim da je Tomic u svemu puno skup, tako da ne vrijedi, bez obzira na sigurnost koji nudi kupovina u ovlastenom servisu.

Topla je u naboljem slucaju osrednja marka, a da je bolji od Varte ili Boscha, to moze utvrditi samo Bihamk. :-)
User avatar
spajdermen
Posts: 64
Joined: 21/01/2016 15:13

#271 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by spajdermen »

utvrdili su mnogo bolji poznavaoci i stručnjaci za akumulatore od tebe,
malo guglaj, nađi blogove ljudi koji se profesionalno bave s tim
http://akumulatori-desulfatizatori.blog ... abrao.html
Slovenačka TOPLA. Poznata iz bivše nam države. Sada prave još bolje akumulatore. Imam samo dobra iskustva sa njima. Dugotrajni su. Skoro sam imao kamionski akumulator od 135Ah (iz "Tamića") sa godištem proizvodnje novembar 2008. Akumulator JESTE veoma oštećen (korozija ploča) ali nakon dobre regeneracije, koju sam uradio nad njim, poslužiće još koji mesec ako ne i da pretera zimu. Obzirom da je Slovenija u EU, tamo ne može baš svašta da se proda. Verovatno može, pitanje je samo ko bi to kupio.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#272 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by ado-šampion »

Joj Memo nemoj me opet zivota ti. Nisam poznavalac ali imam Topla akumulator u jednom od svojih auta, ne znam racuna li se to. :D

Ok akumulator ko nema za bolje, ili ne zeli bolje, mozda za starija auta, ali Varta, Bosch, Banner su ipak druga liga u odnosu na nju.
User avatar
spajdermen
Posts: 64
Joined: 21/01/2016 15:13

#273 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by spajdermen »

u glavama kompleksaša....možda


Bosanskohercegovački auto-moto klub (BIHAMK) je testirao 2012.g. nekoliko akumulatora
http://bihamk.ba/index.php?option=com_c ... Itemid=107

Image
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#274 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by ado-šampion »

Jest, samo sto je Varta Black najjeftiniji Varta model i ne ide ni u jedno novije auto. Kako rekoh, s obzirom na cijenu dobra za starija auta...
User avatar
spajdermen
Posts: 64
Joined: 21/01/2016 15:13

#275 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by spajdermen »

svi su istoj klasi Ca/ca kategorija i od 55Ah

to što ti brkaš klase je druga stvar
i topla ima druge linije osim Energy

http://www.topla.si/index.php/starter/display/2
Post Reply