GDJE KUPITI AKUMULATOR

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#226 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by direstraits0078 »

Bakir1 wrote:na Zekiji fabricki usao u 11 godinu zivota
Cekaj, je li ta Zekija proizvedena u Japanu ili u Njemackoj? Ako je kojim slucajem u Slovackoj, Koreji DoRnjoj, onda ti to nesto nije u redu. Đes vidio da ce to na 11 godina izgurati, pa to ne moze ni svabo boktemazo... Mora da su ti svabe nesto u familiji, ili japanci. Nosis li japanke ljeti?

:D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#227 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Bakir1 »

sipam ono ulje sto motor svijetli u mraku od njega, mislim da je do toga :D
akumuljator ima njemacke gene, do toga je :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#228 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by direstraits0078 »

ado-šampion wrote:
direstraits0078 wrote:
Da ne zaboravim, Banner koji se ugradjuje u svekolike njemacke automobile, ugradjuje se i u neke nenjemacke automobile. Ali tamo ne moze ni pola kao u njemackim automobilima. :lol:
Nisam citirao sve zbog duzine...

Sve sto si ti napisao je manje-vise napisano u mom postu koji si citirao. I sve je to teorija.

Kad vidim u praksi da na dva auta istog proizvodjaca istog modela, isti dizelski motor, oba odrzavana cijelo vrijeme u ovlastenom, cim napune petu godinu originalni akumulator izdahne, i to gotovo u isto vrijeme, to je meni ocit znak nekvaliteta. Eh sad, da li je to znak upotrebe nekvalitetnog (jeftinijeg) akumulatura, u cilju ustede - vjerovatno jeste, ili je stvar lose izvedenih instalacija (nemar za kvalitet), nemam pojma.

O tome ja pricam a ne o brojevima i teoriji. Naravno da mogu i Svabo i Francuz (i Japanac :-) ) ugraditi jednako kvalitetan akumulator, ali sve ostaje na onom mogu.
konektovan wrote:Evo ado, na jadnom francuzu, kumulator usao u 10-u godinu zivota, sta da jos pisem, da si po ko zna koji put, sam sebe matir'o?!
To mozes znati jedino ako si to auto kupio novo, ili eventualno 2-3 godine staro, ili imas listing/servisnu gdje pise sta je sve radjeno na njemu. To sto na njemu ima znak Citroen moze znaciti i da je zamijenjen u ovlastenom, tj. da je zamijenjen originalnim akumulatorom.

Ne kazem da ne moze biti, naravno da moze, ali s obzirom kako u bratskom autu akumulator hladno izdahnu nakon 5 godina, cisto sumnjam.

Srecom, ti imas statisticke podatke koji obuhvataju 3 ili 4 crknuta akumulatora, na vozilima za koja ne znas kako su vozena, na koje relacije, hocu reci da ne znas prakticno nista, i da na osnovu svog neznanja donosis zakljucke koji bi trebalo da piju vode? :lol: E moj sampinjone, ne postaje se tako sampinjon, treba tu malo da se zasucu rukavi...

A moj stari prosle godine zamijeni fabricki na francuzu, jedva izgurao na 8 godina, posljednjih 6 godina se vozio na relacijama od 5 km tamo-amo. Ali sta ce francuz, turske akumulatore ugradjuju... Nije to svabo...

ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#229 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by ado-šampion »

Jbg kad navedem statistike onda je problem sto ih rade Nijemci. :-) Kako god jebu nas te Svabe. :D
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#230 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by direstraits0078 »

ado-šampion wrote:Jbg kad navedem statistike onda je problem sto ih rade Nijemci. :-) Kako god jebu nas te Svabe. :D
Sta cu vam ja, kad im pustite da vas jebu. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#231 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by konektovan »

ado-šampion wrote:Jbg kad navedem statistike onda je problem sto ih rade Nijemci. :-) Kako god jebu nas te Svabe. :D

Ado, moj auto je bio star tri godine kad sam ga kupio, i guli kumulator jos uvije, osjeti se malo slabosti na ovim minusima, al' sastavi iz prve. :wink:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#232 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by condy »

Kod P-307 je akumulator nepristupačan. Uvučen dosta ispod prednje šajbe pa se snalazi i kontaj kako i na koji način stari izvaditi. Svu plastiku moraš okolo povaditi da bi ga izvukao. :-)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#233 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by condy »

konektovan wrote:
ado-šampion wrote:Jbg kad navedem statistike onda je problem sto ih rade Nijemci. :-) Kako god jebu nas te Svabe. :D

Ado, moj auto je bio star tri godine kad sam ga kupio, i guli kumulator jos uvije, osjeti se malo slabosti na ovim minusima, al' sastavi iz prve. :wink:
Ma na kakvim minusima, tebi ovo minusi :D
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#234 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by konektovan »

condy wrote:
konektovan wrote:
ado-šampion wrote:Jbg kad navedem statistike onda je problem sto ih rade Nijemci. :-) Kako god jebu nas te Svabe. :D

Ado, moj auto je bio star tri godine kad sam ga kupio, i guli kumulator jos uvije, osjeti se malo slabosti na ovim minusima, al' sastavi iz prve. :wink:
Ma na kakvim minusima, tebi ovo minusi :D

Nisu veliki, al' su konstantni. :wink: :mrgreen:
User avatar
HardCore
Posts: 2378
Joined: 17/05/2011 21:46

#235 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by HardCore »

Koji uzeti akumulator za E46 318d facelift, u njemu neka medo marka, 2011 godina, pegla me po nekad pa moram klemati..
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#236 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Teufik »

Ja uzeo u Motorexu, Hugel Ultra 75 Ah za 1.9 TDI Golf IV.
Cijena - 170 KM
Last edited by Teufik on 13/01/2016 14:14, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#237 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by amar1994 »

HardCore wrote:Koji uzeti akumulator za E46 318d facelift, u njemu neka medo marka, 2011 godina, pegla me po nekad pa moram klemati..
exide,varta,hugel :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#238 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by mk ultra »

HardCore wrote:Koji uzeti akumulator za E46 318d facelift, u njemu neka medo marka, 2011 godina, pegla me po nekad pa moram klemati..
ja sam prije 3-4 godine kupio neki sa gelom, u Kareta čini mi se, 80Ah ... još radi kako treba

fabrički je dolazio isto 80Ah
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#239 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by undefined007 »

ja kupio neki dan u fibexu na jezeru 75 Ah 117 KM sa popustom :thumbup:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#240 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by mahalas505 »

undefined007 wrote:ja kupio neki dan u fibexu na jezeru 75 Ah 117 KM sa popustom :thumbup:
Jel to kod esso_sa?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#241 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by kokuz_sa »

ja kupio u euromotorio..bio neki za 95KM 75Ah..
dao svoj i dobio taj..

s obzirom da auto mi ima frku sa paljenjem na minusu i da mi je to unistilo prosli akumulaator..vergla po minut dok sstavi..
ovaj evo vrti po ovoj hladnoci jako dobro.
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#242 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by newklear »

kokuz_sa wrote:ja kupio u euromotorio..bio neki za 95KM 75Ah..
dao svoj i dobio taj..

s obzirom da auto mi ima frku sa paljenjem na minusu i da mi je to unistilo prosli akumulaator..vergla po minut dok sstavi..
ovaj evo vrti po ovoj hladnoci jako dobro.
Koja je marka akumulatora?
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#243 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Ana Maria »

Gdje u Lukavici mogu kupiti akumulator 75, i kakve su cijene? :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#244 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by supercali »

Ana Maria wrote:Gdje u Lukavici mogu kupiti akumulator 75, i kakve su cijene? :)
zar nije jednostavnije doci u sarajevo i kupiti akumulator a usput odemo i na kafu jer ce ti trebati neko da te savjetuje oko akumulatora
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#245 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by citroen xm »

:D

Sve zavisi šta te interesuje, kvalitetnija ili neka jeftinija varijanta. Imaš na raskrsnici na Bijelom polju prodavnicu auto dijelova, dosta korektne cijene i znam da imaju Boš. U Spasovdanskoj u nekoj prodavnici su bili neki jeftini Silver horse, ali to ne bih preporučio jer baš kratko traju.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#246 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Ana Maria »

citroen xm wrote::D

Sve zavisi šta te interesuje, kvalitetnija ili neka jeftinija varijanta. Imaš na raskrsnici na Bijelom polju prodavnicu auto dijelova, dosta korektne cijene i znam da imaju Boš. U Spasovdanskoj u nekoj prodavnici su bili neki jeftini Silver horse, ali to ne bih preporučio jer baš kratko traju.
Hvala na info., pa nesto solidno, npr ovi schneider, ne znam koliko se krecu s cijenom...
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#247 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Ana Maria »

supercali wrote:
Ana Maria wrote:Gdje u Lukavici mogu kupiti akumulator 75, i kakve su cijene? :)
zar nije jednostavnije doci u sarajevo i kupiti akumulator a usput odemo i na kafu jer ce ti trebati neko da te savjetuje oko akumulatora
:thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#248 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by supercali »

Ana Maria wrote:
supercali wrote:
Ana Maria wrote:Gdje u Lukavici mogu kupiti akumulator 75, i kakve su cijene? :)
zar nije jednostavnije doci u sarajevo i kupiti akumulator a usput odemo i na kafu jer ce ti trebati neko da te savjetuje oko akumulatora
:thumbup:
vidis kako pozitivno razmisljas
a sad cemo na pp da dogovorimo
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#249 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by citroen xm »

Nema na čemu.
Tih nemaš sigurno u Lukavici, a ni u Sarajevu vjerujem. Ja sam naručio direktno iz Hercegovine, brza pošta nije skupa a cijena akumulatora je povoljna. Plus prodaš stari i izvučeš nešto para. Moje za sada drugu zimu služi dobro, koliko će vidjećemo. Obzirom na cijenu ne očekujem čuda.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#250 Re: GDJE KUPITI AKUMULATOR

Post by Ana Maria »

citroen xm wrote:Nema na čemu.
Tih nemaš sigurno u Lukavici, a ni u Sarajevu vjerujem. Ja sam naručio direktno iz Hercegovine, brza pošta nije skupa a cijena akumulatora je povoljna. Plus prodaš stari i izvučeš nešto para. Moje za sada drugu zimu služi dobro, koliko će vidjećemo. Obzirom na cijenu ne očekujem čuda.
Vidjela sam da imaju preko pik.ba da se naruce, ali sam mislila da ima ovdje mozda u Lukavici, da odmah kupim, ili eventualno neka dr marka, a da je u rangu s kvalitetom schneider, dakle solidno nesto
Post Reply