Gdje jeftino na more ove godine?

User avatar
Truba
Posts: 82611
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#851 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Truba »

gdje jeftino???

kod rodbine koja je zvala za vrijeme zime a sad se ušutila :D
vanjki
Posts: 1813
Joined: 26/10/2006 17:37

#852 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by vanjki »

Ima li neko da je bio u Mlinima kod Dubrovnika.Treba mi neki fini smjestaj da je uz plazu..
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#853 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by P308 »

CartmanSA wrote:autostopom i na couchsurfing... bilo gdje :)

jeste da je smjestaj na moru na couchsurfingu malo skakljiv ali ako idete negdje na kopno vjerujem da mozete dobro proci...

moja tura za ovu godinu:
autostopom
sarajevo - zagreb - bratislava - krakow - wroclaw - berlin - i onda polako kuci...

planirao sam 15 dana sa budzetom od 200 - 250 EUR

jeste da nije more ali savrsen godisnji odmor jeste :)
Sta je couchsurfing? :D
User avatar
CartmanSA
Posts: 1713
Joined: 29/07/2008 14:39

#854 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by CartmanSA »

P308 wrote:
CartmanSA wrote:autostopom i na couchsurfing... bilo gdje :)

jeste da je smjestaj na moru na couchsurfingu malo skakljiv ali ako idete negdje na kopno vjerujem da mozete dobro proci...

moja tura za ovu godinu:
autostopom
sarajevo - zagreb - bratislava - krakow - wroclaw - berlin - i onda polako kuci...

planirao sam 15 dana sa budzetom od 200 - 250 EUR

jeste da nije more ali savrsen godisnji odmor jeste :)
Sta je couchsurfing? :D
couchsurfing je zajednica ljudi koji dijele svoju nekretninu (krevet, pod, kauc...) BESPLATNO ljudima koji putuju i dio su te zajednice... namjenjen je prvenstveno druzenju i smanjenju troskova putovanja sto se tice smjestaja :)

ocigledno kolega sa foruma @jastuk1 ne zna o cemu se radi jer je facebook za njega krajnji domet ali eto da znas da postoje ljudi na planeti koji ce ti gdje god odes ponuditi smjestaj u svom domu u kojem zive ako si clan te zajednice :)

ako ti treba vise informacija javi se na PP
preludezalude
Posts: 5769
Joined: 07/03/2012 00:09

#855 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by preludezalude »

vanjki wrote:Ima li neko da je bio u Mlinima kod Dubrovnika.Treba mi neki fini smjestaj da je uz plazu..
Ja sam prije par godina bio u hotelu u Mlinima. Najljepsi dio odmora je bio taj da nisam cuo niti jednog turistu da prica nas jezik. :thumbup: Bilo je lijepo, ali mi se nije svidjela njihova plaza. Puno ljepsa plaza i more ti je u Srebrenom (odmah prije Mlina. Ja idem u Srebreno ove godine. Studio apartman uz cestu odmah iznad ceste 50-70 eura ( ja, zena i malo dijete). Smjestaj je super, klimatizirano, cisto, uredno, veeeliki parking, velika basta sa stolovima, ljulje za djecu, trampolina, rostilj, lezaljke, veliki bazen za goste sa jakuzijem, lezaljke, suncobrani. Sve je ukljuceno u cijenu. Bio sam tu vec 3-4 puta, pa sam odlucio i ove godine. Ako hoces uz plazu, vjerovatno si vec zakasnio, ali i ako nadjes ocekuj puno vecu cijenu.
vanjki
Posts: 1813
Joined: 26/10/2006 17:37

#856 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by vanjki »

Vidim da je tesko na netu naci neki fini smjesta u Mlinima blizu mora.Idem sa malom bebom tako da mi je bitno da nije previse daleko od mora.Ako imas u Srebrenom neki dobar smjestaj molim da mi proslijedis.Hvala..pozzz
User avatar
Entropio
Posts: 7834
Joined: 21/11/2010 21:49

#857 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Entropio »

vanjki wrote:Vidim da je tesko na netu naci neki fini smjesta u Mlinima blizu mora.Idem sa malom bebom tako da mi je bitno da nije previse daleko od mora.Ako imas u Srebrenom neki dobar smjestaj molim da mi proslijedis.Hvala..pozzz
I mene interesuje nešto uz samu plažu u ovom području oko Dubrovnika... pa ako neko ima nešto za preporučiti, biću zahvalan. :)
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#858 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Brkooo »

CartmanSA wrote:
couchsurfing je zajednica ljudi koji dijele svoju nekretninu (krevet, pod, kauc...) BESPLATNO ljudima koji putuju i dio su te zajednice... namjenjen je prvenstveno druzenju i smanjenju troskova putovanja sto se tice smjestaja :)

ocigledno kolega sa foruma @jastuk1 ne zna o cemu se radi jer je facebook za njega krajnji domet ali eto da znas da postoje ljudi na planeti koji ce ti gdje god odes ponuditi smjestaj u svom domu u kojem zive ako si clan te zajednice :)

ako ti treba vise informacija javi se na PP
kako je ovo dobra ideja... ne znam samo kako me je ovo dosad zaobislo :D

hvala za info!! :thumbup:
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#859 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Straza »

CG - Bar - Dobre Vode -
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#860 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by P308 »

CartmanSA wrote: couchsurfing je zajednica ljudi koji dijele svoju nekretninu (krevet, pod, kauc...) BESPLATNO ljudima koji putuju i dio su te zajednice... namjenjen je prvenstveno druzenju i smanjenju troskova putovanja sto se tice smjestaja :)

ocigledno kolega sa foruma @jastuk1 ne zna o cemu se radi jer je facebook za njega krajnji domet ali eto da znas da postoje ljudi na planeti koji ce ti gdje god odes ponuditi smjestaj u svom domu u kojem zive ako si clan te zajednice :)

ako ti treba vise informacija javi se na PP

Jako zanimljivo, prvi put cujem za ovo. Hvala ti na informacijama :)
JeremyJ
Posts: 33
Joined: 08/03/2014 19:25

#861 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by JeremyJ »

Bravo Kartmane. Sve receno. Ljudi generalno imaju predrasude i strahove prema odredjenim vidovima putovanja i smjestaja, ali interesantno kako se za jeftine pare moze dobro provesti.

Elem, koliko si najduze cekao na spotovima da ti neko stane?
User avatar
aCme
Posts: 3552
Joined: 23/04/2010 01:06

#862 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by aCme »

Hoćel' neko u Ulcinj možda? :mrgreen:
User avatar
sarajlija80
Posts: 2074
Joined: 26/07/2013 10:37

#863 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by sarajlija80 »

u maglaj,orasje itdd...biraj dje cess :( :oops: halalite nisam mogao odoliti :mrgreen:
User avatar
aCme
Posts: 3552
Joined: 23/04/2010 01:06

#864 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by aCme »

sarajlija80 wrote:u maglaj,orasje itdd...biraj dje cess :( :oops: halalite nisam mogao odoliti :mrgreen:
Tobbe jarabbi :shock:
swanfilter
Posts: 8010
Joined: 06/06/2008 18:52

#865 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by swanfilter »

Niste culi za KaucSurfing? Ja clan ima nekoliko godina. Vec nakon dva dana 5 Azijata i jedan ruski par pitali za gostoprimstvo :lol: . Odmah u startu vas safataju ... Inace, kod mene bas ovaj ruski par gostovao prvi, a nakon toga jos 7 osoba. Gostovao sam u Valenciji, Sevilli, Bernu, Pragu, Bratislavi i Amsterdamu. Da nemam obaveza sa poslom, obisao bih X puta vise drzava i gradova. Odlicna stvar za sve koji mogu par dana istrpiti ljude drugacijih, svakodnevnih navika ...
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#866 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by golman »

swanfilter wrote:Niste culi za KaucSurfing? Ja clan ima nekoliko godina. Vec nakon dva dana 5 Azijata i jedan ruski par pitali za gostoprimstvo :lol: . Odmah u startu vas safataju ... Inace, kod mene bas ovaj ruski par gostovao prvi, a nakon toga jos 7 osoba. Gostovao sam u Valenciji, Sevilli, Bernu, Pragu, Bratislavi i Amsterdamu. Da nemam obaveza sa poslom, obisao bih X puta vise drzava i gradova. Odlicna stvar za sve koji mogu par dana istrpiti ljude drugacijih, svakodnevnih navika ...
Pa objasni nam malo pobliže,šta radite kad dođeš kod nekog para i oni te prime da spavaš besplatno kod njih? Na primjer,prime te sa sobom u krevet...
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#867 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by ljuspica »

Otpada mi opcija za Supetar-Brač...oko Splita ima li jeftinih privatih kampova?Osim Lisicine u Omisu, ja bih nesto blize.Da li je iko bio u Tamarisu?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#869 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by vjesticanametli »

golman wrote:
swanfilter wrote:Niste culi za KaucSurfing? Ja clan ima nekoliko godina. Vec nakon dva dana 5 Azijata i jedan ruski par pitali za gostoprimstvo :lol: . Odmah u startu vas safataju ... Inace, kod mene bas ovaj ruski par gostovao prvi, a nakon toga jos 7 osoba. Gostovao sam u Valenciji, Sevilli, Bernu, Pragu, Bratislavi i Amsterdamu. Da nemam obaveza sa poslom, obisao bih X puta vise drzava i gradova. Odlicna stvar za sve koji mogu par dana istrpiti ljude drugacijih, svakodnevnih navika ...
Pa objasni nam malo pobliže,šta radite kad dođeš kod nekog para i oni te prime da spavaš besplatno kod njih? Na primjer,prime te sa sobom u krevet...
imaju online udruzenja/klubovi za kauČsurfing i dobijes cak i ocjenu za sve ......stan, cistoca itd...........taj par ne primi nikog u krevet jer ne bude tu vec u stanu onog ko dolazi njima :D ovo je super stvar.........porodice mjenjaju domove i posteno ocjenis domacina kasnije :)
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#870 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by crnoplavo »

vjesticanametli wrote:
golman wrote:
swanfilter wrote:Niste culi za KaucSurfing? Ja clan ima nekoliko godina. Vec nakon dva dana 5 Azijata i jedan ruski par pitali za gostoprimstvo :lol: . Odmah u startu vas safataju ... Inace, kod mene bas ovaj ruski par gostovao prvi, a nakon toga jos 7 osoba. Gostovao sam u Valenciji, Sevilli, Bernu, Pragu, Bratislavi i Amsterdamu. Da nemam obaveza sa poslom, obisao bih X puta vise drzava i gradova. Odlicna stvar za sve koji mogu par dana istrpiti ljude drugacijih, svakodnevnih navika ...
Pa objasni nam malo pobliže,šta radite kad dođeš kod nekog para i oni te prime da spavaš besplatno kod njih? Na primjer,prime te sa sobom u krevet...
imaju online udruzenja/klubovi za kauČsurfing i dobijes cak i ocjenu za sve ......stan, cistoca itd...........taj par ne primi nikog u krevet jer ne bude tu vec u stanu onog ko dolazi njima :D ovo je super stvar.........porodice mjenjaju domove i posteno ocjenis domacina kasnije :)
to sto ti pricas nije kaučsurfing,
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20567
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#871 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Bullet Tooth Tony »

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#872 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by vjesticanametli »

što gledala prije mnogo godina na rtl-u to i napisala..........lagali oni, lazem i ja....LM dobra stvar pravo
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#873 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Zatamnjena stakla »

aCme wrote:
sarajlija80 wrote:u maglaj,orasje itdd...biraj dje cess :( :oops: halalite nisam mogao odoliti :mrgreen:
Tobbe jarabbi :shock:
Đesi ti meni Tobejarabaš :skoljka:
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#874 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by Nisrin »

Preporuka za neki aartman na hrvatskoj rivijeri, nebitno gdje, i dolazi u obzir sve osim Zaostroga, Gradca, Brista i Makarske :D
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#875 Re: Gdje jeftino na more ove godine?

Post by ekseks »

3 odrasla i 1 dijete
Razmišljamo;
1. Albanija-Saranda
2. Bečići CG
3. Makarka, Baška, Tučepi,
4. Istra
Molim preporuke :bih:
Post Reply