Gastroskopija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#26 Re: Gastroskopija

Post by shambho »

Sokovnik najbolje iscjedi..
lavinija
Posts: 29
Joined: 27/02/2012 19:19

#27 Re: Gastroskopija

Post by lavinija »

shambho wrote:Sokovnik najbolje iscjedi..
hvala vam, probat cemo i to! ma kakvo da bilo, nadam se da ce pomoci. pozz
bvb09_manijak
Posts: 2
Joined: 06/10/2012 22:36

#28 Re: Gastroskopija

Post by bvb09_manijak »

@lavinija, iz ovog nalaza koji si postavila ja ti mogu reci samo sta je hiatus hernia posto je i sam imam :sad:

Hiatus hernia je ustvari kila na zelucu,s tim sto se ova kila uglavnom ne lijeci operativno..moze se i operativno al nije bas ucinkovito kolko su mi doktori rekli ..

Uglavnom vas muz mora jesti kolicinski manje obroke,jer ce mu samo tako biti bolje sto se tice te kile..dakle ako hoce iole da bude zdrav mora pazit da se ne prenajeda...

Hiatus hernia je poput dusice na lopti,kad god se covjek prenajede ona "iskace" iz zeluca i udara u dijafragmu, a posljedica toga su bolovi u srcu,u ledjima i ostalim organima iznad zeluca...

Dakle bolje da jede cesce a manje , nego rjede a vise :mrgreen:
lavinija
Posts: 29
Joined: 27/02/2012 19:19

#29 Re: Gastroskopija

Post by lavinija »

bvb09_manijak wrote:@lavinija, iz ovog nalaza koji si postavila ja ti mogu reci samo sta je hiatus hernia posto je i sam imam :sad:

Hiatus hernia je ustvari kila na zelucu,s tim sto se ova kila uglavnom ne lijeci operativno..moze se i operativno al nije bas ucinkovito kolko su mi doktori rekli ..

Uglavnom vas muz mora jesti kolicinski manje obroke,jer ce mu samo tako biti bolje sto se tice te kile..dakle ako hoce iole da bude zdrav mora pazit da se ne prenajeda...

Hiatus hernia je poput dusice na lopti,kad god se covjek prenajede ona "iskace" iz zeluca i udara u dijafragmu, a posljedica toga su bolovi u srcu,u ledjima i ostalim organima iznad zeluca...

Dakle bolje da jede cesce a manje , nego rjede a vise :mrgreen:
Hvala! Evo ja danas idem na kosevo po PHD nalaz...pa da vidimo sta ima tu. Muz je radio nalaz i sa kredom (medjutim dr su bili u Vrazovoj tako azurni da nisu mogli da sacuvaju nalaz od petka do ponedjeljka pa su ga zagubili-tu sam naparvila frku jer su nesposobni.......kazem ja njoj da je cekao dobra dva mjeseca da uradi nalaz-izlazi s posla i plus ZRACI SE, i pitam ja nju jel u redu da to isto ponovi,,,,, sacekala sam 15 min pa je ona tamo iznijela neki nalaz e sad dal je to nalaz od mog muza ili neciji dr ko zna,,,na snimku i na papiru na kojem je opisan nalaz datum nije isti).
Muz je i sam primijetio da kada malo jede da je sve ok! Al bas kada malo jede nema problem ( tj ne puse stomak), ako pretjera, vjeruejte stomak se puse kao lopta. Primijetio da mu sok smeta (bilo kakav pa i onaj 100%). Svakako vam hvala i srdaca pozdrav od nas!
Nokian808
Posts: 935
Joined: 13/05/2013 20:50

#30 Re: Gastroskopija

Post by Nokian808 »

Znam da je stara tema ali ima li ko saznanja i preporuka gdje uraditi privatno gastroskopiju i koje su cijene?
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#31 Re: Gastroskopija

Post by dulekrele »

Nokian808 wrote:Znam da je stara tema ali ima li ko saznanja i preporuka gdje uraditi privatno gastroskopiju i koje su cijene?
Sanasa (Dr. Bisera Gogolj), Sunce, Eurofarm (Dr. Gribajcevic), el tavil (Dr. Gornjakovic). Nazvati pa pitati za cijene.
Post Reply