Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
P.Starck
Posts: 1144
Joined: 14/07/2010 22:46

#13926 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by P.Starck »

Capajebo wrote:Da hoće pustiti i zadnju epizodu...
Pa to su prvo trebali leakat, da se onda na miru odgleda sezona?
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#13927 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Mali_Vuk »

Mene malo kopka ta teorija da je Jon ustvari Azor Ahai. U knjigama je objašnjeo da će Azor poraziti tamu mačem svjetlonošom kao što se to već u davnoj istoriji jednom desilo. Ali Azor je mač prethodno morao probuditi, posvetiti ga na neki način, da bi bio funkcionalan. Pa su ga onda kovali, šta ja znam na nekoj svetoj vatri mjesec dana recimo, pa nije upalilo, pa su ga isto toliko dana kalili u srcu lava, i ništa. Na kraju je morao kaliti mač u živom srcu svoje žene Nisse. Tek nakon te žrtve mač je postao djelotvoran. E sad, pitanje se postavlja, hoće li i Jon morati žrtvovati neku žensku? Hoće li to možda biti Daenerys? Jedino mi ona pada na pamet kao kandidatkinja kad su Jonove trebe u pitanju :lol:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#13929 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Mali_Vuk wrote:Mene malo kopka ta teorija da je Jon ustvari Azor Ahai. U knjigama je objašnjeo da će Azor poraziti tamu mačem svjetlonošom kao što se to već u davnoj istoriji jednom desilo. Ali Azor je mač prethodno morao probuditi, posvetiti ga na neki način, da bi bio funkcionalan. Pa su ga onda kovali, šta ja znam na nekoj svetoj vatri mjesec dana recimo, pa nije upalilo, pa su ga isto toliko dana kalili u srcu lava, i ništa. Na kraju je morao kaliti mač u živom srcu svoje žene Nisse. Tek nakon te žrtve mač je postao djelotvoran. E sad, pitanje se postavlja, hoće li i Jon morati žrtvovati neku žensku? Hoće li to možda biti Daenerys? Jedino mi ona pada na pamet kao kandidatkinja kad su Jonove trebe u pitanju :lol:
Ona crvena vještica je rekla da mora umrijeti u westerosu tako da može biti da će nju Jon probosti. I meni je to nešto šuhveli da je Jon azor ahai jer Martin ima jako dobro balansiranje likova, a ako bi Jon bio azor ahai to bi bilo baš OP :-)
Zbii
Posts: 4
Joined: 18/08/2017 03:02
Location: Usa
Contact:

#13930 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Zbii »

Ona crvena bi mogla stradati i u okršaju sa Gendry-jem. Ipak ga je ona dovela Stannisu. :run:

Azor Ahai bi po svemu sudeći mogao biti Beric, i njega je LoL vraćao više puta... :?
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#13932 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Mali_Vuk »

Pandakonda wrote:
Mali_Vuk wrote:Mene malo kopka ta teorija da je Jon ustvari Azor Ahai. U knjigama je objašnjeo da će Azor poraziti tamu mačem svjetlonošom kao što se to već u davnoj istoriji jednom desilo. Ali Azor je mač prethodno morao probuditi, posvetiti ga na neki način, da bi bio funkcionalan. Pa su ga onda kovali, šta ja znam na nekoj svetoj vatri mjesec dana recimo, pa nije upalilo, pa su ga isto toliko dana kalili u srcu lava, i ništa. Na kraju je morao kaliti mač u živom srcu svoje žene Nisse. Tek nakon te žrtve mač je postao djelotvoran. E sad, pitanje se postavlja, hoće li i Jon morati žrtvovati neku žensku? Hoće li to možda biti Daenerys? Jedino mi ona pada na pamet kao kandidatkinja kad su Jonove trebe u pitanju :lol:
Ona crvena vještica je rekla da mora umrijeti u westerosu tako da može biti da će nju Jon probosti. I meni je to nešto šuhveli da je Jon azor ahai jer Martin ima jako dobro balansiranje likova, a ako bi Jon bio azor ahai to bi bilo baš OP :-)
A moguće i da te neke stvari jednostavno zanemare, ako ostanu dosljedni svom banaliziranju serije. Ostaje sve manje vremena za kvalitetna detaljisanja.
Zbii
Posts: 4
Joined: 18/08/2017 03:02
Location: Usa
Contact:

#13933 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Zbii »

Mali_Vuk wrote:
Pandakonda wrote:
Mali_Vuk wrote:Mene malo kopka ta teorija da je Jon ustvari Azor Ahai. U knjigama je objašnjeo da će Azor poraziti tamu mačem svjetlonošom kao što se to već u davnoj istoriji jednom desilo. Ali Azor je mač prethodno morao probuditi, posvetiti ga na neki način, da bi bio funkcionalan. Pa su ga onda kovali, šta ja znam na nekoj svetoj vatri mjesec dana recimo, pa nije upalilo, pa su ga isto toliko dana kalili u srcu lava, i ništa. Na kraju je morao kaliti mač u živom srcu svoje žene Nisse. Tek nakon te žrtve mač je postao djelotvoran. E sad, pitanje se postavlja, hoće li i Jon morati žrtvovati neku žensku? Hoće li to možda biti Daenerys? Jedino mi ona pada na pamet kao kandidatkinja kad su Jonove trebe u pitanju :lol:
Ona crvena vještica je rekla da mora umrijeti u westerosu tako da može biti da će nju Jon probosti. I meni je to nešto šuhveli da je Jon azor ahai jer Martin ima jako dobro balansiranje likova, a ako bi Jon bio azor ahai to bi bilo baš OP :-)
A moguće i da te neke stvari jednostavno zanemare, ako ostanu dosljedni svom banaliziranju serije. Ostaje sve manje vremena za kvalitetna detaljisanja.
Stvarno bi bila šteta da sad na kraju za*ebu stvar sa ovim manjkom dobrih dijaloga. Ne sjećam se kad je zadnji put Tyrion rekao nešto pametno i smiješno kao što je to radio od početka serije. A o odnosu Jon-a i Dany da ne govorim, nisu prozborili tri riječi kako treba, a tu se valjda trebala vidjeti neka hemija (?)... :-?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#13934 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by animus »

Moram malo spoilati. Dany se povjerila Tyrionu da joj se Jon ne svidja jer je mali. Doduse i jeste manji nego njene bivse i sadašnje ljubavi.
1Dante1
Posts: 1205
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#13935 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 1Dante1 »

pa jon i jest kepec, tu su negdje on i tyrion. :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13936 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by SanskiBiser »

animus wrote:Moram malo spoilati. Dany se povjerila Tyrionu da joj se Jon ne svidja jer je mali. Doduse i jeste manji nego njene bivse i sadašnje ljubavi.
Nikad ona nije rekla da joj se ne svidja....
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#13937 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

Joj brate, rekla je to u fazonu ko ove nase kad ih zapikas, pa one se prave kao da te ne gledaju a sve razmisljaju ocel je tvoja kita boliti :P

Boli Dany kurac, moze imat svakog, a nije ni Jonu mana...i on gdje god da ode, naci ce neku
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13938 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by SanskiBiser »

sizifinho wrote:Joj brate, rekla je to u fazonu ko ove nase kad ih zapikas, pa one se prave kao da te ne gledaju a sve razmisljaju ocel je tvoja kita boliti :P

Boli Dany kurac, moze imat svakog, a nije ni Jonu mana...i on gdje god da ode, naci ce neku

To je to, te je Magnifico u ovom svom uradku najbolje predstavio "Ne bih ja, ne bih ja; nisam ja, nisam ja; ne treba, ne treba; ne znam ja, ne znam ja. " :lol:

User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#13939 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Žene mi nikad neće biti jasne majke mi, znaci Jon je oko 175 a Danny je oko 155, i ona njemu govori mal' je za mene :lol:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#13940 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Mišo_Kovač »

Jon je tehničar, nema veze što je mal :evil:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#13941 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by asker »

Pa ko koka mora par krugova oko kuce da se ne pomisli da je lahka roba :D . A vidljivo je da ga jede ocima. Nas Jon je iz dobre kuce, familije, ima dosta zemlje. Jos oziljci po celom teletu, chicks dig that.

Ona se malo udavala, hajd' nema veze nije sapun.

Eh sad sto je tetka, hebem li ga neznam kako cemo to :-?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#13942 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Denny se samo sa familijom ganja, Rhaegar se u grobu okreće :D
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#13943 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by racionalista »

a morel azor ahai biti jonovo i danarisino dijete?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#13944 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

racionalista wrote:a morel azor ahai biti jonovo i danarisino dijete?
bog zna na šta bi to dijete ličilo jer je incest u pitanju :D A sve i da oni imaju dijete onda bi vjerovatno morao biti neki velikiiii timeskip dok njhovo dijete odraste. A pošto je ostalo samo 7-8 epizoda do kraja serijala sumnjam da će to raditi :-D
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#13945 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Mišo_Kovač »

Pandakonda wrote:Denny se samo sa familijom ganja, Rhaegar se u grobu okreće :D
I Rhaegar je bio ozenjen rodicom :D Jbg, nije tetka vec dalji rod, al je princip isti :D Da je ziv, mozda bi se on i Daenerys tarlahali pod romantičnim svjetlima Zmajevog Kamena :evil:
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#13946 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by racionalista »

Pandakonda wrote:
racionalista wrote:a morel azor ahai biti jonovo i danarisino dijete?
bog zna na šta bi to dijete ličilo jer je incest u pitanju :D A sve i da oni imaju dijete onda bi vjerovatno morao biti neki velikiiii timeskip dok njhovo dijete odraste. A pošto je ostalo samo 7-8 epizoda do kraja serijala sumnjam da će to raditi :-D
Pa ja zamisljam neku apokaliptičnu verziju gdje bi white walkeri osvojili westeros, a prezivjeli ljudi predvodjeni jonom i danaris bi pruzali otpor sporadnicno i do momenta kada bi njihov nasljednik stasao i prinio zrtvu bogovima ili kome vec da bi donio moc da se rijesi white walkera. Pod zrtvom bi se podrazumijevalo da ubije roditelje tj. jona i danaris.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13947 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by SanskiBiser »

Kod Targaryena je incest normalna stvar:

Image
guardian
Posts: 439
Joined: 29/08/2003 00:00
Location: Neverwhere

#13948 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by guardian »

Sjever vs. wight supremacy (Boston, 19.08.2017). (https://www.reddit.com/r/freefolk/comme ... not_kneel/) :-)

Image
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#13949 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Image
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#13950 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Dasi »

SanskiBiser wrote:Kod Targaryena je incest normalna stvar:

Image
Znaci, debeli nije normalan da bog kaze :-D
Post Reply