Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12926 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Tito_i_Partija wrote:
SanskiBiser wrote:Image

:izet: :izet: :izet: :mrgreen:
:lol: :thumbup:

Tormund je nenadjebiv. Mogla bi Brienne na kitovanje ove sezone. :D

ode Brienni frža... izgleda da je djevica... Tormund LEGENDA :mrgreen:
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#12927 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by mixone1995 »

Daenerys i Jon hladno uzimaju prijestolje, patuljak ostaje k'o Hand of the King .. svaki drugi ishod bi bio i vise nego neocekivan :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12928 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

yes da ce mi debeli prdonja odbit od plate al et samo za fannove, ni dany ni jon nece sjest na zeljezno prijestolje, vec neko koga najmanje ocekujemo :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#12929 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

pici wrote:yes da ce mi debeli prdonja odbit od plate al et samo za fannove, ni dany ni jon nece sjest na zeljezno prijestolje, vec neko koga najmanje ocekujemo :mrgreen:
Mozda onaj Robertov mali, koji vjerovatno jos uvijek vesla oko Westerosa. :D
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12930 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

e jebi ga kad je dernek neG i hala gori... Gendry i Sansa na zeljeznom prijestolju... nova dinastija, Jaimie umire na sjeveru na Brianinim rukama dok placuci mu izjavljuje da ga voli i da je trudna s Tormundom... Dany i Jon kad saznadu da su bliski rodjaci zavrse u zagrljaju dok padaju sa zmajem na Dubrovnik... Cersei se udaje za Eurona al bjeze na pusto ostrvo i tamo prave djecu koja ce kasnije napasti Westeros... Arya s svojom vucicom bjezi u sumu dje joj nestaje trag, neki tvrde da je na brodu prema zapadu... Tyrion ostaje desnica i zeni najljepsku kurvu westerosa imaju potomstvo i sretni su...
1Dante1
Posts: 1207
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#12931 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 1Dante1 »

AleksoMKD wrote:Eto, odgledao jucer pa mogu da se vratim na temu :D .

Super epizoda, nadam se da ce i ostale biti ovako dobre.

Mada, sve mi se cini da ce Reach i Dorne najebati jer ce reziseri/scenaristi izvuci neko resenje iz dupeta ali ajde, idemo dalje, vazno je pocela sezona.

Znaci Djora Mormont je na posmatranju u izolacii, vrlo interesantno.

Euron je definitivno psihopat ove sezone, bas me interesuje dali ce nadmasito Dzofrija i Remzija.
samo sto je euron karizmaticniji od ta dva hajvana, i prilicno je likeable. :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#12932 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

1Dante1 wrote:
samo sto je euron karizmaticniji od ta dva hajvana, i prilicno je likeable. :D
E sad si ga ureko, kladim se da ce biti ludji od one dvojce :lol: .
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#12933 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

AleksoMKD wrote:
1Dante1 wrote:
samo sto je euron karizmaticniji od ta dva hajvana, i prilicno je likeable. :D
E sad si ga ureko, kladim se da ce biti ludji od one dvojce :lol: .
I da hoce, nema dovoljno epizoda za to. :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#12934 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Tito_i_Partija wrote:
AleksoMKD wrote:
1Dante1 wrote:
samo sto je euron karizmaticniji od ta dva hajvana, i prilicno je likeable. :D
E sad si ga ureko, kladim se da ce biti ludji od one dvojce :lol: .
I da hoce, nema dovoljno epizoda za to. :D
Sta znam, Euron mi lici na energicnog momka, ipak je prosetao ceo svet, ima iskustva.....
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12935 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Image

imam volku qitu
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#12936 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

I meni je euron likable za razliku od one dvojice. Svidja mi se njegov smisao za humor za razliku od one dvojice.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#12937 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Al najjače kako prevode Casterly Rock "Livačka Stijena" hahahah isto neko mjesto u Zapadnoj Hercegovini
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#12938 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

AleksoMKD wrote: Sta znam, Euron mi lici na energicnog momka, ipak je prosetao ceo svet, ima iskustva.....
Euron je pirat, i samim tim ima taj poseban mentalitet. Ima tu hvale, ima malo sarma, ima oportunizma, ima definitivno free-spirit, i generalno ga boli kurac sta o njemu misle osim ako mu to ne ide u neku korist. Mislim da je Euron svjetlosnim godinama udaljen od Jeoffrey-a i Ramsey-a.

A sve u svemu, jel' to mora vazda bit' psihopata u seriji? Eno vam Cersei, kuc ces vece psihopate od nje? :)
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#12939 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Tito_i_Partija wrote:
AleksoMKD wrote: Sta znam, Euron mi lici na energicnog momka, ipak je prosetao ceo svet, ima iskustva.....
Euron je pirat, i samim tim ima taj poseban mentalitet. Ima tu hvale, ima malo sarma, ima oportunizma, ima definitivno free-spirit, i generalno ga boli kurac sta o njemu misle osim ako mu to ne ide u neku korist. Mislim da je Euron svjetlosnim godinama udaljen od Jeoffrey-a i Ramsey-a.

A sve u svemu, jel' to mora vazda bit' psihopata u seriji? Eno vam Cersei, kuc ces vece psihopate od nje? :)
Nisam još pročitao knjige, ali sam negdje na internetu čitao da je ovaj Euron iz serije gola karina u usporedbi sa onim iz knjige. Navodno je u knjigama imao puni oklop od valirijskog čelika (a svi znamo koliko je to rijetko, ima samo par takvih mačeva u čitavom kraljevstvu) i neki magični rog koji je mogao da priziva zmajeve pod njegovu komandu. Isto kažu da je bio nevjerovatno manipulativna osoba i da se znao dobro poigravati sa umovima drugih ljudi, čak im i usaditi neke bolesne vizije u glavu, itd., a meni u seriji realno uopšte ne djeluje tako i pojava mu se jednostavno ne uklapa sa reputacijom.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#12940 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Hasan006 wrote:
Tito_i_Partija wrote:
AleksoMKD wrote: Sta znam, Euron mi lici na energicnog momka, ipak je prosetao ceo svet, ima iskustva.....
Euron je pirat, i samim tim ima taj poseban mentalitet. Ima tu hvale, ima malo sarma, ima oportunizma, ima definitivno free-spirit, i generalno ga boli kurac sta o njemu misle osim ako mu to ne ide u neku korist. Mislim da je Euron svjetlosnim godinama udaljen od Jeoffrey-a i Ramsey-a.

A sve u svemu, jel' to mora vazda bit' psihopata u seriji? Eno vam Cersei, kuc ces vece psihopate od nje? :)
Nisam još pročitao knjige, ali sam negdje na internetu čitao da je ovaj Euron iz serije gola karina u usporedbi sa onim iz knjige. Navodno je u knjigama imao puni oklop od valirijskog čelika (a svi znamo koliko je to rijetko, ima samo par takvih mačeva u čitavom kraljevstvu) i neki magični rog koji je mogao da priziva zmajeve pod njegovu komandu. Isto kažu da je bio nevjerovatno manipulativna osoba i da se znao dobro poigravati sa umovima drugih ljudi, čak im i usaditi neke bolesne vizije u glavu, itd., a meni u seriji realno uopšte ne djeluje tako i pojava mu se jednostavno ne uklapa sa reputacijom.
Ubio je rodjenog brata, zeli da ubije preostale rodjake (decu istog tog brata).

Doduse ja sam procitao knjige pa mozda i zbog toga imam ovakvo misljenje ali sve mi se cini da ce on uzeti na sebe teret psihopatskog lika za ovu sezonu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#12941 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Hasan006 wrote:
Tito_i_Partija wrote:
AleksoMKD wrote: Sta znam, Euron mi lici na energicnog momka, ipak je prosetao ceo svet, ima iskustva.....
Euron je pirat, i samim tim ima taj poseban mentalitet. Ima tu hvale, ima malo sarma, ima oportunizma, ima definitivno free-spirit, i generalno ga boli kurac sta o njemu misle osim ako mu to ne ide u neku korist. Mislim da je Euron svjetlosnim godinama udaljen od Jeoffrey-a i Ramsey-a.

A sve u svemu, jel' to mora vazda bit' psihopata u seriji? Eno vam Cersei, kuc ces vece psihopate od nje? :)
Nisam još pročitao knjige, ali sam negdje na internetu čitao da je ovaj Euron iz serije gola karina u usporedbi sa onim iz knjige. Navodno je u knjigama imao puni oklop od valirijskog čelika (a svi znamo koliko je to rijetko, ima samo par takvih mačeva u čitavom kraljevstvu) i neki magični rog koji je mogao da priziva zmajeve pod njegovu komandu. Isto kažu da je bio nevjerovatno manipulativna osoba i da se znao dobro poigravati sa umovima drugih ljudi, čak im i usaditi neke bolesne vizije u glavu, itd., a meni u seriji realno uopšte ne djeluje tako i pojava mu se jednostavno ne uklapa sa reputacijom.
E pa to ti se desi kad uzmes jako opsiran knjizevni materijal, i pokusas da ga suzes u 7-8 sezona serije. Ne ide. :)

Ima tu jos kamara toga. Hrpa likova i desavanja koje su umanjili ili jednostavno izostavili. Da li je moglo bolje? Naravno da jeste, al' mislim da je scenariste u tome najvise kocio HBO, jer je GoT najskuplja serija koja se trenutno snima i jedna od najskupljih svih vremena ("Rome" i sad drzi broj 1).

Tako da: ima sta ima, i uzivaj u tome. :)
Last edited by Tito_i_Partija on 18/07/2017 19:00, edited 1 time in total.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#12942 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Nego, izgleda da Arija ne zna da je Edmure Tully zarobljenik Frejovih, bas me zanima sta ce biti sa njim.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#12943 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

AleksoMKD wrote:Nego, izgleda da Arija ne zna da je Edmure Tully zarobljenik Frejovih, bas me zanima sta ce biti sa njim.
Pa Ed Sheeran i ekipa su otišli tamo da srede stvar, znači da je sad Lannisterski zarobljenik
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#12944 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Hasan006 wrote:
AleksoMKD wrote:Nego, izgleda da Arija ne zna da je Edmure Tully zarobljenik Frejovih, bas me zanima sta ce biti sa njim.
Pa Ed Sheeran i ekipa su otišli tamo da srede stvar, znači da je sad Lannisterski zarobljenik
Umalo da zaboravim :thumbup:

Sta sad, Frejova nema, ako Edmure ima srece moze uzet i Riverrun i Twins (jer mu je sin zadnji naslednik starog Waldera) ako ga Cersei ne zhkne.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#12945 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

AleksoMKD wrote:
Hasan006 wrote:
AleksoMKD wrote:Nego, izgleda da Arija ne zna da je Edmure Tully zarobljenik Frejovih, bas me zanima sta ce biti sa njim.
Pa Ed Sheeran i ekipa su otišli tamo da srede stvar, znači da je sad Lannisterski zarobljenik
Umalo da zaboravim :thumbup:

Sta sad, Frejova nema, ako Edmure ima srece moze uzet i Riverrun i Twins (jer mu je sin zadnji naslednik starog Waldera) ako ga Cersei ne zhkne.
Previse ocekujes od njega, k'o sto smo ocekivali i od Blackfish-a, pa ga uklonise za 5 minuta. Mislim da ce se i njega na slican nacin otarasit'.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#12946 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by asker »

Meni je zanimljiv i Beric, prvo nikad nisu objasnili kako i gdje on zaluta kad ga je Ned poslao da se Gregoru nahebe matere? Ili ja nisam to upratio. Onda zamjenili su originalnog lika, ok nije jedini.
Ponasa se ko neki pjesnik i ubi s dijalogom, a valjda bi trebo bit zajeban lik.
Hoce li mu nekad kasnije dodijelit neku bitniju ulogu? Ima ga na trenutak u trejleru kad pali mac.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#12947 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

asker wrote:Meni je zanimljiv i Beric, prvo nikad nisu objasnili kako i gdje on zaluta kad ga je Ned poslao da se Gregoru nahebe matere? Ili ja nisam to upratio. Onda zamjenili su originalnog lika, ok nije jedini.
Ponasa se ko neki pjesnik i ubi s dijalogom, a valjda bi trebo bit zajeban lik.
Hoce li mu nekad kasnije dodijelit neku bitniju ulogu? Ima ga na trenutak u trejleru kad pali mac.
Imaš ovdje objašnjeno sve, kako je nastao Brotherhood i koji je njihov cilj:
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#12948 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by boogy »

Ozzy Man je ponovo tu sa recenzijama, meni omiljenim :D

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#12949 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dezurni_ucenik »

Njanjavi wrote:
pici wrote:Sansa nije glupa, reaguje kako bi reagovali maloprstic i cersei, pogubila bi djecu umbera i karstarkova i lojaliste nagradila, ne zeli da -jon krene stopama Neda i Robba sto mu je i rekla, njeni strahovi su opravdani jer Jon sljedecu epizodu ce se suociti sa pobunom, najvjerovatnije vitezovi doline ce negodovat da se sastane sa Deny a mozda i sa Cersei... maloprsti polako plete mrezu oko Jona, mislim da ce ga Sansa na kraju spasiti.
Jab prije reko da ce puknut tikva izmedju sanse i njega i da ce mu sansa dohakat.
Sansa je presla na tamnu stranu ba, istraumatizirala za petnes zivota, ne dohaviza ono vise pejgamber.
I onako na pocetku je bila poluretardirana, sad poslje svega sto je dozivjela od nje ocekivat normalno ponasanje, nema logike.
Pukla je ona i sto posto ce ona sranje radit a i nekako je nerealno da starkovi budu svi fini bajni krasni, mora i kod njih bit barem jedan negativac i ludjak.
Sansa ce sranja radit sto posto, mozda cak i dohakat jonu il nekom od svojih.

Dobro joj je Jon rekao, govoris to kao da se divis Cersei a ona, nakon manje pauze odgovara a ta pauza upravo potvrduje Jonovo misljenje, "pa eto naucila sam dosta od nje". Voljeli je mrzili je, sve one bi zeljele da budu Cersei. :-)
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#12950 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dezurni_ucenik »

Da li je mozda Euronov poklon dragonbinder? Ako jeste, onda ce svega biti do kraja serije. Teorije kazu da osim trube taj poklon moze biti Tyrion, male sanse za to, onda Robertovo kopile, zaboravio sam mu ime sto je Melisandra stavljala pijavice na njega pa ga Davos spasio i poslao ga u Kinglanding. Ipak mislim da truba ima najvece sanse jer je bitno za sam tok daljnje radnje.
Post Reply