Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#326 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by nelle_tz »

kamberovica polje wrote:
nelle_tz wrote:Ovi iz Burlington Bara su snimili reakcije na trailer od 6.epizode 7.sezone.Ova cura sa kikicama na 0:15 stvarno voli da ju se snima,
koje preglumljavanje, sta ce tek sutra raditi kad Knight King ubije Viseriona? Drzati se za ruke sa drugim curama i plakati ,
zbog toga sto je kamera snima
Ova sisata s naočalama? Treba plače na svaku drugu scenu.
ova sto je digla ruke, ta sa kikicama, a i ta sisata i ova desno, sve one preglumljavaju. jedva cekam da vidim kako ce reagovati na scenu kad zmaj padne. kladim se da ce se za ruke uhvatiti i plakati
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#327 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by karanana »

bas mi idu na kurac vako gledajuci ih.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#328 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by SamoVasGledam »

Rezultat prskanja vode ili nešto više?

User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#329 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici »

karanana wrote:bas mi idu na kurac vako gledajuci ih.
i meni isto pogotovo zenmske
User avatar
Tony Soprano
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 00:35
Location: Bada Bing

#330 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Tony Soprano »

Postavlja se pitanje:
" 'dje su mrtvi divovi ? " :D
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#331 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by ladacoko »

epizoda vrh eh sad samo mi nije jasno zasto ih odmah nisu napali vec su bukvalno cekali da se smrznu na smrt dok pas nije poceo da gadja kamenjem
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#332 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by nema me tamo »

ladacoko wrote:epizoda vrh eh sad samo mi nije jasno zasto ih odmah nisu napali vec su bukvalno cekali da se smrznu na smrt dok pas nije poceo da gadja kamenjem

Zato sto je pisac tako odlucio, a isto tako moze biti da je serija fikcija..
Al' šta ja znam..
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#333 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by karanana »

edit.
htjedoh na drugoj temi staviti komentar.
Last edited by karanana on 21/08/2017 06:37, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#334 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by kakavdanakneiskustvu »

:evil:
Tony Soprano wrote:Postavlja se pitanje:
" 'dje su mrtvi divovi ? " :D
da,dobro pitanje
User avatar
Radar71
Posts: 7286
Joined: 21/07/2010 15:43

#335 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Radar71 »

ladacoko wrote:epizoda vrh eh sad samo mi nije jasno zasto ih odmah nisu napali vec su bukvalno cekali da se smrznu na smrt dok pas nije poceo da gadja kamenjem
Pa probili led, voda bila oko njih.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#336 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Dasi »

ladacoko wrote:epizoda vrh eh sad samo mi nije jasno zasto ih odmah nisu napali vec su bukvalno cekali da se smrznu na smrt dok pas nije poceo da gadja kamenjem
Cekali da se zaledi jezero.
User avatar
Hunter96
Posts: 35
Joined: 04/11/2016 17:15

#337 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Hunter96 »

ladacoko wrote:epizoda vrh eh sad samo mi nije jasno zasto ih odmah nisu napali vec su bukvalno cekali da se smrznu na smrt dok pas nije poceo da gadja kamenjem
Night king vjerovatno ima vizije poput Bran tako da je znao da ce doci deny sa zmajem, tako da je cekao nju da pokupi si zmaja. To je moje misljenje, mislim da nije do leda.
gogoba
Posts: 14
Joined: 20/11/2015 12:01

#338 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by gogoba »

milion pitanja i nejasnoca iz posljednje epizode ali ovo ne bih nikad primjetio - http://imgur.com/a/jZmUa. i ovo otvara jos masu dodatnih pitanja.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#339 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

Ma mac je sad wight.Ocekujte da napadne Jona :D
ITNet
Posts: 776
Joined: 30/09/2016 11:47

#341 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by ITNet »

gogoba wrote:milion pitanja i nejasnoca iz posljednje epizode ali ovo ne bih nikad primjetio - http://imgur.com/a/jZmUa. i ovo otvara jos masu dodatnih pitanja.
Da primjetilo se to imas pricu par stranica unazad kad smo komentarisali, neka kazu sjena neki kazu nije... ostaje jos ono da li su oci plave kad se u Jon budi na brodu ne znam jesi li to primjetio, neki kazu jeste neki kazu nije :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20741
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#342 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Capajebo »

ITNet wrote:
gogoba wrote:milion pitanja i nejasnoca iz posljednje epizode ali ovo ne bih nikad primjetio - http://imgur.com/a/jZmUa. i ovo otvara jos masu dodatnih pitanja.
Da primjetilo se to imas pricu par stranica unazad kad smo komentarisali, neka kazu sjena neki kazu nije... ostaje jos ono da li su oci plave kad se u Jon budi na brodu ne znam jesi li to primjetio, neki kazu jeste neki kazu nije :D
Place oci na djelic sekunde 100% :oops: :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#343 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by omar little »

drogon2 wrote:
omar little wrote:arya je treniran asasin i vitez, kroz cijelu seriju njen pogled na svijet je vise-manje binaran, crno-bijelo, nije politicki mahinator i vrsni citac/igrac igre (to je sansa) tako da mi ta prica kako je ono sve njena zamka ne lezi bas. nije mi konzistentno s njenim likom. normalno da ce neki twist biti, tesko da ce littlefinger prezivjeti ovu sezonu, samo ne znamo sa cije strane ce doci.
Pa nije ni konzistentno to da ispada ovako glupa.Kazem ,ono kad joj dade bodez je znakovito.A I kakva Sansa I citac/igrac igre? Djevojka nista nije uradila da je takvom smatram.Proslu sezonu je srala o North Remembers gdje je s tim pokupila citavu nijednu kucu,a Vitezove Valea je dobila samo zato sto Littlefinger hoce njenu picku,a ne zato sto je ona neki igrac.Da ne govorim o tom da je ko pacurlija rekla Cersei da Ned hoce da posalje nju I Ariju kuci,cime je prakticno osigurala sebi zatvorenistvo.
Sansina prica ide nekako ovako po sezonama:
1.Hocu da se udam za Joffa i budem kraljica
2.Place za ocem
3.Hoce da se uda za Lorasa,udaju je za Tyriona
4.Place za Robom i materom
5.Udaje se za Ramsaya jer je umislila da je neki 'igrac' -place naravno.
6.Opet glumi nekog igraca,ali ovaj put je spasava to sto ju Littlefinger zeli.
7.Digla nos

Nista ona nije uradila da ju se smatra nekim igracem,mada ce vjerovatno sad u zadnjoj ep ispast da je ona nadmudrila LF iako je istog mogla zaklat odmah po uzecu Winterfella,jer joj vise ne koristi pa bi i izgledalo da je igrala neku igru.
sasvim slucajno ovo vidjeh kad nisam bila ulogana, na ignore si mi zbog glupavog ponasanja sa spojlerima. ovdje vidim nema nikakvih pa da odgovorim. :)

pa nije, slazem se. skoro svi likovi koji su kroz sezone prosli rast i razvoj sada stagniraju i povlace kontradiktorne i imbecilne poteze jer im pisci pripisuju takve odluke. odavna je sasvim jasno da je razvoj likova stao sa pracenjem knjiga. jaime, koji je imao jednu od najbolje napravljenih character archs, je sveden na krembosa bez ideje i smisla ko je, sta je i sta hoce od zivota. sta rade od jona bolje ni ne pocinjati. na primjer samo.

littlefinger nema funkciju podugo ali su ga drzali okolo samo onako. sada ga hajpaju jer ga treba odstraniti i to rade preko ledja arye i sanse pretvarajuci ih u neobjasnjivog psihopatu i tupsonku, respectivelly. dobro, sansi tupastost nije bila strana, ali lik jeste sazrio vremenom i ova reverzija na razinu prve sezone je nedopustiva i nelogicna. takodjer, arya jeste asasin, ali nicim nije pokazala, naprotiv vise puta je demonstrirala ocuvanje svoje humanosti i moralnog, stark, bica, da je psihopata level cersei spremna prijetiti vlastitoj sestri klanjem. previsoku cijenu placaju epizodnom kompresijom. mozda bi ta arya i sansa prica, sukob, twist, sta god bi trebalo biti, imalo vise smisla da se etabliralo preko nekoliko epizoda i onda kulminiralo ovim. u tom slucaju bi mi mozda znali ko ovdje vuce konce, bilo bi logicno, znali bi sta su motivacije i ciljevi likova, imalo bi nekog smisla. ovo naslijepo sokantno okretanje radnje je safunjarenje naustrub ni krivih ni duznih likova.

sansa je bila dijete. da, razmazeno, samozivo, antipaticno, ali ipak dijete. ako sve te odluke pripisujes sansi ti bi mozda trebao odgledati sve isponova i upratiti sta se u seriji zapravo zbiva. ona je bila pijun u igri drugih ljudi,nikakve odluke niti je donosila niti je mogla donositi, no agency, tek od nedavna, credit where credit is due - zahvaljujuci nemalo littlefingeru, je postala svjesna svoje uloge i, koliko-toliko, preuzela kontrolu nad svojom sudbinom. pravi greske, normalno, (potkopavanje jonovog autoriteta, na primjer) kao i svako drugi, ali je daleko mudrija od vecine u svom okruzenju. da imamo vise vremena i to bi se jako fino moglo demonstrirati ovako su prisiljeni naguravat niz grlo njenu mudrost i sposobnost u dvije epizode plasticnim, scenama brige za hranu, opstanak i nekakve budalastine oko oklopa.

nju littlefinger ne zeli, ja to ne vidim tako, to su samo bubice za njenu mladu psihu. on ima samo jednu zelju i cilj, a to je tron. ona i sjever mu trebaju za to.

razumljivo je da pisanje ne moze uvijek biti na najvisoj razini, da se mora napraviti neki balans akcije i price, sve je to okej i nekonzistentnosti/slabosti im se nisu toliko spoticale u proslosti, ali ove sezone je koncentracija ljenosti i nesposobnosti ogromna a rasporedjena preko manjeg broja epizoda. znaci da kad bi covjek i bio voljan preskociti i zazmiriti na 1-2 pa eto i 3 stvari po epizodi, 6-7 je ipak bezobrazno i nedopustivo za ocekivati. pa nije ovo abc 9:00 p.m. shitina za filovanje reklama. mozemo se svi skupa nadati da je martinu pukao film gledajuci sve ovo i da ce u zadnjoj sezoni micromanage the fuck out of it.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#344 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Tito_i_Partija »

:thumbup: Sve potpisujem. Kako ide koja sezona, pisanje i razvoj karaktera su sve gori, neki karakteri su doslovno uhakani skroz (Jamie), a neki su od najvecih i najprefrganijih Player-a (Tyrion, Littlefinger) napravljeni u sporedne uloge koje su u svojoj vaznosti totalno u suprotnosti onome sto smo vidjeli u prethodnim sezonama. Sramota.

Sad i da recimo Littlefinger rikne, nece to bit' nikakav veliki sok. Od onolikog monumentalnog konspiratora koji radi 20 stvari odjednom, oni su napravili neki zaboravni inventar koji hladi muda u Winterfellu i eto pomalo sta Sansi sapne. Katastrofa.

O Tyrionu bolje i da ne pricamo; ono nije ni nalik na najboljeg lika u seriji iz prethodnih sezona.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#345 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by SanskiBiser »

Snimanje 8 sezone pocinje u oktobru, u toku su predprodukcijski radovi, vec se izvode scenografski radovi i adaptacije na lokaciji koja se koristi kao Winterfell. Jamie (Nikolaj Coster-Waldau) potvrdio da ide na snimanje u Sjevernu Irsku tj. u Belfast u oktobru (sto je samo po sebi spojler ako se zna da se tu snimaju scene u i oko Winterfell)...
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#346 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici »

pa dobro ko je upratio sad ovu sezonu i za ocekivati je da se glavnina radnje desava na sjeveru jer od prvog kadra prve epizode sezone jedan su WW i prorocanstva o velikoj bitci koja ce najvjerovatnije se desiti kod winterfella nesto ce biti u KL i to je to kraj...
swanfilter
Posts: 7845
Joined: 06/06/2008 18:52

#347 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by swanfilter »

Ovi sto su malo vise u ovom filmu oko Martina, knjiga, GoT, ... Ima li kakvih prica da li planiraju snimati nesto nakon kraja GoT, a u vezi sa cijelom ovom sagom? Ne znam, GoT je bas nesto posebno mada knjige nisam citao. Meni su Wire, OZ, Vikings i jos koja serija nenad...bive, ali bice tesko nakon kraja GoT. Posebno iz razloga jer ce zadnja sezona biti puna drame, da ne kazem suza ... :-D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#348 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by SanskiBiser »

swanfilter wrote:Ovi sto su malo vise u ovom filmu oko Martina, knjiga, GoT, ... Ima li kakvih prica da li planiraju snimati nesto nakon kraja GoT, a u vezi sa cijelom ovom sagom? Ne znam, GoT je bas nesto posebno mada knjige nisam citao. Meni su Wire, OZ, Vikings i jos koja serija nenad...bive, ali bice tesko nakon kraja GoT. Posebno iz razloga jer ce zadnja sezona biti puna drame, da ne kazem suza ... :-D

Cetiri prikvela cak i pet su u opticaju, Dan Weiss and David Benioff su van svih tih planiranih produkcija i nakon GOT preuzimaju to sve drugi ljudi... Jane Goldman je provela neko vrijeme s Martinom koji je nju ono kao nasavjetovao sta ce i kako ce i ona je glavni je pisac na jednom od tih planiranih prikvela ali kad pogledas sta je vec pisala kao npr. script za Kick-Ass i Kingsman: The Secret Service, malo je nekako cudan taj odabir nje kao pisca za ovakvu seriju.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#349 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by omar little »

Tito_i_Partija wrote::thumbup: Sve potpisujem. Kako ide koja sezona, pisanje i razvoj karaktera su sve gori, neki karakteri su doslovno uhakani skroz (Jamie), a neki su od najvecih i najprefrganijih Player-a (Tyrion, Littlefinger) napravljeni u sporedne uloge koje su u svojoj vaznosti totalno u suprotnosti onome sto smo vidjeli u prethodnim sezonama. Sramota.

Sad i da recimo Littlefinger rikne, nece to bit' nikakav veliki sok. Od onolikog monumentalnog konspiratora koji radi 20 stvari odjednom, oni su napravili neki zaboravni inventar koji hladi muda u Winterfellu i eto pomalo sta Sansi sapne. Katastrofa.

O Tyrionu bolje i da ne pricamo; ono nije ni nalik na najboljeg lika u seriji iz prethodnih sezona.
ma, vise-manje su sve likove pokvarili. varys je, uz littlefingera, bio naprefriganiji i najmocniji igrac westerosa a ovi su mu sveli ulogu i znacaj na ikebanu. izbori, odluke i djela aktera su, jednostavno, prestali imati posljedice i to je to; pisi propalo.

nego, da prijavim nesto. nasla sam pub sto prikazuje got. obzirom da sam jedina od ekipe pogledala procurenu verziju delegirana sam bila za recce mission, da vidimo je li legit i vrijedi li gledati finale tamo iduce nedelje. skroz je okej bilo, kao kino samo malo angaziranija i slobodnija publika. plus cuga i klopa. ljudi tihi, ne pricaju za vrijeme radnje, ako komentiraju, komentiraju oko sebe, jedino kod ovih velikih scena je malo bucnije, ali to i ja radim kod kuce. kad je nk zgrabio koplje bilo je masovno aaa, WHAT, fuck, jesus, noooo, no no no, wtf, o cmon,' ustajanje sa stolice i tako. :D decko sto je sjedio do mene je jako tesko podnosio cijelu dany & jon brodsku avanturu fuck, that's gross, noo, i have an aunt :lol: :lol: :lol: umrla sam bila od smijeha kad je to ispalio, poslije se i on poceo sam sebi smijat. ugodno i simpa okruzenje za pratit seriju. definitivno gledamo finale tamo. :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20741
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#350 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Capajebo »

nemamo vise potrebe za ovom temom, mog'o bi chmoljo ovo spojiti sa anam onom temom
osim ako, daj Boze, finale ne bude recimo u srijedu ili cetvrtak :mrgreen:
Post Reply