Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#301 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by omar little »

SanskiBiser wrote:
omar little wrote:
Evo puno svjezih vijesti od HBO, (5 "prikvela" pripremaju :lol:, BTW script za 8 sezonu uopste nije ni napisan potvrdjeno je valjda sluzbeno tako da ono sto je na netu kao Leak 8 sezone je samo fan fiction.)

krece se sa masovnom cash cow muzom. :D

ajde,dobro je cuti da ce martin biti umijesan, mada on ne pise dijaloge/razvija likove on nakrupno usmjerava radnju, ali bolje i to nego da ova dva sami odlucuju sta ce i gdje ce.

ja, svejedno, necu nista citati od tih skriptova. :D
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#302 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Riddle »

Pa imaju materijala da ovaj Martinov svijet muzu jos bar 10 godina. Bili bi idioti kad to ne bi uradili obzirom na to koliko je ljudi sve ovo privuklo.

Sto se tice 8. sezone, ja sam za. Jasno se osjetilo Martinovo odsustvo, jos odavno. Mene su razapeli tamo na glavnoj temi kad sam pizdio naprimjer zbog Stannisa, paljenja one djevojcice jer pada snijeg i slicno. Ne poredi s knjigama! A kako bi bilo da se malo zdravog razuma primijeni na pricu ako vec nema odakle da se prepise? Tako da mi je jako drago da se autor vraca u produkciju, sigurno cemo dobiti daleko bolju i dublju pricu.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#303 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by omar little »

bhnapoleon1 wrote:Jesam jedini kojem i Arya ide na kurac, navalila na Sansu ko sivonja, Ova jadnica nema sta nije prezivila. Nek ga pusi.
pa i arya je svasta prezivjela, kao da je njoj zivot bi cvijece, jos je i mladja od sanse. nek se ona tupaca sabere i ne ide trcati littlefingeru povjeravati se i dozvoljavati da joj puni glavu svojim spletkama. jos ga najbolje od svih tamo zna.

ta su djeca toliko sjebana i istraumirana da nikome zivom vise ne vjeruju i nisu u stanju (re)etablirati odnos ni sa clanom obitelji. jon je sansi morao crtati, eksplicitno naglasavati da jedno drugom moraju vjerovati. tako neko treba i ovim dvjema, ako je to uopce i moguce vise. nisu se mirisale narocitno ni kada su bile male, sada jos manje. mozda je mogla brienne mogla biti neki utjecaj, ali je odstranjena.

arya je u krivu sto stalozeno i strategijski ne razmisli o poruci koju je nasla, ali je u pravu za sansu kad su u pitanju aspiracije.

nek se jon vraca vise da to sve izbalansira, jebala ga madr of dregns :D, propade nam domacinstvo. :D

nevezano, jel moguce da cersei nije uopce ni poslala tu poruku za sansu vec da je littlefinger? ili sam preparanoidna :D
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#305 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by bhnapoleon1 »

omar little wrote:
bhnapoleon1 wrote:Jesam jedini kojem i Arya ide na kurac, navalila na Sansu ko sivonja, Ova jadnica nema sta nije prezivila. Nek ga pusi.
pa i arya je svasta prezivjela, kao da je njoj zivot bi cvijece, jos je i mladja od sanse. nek se ona tupaca sabere i ne ide trcati littlefingeru povjeravati se i dozvoljavati da joj puni glavu svojim spletkama. jos ga najbolje od svih tamo zna.

ta su djeca toliko sjebana i istraumirana da nikome zivom vise ne vjeruju i nisu u stanju (re)etablirati odnos ni sa clanom obitelji. jon je sansi morao crtati, eksplicitno naglasavati da jedno drugom moraju vjerovati. tako neko treba i ovim dvjema, ako je to uopce i moguce vise. nisu se mirisale narocitno ni kada su bile male, sada jos manje. mozda je mogla brienne mogla biti neki utjecaj, ali je odstranjena.

arya je u krivu sto stalozeno i strategijski ne razmisli o poruci koju je nasla, ali je u pravu za sansu kad su u pitanju aspiracije.

nek se jon vraca vise da to sve izbalansira, jebala ga madr of dregns :D, propade nam domacinstvo. :D

nevezano, jel moguce da cersei nije uopce ni poslala tu poruku za sansu vec da je littlefinger? ili sam preparanoidna :D
Ma znam ali Arya je gotov optuzi da je ona kriva i za smrt oca i za sve sto se izdesavalo bez imalo sentimentalnosti. Mozda se Sansa samo pravi naivna u odnosu sa Littlefingerom i onda mu ga zavuce :D :D
Jah i jbg opet ima razlike u patnjama Arye i Sanse. Arya je i kad je ostala slijepa i pored svega imala cilj znala je sta hoce i zasto mora proci testove, a ova Sansa nju su ko konja vodali tam-vam

Meni je nekako zanimljviji ovaj srednjovjekovni medjuporodicni sukob, normalni ljudski savezi i vojske nego ovo sa neljudskim elementom.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#306 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by nelle_tz »

Momak je uradio historiju svih kuca u Westerosu, jedan od primjera, historija kuca Sjevera

a ovaj tip izbacuje pojavljivanja bitnih likova od sezone 1 i zavrsava sezonom 6 , ovdje imate o White Walkersima
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#307 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by SanskiBiser »

Image

:lol:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#308 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by omar little »

bhnapoleon1 wrote:
Ma znam ali Arya je gotov optuzi da je ona kriva i za smrt oca i za sve sto se izdesavalo bez imalo sentimentalnosti. Mozda se Sansa samo pravi naivna u odnosu sa Littlefingerom i onda mu ga zavuce :D :D
Jah i jbg opet ima razlike u patnjama Arye i Sanse. Arya je i kad je ostala slijepa i pored svega imala cilj znala je sta hoce i zasto mora proci testove, a ova Sansa nju su ko konja vodali tam-vam

Meni je nekako zanimljviji ovaj srednjovjekovni medjuporodicni sukob, normalni ljudski savezi i vojske nego ovo sa neljudskim elementom.
to joj se u afektu svega nagovorila. :D

totalno. meni su politicke mahinacije, strategije i studije ljudske prirode/odnosa masu zanimljiviji za pratiti nego ti akcija/pucacina elementi sa zombijima i zmajevima.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#309 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

Ma pogresno tumacite ovo sa Sansom i Aryom.Nije Arya bas toliko glupa kako se predstavlja.Misljenja sam da je namjerno pustala da je Littlefinger vidi dok ga prati kako bi ostavio ono pismo onako i kako bi pomislio da ce uspjet unijet razdor medju sestre samo da bi pomislio da je siguran i onda prcc.I sad u prvoj sceni napada Sansu vjerovatno znajuci da ce ona to ispricat Littlefingeru,gdje ce isti pomislit da je postigao ono sto je htio.E u drugoj sceni,Arya krene prema Sansi ne govoreci nista,samo okrene onaj bodez i da joj ga signalizirajuci tako da joj moze vjerovat i da ce ona ako je potrebno bit ubica u njeno ime.Ja to tako vidim i ima smisla :D

Nevjerovatno je kako se svi zalite na pisanje,a eto ovo ne mozete vidjet :D

Arya je mene jedan jedini put iznervirala u seriji i to kad joj je Jaqen obecao 3 smrti i Tywin joj tu pod nosom,a ona izabra neke lijeve ljude.Mogla okoncat sve.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#310 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by mrgreen »

drogon2 wrote:Ma pogresno tumacite ovo sa Sansom i Aryom.Nije Arya bas toliko glupa kako se predstavlja.Misljenja sam da je namjerno pustala da je Littlefinger vidi dok ga prati kako bi ostavio ono pismo onako i kako bi pomislio da ce uspjet unijet razdor medju sestre samo da bi pomislio da je siguran i onda prcc.I sad u prvoj sceni napada Sansu vjerovatno znajuci da ce ona to ispricat Littlefingeru,gdje ce isti pomislit da je postigao ono sto je htio.E u drugoj sceni,Arya krene prema Sansi ne govoreci nista,samo okrene onaj bodez i da joj ga signalizirajuci tako da joj moze vjerovat i da ce ona ako je potrebno bit ubica u njeno ime.Ja to tako vidim i ima smisla :D

Nevjerovatno je kako se svi zalite na pisanje,a eto ovo ne mozete vidjet :D

Arya je mene jedan jedini put iznervirala u seriji i to kad joj je Jaqen obecao 3 smrti i Tywin joj tu pod nosom,a ona izabra neke lijeve ljude.Mogla okoncat sve.
ja se isto nadam ovome. neki twist mora da padne :D inace su previse iritantne
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#311 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici »

Image
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#312 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

A jbg i meni je izgledalo ko previse sranja dok joj ne dade bodez,a prije toga joj naprica da moze bit bilo ko.Mozda ce koristit Baelishovu facu za nesto.Tipa da kontrolira onog sweet Robina ili nesto slicno tome,jer joj je bas citavo vrijeme pricala da moze bit bilo ko,zivit u njihovoj kozi,pricat njihovim glasom itd.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#313 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by klixo »

Jel ko na kraju ocekivao da Jon sa zmajem izroni iz vode ? :mrgreen:
Usrase mi cejf sa amidzom na konju...niDje veze...
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#314 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Radar71 »

Littlefinger je sklopio savez sa Night Kingom :D
Zbii
Posts: 4
Joined: 18/08/2017 03:02
Location: Usa
Contact:

#315 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Zbii »

LF-u izgleda leti glava u sljedećoj epizodi :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#316 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by karanana »

ne znam oklen vam tolika mrznja i antipaticnost prema sansi?
sta vam je cura uradila? sta je pogresno odradila otkad je dosla u winterfel?

da, i ja kontam da, iako se cini da je littlefinger korak ispred cura tj. arye, vjerujem da ce iduca epizoda zavrsiti tako sto ce se ustvari ispostaviti da je arya korak ispred njega i pushi ga littlefinger, mozda i od sanse i onog noza.

inace, drastican pad kvalitete u ovoj sezoni. sve brzaju, nidje veze s vezom. tanki i plitki dijalozi za razliku od prethodnih sezona. vjerovatno je do pisaca tj. do tog da vise nema pracenja knjige. prave mainstream ovu i iducu sezonu, mada je moguce da ce sam kraj biti neka vrsta shoka i iznenadjenja gdje bi white walkersi mogli ustvari pobjediti.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#317 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by omar little »

arya je treniran asasin i vitez, kroz cijelu seriju njen pogled na svijet je vise-manje binaran, crno-bijelo, nije politicki mahinator i vrsni citac/igrac igre (to je sansa) tako da mi ta prica kako je ono sve njena zamka ne lezi bas. nije mi konzistentno s njenim likom. normalno da ce neki twist biti, tesko da ce littlefinger prezivjeti ovu sezonu, samo ne znamo sa cije strane ce doci.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#318 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

omar little wrote:arya je treniran asasin i vitez, kroz cijelu seriju njen pogled na svijet je vise-manje binaran, crno-bijelo, nije politicki mahinator i vrsni citac/igrac igre (to je sansa) tako da mi ta prica kako je ono sve njena zamka ne lezi bas. nije mi konzistentno s njenim likom. normalno da ce neki twist biti, tesko da ce littlefinger prezivjeti ovu sezonu, samo ne znamo sa cije strane ce doci.
Pa nije ni konzistentno to da ispada ovako glupa.Kazem ,ono kad joj dade bodez je znakovito.A I kakva Sansa I citac/igrac igre? Djevojka nista nije uradila da je takvom smatram.Proslu sezonu je srala o North Remembers gdje je s tim pokupila citavu nijednu kucu,a Vitezove Valea je dobila samo zato sto Littlefinger hoce njenu picku,a ne zato sto je ona neki igrac.Da ne govorim o tom da je ko pacurlija rekla Cersei da Ned hoce da posalje nju I Ariju kuci,cime je prakticno osigurala sebi zatvorenistvo.
Sansina prica ide nekako ovako po sezonama:
1.Hocu da se udam za Joffa i budem kraljica
2.Place za ocem
3.Hoce da se uda za Lorasa,udaju je za Tyriona
4.Place za Robom i materom
5.Udaje se za Ramsaya jer je umislila da je neki 'igrac' -place naravno.
6.Opet glumi nekog igraca,ali ovaj put je spasava to sto ju Littlefinger zeli.
7.Digla nos

Nista ona nije uradila da ju se smatra nekim igracem,mada ce vjerovatno sad u zadnjoj ep ispast da je ona nadmudrila LF iako je istog mogla zaklat odmah po uzecu Winterfella,jer joj vise ne koristi pa bi i izgledalo da je igrala neku igru.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#319 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by animus »

Tri zmaja su bila previse od pocetka. Jedan je bio za Dany. Drugi za Jona. Pitanje je bilo odavno ko ce treceg zajahati. Bilo je mnogo teorija ali ispade na kraju night king sto je bas iznenadjenje.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#321 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by SanskiBiser »

kakavdanakneiskustvu wrote:
SanskiBiser wrote:Image

:lol:
:mrgreen: :thumbup:

Image

:lol:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#322 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici »

animus wrote:Tri zmaja su bila previse od pocetka. Jedan je bio za Dany. Drugi za Jona. Pitanje je bilo odavno ko ce treceg zajahati. Bilo je mnogo teorija ali ispade na kraju night king sto je bas iznenadjenje.
a svi su prizeljkivali Dany, Jona i Tyriona da jasu tri zmaja i ona teorija da je Tyrion Targaryen jer se sumljalo da je Ludi Kralj silovao njegovu mater a dosta Targaryen zena je imalo pobacaje ili umrlo pri radjanju... primjera ima al et u knjizi se moze ocekivati svasta jer serija i knjiga su razdvojene sem kraja...
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#323 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by nelle_tz »

Ovi iz Burlington Bara su snimili reakcije na trailer od 6.epizode 7.sezone.Ova cura sa kikicama na 0:15 stvarno voli da ju se snima,
koje preglumljavanje, sta ce tek sutra raditi kad Knight King ubije Viseriona? Drzati se za ruke sa drugim curama i plakati ,
zbog toga sto je kamera snima
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3258
Joined: 28/01/2012 11:38

#324 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by kamberovica polje »

nelle_tz wrote:Ovi iz Burlington Bara su snimili reakcije na trailer od 6.epizode 7.sezone.Ova cura sa kikicama na 0:15 stvarno voli da ju se snima,
koje preglumljavanje, sta ce tek sutra raditi kad Knight King ubije Viseriona? Drzati se za ruke sa drugim curama i plakati ,
zbog toga sto je kamera snima
Ova sisata s naočalama? Treba plače na svaku drugu scenu.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#325 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by bhnapoleon1 »

nelle_tz wrote:Ovi iz Burlington Bara su snimili reakcije na trailer od 6.epizode 7.sezone.Ova cura sa kikicama na 0:15 stvarno voli da ju se snima,
koje preglumljavanje, sta ce tek sutra raditi kad Knight King ubije Viseriona? Drzati se za ruke sa drugim curama i plakati ,
zbog toga sto je kamera snima
jbt sta je ovo takmicenje za najantipacniju ženu pa dosle ove spodobe
Post Reply