Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#201 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Lakat Jebić »

Jel samo meni besmisleno da zmaj bude pod kontrolom walkera? Mislim song of ice and fire, zmaj magicno vatreno bice, cija je sustina vatra.... Sta ce sad, bljuvat freon?

Do ove epizode mi nije smetalo toliko nelogicnost u timelineu, al u ovoj su bas usrali. Pretjerujete da jona i daenyris, mislim da je njih bilo cak i premalo. Ono, sad su ludo zaljubljeni jedno u drugo, vidjeli se tri put u zivotu. Al jbg, u ovoj sezoni nema nikakvih razrada, pa ni te, gledaocima je ostavljeno da jedno 70% stvari podrazumijevaju
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#202 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

Ja sam jos i zadovoljan kako se sve odvija obzirom da ona dvojica nemaju materijala.Razumijem ih i sto hoce zbrzat ovo i zavrsit.Oni kad su se dogovrili s Martinom,dogovorili su adaptaciju knjiga a ne da oni pisu originalni materijal kao sto sad moraju.Tu je Martin ispo pichka prema njima ako cemo realno.Serija je eto pocela sa snimanjem 2010. kada je ovaj zavrsavao petu knjigu i vjerovatno niti jedan od Weissa i Benioffa nisu ocekivali da ce doc do evo sedme sezone bez te seste knjige.I jbg njih dvojica su vjerovatno dobili ko ce ostat ziv na kraju i ko ce umrijet i to je to,a ostalo da se snalaze.Da je Martin kojim slucajem zavrsio ovu knjigu prosle godine sto je bilo i ocekivano od njega jer jbg proslo je 5 godina od Dance of the Dragons,ja mislim da bi sad imali normala sezonu od 10 epizoda,a onda bi zadnja sezona bila isto 10 epizoda uz naravno pomoc Martina jer bi tad ova sesta knjiga bila gotova.
omar little
Posts: 16349
Joined: 14/03/2008 21:14

#203 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by omar little »

ITNet wrote:
omar little wrote:kod jona oci normalne, mac zatamnio a ne poplavio.
Plave na mili-sekundu kad se budi na brodu ja sam 100% siguran , citava scena je bas fokus na oci, volio bih da jos raje precekira scenu i da svoje misljenje.
normalne oci. pisanje ove serije se jeste srozalo, ali bas toliko da ukazuje na stvari u "milisekundama" - nije. umisljate i projicirate svi skupa. :)
vernes81
Posts: 1563
Joined: 25/04/2011 23:04

#204 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by vernes81 »

N.K. je mama ove cijele serije, svi se sasrali od zmajeva, a lik napravi klima uredjaj od njeg i to bez srkleta ikakvog.
Nadam se da ce im je... mamu svima.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#205 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici »

Meni zao zmaja pravo vise bi volio da je onaj bezglavi hablecina Jon zijanio... lik mi ide na qurac s ovi jurisanjem i odvodeci druge u smrt a on ne ostne ni ogreban... dabogda suncanicu fasovo na onom brodu
omar little
Posts: 16349
Joined: 14/03/2008 21:14

#206 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by omar little »

lako je ne bojat se kad imas ruku ko surface-to-air guided missile :D
vernes81
Posts: 1563
Joined: 25/04/2011 23:04

#207 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by vernes81 »

Sad kad preleti zid svi ce imati kolektivni ajs baket celendz
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#208 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici »

mene samo interesira koga je NK poslo na dno jezera da okaci lanac oko vrata zmaju da ga izvuku... garan striko Bendjen
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#209 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Capajebo »

Ja nešto inače nisam plaho gotivio zmajeve, ali kad sam čuo krik, tačno mi bi žao :(
User avatar
rage_guy
Posts: 1019
Joined: 16/08/2012 15:12

#210 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by rage_guy »

Mozda je kakve foke reanimirao :D
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#211 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Lakat Jebić »

Capajebo wrote:Ja nešto inače nisam plaho gotivio zmajeve, ali kad sam čuo krik, tačno mi bi žao :(
Ma jebo brate ovo, treba knjige cekat :D
vernes81
Posts: 1563
Joined: 25/04/2011 23:04

#212 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by vernes81 »

pici wrote:mene samo interesira koga je NK poslo na dno jezera da okaci lanac oko vrata zmaju da ga izvuku... garan striko Bendjen
Fakat je i meni to malo bezze i nasli mu se i lanci i full zimska oprema
User avatar
rage_guy
Posts: 1019
Joined: 16/08/2012 15:12

#213 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by rage_guy »

vernes81 wrote:
pici wrote:mene samo interesira koga je NK poslo na dno jezera da okaci lanac oko vrata zmaju da ga izvuku... garan striko Bendjen
Fakat je i meni to malo bezze i nasli mu se i lanci i full zimska oprema
Ima covjek vizije buducnosti pa se pripremio. Mislim, mozda je slican Branu.
vernes81
Posts: 1563
Joined: 25/04/2011 23:04

#214 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by vernes81 »

rage_guy wrote:
vernes81 wrote:
pici wrote:mene samo interesira koga je NK poslo na dno jezera da okaci lanac oko vrata zmaju da ga izvuku... garan striko Bendjen
Fakat je i meni to malo bezze i nasli mu se i lanci i full zimska oprema
Ima covjek vizije buducnosti pa se pripremio. Mislim, mozda je slican Branu.
Po toj logici je onda zesce failovo cim je dopustio da iko ziv ode.
User avatar
Capajebo
Posts: 20693
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#215 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Capajebo »

vernes81 wrote: Po toj logici je onda zesce failovo cim je dopustio da iko ziv ode.
Nije bas, čekao je zmaja I tek se onda pomjerio, do tada cesko jajca.
Da ih je htio ubiti, bili bi ubijeni :mrgreen:
Lakat Jebić wrote:
Capajebo wrote:Ja nešto inače nisam plaho gotivio zmajeve, ali kad sam čuo krik, tačno mi bi žao :(
Ma jebo brate ovo, treba knjige cekat :D
Jedva čekam. Najviše me interesuje kako će Jon oživjeti i sta ćemo novo saznati o WW, jer mora biti neko objašnjenje što napadaju, nije sigurno tek tako...
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#216 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by VenomousV »

Tol'ko me bilo strah ove epizode i sjebah se pravo...
Tek kad je pogodio zmaja sjetila sam se da sam to vec procitala u onim episode by episode spoilers. Zna li iko stopostotno tacno jel' nastradao Rhaegal ili Vyserion?

Međed je bio predobar, trznula sam se plaho, Hound i Tormund zakon.


E da, debil kojeg sam nekad zvala drugom mi je jucer spojlao cijelu pricu u vezi sa zmajem i majke mi htjela sam ga udavit'
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#217 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by bezVolana »

pici wrote:Meni zao zmaja pravo vise bi volio da je onaj bezglavi hablecina Jon zijanio... lik mi ide na qurac s ovi jurisanjem i odvodeci druge u smrt a on ne ostne ni ogreban... dabogda suncanicu fasovo na onom brodu
+1
da su ga davno ubili bilo bi lakse
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#218 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by pici »

VenomousV wrote:Tol'ko me bilo strah ove epizode i sjebah se pravo...
Tek kad je pogodio zmaja sjetila sam se da sam to vec procitala u onim episode by episode spoilers. Zna li iko stopostotno tacno jel' nastradao Rhaegal ili Vyserion?

Međed je bio predobar, trznula sam se plaho, Hound i Tormund zakon.


E da, debil kojeg sam nekad zvala drugom mi je jucer spojlao cijelu pricu u vezi sa zmajem i majke mi htjela sam ga udavit'
Vyserion... Hound i Tormund od sada se zamo u njih dvojcu kunem... :thumbup:
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#219 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

bezVolana wrote:
pici wrote:Meni zao zmaja pravo vise bi volio da je onaj bezglavi hablecina Jon zijanio... lik mi ide na qurac s ovi jurisanjem i odvodeci druge u smrt a on ne ostne ni ogreban... dabogda suncanicu fasovo na onom brodu
+1
da su ga davno ubili bilo bi lakse
Pa bio je Tyrionov plan,sta dzaba tu dirate Jona :D Tyrion je htio da seki dokaze da vojska mrtvaca postoji.Majkem ko da je ne zna :D
User avatar
rage_guy
Posts: 1019
Joined: 16/08/2012 15:12

#220 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by rage_guy »

Svi kazu da je Viseryon, al meni ovi zmajevi svi isto izgledaju, iako Viseryon treba bit bjelkast, a Rhaegal zelenkast? :D
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#221 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by bezVolana »

drogon2 wrote:Pa bio je Tyrionov plan,sta dzaba tu dirate Jona :D Tyrion je htio da seki dokaze da vojska mrtvaca postoji.Majkem ko da je ne zna :D
e da. taj cijeli plan je u najmanju ruku glup. ko da cercei boli dupe za to.
vernes81
Posts: 1563
Joined: 25/04/2011 23:04

#222 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by vernes81 »

rage_guy wrote:Svi kazu da je Viseryon, al meni ovi zmajevi svi isto izgledaju, iako Viseryon treba bit bjelkast, a Rhaegal zelenkast? :D
Ma onaj je bio obicni TDI ostali su ovi sa crveno DI :D .
Doduse onaj je sad bluemotion :wink:
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#223 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by drogon2 »

bezVolana wrote:
drogon2 wrote:Pa bio je Tyrionov plan,sta dzaba tu dirate Jona :D Tyrion je htio da seki dokaze da vojska mrtvaca postoji.Majkem ko da je ne zna :D
e da. taj cijeli plan je u najmanju ruku glup. ko da cercei boli dupe za to.
Pa hvala bogu,a oni svi poslusase Tyriona opet iako je isti usro svaku stvar koje se dotako u ovoj sezoni :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#224 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by Njanjavi »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#225 Re: Game of thrones S07E06 - SESTA EPIZODA SPOJLERI - NE ULAZI BEZ GLEDANJA

Post by zlo zlo »

Capajebo wrote: Jedva čekam. Najviše me interesuje kako će Jon oživjeti i sta ćemo novo saznati o WW, jer mora biti neko objašnjenje što napadaju, nije sigurno tek tako...
pa vidi to je već pojašnjeno, šumski su ih napravili u svrhu da ubijaju ljude, i to im je bila jedina svrha, jer se bojali da će ih ljudi istrijebiti pa u svoju obranu... mene više zanima priča gdje se desio razdor između ww i djece šume/njihovo udruživanje s ljudima i naravno zašto ww krenuli ubijati šumske. Kako su izgubili kontrolu nad WW.

Pretpostavka moja je da je starac u korijenu , iliti trooka vrana baš to, netko od Starkovih povezan sa samom prirodom šume, kao simbol te veze sklopljenog mira između djece šume i ljudi, i održavatelj, vjerovatno od vremena Brana Graditelja, ako nije i on sam to bio.
Post Reply