Galaxy S8 i S8+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#201 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Gray »

sole2mio wrote:Al me jebe ovaj otisak, samo mi se to ne svidja

Vjeruj da je meni sasvim ok, prejednostavno za koristiti, mislio sam da će biti puno gore ali ustvari mi u 90 posto slučajeva prst sam ode na senzor kada uzmem mobitel. Mozda je nekom drugom gore, ali meni je sasvim ok.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5609
Joined: 12/10/2014 01:12

#202 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by skupljac_zeljeza »

sole2mio wrote:Al me jebe ovaj otisak, samo mi se to ne svidja
Memoriši više prstiju pa kako god ga dohvatiš, pokrene ga. :mrgreen: I mene je u početku to nerviralo, ali svikne se. S8+ je prilično dug i iako imam duge prste :mrgreen: opet je trebalo pogoditi mjesto kažiprstom desne ruke, ali zato par prstiju lijeve to riješe brže.
sole2mio
Posts: 1016
Joined: 11/04/2014 22:08

#203 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by sole2mio »

skupljac_zeljeza wrote:
sole2mio wrote:Al me jebe ovaj otisak, samo mi se to ne svidja
Memoriši više prstiju pa kako god ga dohvatiš, pokrene ga. :mrgreen: I mene je u početku to nerviralo, ali svikne se. S8+ je prilično dug i iako imam duge prste :mrgreen: opet je trebalo pogoditi mjesto kažiprstom desne ruke, ali zato par prstiju lijeve to riješe brže.
Ne znam valjda se jos nisam navikao, ali dosta puta mi prikaze ono "nema podudaranja", nekad prst ode na kameru, uglavnom ne svidja mi se polozaj skenera, al vidjet cemo kroz par dana koristenja.
sole2mio
Posts: 1016
Joined: 11/04/2014 22:08

#204 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by sole2mio »

Kakvu zastitu koristite ? I sta preporucujete za s+ verziju
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5609
Joined: 12/10/2014 01:12

#205 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by skupljac_zeljeza »

sole2mio wrote:Kakvu zastitu koristite ? I sta preporucujete za s+ verziju
U kući ne koristim nikakvu, ali kada izlazim zbog klizanja stakla u ruci ubacim u onu tanku silikonsku od 10 KM i meni je to dovoljno. Pao mi je jednom tako što je iskliznuo iz torbe i ništa se nije desilo. Gorilla Glass na njemu će prije napuknuti ako ga nešto oštro udari nego tupo pa makar i jače.


sole2mio wrote: Ne znam valjda se jos nisam navikao, ali dosta puta mi prikaze ono "nema podudaranja", nekad prst ode na kameru, uglavnom ne svidja mi se polozaj skenera, al vidjet cemo kroz par dana koristenja.

Meni je taj fingerprint brže radio na Note 5 poslije update-a na sedmicu. Vidim da pravi probleme i ljudima koji su pokupovali A5 - 2017. Da li znojav ili mastan prst ili to tako, ne znam.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#206 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

A5 2017 je problem mastan prst ili ako je home dugme mokro. Kad se ocisti najnormalnije radi.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#207 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Better Man »

Jedno pitanje. Putem smart switch aplikacije sam prebacio sve podatke i aplikacije sa Samsung Galaxy S6 na S8. Povezao ih USB kablom i tako to uradio. Kad sam to uradio sve mi je na novom telefonu bilo podeđeno da nisam morao ništa štimati izuzev par sitnica. Danas upalim stari telefon i hajde da izbrišem iz njegove galerije slike, jer su se prebacile na novi, a i imam mušteriju koja ga želi kupiti. Telefon nisam vratio na tvorničke postavke. To ću uraditi prije nego ga dadnem ovoj mušteriji što ga želi kupiti. Izbrišem ja slike i ugasim ga. Kad otvorim galeriju na novom i sve slike koje nisam uslikao sa novim telefonom su se izbrisale, a i na starom sam primjetio da se nalaze slike koje sam slikao novim. Nije me panika uhvatila, jer sve fotografije imam sačuvane u aplikaciji fotografije. Odem u galeriju i postavke i vidim opciju smeće i kliknem na nju kad tu se nalaze sve te izbrisane fotografije i ja ih vratim na telefon. Kad kliknem na neku od tih fotografija i kliknem da je izbrišem piše mi da će jedna stavka aplikacije Samsung cloud biti premještena u smeće navedene aplikacije. Očito su sve te fotografije bile sigurnosno kopirane u Samsung cloud. No kad bi kliknuo da izbrišem neku sliku koja je snimljena novim telefonom pisalo bi da će fotografija biti izbrisana, a ne kao kod prethodnog primjera. U čemu je kvaka i zašto je to tako? Zašto mi je kad sam u starom telefonu izbrisao u galeriji slike izbrisalo i u galeriji novog telefona i zašto mi stari telefon prikazivao slike iz uslikane novim? I kad mušterija bude došla po telefon i budem ga resetovao na tvorničke postavke da li ću šta time poremetiti na novom, tj. da li će mi se svi podaci izbrisati i šta bi onda trebao da uradim da se to ne desi?
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#208 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by friskyoreo »

Pratim. :)
Koristim nekoliko dana, prelazak sa S7 edge. Nista spektakularno, ali sam za sada zadovoljan. Ono sto sam primijetio je da je prednja kamera znatno bolja nego na s7. I nekako mi je sve ugladjenije.. Jos uvijek se privikavam na senzor otiska prsta.
Da li koristite iris scanner? Ja ili sam fakat umislio, ili ima nesto u tome, ali kad sam par puta koristio tel da otkljucam osjetim nesto u ocima. Neku nelagodu u tom trenutku kad se aktivira senzor.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#209 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

Ja imam skoro troduplo jeftiniji a5 2017 i S8+ cackam po ovim radnjama u HR. Mobitel stvarno ostavlja odlican utisak i ima izvrstan zaslon. Naletim na neki koji je zakljucan i odmah se pali taj iris skener i moram da priznam da je to crveno svjetlo neobicno i nekako "bode" oci, pa ga brzo udaljim od sebe. Nekazem da nevalja senzor jer nijedan nisam zakljucao na svoje oci pa probao al onaj senzor kad bljesne prepadnem se :lol:
Mobitel mi se svidja, vidio sam i novu J5/J7 2017 seriju, mnogo veci napredak pogotovo u izradi u odnosu na proslu godinu. Taj napredak se vidi i u cijeni. :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#210 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

Pitanjce:

Koji qratz mi rade arapi po mobitelu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dakle u "about phone" ispod battery information imam:

United Arab Emirates
TRA ID: 0016333/08
TA: 0000000000/00

Jesu li mi uvalili neki šupljak ili šta ovo uopšte znači? Da napomenem da sam nakon paljenja mobitela i podešavanja regularno dobio OTA update, android je ostao 7.0 ali je ovaj neki Samsung Experience version sada 8.1 i security patch level mi je 01.08.2017...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#211 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by roki »

i kod mene je to na samungu a5, kupio u histelu. Imas verziju androida namjenjenu za saudiju. Imas detaljnije po netu. Ima raja tih "problema".
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#212 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

Ma dobro al šta to u naravi znači? Da li da očekujem probleme, bugove ili je isti klinac? Iskreno, ne mogu se ni sjetiti šta mi je pisalo na S7 Edge, možda su i tu Arapi bili :mrgreen: Da li da radim one flashove klince (nisam to nikad radio) i jel uopšte sa flashanjem utičem na to?

Nego, ergonomija S8 je SAVRŠENA, što se tiče samog mobitela nije ovo nikakva revolucija u odnosu na S7 Edge koji sam imao ali dizajn, ovaj izduženi fazon je stvarno extra extra. I da, bila mi je bojazan što se tiče fingerprinta ali svaki put mi otključa bez problema, doduše kad nema maske nazad malo je nezgodnije potrefiti al eto kažem svakako stavim odmah prozirnu gumenu masku pa mi to samo olakšava da potrefim skener prsta.

P.S. Za raju koja imaju problema sa fingerprint, ja sam davno vidio negdje fazon koji sam koristio i na S7 a to je da snimite više puta isti prst. Ja sam snimio kao fingerprint 1 i fingerprint 2 kažiprst desne ruke, vrlo dobar fazon vjerujte ;-)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#213 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

Drugima predlaze P10 nakraju uzme S8 :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#214 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by diablobih »

Drugarica je uzela mob u piljari, I njoj je pisalo ujedinjeni arapski emirati, desilo se da joj je otišla baterija ubrzo, i poslije nevjerovatnog peglanja sa njima, na kraju je uzela preko mtela honor 8 i eto. Fontele je piljara bila.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#215 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

@ MTV
P10 je extra mobitel al mene je Samsung kupio sa S7 i ostajem vjeran brendu :mrgreen:

@diablo
E jbg, nisi me vala usrećio sa tom informacijom al hajde vidjećemo, nadam se da će me fuliti problemi ;-)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#216 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

diablobih wrote:Drugarica je uzela mob u piljari, I njoj je pisalo ujedinjeni arapski emirati, desilo se da joj je otišla baterija ubrzo, i poslije nevjerovatnog peglanja sa njima, na kraju je uzela preko mtela honor 8 i eto. Fontele je piljara bila.
Neka uzimaju gdje god hoce, kad im se pokvare sami su si krivi... ja sam iz dobrih razloga upozoravao na xy mjestima. Necu vise nikad!
Fontel garancija komadic beznacajnog papirica sa nekim pecatom i potpisom na godinu dana. Za Samsung je garancija minimalno 2 godine.

Primjer (slika 2)
Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral (750 KM)
https://www.olx.ba/r/26458927/1246595

Naspram prave, najbolje se vidi na slici 4

Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral (garancija 2.god) (1.020 KM)
https://www.olx.ba/r/26323870/1246595
Al opet raja poleti da dobije top model za 1000 KM dok je u regularnoj prodaji po 1800KM. I sve je super dok nesto necrkne a kad crkne mozes ga baciti jel pravi servis nece ni da cuje za mobitel iz piljare. Piljara ti sigurno nece samo tako vratiti pare jedino pod prisilom inspekcije.

Gorko zadnje iskustvo sa A5 2016 iz Digitalcityja...
shalla wrote:@ MTV
P10 je extra mobitel al mene je Samsung kupio sa S7 i ostajem vjeran brendu :mrgreen:

@diablo
E jbg, nisi me vala usrećio sa tom informacijom al hajde vidjećemo, nadam se da će me fuliti problemi ;-)
Shalla najjiskrenije vidio sam P10, P10 Max u radnjama al nekako mi mobitel izgleda :roll: nije mi ostavio neki utisak a sto se tice specifikacija super je. Mnogo ljepsi je i bolji utisak mi je ostavio Mate9.

A za S8 nadam se da ce biti sve ok kao sa S7 edge.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#217 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

Nadam se i ja aBd, kod istih sam uzeo S7 Edge i 14 mjeseci je SAVRŠENO slušao hvala Bogu.
Nego, čuh jutros jednu zanimljivu informaciju koju nisam znao. Dođe mi klijent i vidim radi u KimTecu i reko baš da ga pitam jel Apple jedini ima fazon da ono gdjegod da si kupio mobitel važi ti oficijelna garancija bilo gdje u svijetu kad kaže on radi to i KimTec sa Samsung mobitelima al kao samo ako je IMEI uredan. E sad, obzirom da mi je došao na posao da završi svoju obavezu, bilo mi glupo da peglam lika šta podrazumijeva pod uredan IMEI :mrgreen:

Kako mogu provjeriti IMEI i ono, vidjeti kakav je status mobitela ili šta je ovaj već podrazumijevao pod tim...
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#218 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

shalla wrote:Nadam se i ja aBd, kod istih sam uzeo S7 Edge i 14 mjeseci je SAVRŠENO slušao hvala Bogu.
Nego, čuh jutros jednu zanimljivu informaciju koju nisam znao. Dođe mi klijent i vidim radi u KimTecu i reko baš da ga pitam jel Apple jedini ima fazon da ono gdjegod da si kupio mobitel važi ti oficijelna garancija bilo gdje u svijetu kad kaže on radi to i KimTec sa Samsung mobitelima al kao samo ako je IMEI uredan. E sad, obzirom da mi je došao na posao da završi svoju obavezu, bilo mi glupo da peglam lika šta podrazumijeva pod uredan IMEI :mrgreen:

Kako mogu provjeriti IMEI i ono, vidjeti kakav je status mobitela ili šta je ovaj već podrazumijevao pod tim...
Mislim da pod tim misli da nije ukraden ili tako nesto jer pitaj Boga kako ove piljare nabavljaju mobitele.

Nosio sam ja svoj a5 2016 u HR u servis pa su mi rekli posalji mail na tu adresu sa IMEI uredjaja, vjerovatno je kvar na maticnoj ploci i da ima garanciju (originalnu od 2 god umjesto piljarske 6 mjeseci) zamijenili bi bez problema. 10 puta me je pitao kako to da nema garanciju i gdje je uzet itd i ali zato sto nema garanciju da se najvjerovatnije neisplati popravljati jer to je skoro cijeli mobitel. Jbg znam zajebao sam se, mail nisam poslao jer kakve sam srece da nebudem imao i nekih pravnih problema jer HR je koliko toliko uredjenija od nase bare pune krokodila.

Agram u Sarajevu me je odbio, nisu htjeli ni uzet mobitel.

I mene zanima kako provjeriti IMEI.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#219 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

Eh, ovako kaže nakon što sam ukucao IMEI i S/N (hvala Buckethead) :mrgreen:

The IMEI number "taj i taj" is correct and it was found by our database as Samsung Galaxy S8.

Division: Mobile Phone (HHP)
Production location: Vietnam SEV
Manufacture line: 8-Line
Production month: May 2017
Factory warranty till 31-07-2019


Ne pitajte me šta ovo gore znači al koliko vidim fabrička garancija je do Jula 2019...
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#220 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Better Man »

shalla wrote:@ MTV
P10 je extra mobitel al mene je Samsung kupio sa S7 i ostajem vjeran brendu :mrgreen:

@diablo
E jbg, nisi me vala usrećio sa tom informacijom al hajde vidjećemo, nadam se da će me fuliti problemi ;-)
Kod mene ne piše UAE, odnosno piše da li želite nešto drugo, vratiti na tvorničke postavke i slično oko tih stvari.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#221 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

Ma ovo su oni upratili da idem na džumu pa kaže evo ti jedan "bratski" :lol: :lol: :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#222 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

shalla wrote:Eh, ovako kaže nakon što sam ukucao IMEI i S/N (hvala Buckethead) :mrgreen:

The IMEI number "taj i taj" is correct and it was found by our database as Samsung Galaxy S8.

Division: Mobile Phone (HHP)
Production location: Vietnam SEV
Manufacture line: 8-Line
Production month: May 2017
Factory warranty till 31-07-2019


Ne pitajte me šta ovo gore znači al koliko vidim fabrička garancija je do Jula 2019...
Gdje si upisao te podatke imei?!
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#223 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by shalla »

MTV wrote:
shalla wrote:Eh, ovako kaže nakon što sam ukucao IMEI i S/N (hvala Buckethead) :mrgreen:

The IMEI number "taj i taj" is correct and it was found by our database as Samsung Galaxy S8.

Division: Mobile Phone (HHP)
Production location: Vietnam SEV
Manufacture line: 8-Line
Production month: May 2017
Factory warranty till 31-07-2019


Ne pitajte me šta ovo gore znači al koliko vidim fabrička garancija je do Jula 2019...
Gdje si upisao te podatke imei?!
https://imei24.com/

Dakle imaš mogućnost provjere modela po IMEI broju a zatim i garancije po S/N ;-)
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#224 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by diablobih »

Nije bio s8, vec samsung note neki, ali eto isti je brand :D (i da, nije ovaj note gdje se zapali mobitel, mislim da je model prije tog)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#225 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

diablobih wrote:Nije bio s8, vec samsung note neki, ali eto isti je brand :D (i da, nije ovaj note gdje se zapali mobitel, mislim da je model prije tog)
Prije Note 7 koji je eksplodirao bili su:
Note 5
Note 4
Note 3
Note 2
Note

Note 6 su preskocili jer je raja u svijetu mislila da je uredjaj slabiji od S serije koji je imala vecu numericku oznaku.
shalla wrote: https://imei24.com/

Dakle imaš mogućnost provjere modela po IMEI broju a zatim i garancije po S/N ;-)
Hvala drug da sam ranije znao mozda bi mi i popravili ovako i ta je istekla XD
Ma necu se nervirati da sam ispao glup jesam, al odsad cu pametnije sa uredjajima.

Edit: Ispravka netocnog navoda. Pise da je garancija za moj pokvareni A5 2016 validna do 31.07.2018. (Stas corav procitao 2017 XD).

Jos shalla kad bi opet vidio tog momka/covjeka iz KimTeca da ga pitas za me dali se moze popraviti jer IMEI je uredan.
Post Reply