Galaxy S7

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#951 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

Ko pita ne skita ;-)
Došao mi je onaj mali stativ koji sam naručio, baš mi se dopada što nije glomazan pa mi može stati u torbicu, još samo da se nakanim da izađem noći da šta uslikam :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#952 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

Također, imam jedan savjet, downloadujte "sports" režim kamere (kad pokrenete kameru kada kliknete "mode" da birate način slikanja gore imate download), pošto mi je sinčić pravo živahan hvala Bogu nikad ga stići da slika ne bude zamućena, sad kako sam skinuo ovaj sports mode skoro uvijek mi ispadne dobra fotografija...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#953 Re: Galaxy S7

Post by supercali »

Odmah ga upisi na atletiku kad je takav na sports modu
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#954 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

Jebla te Fahro svijetleća reklama[emoji23]
Krenuo kući poslije lopte i učini mi se dobar kadar al usrala reklama i šefa i stanicu...

Image

Image

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#955 Re: Galaxy S7

Post by friskyoreo »

Da li je jos neko skinuo ovaj novi security update? Kod mene je telefon poludio, znaci jede bateriju... :-)
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#956 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

Ovaj?

Ja ništa nisam primijetio, ista mi potrošnja

Image

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#957 Re: Galaxy S7

Post by valjuga »

friskyoreo wrote:Da li je jos neko skinuo ovaj novi security update? Kod mene je telefon poludio, znaci jede bateriju... :-)
Znači ne možeš spavati koliko srče bateriju :mrgreen:
User avatar
aj_ba
Posts: 163
Joined: 29/10/2013 17:40
Location: Sarajevo

#958 Re: Galaxy S7

Post by aj_ba »

Ako mislis na Samsung update danas sto sam uradio...i ja sam primjetio da se baterija brže troši
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#959 Re: Galaxy S7

Post by friskyoreo »

Kod mene je ta srednja "sifra" drugačija.
Meni je to prije 2 dana došlo čini mi se. Bas osjetno veća potrošnja baterije. Mislim nije strasno i dalje dan i po bez problema, ali opet..
CrniSA
Posts: 156
Joined: 22/01/2015 02:58

#960 Re: Galaxy S7

Post by CrniSA »

Ovaj moj s7 iz univerzalna na kutiji ima neki znak Approved for Nordic operators, jel to normala verzija samsunga?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#961 Re: Galaxy S7

Post by Dr Kova »

Zato nisam uradio update :mrgreen: Sve radi ko podmazano, a vidim da se vi žalite..

http://www.phonearena.com/news/The-nigh ... da_id86957
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#962 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

Buckethead wrote:Zato nisam uradio update :mrgreen: Sve radi ko podmazano, a vidim da se vi žalite..

http://www.phonearena.com/news/The-nigh ... da_id86957
E jeboga više požar, ne stavljajte ove linkove samo se crnjačim bezze
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#963 Re: Galaxy S7

Post by friskyoreo »

Može li se kako "undo" taj update a da se ne gubi garancija?
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#964 Re: Galaxy S7

Post by johntra »

shalla wrote:Ma samo pinch to zoom sa dva prsta
Ako misli kao na ove fotke S6 i galerije, mislim da je to nemoguće...odnosno, da sa strane ima ovaj meni, a da su desno fotke...
kad zumiram sa prstima kod sebe, mogu samo napraviti da mi album bude poredan po fotkama koje uslikam dnevno ili mjesečno...ovako ne može...
inače, meni od početka galerija ima lag u otvaranju fotki...ne baš toliko izražen, ali postoji...čistim cache redovno i onda je ko malo bolji, ali opet dođe lag...jedino kad restartujem bude OK, ali se opet pojavi lag...
mrsko mi se baviti sad sa nekim alternativnim galerijama, jer mi je to pegla...jedino da skinem neku alternativnu, a da ovu serijsku izbrišem...je li moguće to?
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#965 Re: Galaxy S7

Post by friskyoreo »

Znaci Ajd sto baterija ide kao luda. Danas idem na posao i čekam na semaforu i pišem poruku na viber. Kad poce nesto da pišti. Kontam instalirali onaj djavo za slijepe da znaju kad je zeleno. I tako idem ja dalje, hodam, kad ne prestaje. Rekoh nije valjda moj telefon, kad gle čuda, jest. Ne znam kako bih opisao zvuk, nesto kao ono na autima kad idu u rikverc sto imaju zvuk upozorenja.
Očistim recent apps Ne prestaje. I nije prestalo dok nisam ugasio pa upalio.
Sad sam fakat zabrinut..
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#966 Re: Galaxy S7

Post by MOSALJOZE »

friskyoreo wrote:Znaci Ajd sto baterija ide kao luda. Danas idem na posao i čekam na semaforu i pišem poruku na viber. Kad poce nesto da pišti. Kontam instalirali onaj djavo za slijepe da znaju kad je zeleno. I tako idem ja dalje, hodam, kad ne prestaje. Rekoh nije valjda moj telefon, kad gle čuda, jest. Ne znam kako bih opisao zvuk, nesto kao ono na autima kad idu u rikverc sto imaju zvuk upozorenja.
Očistim recent apps Ne prestaje. I nije prestalo dok nisam ugasio pa upalio.
Sad sam fakat zabrinut..
Izgasi nfc
Sovex
Posts: 124
Joined: 31/12/2013 09:05

#967 Re: Galaxy S7

Post by Sovex »

Da se i ja uclanim u klub :) Bijeli s7e je tu i pravo sam zadovoljan za sad.

Jedna stvar koja me malo nervira je auto brightness za display koji cini mi se ne radi a vidim da se i dosta ljudi zali na to. Najveci problem je navece gdje se osvjetljenje na display-u uopste ne smanji. Probao sam i prst stavljati preko senzora ali ne pomaze. Prijasnji g3 je radio odlican posao sto se ovog tice.

Ima li neko kakvo rjesenje bez koristenja third party aplikacija.


Pozzz
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#968 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

johntra wrote:
shalla wrote:Ma samo pinch to zoom sa dva prsta
Ako misli kao na ove fotke S6 i galerije, mislim da je to nemoguće...odnosno, da sa strane ima ovaj meni, a da su desno fotke...
kad zumiram sa prstima kod sebe, mogu samo napraviti da mi album bude poredan po fotkama koje uslikam dnevno ili mjesečno...ovako ne može...
inače, meni od početka galerija ima lag u otvaranju fotki...ne baš toliko izražen, ali postoji...čistim cache redovno i onda je ko malo bolji, ali opet dođe lag...jedino kad restartujem bude OK, ali se opet pojavi lag...
mrsko mi se baviti sad sa nekim alternativnim galerijama, jer mi je to pegla...jedino da skinem neku alternativnu, a da ovu serijsku izbrišem...je li moguće to?
Ne znam šta bih ti rekao, ja taj lag nemam ili ga ne primjećujem a ovo "pinch to zoom" sam slučajno skontao i evo vidiš da radi, i Brazzo je potvrdio da mu to radi...
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#969 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

Sovex wrote:Da se i ja uclanim u klub :) Bijeli s7e je tu i pravo sam zadovoljan za sad.

Jedna stvar koja me malo nervira je auto brightness za display koji cini mi se ne radi a vidim da se i dosta ljudi zali na to. Najveci problem je navece gdje se osvjetljenje na display-u uopste ne smanji. Probao sam i prst stavljati preko senzora ali ne pomaze. Prijasnji g3 je radio odlican posao sto se ovog tice.

Ima li neko kakvo rjesenje bez koristenja third party aplikacija.


Pozzz
Vjeruj mi da otkako koristim smartphone nikad nisam koristio auto brightness jer mi se na apsolutno svakom modelu ponašao, hajde da kažem, čudno. Ovako brate spucam brightness na nekih 70% osim ako je baš sunčan dan pa pojačam skoro do kraja. Uvijek sam se divio ljudima kad im vidim na mobitelu brightness na 15%, kad god uzmem od kuma telefon tamo potpuna pomrčina jbt :mrgreen:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#970 Re: Galaxy S7

Post by Dr Kova »

Sovex wrote:Da se i ja uclanim u klub :) Bijeli s7e je tu i pravo sam zadovoljan za sad.

Jedna stvar koja me malo nervira je auto brightness za display koji cini mi se ne radi a vidim da se i dosta ljudi zali na to. Najveci problem je navece gdje se osvjetljenje na display-u uopste ne smanji. Probao sam i prst stavljati preko senzora ali ne pomaze. Prijasnji g3 je radio odlican posao sto se ovog tice.

Ima li neko kakvo rjesenje bez koristenja third party aplikacija.


Pozzz
Dobro došao. Nek je sretan :thumbup:

Vidi. Za auto brightness nekad se i meni desi da se navečer ne smanji, onda samo odznačim kvačiču za auto pa je ponovo označim i sve uredno radi... Rijetko se dešava, ali se desi jbg ..

Ako neko ima bolje rješenje nek predloži
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#971 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

Buckethead wrote:
Sovex wrote:Da se i ja uclanim u klub :) Bijeli s7e je tu i pravo sam zadovoljan za sad.

Jedna stvar koja me malo nervira je auto brightness za display koji cini mi se ne radi a vidim da se i dosta ljudi zali na to. Najveci problem je navece gdje se osvjetljenje na display-u uopste ne smanji. Probao sam i prst stavljati preko senzora ali ne pomaze. Prijasnji g3 je radio odlican posao sto se ovog tice.

Ima li neko kakvo rjesenje bez koristenja third party aplikacija.


Pozzz
Dobro došao. Nek je sretan :thumbup:

Vidi. Za auto brightness nekad se i meni desi da se navečer ne smanji, onda samo odznačim kvačiču za auto pa je ponovo označim i sve uredno radi... Rijetko se dešava, ali se desi jbg ..

Ako neko ima bolje rješenje nek predloži
Imam ja.
Lijene guzičetine, povucite notification panel i smanjite/povećajte sami brightness, traje cca 2-3 sekunde :mrgreen:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#972 Re: Galaxy S7

Post by Dr Kova »

:lol: :lol: :lol: samo brutalno :thumbup:
Sovex
Posts: 124
Joined: 31/12/2013 09:05

#973 Re: Galaxy S7

Post by Sovex »

haha :lol: :lol: hvala ljudi :thumbup:
User avatar
Secer_033
Posts: 2202
Joined: 03/09/2008 02:02

#974 Re: Galaxy S7

Post by Secer_033 »

Mrzim auto-brightness.
User avatar
Qler
Posts: 23647
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#975 Re: Galaxy S7

Post by Qler »

Prodaje jaran skoro nov Note 7 edge.... pa ako je neko zaniteresovan, neka me na PM kontaktira za detalje..
Post Reply