Galaxy S7

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2301 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

hekaton wrote:
febo_acm wrote:Jel to izbija crvena boja?
Pa izgleda zuto, creveno ...postavio sam jos jednu sliku mozda se bolje vidi

Meni ovo lici na klasicni problem Amoled displeja. I ovo je primjetno najvise na bijeloj boji? Na crnoj je ok?

Ako je tako, mislim da nece na dobro izaci...

Amoled burn in proguglaj...
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#2302 Re: Galaxy S7

Post by hekaton »

febo_acm wrote:
hekaton wrote:
febo_acm wrote:Jel to izbija crvena boja?
Pa izgleda zuto, creveno ...postavio sam jos jednu sliku mozda se bolje vidi

Meni ovo lici na klasicni problem Amoled displeja. I ovo je primjetno najvise na bijeloj boji? Na crnoj je ok?

Ako je tako, mislim da nece na dobro izaci...

Amoled burn in proguglaj...
Imas pravo, proguglao sam i to je to.
Nosim ga u bht da servisiraju, jao sranja fak.
Kakva je procedura sa njihovom granacijom, sad moraju displej mijenjati?
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2303 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

Ne znam druze sta da ti kazem. Ja sam znam za par slucajeva gdje nisu htjeli da zamjene displej u garanciji jer su smatrali da je do toga doslo zbog padova i slicno... Bori se zestoko za svoja prava :D


Ako si iz Sarajeva pogledaj na garantnom listu ko je servis i odnesi direktno. Ukoliko nisi iz Sarajeva odnesi u najblizu BHT poslovnicu.

Javi kako je proslo sa servisom.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#2304 Re: Galaxy S7

Post by hekaton »

febo_acm wrote:Ne znam druze sta da ti kazem. Ja sam znam za par slucajeva gdje nisu htjeli da zamjene displej u garanciji jer su smatrali da je do toga doslo zbog padova i slicno... Bori se zestoko za svoja prava :D


Ako si iz Sarajeva pogledaj na garantnom listu ko je servis i odnesi direktno. Ukoliko nisi iz Sarajeva odnesi u najblizu BHT poslovnicu.

Javi kako je proslo sa servisom.
Otici cu tamo gdje sam ga uzeo (u tu poslovnicu) pa cemo vidjeti sta ce biti...
Hvala ti.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2305 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

Nema na cemu i javi kako je zavrislo na kraju.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2306 Re: Galaxy S7

Post by skafiskafsnjak »

febo_acm wrote:
skafiskafsnjak wrote:Otidji u Agram lijepo , i pitaj pokriva li garancija . Ako kazu da nije , zaprijeti malo inspekcijom.

To naravno sve ako ti je to stvarno samo od sebe pocelo
Za sta da zaprijeti inspekcijom? Za fizicko ostecenje tipke?
Me kazem ja da je on to uradio namjerno, ali cinjenica je da je ovo fizicko ostecenje i tu nema nikakve garancije.
Vidjao sam dosta slucajeva ovoga...ne moze slucajnost biti
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2307 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

pazi jednu stvar... mozes li odnijeti mobitel na servis i reci u garanciji je izgrebao mi se displej? ne mozes. ne znam na koji nacin ce ti neko odobriti to u garanciji... nije da ih branim, ne zanimaju me :D samo iznosim realne cinjenice
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2308 Re: Galaxy S7

Post by milann1971 »

nije tema bas ovaj model, ali je slican Galaxy A7 2017 brutalan telefon, aoooo, kosta, ali vrijedi...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2309 Re: Galaxy S7

Post by skafiskafsnjak »

milann1971 wrote:nije tema bas ovaj model, ali je slican Galaxy A7 2017 brutalan telefon, aoooo, kosta, ali vrijedi...
I sta sad ?
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2310 Re: Galaxy S7

Post by brazzo19 »

milann1971 wrote:nije tema bas ovaj model, ali je slican Galaxy A7 2017 brutalan telefon, aoooo, kosta, ali vrijedi...
I ne moze opet "opanaka" okrenut S7.ici ..... "A" serija ... niza klasa telefona .... Prvo S pa A pa J pa se onda ostali redaju :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2311 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

Samo da javim da sam ponovo nosio tel u servis radi napuhane baterije, drugi put. Rekli mi posto su mi prvi put nakon 13 mjeseci izasli u susret i besplatno zamijenili da cu ovaj put morati platiti jer je na bateriju samo 12 mjeseci garancija.

Sad sam nosio direktno u servis, rekli morat cu platit 97KM ja pristao. Kad sam dosao po tel vidim i displej da su novi stavili, pitao zasto kazu bila mrlja u cosku, a displej bio uredan 100%.

Nebitno, uglavnom sam dobio novi displej i bateriju a opet mi dali tel i reklo to je to, iako su prvo rekli da cu platiti nisu mi nista naplatili.

Znaci 2 puta mi mijenjali bateriju van garantnog roka i oba puta displej ne znam sto, besplatno. Hvala kako god, ja sam zadovoljan.

Moram napomenuti i da mi je mob rootovan i sa custom romom i opet mi uvazili garanciju (agram).

P.S. samo cini mi se da bateriju stave polovnu jer imam app koji mjeri preostali kapacitet, prije zamjene bio oko 2600Mah a ovaj put je 3220. Nova bi trebala imati 3600
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2312 Re: Galaxy S7

Post by brazzo19 »

U zadnje vrijeme primjetio sam da mi se brze trosi baterija na obicnoj sedmici tako da sam otisao u postavke i smanjio tamo rezoluciju ekrana sa 4k na FHD i sad me zanima posto nikakvu razliku nisam primjetio nakon sto sam smanjio rezoluciju u cemu je razlika izmedju te dvije rezolucije na mob.u a i baterija mi sada traje duze ? Jedino sto sam primjetio je da na youtube.u kada kliknem na 4k video max rezolucija videa koju mogu izabrati je 1080p nema 4k rezolucije ali mi nije to toliko ni bitno jer je i na 1080p slika fantasticna na nekom vide.u a i ne primjeti se razlika na onako "malom" ekranu kada pustim video u Full HD ili 4K rezoluciji meni izgleda isto ? i btw koja je kod vas rezolucija ko ima sedmicu i jeli uopste uocljiva razlike izmedju te dvije rezolucije na mobu osim sto mi je sad baterija ok ko prije ?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2313 Re: Galaxy S7

Post by Tesla Edison »

brazzo19 wrote:U zadnje vrijeme primjetio sam da mi se brze trosi baterija na obicnoj sedmici tako da sam otisao u postavke i smanjio tamo rezoluciju ekrana sa 4k na FHD i sad me zanima posto nikakvu razliku nisam primjetio nakon sto sam smanjio rezoluciju u cemu je razlika izmedju te dvije rezolucije na mob.u a i baterija mi sada traje duze ? Jedino sto sam primjetio je da na youtube.u kada kliknem na 4k video max rezolucija videa koju mogu izabrati je 1080p nema 4k rezolucije ali mi nije to toliko ni bitno jer je i na 1080p slika fantasticna na nekom vide.u a i ne primjeti se razlika na onako "malom" ekranu kada pustim video u Full HD ili 4K rezoluciji meni izgleda isto ? i btw koja je kod vas rezolucija ko ima sedmicu i jeli uopste uocljiva razlike izmedju te dvije rezolucije na mobu osim sto mi je sad baterija ok ko prije ?
HD 720, HD1080, 2K, 4K, 8K, 16K, 2048K,..., nK ti je isto na mobitelima do 7'. Razliku ljudsko oko ne može primjetiti na udaljnosti većoj od 10cm. To je sve marketinški trik.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2314 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

Zavisi od dioptrije. Ja itekako mogu primjetiti razliku izmedju 720p i 2k.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2315 Re: Galaxy S7

Post by brazzo19 »

febo_acm wrote:Zavisi od dioptrije. Ja itekako mogu primjetiti razliku izmedju 720p i 2k.
govorim u svom slucaju izmedju 1080p i ovog 4k primijeti li se razlika na s7 i ako primjeti po cemu ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2316 Re: Galaxy S7

Post by skafiskafsnjak »

brazzo19 wrote:
febo_acm wrote:Zavisi od dioptrije. Ja itekako mogu primjetiti razliku izmedju 720p i 2k.
govorim u svom slucaju izmedju 1080p i ovog 4k primijeti li se razlika na s7 i ako primjeti po cemu ?
Ja na samom ekranu ne vidim razliku. Razlika je u aplikacijama. Npr na vecoj rez stikeri u viberu manji, dok je u najmanjoj rez stiker preko pola displeja :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2317 Re: Galaxy S7

Post by febo_acm »

Eto ti jedan primjer, manji sticker i moze ih vise stati :P
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2318 Re: Galaxy S7

Post by brazzo19 »

Evo vec 2-3 dana koristim tel sa FHD rezolucijom umjesto WQHD osim sto mi baterija duze traje nikakvu apsolutno razliku nisam primjetio izmedju te dvije rezolucije a fakat sam pekav po pitanju tih detalja :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2319 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

brazzo19 wrote:Evo vec 2-3 dana koristim tel sa FHD rezolucijom umjesto WQHD osim sto mi baterija duze traje nikakvu apsolutno razliku nisam primjetio izmedju te dvije rezolucije a fakat sam pekav po pitanju tih detalja :D
Ne vjerujem da ima neki uticaj na bateriju, jer sam to jos davno testirao, a i dosta korisnika sa xda i bilo je zakljucak da nema razlike. A primjeti se razlika ako stavis neku pozadinu vece rezolucije, ili u aplikacijama i naravno svemu sto podrzava 2K rezoluciju. Displej na s7 podrzava max 2K a ne 4K rezoluciju, u 4K moze snimati video snimke.

A ovaj sto se zali na bateriju, jedino ti moze konkretno pomoci reset na tvornicke. A ove baterije se trose, tako da nakon 6, 12 ili vise mjeseci koristenja mobitela ces svakako primjetiti razliku jer kapacitet pada. I to mozes provjeriti aplikacijom Accubattery nakon par punjenja vidis po "Health" preostali procijenjeni kapacitet.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2320 Re: Galaxy S7

Post by brazzo19 »

arnes_king wrote:
brazzo19 wrote:Evo vec 2-3 dana koristim tel sa FHD rezolucijom umjesto WQHD osim sto mi baterija duze traje nikakvu apsolutno razliku nisam primjetio izmedju te dvije rezolucije a fakat sam pekav po pitanju tih detalja :D
Ne vjerujem da ima neki uticaj na bateriju, jer sam to jos davno testirao, a i dosta korisnika sa xda i bilo je zakljucak da nema razlike. A primjeti se razlika ako stavis neku pozadinu vece rezolucije, ili u aplikacijama i naravno svemu sto podrzava 2K rezoluciju. Displej na s7 podrzava max 2K a ne 4K rezoluciju, u 4K moze snimati video snimke.

A ovaj sto se zali na bateriju, jedino ti moze konkretno pomoci reset na tvornicke. A ove baterije se trose, tako da nakon 6, 12 ili vise mjeseci koristenja mobitela ces svakako primjetiti razliku jer kapacitet pada. I to mozes provjeriti aplikacijom Accubattery nakon par punjenja vidis po "Health" preostali procijenjeni kapacitet.
Evo kako sam skontao ..... osvjetljenje mi je na nekih 70% automatski mi je ugaseno, koristim 2G mrezu po potrebi palim 3g, wi fi je uvijek ukljucen lokacija je stavljena na stednju baterije i otprilike mi 1 sat " screen on" ekrana uzme 20% baterije ...... na WQHD rezoluciji mi je znalo svuci za 1 sat screen on ekrana oko 25% do 35% baterije, sad kad sam vratio rezoluciju ekrana na FHD znaci 1 sat screen on da ekran bude stalno upaljen sa svjetlinom od oko 70% uzme mi oko 20% baterije znaci od 100% do nekih 15% baterije imam nekih 4-4,5 sati screen on.a upaljenog ekrana ....
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2321 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

Kod mene je vala od prvog dana popaljeno sve sto moze, odnosno sto mi treba. Ne igra mi ulogu u par sati ako duze traje, a da se ja moram s tim zafrkavati prebacivati pratiti itd. Ionako gledam da tel punim cesce ali krace/manje, jer je to bolje za bateriju (dopunjavam 2-3 puta u toku 24h).

Info, za one koje ne znaju, ovaj tip baterije koji se koristi danas u pametnim telefonima nije preporuceno puniti do kraja niti prazniti do kraja. Optimalno je drzati se izmedju 40% i 80%, tako se minimizira broj potrosenih ciklusa sto na kraju znaci da ce baterija duze ostati u "zdravom" stanju i manje gubiti kapacitet vremenom.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#2322 Re: Galaxy S7

Post by brazzo19 »

arnes_king wrote:Kod mene je vala od prvog dana popaljeno sve sto moze, odnosno sto mi treba. Ne igra mi ulogu u par sati ako duze traje, a da se ja moram s tim zafrkavati prebacivati pratiti itd. Ionako gledam da tel punim cesce ali krace/manje, jer je to bolje za bateriju (dopunjavam 2-3 puta u toku 24h).

Info, za one koje ne znaju, ovaj tip baterije koji se koristi danas u pametnim telefonima nije preporuceno puniti do kraja niti prazniti do kraja. Optimalno je drzati se izmedju 40% i 80%, tako se minimizira broj potrosenih ciklusa sto na kraju znaci da ce baterija duze ostati u "zdravom" stanju i manje gubiti kapacitet vremenom.
Cuj to .... ja svaku noc kad krenem spavati bez obzira koliko mi je ostalo % baterije stavim da se puni i ujutru kada ustanem uvijek bude na 100% i eventulano u toku dana dopunim jos jednom ako sam puno koristio mob .... ne volim da ujutru ili u toku dana mi nestane baterije zato vec godina praktikujem da navece kada krenem da spavam da stavim da se puni i ujutru imam uvijek 100% napunjenu bateriju ....
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2323 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

brazzo19 wrote:
arnes_king wrote:Kod mene je vala od prvog dana popaljeno sve sto moze, odnosno sto mi treba. Ne igra mi ulogu u par sati ako duze traje, a da se ja moram s tim zafrkavati prebacivati pratiti itd. Ionako gledam da tel punim cesce ali krace/manje, jer je to bolje za bateriju (dopunjavam 2-3 puta u toku 24h).

Info, za one koje ne znaju, ovaj tip baterije koji se koristi danas u pametnim telefonima nije preporuceno puniti do kraja niti prazniti do kraja. Optimalno je drzati se izmedju 40% i 80%, tako se minimizira broj potrosenih ciklusa sto na kraju znaci da ce baterija duze ostati u "zdravom" stanju i manje gubiti kapacitet vremenom.
Cuj to .... ja svaku noc kad krenem spavati bez obzira koliko mi je ostalo % baterije stavim da se puni i ujutru kada ustanem uvijek bude na 100% i eventulano u toku dana dopunim jos jednom ako sam puno koristio mob .... ne volim da ujutru ili u toku dana mi nestane baterije zato vec godina praktikujem da navece kada krenem da spavam da stavim da se puni i ujutru imam uvijek 100% napunjenu bateriju ....
Otkako imam smartphone (2010 - iPhone 3gs) tako radim, još plus imam punjač na poslu i powerbank od 11000 mAh jer nikad ne znam koliko ću se dugo zadržati poslije posla u gradu ili sl. Jako jako me nerviraju ljudi u mom životu koji su mi često nedostupni u npr 15h zato jer im se potrošila baterija :oops:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2324 Re: Galaxy S7

Post by Tesla Edison »

Šta je sa hekatonovim displejom, ne javlje se lik više :D

Nadam se da je uspio riješiti kvar.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2325 Re: Galaxy S7

Post by diablobih »

Zato sto taj gore sto pametuje, nije u pravu... Cuj trosi se baterija.
Post Reply